Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed a 67 éves újdonsült kismamáról? fórum

Mi a véleményed a 67 éves újdonsült kismamáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
39. 0b099f6590 (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 30. 21:27
Teljes mértékben igazat adok neked, ez az én véleményem is!
2007. jan. 30. 21:24

Amennyiben nem lehet velemenyt nyilvanitani, szoljatok. Kedves Tereza, mint tudod lelki egeszseg is van. Csaladmodell is stb, erre ertettem. Felolem akkor szultok gyereket, amikor akartok, nem foglak benneteket elitelni, kozom sincs hozza, a maganvelemenyem volt amit leirtam, s ahogy vegig futottam a hozzaszolasokat, nem egyedul gondoltam igy. Genetikai szuloktol fuggetlenul sem ertem orvosok hogyan kepesek ilyenre, etikusnak sem erzem az egeszet. Kedves Pitypang, a nagyinal ott a gyerek par orat, de nem o neveli fel, nem o az elsodleges minta ;)

Kar az en velemenyemre ramaszni, ha kis pszichologiat tanultatok volna, mashogy latnatok, ezert erthetetlen szamomra amit orvosok csinaltak.

37. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 30. 19:35
Miért ne lennének egészségesek? A genetikai szüleiket úgy megválogatták, ahogy természetesen úton csak nagyon véletlenül kerülnek össze emberek.
36. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 30. 19:35
Miért ne lennének egészségesek? A genetikai szüleiket úgy megválogatták, ahogy természetesen úton csak nagyon véletlenül kerülnek össze emberek.
35. Pitypang (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 30. 19:22

Bocs, de ennyibol ha egy fiatal, de 130 kg-os no szul gyereket, akkor o hogy fut a gyereke utan?

Nem akarom bantani a testesebbeket, ne ertsetek felre. Vagy mondhatnam azt is, hogy nem mindig az anya vigyaz a gyerekre, mert tobbnyire dolgozik stb., akkor ugye ott a nagymama. A nagyi vigyaz ra, aki nem fiatal, nem gyors, nem jok a reflexei, stb... Vagy most mar egy nagymamara sem lehet gyereket bizni? :) En eletem minden gyerekkori nyarat a nagymamanal toltottem. 6 unokaja volt a mamamnak, egyszerre ott voltunk mind. Nekunk tok jo buli volt, o sem keszult ki tolunk.

2007. jan. 30. 18:44
Furcsa az egesz. Teszem azt, az egyik gyerek elkezd rohanni az uttest fele, mit fog az anyuka csinalni? Eldobja a botot es rohan a gyerek utan? Utol fogja erni? A masik az,a rokonait megkerdezte ha vele valami elofordul, tudjak-e vallalni a gyerekeket,vagy akkor a gyerekek mennek vilagnak? A gyerekeknek nem lesz furcsa a tobbi gyerek szuleit latva, hogy az anyukajuk egy oregasszony? Ez szerintem egy onzo dolog volt az az asszony reszerol. Nem lesz kepes megadni a gyerekeinek mindent, amit a fiatal szulok tudnak. Mondjon barki barmit. Az anyukak biztos tudjak itt, hanyszor mentettek meg a gyerekuk eletet a gyorsasagukkal vagy a reflexeikkel. Hat ilyen szempontbol ne mondja senki, hogy egy 67 eves es egy mondjuk 30 eves egy szinten all. Morbid. Remelem a gyerekek egeszseges felnottek lesznek!
2007. jan. 30. 17:27

Felelőtlen!!!

Azoknak a gyerekeknek nem lesz normális életük. Olyan mintha az öregannyuk lenne. Ki tudja hogylni fog-e még a nénike amikor a gyerekeknek a legnagyobb szükségük lenne rá

32. kft
2007. jan. 30. 17:26
nem gondolta végig,ez már természetellenes és veszélyes is az anya számárais ,de kitudja előre ,hogy a gyerekekre később milyen kihatással lesz ez
31. ZITA9770 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2007. jan. 30. 17:26
Na de könyörgöm,itt tényleg nem arról van szó hogy nem élhet az a két kisbaba,hanem arról hogy mi lesz velük akkor ha az Anyuka mondjuk 2év múlva kap egy tüdőgyuszit és belehal?Oké felnevelik őket a rokonok.De nekik szülte a kicsiket?
2007. jan. 30. 16:59

Meg szerencse, hogy emberek eleterol valo dontest nem forumokon hoznak. Ne vegye senki zokon, de kokemeny "beszolasok" hangazanak el am itt most. Itelkezni VAN JOG? Gyereket vallalni idos korban NINCS JOG?

Ki tudja, miert nem lett korabban gyereke? Vagy lehet, hogy volt, de meghalt. Vagy egyszeruen az egesz elete ugy alakult, hogy nem sikerult soha. Szerintem aki a hazat eladja, csak ki tudja fizetni egy ilyen beavatkozasnak a dijat, elegge elszant legyen ahhoz, hogy gondoskodjon a kis csoppsegekrol. Valoszinu, hogy nem fog nekik semmiben kevesebbet nyujtani, mint a sok bunko, aki wc-ben, kazanhazban, erdoben megszuli a gyereket inkabb, csak hogy ki ne tudodjon, igy "konnyebben" elteheti lab alol...


Bocs, ha kicsit felhuztam magam ezen. Hamarosan megszuletik a kisfiam, talan maskepp erint a tema. Nem maradna eletben, aki nekem itt eloadna, hogy nem kellene megszuletnie vagy ilyesmi. Jo, en nem vagyok hatvanakarhany eves, de akkor is.

Ahogy Emagdi mondta, az eletkor egy szamokban mert adat, de nincs ra pontos szabaly, hogy milyen egy ember abban a korban.

Ismerek olyan harminevest, aki lepukkantabb es lomhabb, lustabb, mint mondjuk az en 70 eves nagymamam! :))

29. *Gyöngy* (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2007. jan. 30. 16:19
Ez nem morális kérdés, mert ha nem "csinálják meg" azt a két gyereket, akkor ma nem élnek. Nem a két gyerek élethez való jogát vonjuk kétségbe, hanem ezt a fajta gyermekvállalást nem tartjuk helyesnek nem a két
2007. jan. 30. 15:15
Ez az a tipikus eset amikor valaki nem kismama lesz,hanem egyből nagy(déd-)mama....Szerintem a gond az,hogy kevés a reális esélye annak,hogy pl a gyerekei óvodai ballagását megérje a kedves mama....
27. emagdi (válaszként erre: 26. - ZITA9770)
2007. jan. 30. 15:05

látod, éppen úgy, ahogy te lehetsz kivétel a 18 éves anyukák között, ugyanígy lehet kivétel az idősek között is pl ez a 67 éves anyuka.

(mert ugye azért lássuk be, hogy egy 18 éves lány még erősen gyerek, gondolkodásában, tapasztalatban, stb... ÁLTALÁBAN) éppen úgy, ahogy általában egy 67 éves nő már túl öreg. de: ahogy a fiatalok között, szerintem az öregek között is lehetnek kivételek: egy 18 éves is lehet koránál sokkal érettebb, és egy 67 éves is lehet sokkal fiatalabb.


amúgy belegondoltatok, hogy milyen kényes morális kérdés ez? azzal, hogy azt mondjátok, hogy nem szabadott volna engedélyezni ezt a terhességet, azt mondjátok, hogy ennek a két babának nem szabadna élnie...

26. ZITA9770 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2007. jan. 30. 14:05

Én 29 vagyok és van 3gyerekem.A legidősebb 11 éves,18 voltam amikor megszületett,amit a mai napig sem bánok,sőt talán életem egyik legjobb döntése volt hogy megszültem.Gondolj bele 10 év múlva talán már az unokámnak örülhetek és őt is látom felnőni és még talán a dédunokámat is.Megvan mindenük boldog családi háttér,szeretet és egyéb extrák.Mi kell még?

Miért lenne jobb egy 67 éves kismama mint egy 18?

2007. jan. 30. 13:54
FELELŐTLENSÉG.Miért nem előbb gondolt rá hogy ő gyereket szeretne?
2007. jan. 30. 13:51

Szerintem nem szabadna a természet rendjébe ilyen dúrván beavatkozni. Egy 67 éves nőnek már nem szabadna gyereket "csinálni".

De ezt a rendet már annyi mindennel megsértettük már..... sajnos.

23. emagdi (válaszként erre: 22. - Rituska83)
2007. jan. 30. 09:20

szia!

én meg pl 31 éves vagyok, de még korántsem érzem, hogy nekem gyereket kellene szülnöm. ha mondjuk 5-6 év múlva szeretnék gyereket, szerintem nem leszek elkésve. (ezt arra reagálva, hogy 30 éves korig reális szülni). nekem pl anyukám 36 éves volt amikor én születtem, és volt egy sor előnye ennek számomra (tudtak velem rendesen foglalkozni, nem voltam a "sarokba dobva", hogy játsszak amivel akarok, értelmesen tudtak segíteni a tanulásban, és megvolt az a háttér, amivel kényelmessé tudták tenni az én életemet is.)

valószínűleg a 67 éves kismama elég szélsőséges dolog, de még mindig jobb, mint a tizenéves (szerintem), aki aztán le se tojja a gyerekét. másrészt hány olyan anya van, aki megszüli a gyerekét, aztán nevelőotthonba adja.

ezeknek a gyerekeknek biztosan jó soruk lesz, amíg él az anyjuk, utána valószínűleg az anya családja fog róluk gondoskodni.

2007. jan. 30. 08:26

Sziasztok!

Én nem is hallottam erröl.

De eég durván hangzik.

Szerintem 30 éve korig reális szülni, de ahogy olvasstam igazuk van a többieknek is, hogy mindenki akkor vállal, amikor akar.

Biztos azért kivizsgálták az anyukájukat rendesen, mert már 40 év felett is kivizsgálást csinálnak...hát még akkor ilyen korban.

Amugy természetesen esett teherbe??

És volt elötte gyereke?

Igaz én a helyzethez elég korán szültem (23) , de én nem érzem korainak.

Azért megnézztem volna ezt az adást.

Valahol nem lehet utána nézzni?

Érdekelne!!!

Rita

2007. jan. 30. 08:03
Idős anya=korai árvák. Felelőtlenség!
20. Venes
2007. jan. 30. 07:34

Ez egy nagyon szép dolog, hogy még ennyi idősan is szeretne gyereet és be meri válalni a szülést, nem törődve a saját egészségével.

(Lehet hogy majd egyszer én is ilyen anyai kedvvel, belevágok öregen egy gyerek kihordásába.:))


Viszont reálisan az utána lévő időkat nem igen gondolta át. Mi lesz, 10 év múlva, mikor már talán (bár ne legyen úgy), segítség nélkül, bot nélkül nem tud közlekedni? Akkor ki neveli a gyerekeit? Papám most 80 éves, lassan és jó ha magát el tudja látni. Mamámék egyik ismerősük, aki szintén 80körül van már wc-re sem képes elmenni...

Egy kamasz gyerek, aki olyan 13-16 léves korát tapossa még em elégérett. Persze nem egy példa van arra, hogy egy 15-16 éve ellátja magát, dolgozik, de egy beteg asszony eltartása, iskola mellett komoly ápolónői feladat.


Valamennyire megkeseríti a gyerekei életét majd, ez bizonyos.

Lehet, hogy az lenne a legjobb, ha még így csecsemőkorukban egy családhoz adnák a piciket, mégha ez most oly kegyetlenül is hangzik...:/

2007. jan. 30. 06:48
Én elítélem őt.lehet hogy pár éven belül elpatkol és árván hagyja az ikreket. De kívánom,hogy ne így legyen!
2007. jan. 30. 03:12

Ha akarta es szereti azokat a gyerekeket, akkor meg mindig jobb, hogy neki szulessen gyermeke mint annak aki nem fog torodni vele!


A magam reszerol en nem valasztanam, hogy 67 eves koromban anya legyek, de szerencsere szabad valasztasunk van es nekem nem kotelezo olyankor gyereket vallanom, amikor nem akarok. Akkor mas miert ne vallalhatna akkor amikor akar??

17. ila
2007. jan. 30. 00:13
Én nem láttam ezt a műsort, de az elsőt igen. Már akkor is meg volt az egészről a véleményem, de jobb, ha nem írom le. Nekem nem csak az a problémám, hogy ha meghal, ki neveli fel a gyerekeket, mert semmire sincs garancia. Ugyanúgy egy fiatal szülő is meghalhat ( balesetben, betegségben ), igaz, hogy akkor is ott marad a másik szülő. Vegyük úgy, hogy sokáig él. És akkor mire fogja megtanítani a gyerekeket. Hogy fog velük játszani, hogy fogja kielégíteni a kicsik örökmozgó, kiváncsi, tanulnivágyó természetét? Ha iskolások lesznek, tuti biztos, hogy köze nem lessz a tananyaghoz, hogy fog nekik segíteni. Ha megy szülői értekezletre, vagy ha reggel kíséri a gyerekeket,vagy sétál velük az utcán, mindenki legalább nagymamának foja nézni. A többiről nem is beszélek, mert felháborító és felelőtlen dolog ilyen korban gyereket szülni. Mindennek meg van a maga ideje.
2007. jan. 29. 23:40

En is lattam a musort es en nem akadtam ki kulonosebben. Nem ez a megszokott es altalanos eletkor szulesre, de ahogy mar elottem is elhangzott, nincs arra sem garancia, hogy egy fiatal anya meddig tud gondoskodni a babajarol. Sajnos van, aki nem nem tud, hanem nem is akar. En azon viszont tenyleg ki tudok akadni.

Ez a holgy ha erosnek es egeszsegesnek erzi magat, raadasul jo orvosi ellenorzes van korulotte, biztos, hogy szereteben neveli a babakat, amig csak tudja!

Az anyatej meg... Igen, nagyon fontos, de van, aki kezdettol tapszert kenytelen adni a gyerekenek, hiaba fiatal. Illetve van arra is mod, hogy mas anya felesleges tejet kapja.


Na, nekem ez a velemenyem. :))) Egyebkent olyan kis szepek voltak a babak! :)

2007. jan. 29. 22:35
Iszonyatos felelőtlen és meggondolatlan dolognak tartom!Csak mert neki kedve szottyant egy(két) bébihez ilyen korban!!!És a babákra gondolt?Ki fogja őket felnevelni???
14. 946d387370 (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2007. jan. 29. 22:30
Nem a genetikai dolgokra gondoltam.Más okokra pl:Nem tudja ellátni elég tápanyaggal őket az idős szervezete ez is okozhat betegséget.Ez szülés után nem mindjért látszik.Késöbb is előjöhet.
13. 737f507a35 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2007. jan. 29. 22:30
Teljes mértékben osztozom a véleményeddel, mi is erről beszélgettünk pont a férjemmel.
12. emagdi
2007. jan. 29. 22:20

Egyrészt nagyon kockázatos, hiszen ki tudja, hogy még meddig fog élni (reméljük sokáig).

Másrészt viszont ha nem vállalja, akkor azok a gyerekek meg sem születtek volna, tehát a babák már mindenképpen jól jártak:)))

11. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - 946d387370)
2007. jan. 29. 22:20
Miről beszélsz? A gyerekek apja és anyja genetikailag egy fiatal pár, akiket egy katalógusból választott ki.
2007. jan. 29. 22:18
Becsülöm azért mert vállalta, de felelőtlen is,hisz a tervezésnél azt is figyelembe kellene vanni hogy feltudja e nevelni őket nem csal anyagilag értve hanem egészségileg is.És gondolni kellet volna a picik egészségi állapotára is hisz magy a veszély még most is hogy megszülettek.Arra gondolva nincs e lappangó detegségük,hisz ilyen korú anyánál nagyobb a vaszély hogy ez előfordul.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook