Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed a 67 éves újdonsült kismamáról? fórum

Mi a véleményed a 67 éves újdonsült kismamáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
69. Magdala (válaszként erre: 66. - B37baa9670)
2007. febr. 7. 18:28

Az állam? :-))

Szerintem az orvosok nem a hölgy korát, hanem a dollárkákat ("tallérkákat") számolták inkább.

Biztos maradt még az erszényében annyi, hogy a 2 baba jövöjét bebiztosítsa és ne a szegényházba jussanak.

Talán kevés idő adatik meg nekik együtt, de szerintem ezen kevés idő alatt talán több szeretetet és szép emléket kapnak, amit talán más gyerek egy életöltő alatt nem kap meg a szülőtől.

2007. febr. 7. 15:55
Egy indok szol a neni mellett! O mar tuti kielte magat :))) , de hogy miert nem inkabb kutyat vett ???
67. 363d535da9 (válaszként erre: 62. - Ancsika000)
2007. febr. 7. 15:36

Ancsika!


Az hogy nem jöttél ki az édesanyáddal az nem a korának a következménye! Valószínűleg ha 10 évvel korábban szül, akkor sem lettetek volna valami okból kifolyólag egy hullámhosszon.

Magamon tapasztalom, hogy a kicsi fiamat sokkal könnyebben nevelem, sokkal kevesebb súrlódással mint a nagyokat, hiszen tapasztaltabb vagyok, mint huszon éves koromban.

50 fölött szülni nem azért felelőtlenség, mert a gyereknek ciki lesz az óvodában, hanem azért, mert nem lesz ideje felnevelni, elindítani az életbe a gyermekét. Mindez 67 évesen meg szinte agyrém! Biztos vagyok benne, hogy az anyuka minden vágya volt, hogy gyermeke szülessen, de akkor miért várt eddig!? Ezek azok a kérdések amire sosem kapunk választ!

2007. febr. 7. 15:24

Most, hogy meghalt az anyja, most jutott eszébe, hogy nem akar egyedül megöregedni?! Ezért 67 évesen szül egy gyereket magának, hogy addig a pár évig ameddig még él legyen valaki mellette? Szerintem ez önzőség és elég hülyék az orvosok hogy nem látták rajta, hogy mennyi idős. Én már a TV-be is láttam, hogy min.65 éves.Felelőtlenség!

Persze, kapott az a kisgyerek is egy lehetőséget az életre, ez jó, de hogyha meghal az a nő 3 év múlva és senkije nincs akkor ki fogja felnevelni azt a kisgyereket. Az állam?

65. emagdi (válaszként erre: 58. - F772199837)
2007. febr. 3. 07:21

nézd, valószínűleg így lesz, és az óvodában piszkálni fogják őket (ha egyáltalán fognak járni óvodába), de nem gondolom hogy ez érv lehetne abban, hogy megszülessenek-e azok a gyerekek.

igazából az óvodában mindenért csúfolódnak a gyerekek, ha kövér vagy, ha sovány, ha barna hajú, ha szőke, ha piros autóval hoznak reggelente, ha fehérrel. szóval ok az mindig van, hogy valakit "kikezdjenek", és nemcsak az óvodában... de nem hiszem hogy ennek bárkit is befolyásolnia kellene

64. Anita123 (válaszként erre: 58. - F772199837)
2007. febr. 2. 22:31
Eleg szomoru,hogy a gyerekek ilyenek!En soha nem szegyeltem az idosebnek latszo bar fiatal Anyukamat!!!
2007. febr. 2. 22:27

Ma lattam a tv-be.Ha jol emlekszem ikreket szult.Erot,egeszseget kivanok nekik!

Csak azt nem ertem.Hogy egy olyan idos nonek,hogy lesz annyi energiaja "fel"nevelni ket gyereket?Nekem meg igy fiatalon is nehez lenne ujra elkezdenem babazni,nemhogy 2-vel!!!?

2007. febr. 2. 22:18
Én a saját példámból ítélek. Az édesanyám 39 évesen szült engem. Mindigis nehezen értettünk szót egymással.
61. mociscsaj (válaszként erre: 54. - Mociscsaj)
2007. jan. 31. 22:07
Hol van itt a kritika? Mondtam valami sertot? A sajat tapasztalatomrol irtam, illetve annyit jegyeztem meg, hogy egy tizeneves felvilagositasa mar keso...
60. Magdala (válaszként erre: 58. - F772199837)
2007. jan. 31. 17:40

A gyerekeknek minden természetes, ők még nem tudják mi a "normális" és mi nem.

A csúfolódásokat az óvódába legtöbb esetben a gyerek otthonró viszi: amit hall a szülőktől.

2007. jan. 31. 17:38

A Tv-ben a nő elég ráncoska volt; de hogy belül a szervezetének a biológiai állapota milyen, azt a dokik előtte biztos alaposan kivizsgálták.

Én is jártam pár éve lombikozni, és bizony volt olyan "csak" 30-35 éves nő a SOTE-n, akinek abszolút nem ajánlották, de egy 28 éves lányt is eltanácsoltak.

Felelőtlenség?, talán ... de nem elitélendő;

legfeljebb az teszi, aki nem tudja milyen erős lehet a belső vágy egy gyermek után ha spontán nem jön össze. Ebbe a fájdalmas érzésbe beletörödni nem lehet.

Egy nőnek a legszebb pillanata az életben, hogy gyermeke szülessen; igaza van, hogy bármi áron, de nem hagyta ki.

Én úgy gondolom, élete végére megadatott neki ez a boldogság: gyerekes anyukák mondják: van értelme az életemnek; valahogy ő is igy gondolhatja és érezheti.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy ő felelősséggel átgondolta: mi lenne ha, mi lesz ha ...

Kivánok nekik nagyon sok boldog évet és jó egészséget!

2007. jan. 31. 17:26
Arról nem is beszélve, hogy mennyien fogják óvodában-iskolában csúfolni a gyerekeket az öreg anyjuk miatt. A lányom is meséli, hogy náluk is vannak olyanok, akiket piszkálnak, mert a szüleik 50 fölött vannak.
57. ZITA9770 (válaszként erre: 54. - Mociscsaj)
2007. jan. 31. 17:21

Te most kötekedsz velem?Úgy érzem én senkit nem bántottam meg,elviselem a negatív kritikát de amit Tőled kaptam az már egy kicsit sok.

AKKOR IS FELELŐTLENSÉG 50ÉV FELETT GYEREKET SZÜLNI!

LEZÁRTAM A TÉMÁT.

2007. jan. 31. 15:13
tudja fel nevelni őket egészségben
2007. jan. 31. 14:11
Felelőtlenségnek tartom a gyerekekkel szemben!
54. mociscsaj (válaszként erre: 52. - ZITA9770)
2007. jan. 31. 12:44

Mellesleg az en fiam 3 eves koraban kezdett ezekrol a dolgokrol erdeklodni, es en mar akkor elkezdtem vele ezekrol beszelgetni. Egyertelmuen az o szintjen, es mindig csak epp annyit ami kielegitette az erdeklodeset, de mindig nyiltan es oszinten.

Ha valakit tizenevesen probalnak felvilagositani az mar regen keso!

53. mociscsaj (válaszként erre: 52. - ZITA9770)
2007. jan. 31. 12:42

Az en anyukam csak 21 evvel idosebb nalam, de olyan szegyenlos volt (es az meg a mai napig is), hogy nem volt hajlando semmilyen "felvilagosito" dologrol beszelni.

Viszont megtanultam olvasni...


Ezek a dolgok nem korfuggoek!

52. ZITA9770 (válaszként erre: 51. - Mociscsaj)
2007. jan. 31. 12:32
Más barátokkal beszélni és más egy tizenévest felvilágosítani ezekről a dolgokról.
51. mociscsaj (válaszként erre: 50. - ZITA9770)
2007. jan. 31. 12:25

Akar mit csinaljunk azzal aki akar? Zarjuk bortonbe, vagy dilihazba?


Nekem jo par baratom van, akik 20, akar 30 evvel idosebbek nalam (en 40-es eveimben vagyok), es mindegyikkel el tudunk beszelgetni barmirol, semmit nem talalnak "gusztustalannak", amirol intelligensen el lehet beszelgetni.

Nem az eletkortol fugg, hogy ki milyen maradi, vagy milyen halado szellemmel rendelkezik.

2007. jan. 31. 12:16
Csajok!Nos engem a Nagymamám nevelt fel 2testvéremmel együtt(de erröl már nyitottam egy topicot,úgyhogy nem részletezném.)nos én mindíg irigyeltem társaimat a FIATAL ANYUKÁJUK végett.Mondhatom azt hogy a társaim világosítottak fel minden olyan dologról amit Drága Nagymamám gusztustalannak tartott,az Ő Édesanjuk viszont természetes dolognak tartotta ezeket a dolgokat. De ezt olyan soha nem fogja megérteni akit a fiatal 20-30 éves anyukája nevelt fel.Sokszor hátrányban is éreztem magam emiatt,persze emiatt nem lettem "lelki nyomorék".Szóval egy szónak száz a vége 45-50 éves kor felett nem szabadna megengedni hogy szüljenek a nők.Nem hiába van az hogy a természet nem engedi,csak az a baj hogy a tudományban sajna nincs határ.
49. 7130b15964 (válaszként erre: 46. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 11:53

Bármily hihetetlen, ez egy fórum. Bárki hozzászólhat bármihez.


Ha ez neked fáj...

2007. jan. 31. 11:37

Tisztazzunk egy dolgot: aki gyereket vallal, az elsosorban miert vallalja? Azert, hogy NEKI legyen gyereke, vagy azert, hogy egy uj ember- eletet produkaljon?

Ha az elobbi, akkor az igencsak onzo okok miatt hozza vilagra a gyereket. Ezzel a hatterrel, nem sok eselye van ra, hogy a gyerek "lelki egeszsegnek" fog orvendeni (Antea!).

Ha az utobbi ok miatt, akkor viszont vegulis mindegy ki neveli fel a gyereket, ha annak a gyereknek minden szukseglete (testi es "lelki") el van ugy latva, ahogy az kell.

Sok gyerek van, aki baleset vagy betegseg miatt kisebb-nagyobb koraban elvesziti egy vagy mintket szulojet, de az nem jelenti azt torvenyszeruen, hogy "lelki" nyomorekkent no fel.

Viszont hany olyan szulo van, aki "lelkileg" megnyomoritja a gyerekeit (akarva vagy akaratlanul), a sajat "lelki" nyomorusaga miatt!

Akinek termeszetes uton lehet gyereke, azzal senki nem torodik, hogy milyen idiota, lelki nyomorek, milyen kificamodott ertekrendszerrel rendelkezik. Viszont ahogy mesterseges beavatkozasra kerul a sor (barmilyen ok miatt, es akar mennyi idos is a jovendobeli szulo), mindjart mindenki kotelessegenek erzi, hogy itelkezzen felettuk.


Ti itt, akik ennyire fekete-feheren latjatok az eletben, hogy mi a jo es mi a rossz, azt hiszitek, hogy jogotok van itelkezni egy szamotokra ismeretlen szemely dontese folott, nem tudom atmennetek-e egy pszichologia teszten, ha valaki hirtelen ugy dontene, hogy senkinek nincs joga gyereket nemzeni, amig nem felelt meg egy standard-nek.

47. Pitypang (válaszként erre: 42. - Emagdi)
2007. jan. 31. 10:26

Nekem is volt ilyen osztalytarsam. Anyukaja meg altalanos isk. also tagozatban meghalt rakban, az apja meg lelepett alig a szuletese utan, azota sem latta talan, pedig lassan 30 eves a srac...

A fenti helyzetbol adodoan a nagyszulei neveltek fel, ki mas tette volna. Bizonyos dolgokon lehet, hogy erzodott ez, de azert kevesbe lett sanyaru sorsa, mint egy masik oszt. tarsamnak, akit allandoan megvert a fiatal anyja, csak mert hulye volt (az anya).

46. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 44. - 7130b15964)
2007. jan. 31. 09:44
Mi lenne ha nem nyilvanitanal folyton velemenyt a hozzaszolasaimrol :D biztos folytogatna. Leirtam amit gondolok, ennyi.
2007. jan. 31. 09:32

Olvastam valahol,hogy :

"egy nő két dologra képes bármi áron,azért,hogy legyen és azért,hogy ne legyen gyermeke"

Szerintem ez így igaz. (- bár nekem még nics,de nem szeretnék úgy eltűni erről a világról, hogy magamból ne hagyjak itt egy 'darabot'-)

44. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 09:20

"Amennyiben nem lehet velemenyt nyilvanitani, szoljatok."

Ezt meg honnan veszed? Vagy az zavar, hogy valaki a véleményedről írt véleményt? Szerintem ez sem tilos.


"Kedves Tereza, mint tudod lelki egeszseg is van."

Nézz körül akár ezen a portálon, ilyen alapon sokaknak nem lehetne gyereke!


Szerintem a hatvanas kismamáktól nem nagyon kell félni, nem lesznek még egy darabig többségben.


A 60 körüli apukákat nem szokták ilyen vehemensen kritizálni.


Vagy, amikor egy rákbeteg szül...

2007. jan. 30. 23:36
Miattam senki ne fogja vissza a velemenyet, alairom szepen hangzik ez az egesz. En ugy nevelkedtem, hogy a nagyszulo kenyeztessen, a szulo pedig aki a jelenben el s dolgozik, fogalma van a vilagrol, neveljen. Mi is lenne a tb-vel ha a nyugdijasok megszallnak a szuleszeteket, csak ha a komplikaciokat kezelnek abbol, hat abba is belerokkanna az egeszsegugy. 67 eves ember mar oregszik, meg fiatalnak is kockazatokkal jar a gyerekvallalas. A gyerek mindenkeppen 25 eves kora elott el fogja vesziteni a szulojet, sot talan meg gondozhatja is elotte. Hat onzetlen szeretet ez? Az hogy a gyerek hogyan fogja maga korul a tarsaival elfogadtatni ezt a helyzetet, hogy ne szorakozzanak rajta, mas teszta ( az ebbol adodo gatlasokrol nem is beszelve) - talan ez az anyuka is ra fog errre joni, ha a gyereke majd megkeri, ne kiserje el ide-oda, mert szegyenli (mint anyat, nem mint nagyszulot). Az haborit fel, ha valaki gyereket szeretne orokbe fogadni, akar a mellet is leoperaltatjak, evekig torturaztatjak oket vajon eleg alkalmasak-e a feladatra hogy egy kis elhagyatott poronty neveleset atvallaljak az allamtol, egy vagyont fizetnek erte kulfoldon meg plusszban, es ilyen esetben meg nem merlegelnek. Egyebkent szerintem 1 tulsulyos anyuka is levagja a 100-as vagtat ugy, mint egy vekony, ha a gyereke veszelybe kerul. Egy 67 evesnek esetleg combnyaktorese lesz kozben. Bocsanat, Az emlitett holgy mar 70 lesz, mire felveheti ezt a nyulcipot. Vegul is, lattuk ezt mar a Szupernagyi sorozatban. :)))
42. emagdi
2007. jan. 30. 22:21
... arról nem is beszélve, hogy milyen sok gyerek van, akit a nagyszülei nevelnek fel a szüleik helyett...(nekem is volt ilyen osztálytársam, gondolom más is ismer ilyet).
41. emily
2007. jan. 30. 22:02
Ugyan nem tennék ilyet 67 évesen, DE dédimamám pl. 95 éves koráig élt, viszont egy barátnőm 4 évesen vesztette el édesanyját, aki még 40 se volt...
40. Pitypang (válaszként erre: 38. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 30. 21:45

Bocs, en senki velemenyere sem akartam "ramaszni". Ahogy nehanyak velemenye nyers, tamado, elitelo es idonkent durva, az enyem is lehet megertobb es elfogadobb. Nem mondtam, hogy majd annyi idosen en is szeretnek gyereket szulni, de EN nem erzem magam feljogositva arra, hogy olyan itelkezve beszeljek mas donteserol, mint amik itt elhangzottak. (Nem te irtad, mar nem emelekszem ki...) Hogy "miert kellett engedni neki gyereket csinalni?" Ez elegge bunko egy kerdes szerintem. Plane, hogy az illeto nem is latta a musort.


Azt hiszem en viszont most "szallok le" a temarol, mert olyan utcaba futottam, ahol nem tudok es nem is akarok mas nezeteket elocsalogatni.


Elnezest, ha barkit is megbantottam volna. ;)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook