Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a végső cél a fogyókúránál? fórum

Mi a végső cél a fogyókúránál? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi a végső cél a fogyókúránál?

1 2
2012. jún. 26. 13:17
plusz 20 kiló...
46. Spiritus (válaszként erre: 45. - Akemi22)
2012. jan. 30. 12:28

Tőlem is mindig támadásnak veszik az ilyeneket.

Nekem is olyan rossz mindig ilyen szintű témáról indulni, és nem a valódi diétáról beszélgetni és tapasztalatokat megosztani. Azért néha leírom a véleményem, hátha 1-2 embert elgondolkodtat a dolog, hogy mi van ha a reklámok meg a divatkúrák mondanak hülyeséget, és a lassabb, látszólag kevésbé hatékony módszer hoz hosszú távon sikereket!!!

Sosem adom fel :)

2012. jan. 30. 10:21

Sziasztok!

Olvasgattam egy két hozzászólást és szerintem a heti 5 kg fogyás nem egészséges. Nem támadásként mondom, mivel én is jártam hasonló cipőben. Ez vezet az olyan gyakran emlegetett jojo effektushoz. A másik az, hogy a bőr a túl gyors és nagy súlyvesztés miatt nem képes követni a fogyás mértékét, aminek következménye a lógó bőr. Én anno majdnem 100kg- ról kezdtem a fogyást, most vagyok 63 kg, 7 hónapja estem át hasplasztikán, és még mindig nem vagyok magammal elégedett. Nagyon bánom már, hogy mikor elkezdtem az egészet nem fordítottam kellő időt a mozgásra, persze ez nem azt jelenti, hogy nem tornáztam, mert heti 2- 3 alkalommal bicikliztem, futottam, de ez sem volt elég.

Azoknak akik fogyókúráznak ezt tanácsolom, hogy az első szempont a sport és második a diéta legyen és ne fordítva, akkor hamarabb és jobban teljesül a vágyuk. Valamint az elértek is hosszútávúak lesznek.

44. tiah
2012. jan. 20. 11:48
megéri az hogy csinos leszel de a sok koplalás és kínzás esetleg betegségeket generál és pár év múlva gyógyszereken élsz és hízol tőlük..és akkor leszel csak igazán csalódott...és az "én " képed nagyon torz lesz... tudom miről beszélek én 14 évesen nem voltam megelégedve magammal sokat tornáztam, koplaltam hajtottam magam ... 1 év mulva egy ritka gyógyithatatlan betegség jelenkezet ,az immun háztartás felborulásának következtében....akkor 53kg voltam, most 98...és a steroid hizlalt meg...2x voltam élet halál közt a vesém is majdnem fel adta...kérdem én megéri megfelelni a mások elvárásának?! NEM! MOST MÁR TUDOM HOGY NEM ÉR ANNYIT HOGY AZ EGÉSZSÉGEM TÖNKRE MENT MIATTA...
43. K.Andyka82 (válaszként erre: 42. - Juttino)
2012. jan. 19. 16:15
Köszi,igyekszem!Neked is kitartást!:)
2012. jan. 18. 20:17

K.Andyka! Mi hasonló cipőben járunk! Hajrá!

Lexibaba! Tök jól csinálod, ne állj meg az ajtóban érj el a nappaliig. (értsd: nagyjából már ott vagy, de megértem ha nem hagyod abba!)

41. Nikkancs :) (válaszként erre: 39. - Jecsim)
2012. jan. 17. 16:50

Gratulálok az 5 kg-hoz ;)

Lehet majd én is kipróbálom, én 40 kg szeretnék lenni megint

40. K.Andyka82 (válaszként erre: 39. - Jecsim)
2012. jan. 17. 16:12

Szia!

Egy hét alatt 5 kilót??????Az nagyon durva!:)

Most én is fehérje diétát csinálok,mert az összes közül ez jött csak be.Bár nem vagyok túl kitartó,de ezt most végig fogom vinni,mert még van hátra kb. 10 kiló amit le akarok adni tavaszra.

A torna része kicsit neccesebb,mert estére már elég fáradt vagyok,de muszály azt is erőltetnem ha eredményt akarok.

Az álomsúlyom 60 kg,bár nem bánnám ha 58 lennék.Érettségikor voltam annyi,és akkor nagyon jól éreztem magam a bőrömben.Most 70,5 vagyok,január elsején kezdtem a diétát,72,5-ről kezdtem..

Bámulatos az 5 kg mínuszod!Gratulálok!:)

39. jecsim
2012. jan. 17. 10:18

Sziasztok.

Én egy hét alatt adtam le 5 kilót ugy, hogy csak fehérjét ettem, tojást paradicsommal reggel, csirkét, rizzsel vagy anélkül(tudom, a rizs nem fehérje, de még ez az amit lehet enni ennél a diétánál) este pedig ujra tojás, esetleg sonka, sajt, ilyesmi.

Tornázgattam is, ahogy tudtam, de ezzel a diétával, nagyon szépen lement az az 5 kiló, és egy számmal kisebb nacikat hordhattam:)

Még 14 kilót kell lefogynom, és az mennyei lenne :) Most 74 vagyok :))

2012. jan. 16. 20:14

Hajrá, meg tudod csinálni!! :D én mikor éhes vok, és nem kéne ennem, mindig megnézem körülöttem a vékony lányokat, és az ad egy kis erőt,hisz egyszer majd én is végig akarok sétálni az utcán tökéletes lábakkal miniszoknyában és magassarkúban :)

nekem 85 kg volt a max, most 62 kg vagyok(165cm), és én 55 kg szeretnék lenni...

37. 5e1b581a2e (válaszként erre: 35. - Lexibaba)
2012. jan. 15. 00:51
Szerintem jó,ha így vigyázol rá,az meg még jobb,ha ő ezt még engedi is.Nem mindenki ilyen szerencsés...:(
36. 5e1b581a2e (válaszként erre: 32. - Futóbajnok)
2012. jan. 15. 00:50

Hát...átmeneti táplálkozási nehézség nem okozhat akkora galibát,mint az,amikor valaki direkte így is él...Mert ugye...Sok diéta kész életveszély.

De ha már szóba került az ár.Kalóriaszámolásra esküszöm,a mozgás mellett természetesen.Vagyis a kettő együtt.Igaz,hogy én csak nagy ünnepi és vizsgaidőszak utáni(én állandóan rágok vmit tanulás közben a stressztől - kivéve ha lelkibajos vagyok) korrekciós diétákat szoktam rendezni,mert amúgy nem vagyok elhízott,nem is akarok az lenni.(meg túlsúlyos sem)De ez a diéta nem drága és nem egyoldalú.Ez a legspórolósabb és úgy,hogy közben az ember mindent biztosít magának,amire -az igazi és nem ál tudományos bizonyítékok alapján- szüksége van a szervezetnek.Per fő,az nem drága.

2012. jan. 14. 23:31

Hmm...


mindenkinek igaza van valamilyen szinten. De így gép mellől nem igazán lehet megítélni a másikat.


A cikk nem erről szólt, hogy a súlyomról beszélgessünk.

A cikkel a következőt akartam kifejezni:

kilogrammoktól függetlenül, egészséges énképpel rendelkezőknek akart támogatást adni.

Olvasok rengeteg naplót. 10-en 20-on évesek 100kg körül. Céljuk 70-80kg-ra lefogyni. Én csak azt akartam kiadni magamból, hogy igaz én más súlyról kezdtem és bár hihetetlenül fittnek érzem magam. Folytatom azt hogy nem eszek csokikat csak azért mert szomorú vagyok, hanem kibeszélem az illetővel. hogy nem eszek valamiből annyit hogy hányingerem van, csak mert finom az íze és inkább iszom vizet mint szénsavas üdítőt. Folytatom, mert tudom, hogy ennél még tudok szebb és csinosabb lenni. ez a cikk rólam szólt igazából. Nem általánosítottam korosztályokra. Tudom, hogy minden korosztály szervezete ezt máshogy kezeli. Sajnálom, hogy ebből egy elvont dolog lett. Nagyon szeretem ezt a cikket, mert benne vagyok én.


Egyetlen fontos üzenete lett volna ennek a cikknek a ténylegesen fogyókúrázók számára:


Ha már benne vagytok. Valami bevált. Egy módszer. Akkor ne adjátok fel, csak mert nincs rá idő. Vagy bármi más miatt, nem lényeg. Ha már elkezdtétek, addig csináljátok, amíg belenéztek a tükörbe és azt látjátok, hogy tökéletesnek érzed magad. Ahogy te érzed. ahogy te szeretnéd. Ahogy álmaidban látod magad. Mert igen! Létezik sikeresen befejezett diéta. Létezik sikeresen megtartott súly. A lényeg szeressétek a testeteket. És akkor nem tesztek vele olyat ami neki káros.


Páromról meg csak annyit: Nekem ő így tökéletes. De ez a pár kiló felesleg csak a pociján van. Meg akarom előzni, hogy ez a teher nagyobb legyen a pociján. A hasi zsír a legveszélyesebb. Ez rárakódik a belső szervekre. Pl olyan létfontosságú szervre, mint a szív. A legtöbb szívroham is ilyen alkatú embereknél van. Ha valaki ezt olvassa és még tehet ellene, akkor tegyen. Nehogy késő legyen.


Én már nem szólok ehhez a fórumhoz. De mindenkinek nagyon sok jót kívánok! :)

2012. jan. 14. 20:58

Bocsánat, hogy megint beledumálok, de még mindig nem érzem pontosnak a dolgot!!!


Itt egy idézet:


"A testzsír, ami szükséges a normál fiziológiai működéshez az „esszenciális zsír”. Nők esetén 8-12%-ot tesz ki a feltétlenül szükséges zsírmennyiség. Szemben a férfiakkal, akiknél ez 3-8%. De ez nem az egészséges testzsírszázalék mérőszáma!


Az egészséges, fitt fizikumhoz azonban ennél többre van szükség. A 12-18%-os testzsírral rendelkező hölgyek a nagyon vékony kategóriába tartoznak. 12% már a határa az egészségesnek. A megfelelően egészséges mérték 18-22%-os testzsírnál van, ami jóval reálisabb és elérhetőbb, mint az alacsonyabb szintek. A 18% alatti testzsír mennyiség sportolóknál számít normális szintnek és átlagembernél ez ne legyen elvárás.


Átlagos nők normális egészséges testzsírmennyisége 22-26%. 30% felett viszont már orvosi esettel állunk szemben."


Szóval ha igaz lenne amit mondasz akkor te a nők számára elérhető legalacsonyabb testzsírszázalékon vagy. Ha van rajtad izom is, akkor nyugodtan indulhatsz egy amatőr fitt forma versenyen!!!

Nekem 20 % volt a valaha mért legalacsonyabb és azzal én bármikor megelégednék. Persze cél a 18-19... de a 20 is nagyon jó volt. A másik sportos lány aki mérte akkor 18% volt, és egy g felesleg nem volt rajta!


A pénz dolgot értem, de azért van káposzta vagy tojás (1-2 db)...ezeket meg lehet fizetni, vagy a hónap elején is jobban odafigyelni.

Vagy én zabot szoktam chnak, az sem drága, főleg, hogy egy marékkal teli vagy, vagy olcsó natúr joghurt... 40-50 ft és jó vacsi2 nek!


A hasprésben ilyen szempontból igazad van, de ha el is kezd fogyni, akkor többet fog izomból veszíteni, ha mellette nem edz párszor hetente!


Mindig legyen pihenőnap a tornában is. Az izmaidnak is kell pihenni!!!


További sok sikert!! :)

33. Lexibaba (válaszként erre: 32. - Futóbajnok)
2012. jan. 14. 19:53

Vannak olyanok. :$ az a baj, hogy túl sokat aggódok a pénzen mindig. Ezért én elpoénkodom magamban...

Nálam is van néha, héjában sült krumpli diéta, meg napi 3 zsömle diéta, vagy leves diéta stb.

Ált hóvégén már ez megy.

Jelenleg stresszes vagyok a vizsgám miatt és nem kívánok enni semmit és csak magambarokok valamit diéta van :$

32. futóbajnok (válaszként erre: 31. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 14. 18:37

Igen, körülbelül. Nekem is ez jutott eszembe. Az én fogyókúrámat is sokszor megakasztja a hó végi pénztelenség. Olyankor élni sincs kedvem, nem még fogyózni...

Csak nálunk nem kelt tésztát csinálok olyankor, hanem vettünk egy zsák krumplit, én azt eszem...

2012. jan. 14. 18:24
Hm...Éhenhalás?...
30. Lexibaba (válaszként erre: 29. - Futóbajnok)
2012. jan. 14. 18:23

Igazából nem kövezlek meg :)

Sztem is magától értetődőnek kell lennie. :)

Kitartó akarok lenni :)

2012. jan. 14. 18:18

Hát, remélem, nem köveztek meg, de nem sok hízelgő lesz abban, amit írok:

Tizenévesen nem művészet a feszes cici és fenék:-((. Simán meg KELL TUDNI csinálni.

Művészet majd negyven évesen lesz, Drága! Kitartás!

2012. jan. 14. 17:26

Hát kapok pozitív és negatív megerősítést is most :)


Elmondok egy példát. 2 évvel ezelött megkérdeztem egy ismerősömet hogy hány kg. nagyon szép vékony volt. Velem egy magas. Megkérdeztem és azt mondta 62kg... Én csak lestem. Tökéletes alakja volt és tőlem kb 4-5 számmal kisebb méretű nacit hordott. Ennyit tesz a csontozat.


Nem azt mondtam... nah jó lehet eltúloztam, hogy most lehet megalapozni a jövőt. Sosem késő változtatni. Elmondok egy másik példát. Anyukámnak 7 éve gyomorfekély miatt kilyukadt a gyomra. Azonnal mentő és kórház. Ő mindig iy olyan súlyban volt mint én. 60 kg. Mondta, hogy a max az 64 kg volt amikor velem volt terhes. Világéletében sportolt. Ejtőernyőzött a Miskolci egyesületben. Nővérem születésekor hagyta abba. Bronzfokozatos ejtőernyős volt. Elötte pedig versenyszerűen cselgáncs és röplabda.

A kórház után hihetetlenül lefogyott. tönkrement a gyomra. Próbáljuk hízlalni, de nagyon sok a sava és úgynevezett kettős gyomra van, stb, rakás emésztőrendszeri probléma. Nagyon lefogyott. Jelenleg 48-52 kg között mozog. Egyetlen dolog ami összetartja, az a sok év alatt felszedett izomzat. Ha az nem volna csont és bőr volna. Ez egy erős példa, de igaz. Hány olyan sztár van, aki pl szülés után azonnal (pár hónap leforgása alatt) visszaszerzi régi alakját. Ez nem csoda. Anyumnak sincs pocija, pedig 4 x szült. Egyszerű. Elötte is edzettek, mozogtak. A hasfal pedig szülés után, visszanyerte eredeti alakját, max még ráedzette, hogy a fölment kilók is lemenjenek. Én csak azt mondtam, hogy ilyenkor lehet megalapozni leginkább. Később korlátozottabbak a mozgáslehetőségei.


A hasprésről. Párom 8 éves korától kb 16-17 éves koráig versenyszerűen röplabdázott a városi csapatban. Heti több edzés. stb. Igen erős izomzata van. Programtervező informatikus. Egész nap ül a gép elött és a hasizmai elernyedtek. Amikor kérem hogy feszítse meg, akkor bizony ott vannak keményen. A fogyókúra első lépése lehet, hogy hasra ráerősítünk. Sok elhízottnál megfigyelhető, hogy hihetetlen mennyiséget tudnak magukhoz venni. Ez részben a hasizom szinte alig van és a gyomor óriásira tud tágulni. Ő neki is ha az visszaerősödik, akkor már jobb lesz. Levezettem, hogy mit eszik és szinte keveset is eszik. Nála inkább a kóla (amiról most szokik le saját elhatározásból) és a későig (hajnali hatig ) meló és tanulás és mellette evés és kevés alvás.


Ha elolvassátok a naplómat is, akkor láthatjátok, hogy diétázom, legalábbis az anyagi helyzetemhez mérten a kalóriákat betartom és napi 40-80 perceket intenzíven tornázom heti 7 napon. Nálam is izomzat van. Kemény izomzat. Mértem múlt hónapban testzsír százalékot és 8% a testzsír indexem. Ez már a sportolóknak van általában. 7 hónappal korábban ez az index még 27 % volt... Tehát a testem egyharmada zsír volt... Én már csak a puha hájacskáimat akarom ledolgozni. Ami leginkább a pocimon, a fenekemen és a combomon van. Igazából ez nálam, már a diéta részében már nem eröltetett. Meg lehet szokni. Nem is bírnék enni annyit. Inkább a napi testmozgás az amit ütemezni kell. De jól is esik. A napi stresszből kikapcsol az ember :)


Remélem megválaszoltam minden felvetett témát :)

27. b235ac96d5 (válaszként erre: 26. - Nagycsaladanya)
2012. jan. 14. 17:22
Igen, ismerek én is olyan diétát, ami fehérje alapú turmixot ajánl. Ki is próbáltam, de nekem a gyomrom nem bírta, mindig fájt, a gyomorsavamat nagyon meglökte és nem múlt el a hozzá ajánlott tablettáktól sem. Így aztán abba hagytam. Nekem a 90 napos jön be:)
2012. jan. 14. 17:18
szerintem legjobban fogyni (tapasztalat) fehérje por egy kis fitness és vitamin. Szülés után is egy két hónap alatt teljesen sportossá lehet formálni vele magunkat... Mellékesen ezt a fiamtól lestem el így fogyott le 30 kilót annyi különbséggel hogy ö napi 3 szor ivott fehérjét és többet is edzet hisz több ideje volt. Mondjuk most mást csinálok mert ez csak úgy működik ha legalább heti 3- 4 szer edzünk! Ha erre nincs időnk akkor nehezebb.
25. b235ac96d5 (válaszként erre: 23. - Wiki76)
2012. jan. 14. 17:11

Én a 90 napost csinálom, de tulajdon képpen már annyira megszoktam, hogy szinte életformám lett:)

(nekem ez)

24. wiki76
2012. jan. 14. 12:58

ja és nekem is 56 a cél.vagy az 50.

158cm vagyok.

23. wiki76 (válaszként erre: 21. - B235ac96d5)
2012. jan. 14. 12:57

én is mindig a páromat faggatom a méreteimről:))))))

A kedvenc kérdésem a:nekem is ekkora?

A tükröm hazudik a régi ruháim engem igazolnak.

Paleozom és ezt már életformámnak tekintem nem fogyókúrának..

22. incifinci01 (válaszként erre: 20. - 4c07880d46)
2012. jan. 14. 09:22
Atkinsezem. Nekem nagyon bevalt, ugy nez ki. Eleje nehez, az atallas. De utana ehezes nelkul, fincsi dolgok elhagyasa nelkul siman be lehet tartani. :-)
2012. jan. 13. 23:17
Szia! Nagyon sok olyan gondolatot fogalmaztál meg, amit én is gondoltam:)éreztem:) A valamikori 38-as méretű fiatal nőből szinte észrevétlenül lettem 46-48-as méretű.Nagyon sokáig ha bementem egy ruhaboltba, a legelső ruha amit leemeltem, 38-as volt. A fejemben, a lelkem mélyén én akkora maradtam, de a tükör mást mutatott. Aztán szépen lassan megtanultam elfogadni magam. Aztán valahogy a fejemben is érlelődött a gondolat és elkezdtem diétázni és intenzíven bicajozni. De most az a fura helyzet van, hogy bár már leadtam 13kg-ot még mindig nem érzem magamon a fogyást. Bár a méretem most 42-44-es. Megfordult a helyzet. A tömegem ugyan csökkent, de még mindig félek felvenni egy dögösebb ruhát mert bennem él a kép arról, hogy kövér vagyok és nekem nem állna jól.Nem igazán tudom, hogy mekkora is vagyok:) Mindig kérdezem, ha látok egy nőt akiről úgy gondolom, hogy kb én is úgy nézek ki, hogy nekemis ekkora a fenekem?, én is ilyen széles vagyok? mert amit a tükör mutat az csak egy kép, de nincs mihez viszonyítanom. Mert más amit ott látok és más a bennem élő kép:) De idővel ez is változni fog, tudom és visszatérek régi önmagamhoz. Ha nem is teljesen, de a közelébe:)
20. 4c07880d46 (válaszként erre: 19. - Incifinci01)
2012. jan. 13. 21:25
Szia! Hogy csináltad? Én most 70 kiló vagyok (173 cm), és szeretnék ledobni úgy 5-6 kilót. Tudom, nem sok, de nagyon szeretek enni...Hogy könnyítsem ezt meg? Mennyit és mit tornázzak?
19. incifinci01 (válaszként erre: 15. - Lexibaba)
2012. jan. 13. 20:48

Lexibaba, csak pozitivan!!! :-) Szerintem meglesz az erofeszitesek eredmenye. Az a 4-5 kilo sikerulni fog, mert kitartottal eddig is, es ez plusz erot ad. Minden egyes nap!

Egyebkent en a 160cm-hez voltam 74 kilo. Szeptember 1 ota valtottam eletmodot es most 60,8 vagyok. Nekem is epp 56 a celom. De nehogy azt hidd am, hogy most 21 evesen lefogysz es kesz. Ezert mindig meg kell kuzdeni, folyamatosan fenn kell tudni tartani azt az eletmodot, amivel ez szinten tarthato.

Azzal mondjuk nem ertek egyet, hogy most kell mert kesobb mar nem lesz ra ido. Ha ez igy lenne, akkor a szintentartasra sem jutna ido. En 3 pici gyerek mellett teljes munkaidos allas es haztartas mellett is elhataroztam magam es vegrehajtom. Sot, htarozott szandekomban all utana megtartani ezt az egeszseges eletmodot! Nem mondom, hogy konnyu, mert a mindennapokban nincsen nagymami/nagypapi segitseg sem. De igy is lehet. :-)

Tovabbi sikereket kivanok! *

18. SweetDelight (válaszként erre: 17. - Spiritus)
2012. jan. 13. 19:32

Szívemből beszélsz!

Egyetértek. Az egészséges étkezésnek, alapnak kellene lennie. Ha a napi kcal alá megy az ember 15%-kal és heti 3x sportol, kizárt hogy ne fogyjon!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook