Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a végrehajtás pontos menete? fórum

Mi a végrehajtás pontos menete? (tudásbázis kérdés)

2018. jan. 23. 08:22

Tekintett arra, hogy nemzetközi szervezet az egész világra kiterjedő hatállyal törölt minden olyan jogi képződményt, amely adósságot keletkeztet, tart nyilván, illetve hajt be, valamint arra, hogy az Alaptörvény érvénytelen, és minden ráépülő jogszabály is érvénytelen, így a végrehajtónak semmiféle joga nincsen semmit sem behajtani. Természetesen könnyebb úgy sikert elérni, hogy még nem indult el a végrehajtás, de már folyamatban lévő végrehajtás esetén sem eleve reménytelen a végrehajtás leállítása. Hogy mindenki lássa, nem a levegőbe beszélek, íme 2 dokumentum, amely állításomat alátámasztja:

1. [link]

2. [link]

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Krisztina0218)
2018. jan. 18. 16:22

Ha bevállaltátok, akkor ez van.

esetleg a jegyzővel lehetne beszélni, hogy miért is örökölted meg a tartozást, ha nem örököltél mást? Mintha 5 éven belül lehetne igénnyel élni, de lehet, hogy rosszul tudom....

9. krisztina0218 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 18. 14:38
Nem kaptunk semmit, sem pénzt, sem egyebeket...ezt csak az a hölgy mondta, akinek az osztályán lekellett adnom a hagyatéki leltárt, de munkahely nem tudott róla, az adóhatóság, sem más.Igaz megjegyzésben odaírtam, hogy esetleg kérdezzenek utána a munkáltatónál, de az ööklési bizonyítványon csak a tartozások szerepelnek, semmi mást. Ezek szerint félre lettünk anno másfél éve tájékoztatva.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. jan. 18. 14:20

Tartozásokat nem vonnak össze. Ha több helyre is tartoztok és mindegyik elindìtotta a procedúrát, akkor végrehajtás esetén az lesz először kifizetve, aki előbb indìtotta ellenetek, a többiek csak sorban utána.


És ha a rendelkezésre álló lefoglalt dolgokból csak az első felé való tartozás jön ki, akkor a többiek hoppon is maradhatnak. Plusz van egy csomó korlátozás, hogy mit lehet egyáltalán lefoglalni, és hogy mekkora összeget lehet vonni fizetésből

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Krisztina0218)
2018. jan. 18. 14:02

Én ebből semmit nem értek.

Akkor kértétek a hagyatékot, mármint a végkielégítést, stb.? Mert ez esetben a tartozást is örököltétek.

És ha bejegyezték az ingatlanra, akkor meg el is kezdték a behajtást...

6. krisztina0218 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. jan. 18. 10:11
Közjegyzői tárgyalás nem volt, egyszerüen kiküldtek egy öröklési bizonyítványt( úgy, volt a xi.kerületi haósági osztály szerint, járt volna apám részéről végkielégítés, meg egyéb járulékok, amik a hagyatékba kerültek volna, ez miatt kértük.)de az csak a örökösök tényét bizonyítja.Illetve kaptam egy ugyanolyan papírt, de csak én, hogy jogerőre emelkedett november 21-én.Viszont azt válaszolta a közjegyző, hogy akkor felelnénk a tartozásokért x részben, ha lett volna vagyontárgy(autó, lakás stb.)De ezek szerint jól gondolom, hogy a normális végrehajtási folyamatnak lennie kell, mielőtt inkasszóznának, vagy letiltanának stb.Sőt én 2013-ban földhivataltól is kaptam levelet, mely szerint a végrehajtó bejegyeztette az x,y tartozást utána kezdtek 2014-ben inkasszózni.
5. krisztina0218 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2018. jan. 18. 10:06
Közjegyző is ezt mondta...csak már régen nem kaptam levelet tölük.
2018. jan. 18. 05:52

Adósságot örökölni csak ingó és ingatlan vagyon értékéig lehet!

Ügyvéd segít!

2018. jan. 17. 17:09

Édesapád tartozását nem kell megörökölnöd. Ha nem volt vagyona, amire igényt tartottál, azaz, ha nem örököltél pénzt, ingatlant, ingóságot, akkor ezt, mármint a tartozást sem kell megörökölnöd. Ha volt örökség és lemondtál róla jegyző előtt, akkor gondolom a tartozásról is lemondtál, azaz nem hinném, hogy ezt akarják behajtani tőled.


Behajtás: a tartozásokat nem vonják össze, mert azok gondolom különböző helyről vannak (csak példa: az egyik OTP, a másik Unicredit), két felé kell fizetni, így nem is vonható össze.

Ha van egy megállapodásod részletfizetésre és van náluk még tartozásod, akkor arra külön kell megállapodást kötni.

Nem tudom milyen levelet kaptál, de abban értesítenek, hogy beküldték letiltásra, inkasszót küldtek a számládra, stb.

2. aileron44 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. jan. 17. 16:36
Én úgy tudom, hogy először a költségeket kezdik el vonni és csak utána a tőketartozást. Miért nem hívod fel a végrehajtót vagy mész be hozzá, köteles elmondani, mit miért csinál!
2018. jan. 17. 16:21
Én úgy tudom,hogy elöször az adott cég,szolgàltató küld felszólítàst,majd àtkerül követeléskezelő céghez(ezeknek nincs jogusultsàguk pl.inkasszót vagy fizetés letiltàst benyújtani),majd utàn a elviekben a közjegyzői kamara küld fizetési meghagyàst,utàna(a jogerőre emelkedés utàn) kerülhet àt x,y tartozàsa végrehajtóhoz.Jól tudom?Ma kaptam-ugyancsak értesítőt-a végrehajtótól levelet,de ideges vagyok.Van nàluk részletfizetésem,minden hónapban rendesen fizetem.Tavasszal jàr le majd,de van még mellette 200ezer össz tartozàsom(amikor csak 60 ezret kaptam,inkàbb a végrehajtónak fizetek elöször),létezik az,hogy összevontàk végrehajtàson kivüli összegeket és hozzàcsatoltàk a végrehajtónàl még fennàlló maradék tartozàshoz?Ezt megtehetik fizetési meghagyàs nélkül?A màsik,hogy apàmtól csak tartozàst örökültünk,de a közjegyző asszony azt mondta,hogy sajàt vagyonnal nem felelünk érte(nincs is mivel felelni,nekem van egy lakàsom,de ebben is élek a kiskoru gyermekemmel),akkor felelnénk a testvéreimmel a tartozàsokért,ha örökültünk volna aktiv vagyont is.De ilyen esetben is,ha a végrehajtó követelőzne,akkor is bekellene tartani a végrehajtàs menetét(esetleg földhivatalnàl bejegyeztetnék az x tartozàst).Vagy nem jól gondolom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook