Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha valakinek nem sikerül a jogsi sokadjára sem? fórum

Mi a teendő, ha valakinek nem sikerül a jogsi sokadjára sem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2019. márc. 14. 08:18
De miert van az hogy mostanaba szinte mindenkinek sokadik alkalomra van meg a jogsija?
126. Kiscica3 (válaszként erre: 125. - Leoborta)
2019. márc. 14. 08:16
Na igen de csak a vizsga drukk vagy ténleg van ilyen aki ek egyszűren nem megy.
2019. márc. 14. 08:04
Járjon gyalog, biciklivel!
2019. márc. 14. 08:04
És aki 6 dik alkalommal bukik meg?Arra mit mondtok!és azota siketült jogsit szereznetek?
123. lapbarna (válaszként erre: 121. - Panna9191)
2016. nov. 9. 14:30
Januárig rendszeresen fogsz vezetni?
122. andi6020 (válaszként erre: 121. - Panna9191)
2016. nov. 9. 12:33

Általában nem szokták érezni.

Mindenesetre sok sikert neked!

A te sikered a mi biztonságunk. Meg a tiéd is. Drukkolok, hogy egyszer tényleg érezd magad otthon a volán mögött.

2016. nov. 9. 11:58
Tobett gyakoroltam most megint jol megy de januárban vizsgázók csak remelem menni fog. Nem érzem hogy nincs helyen a volan mögött ez nehezebben megy most mint a többi dolog az életemben de sok gyakorlással es odafigyeléssel sikerülni fog ez is..
120. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. okt. 20. 09:57

Én mindenképpen pihentetném egy időre a dolgot, mert nem véletlen, hogy nem sikerül. Lehet csak a stressz miatt, de az teljesen élesben is van, így nem nagyon kéne volán mögé ülni, mert veszélyes rád és másra nézve is sok szempontból (pl stressz esetén nagyobb a reakcióidőd).


Próbál meg 1-2 év múlva megint.


Nem sértésből írom, de vannak olyanok, akiknek nincs helye a volán mögött.

119. simple
2016. okt. 19. 11:21
Igen, szerintem is az a gond, hogy nincs elég gyakorlat. Amiket leírt a kérdező, hogy miért buktatták meg, azoknak mint automatikusnak kéne lennie, nem is kéne rá figyelni például hogy tegyem ki az indexet, mert magától menne. Tehát alapból ezzel van a gond, nem arról van szó, hogy majdnem elütött egy embert vagy ilyesmi. Ez sok gyakorlással elérhető, hogy ezek a dolgok maguktól menjenek.
118. massalhangzo (válaszként erre: 117. - Panna9191)
2016. okt. 19. 10:58
miert nem vezetsz tobbet? tobb gyakorlati orat vehetnel, mint ami az eloirt, hogy magabiztosabban vezessel, akkor talan nem paraznal ra annyira
117. panna9191 (válaszként erre: 114. - Cippora)
2016. okt. 19. 09:45
Ezt tőlem kérdezted? Hat izgulnod de nem ennyire nyelv vizsgámon izgultam de ahogy kihúzták a tételt mar folt belőlem a szöveg érettségin szinten szóval a para jo hatással olt rám ugymond. De itt vezetés közben nem :(
116. cirmoscicajaj (válaszként erre: 111. - Simple)
2016. okt. 19. 07:37
Igazából paráztam.váltani.Inkább tűrtem és elhittem,h tényleg béna vagyok,és azt gondoltam,h a másik is ezt fogja mondani.Meg az én oktatóm vizsgabiztos is volt,az szép lett volna ha nála vizsgázok.de ma már tudom,h ha újra kezdem elkerülöm azt a sulit jó messzire...
2016. okt. 18. 22:12

attol, hogy szerzel jogsit, meg nem jelenti, hogy tuti jol fogsz vezetni es nem veszelyeztetsz senkit. ha pusztan attol, hogy plusz egy ember ul bent a kocsiban, a vizsgabiztos, olyan hibakat vetesz, amiert sorozatban meghuznak, ne eroltesd. probald meg nehany ev mulva, hatha akkor mar nem leszel ennyire bizonytalan, stresszes


meg azok is, akik nemi gyakorlattal jo vezetokke valnak, sokszor ugy kezdik egyedul, hogy halal idegesek vezetes kozben, mig nem szereznek egy kis rutint. baromira nem adnek jogsit olyannak, aki pusztan a vizsgabiztostol beparazik es sorozatban meg kell huzni, az mit csinal majd elesben, csupa stresszes helyzetben, mikor senki nem lep ra helyette a fekre vagy nem rantja el a kormanyt?


megertem, hogy csalodott vagy, probald meg kesobb. inkabb legyel csalodott, minthogy balesetet okozzal vagy megoljel barkit. mert gondolom a jogsit nem a kredencben tartanad, hanem vezetni akarnal

114. Cippora
2016. okt. 18. 21:49
4.alkalommal mentem át a forgalmin.Meglett a jogsim,de pár évig nem vezettem,mikor a lányom közösségbe került akkor kényszerültem rá.Kezem-lábam remegett az első alkalommal,csoda,hogy célba értünk,és kellett egy jó pár hét (lehet 2-3 hónap is) hogy ne az legyen,hogy vezetek,és közbe 120 a pulzusom :) Rá stresszeltem,pedig soha nem okoztam balesetet Hála Istennek,remélem ezután sem.Ma már rutinosan megy,és imádok vezetni.Szerintem beparázol,lehet valami gyógynövényes nyugtató vagy citromfű tea nem ártana.Vagy valahogy a fejedben kellene rendbe tenni,hogy ne pánikolj ennyire (tudom,nem könnyű,de nem lehetetlen) amúgy is ilyen parázós vagy minden vizsgahelyzetben?
2016. okt. 18. 10:01

Nagyon nem mindegy, hogy milyen az oktató. Elvégre ott ülsz vele egy "légtérben", viszonylag közel, lehet, hogy hozzád ér, amikor váltasz, vagy a kormányhoz nyúl, hogy segítsen (remélhetőleg csak az elején)... Mindenesetre én nem szeretem az ilyen közelségeket, bár lehet, hogy én vagyok túl érzékeny.


Engem amúgy egyik oktatóm sem akart lehúzni és végül nem kellett fizetnem a vizsgabiztosnak sem, de ez utóbbi tényleg attól függött, hogy kit nyertem meg.

112. simple (válaszként erre: 110. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 18. 09:55
Tudom milyen ez, amikor én jártam akkor is volt olyan lány aki suliváltás után kezdte újra, mert pont ilyen helyzetből jött mint te, szerencsére ő még időben váltott. Onnantól neki is sikerült minden, de ehhez megfelelő oktató kellett.
111. simple (válaszként erre: 110. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 18. 09:50
Sajnos vannak ilyen oktatók is igen, na most a te esetedre érvényes az, hogy le akart húzni, azért direkt nem tanított és nem foglalkozott veled, hogy járjál még hozzá sokat. Ilyet mondani, hogy béna vagy és nem megy? :O Engem az oktatóm mindig támogatott, persze azt is megbeszéltük ha béna voltam, de nem ilyen stílusban.... Elképesztő. Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért nem mentél másik oktatóhoz már az elején? Lehet hogy egy jó oktatóval simán levizsgáznál. Úgy nem lehet vezetni, hogy nem állíthatod be a tükröket se magadnak... Komolyan mondom, hogy szerintem válassz egy másik sulit, nagyon körültekintően, és menni fog!
110. cirmoscicajaj (válaszként erre: 105. - Simple)
2016. okt. 18. 09:06

Jaj,ha tudnád még mik voltak..10 helyett,az első alkalom második feléig voltam csak rutin pályán.rögtön kivitt forgalomba,ami nem baj,csak ha azt nézzük,h,szerintem nem jó ötlet,első órás,ideges,bizonytalan diákot forgalomba vinni.na aztán 10 órát beírtunk,h vezettem éjszaka.mondom:én???? ja,jó.oktatás közben/helyett keresztrejtvény (nem kihalt úton,tábla,emelkedő,minden játszott),telefonálás,mindig volt nála egy szatyor alma,azt farikcsálta,személyes ügyek intézése,stb.ja többször szóltam neki,h nem jó a váltó.Mikor már ő is elhitte/megtapasztalta,h nem lehet váltani,azt mondta én rontottam el...

ehhez még hozzá jön,h volt olyan időszak,h 2-3-4 hetente kaptam 1 órát.Ja,egyszer jött velem a férjem is,és úgy összezavart,h még a férjem se értette mit akar.Kanyarodjak/ne kanyarodjak/bukfencezzek...???+még mondta,h kanyarodjak balra(lámpás kereszteződés+kanyarodási szabály)besoroltam,index minden..mivel piros volt,volt időm átgondolni,mit hogyan kell.mikor kezdtem tekerni a kormányt,hirtelen elrántotta,majdnem nekimentünk egy csávónak,és leállt velem veszekedni,h miért tekertem a kormányt...mondom,basszus te mondtad...erre üvöltött,h ő egyenesen akart menni...ja,és a legjobb.Anno a férjem azért jött velem,h lássa egy laikus is,h tényleg béna vagyok,csak kell ezt nekem csinálni vagy mi legyen...ugyanis volt többször olyan beszólása az oktatómnak,h te béna vagy,neked ezt nem kell csinálni,nem tudod megcsinálni...el is hittem egészen addig amikor azt mondta,h még vegyek órákat.(számla nélkül)Na erre írtam a lehúzást pár hozzászólással visszább.Ha valakit én teljesen reménytelennek látok,azt mondom,h hagyja abba,nem kell a pénz,ne vezess!!!Most már tudom,h nekem nem volt jó ez az oktató,másikat kellett volna választani...Az ilyen ember csak a lehúzásra megy!+ még ha azt nézzük,h a kevéske önbizalmamat lerombolta,mert néha még mindig,mikor megpróbálnám újra,eszembe jut,h miket mondott.Na hát "röviden"ennyi.

2016. okt. 18. 08:48
Budapesten sok a korrupt vizsgabiztos... (nem az összes természetesen)
108. simple (válaszként erre: 107. - Panna9191)
2016. okt. 18. 08:44
Hát tényleg nem tudom, nálunk szinte mindenkinek sikerült és senki nem fizetett érte. Bár az hozzátartozik, hogy az egyik legjobb, ha nem a legjobb autósiskolába jártunk, ahol tényleg megtanítottak minket mindenre.
107. panna9191 (válaszként erre: 104. - Simple)
2016. okt. 17. 23:13
Ha tudnád mik vannak, nem ezt írnad sok alkalmas embernek kellett fizetnie mar hogy jogosítványa legyen ez attól is függ ki az aki pénzéhes ki az aki nem pl itt volt egy hozzászólás hogy a vizsga biztos le nyugtatta mondta neki hogy levegozzon (mert ideges volt)majd próbálja ujra én ilyet mifelénk sose halottam
106. simple
2016. okt. 17. 21:34
Egyébként ezt a pénzéhséget is cáfolnám.... Tudta jól anno az oktatóm, hogy nekem nem számít a pénz. Mások úgy számolgattak, hogy a kötelező órákat le tudják vezetni, én meg mondtam neki hogy addig fogok járni ameddig nem érzem magamat biztosnak, vettem is pótórákat mikor a kötelezők elfogytak. De szerinte már nem is kellett volna, az meg fel sem merült, hogy én a vizsgáért pénzt adjak. Mikor sikerült, utána adtam az oktatómnak hálából, mikor kettesben maradtunk, mert tényleg nagyon sokat tett értem és nagyon jól tanított, de ő sem tudta előre hogy fog kapni.
105. simple (válaszként erre: 103. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 17. 21:27
Nem kérdezted meg tőle hogy mégis hogy vezess úgy, hogy nem látsz semmit? :O Te jó isten.... Így tanított téged? Akkor lehet hogy itt nem is veled van a baj... sőt.
104. simple (válaszként erre: 101. - Panna9191)
2016. okt. 17. 21:26
Nem könyveltelek el semminek. Ha visszaolvasod arról írtam, hogyha valaki alkalmas arra, hogy autót vezessen annak nem kell fizetnie hogy kapjon jogosítványt.
2016. okt. 17. 21:08
Azért nem állítottam be,mert ha hozzá nyúltam volna a kis játékautójához lett volna sivalkodás.Egyszerűen nem engedte,azt mondta az úgy a jó.Na akkor kellett volna oktatót váltani,talán még iskolát is...
2016. okt. 17. 21:05
Nem dicsekedni akartam,csak arra gondolok,h akin látják,h le lehet húzni,azt le is fogják!!!Szerintem ez elég szánalmas dolog!Mármint,lehet,h a fórumindítónak,vagy úgy általában több embernek sikerült volna,ha kinyitotta volna a pénztárcáját...
101. panna9191 (válaszként erre: 98. - Simple)
2016. okt. 17. 20:55
Kérlek szepen sem ön es közveszélyes nem vagyok két oktató szerint jol vezetek es 7 ember látott mar vezetni akik gyakorlott sofőrök es azt mondjak semmi baj nincsen velem csak raporgok az egészre. Nem kell így elkönyvelni azokat akiknek nem sikerül elsőre másodjára
100. panna9191 (válaszként erre: 94. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 17. 20:51
Most magamat védem ha azt mondom én is ezt érzem? Ausztriából járunk haza tudjak hogy hogyismondjam nem élünk rosszul es ezért basztatnak tudom hogy kétszer én hibáztam de egynél direkt buktattak meg. Es igen megkérdeztem az oktatomat ha jo vagyok van mar 70 órám nem lehetne hogy 4. Sikerüljön? Azt mondta ez nem így működik nálunk nincs ilyen vizsga biztos akit meg lehet venni ennyi...
99. szafaripók (válaszként erre: 53. - Bc681dac13)
2016. okt. 17. 20:46
lehet a szavakon vitatkozni... én arra gondolok, amire te is... hogy ezt most hogy nevezzük, másodlagos... de azért minál megbízhtóbb valaki, annál jobb...
98. simple (válaszként erre: 94. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 17. 19:31

Nem értem miért nem állítottad be magadnak a tükröket?! Az a te dolgod lett volna, ülést, tükröket beállítani úgy hogy neked kényelmes legyen és láss.

Én nem fizettem senkinek egy fillért se, és mégis sikerült elsőre a vizsgám. Pedig engem is riogattak előtte hogyha nem adok pénzt nem sikerülhet.... Dehogynem, ha valaki nem ön és közveszélyes annak sikerülni fog pénz nélkül is. Nekem a lelkiismeretem nem bírta volna el, ha megvettem volna a jogosítványt, ez nem játék.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook