Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha egy hacker feltöri az e-mail címet, és minden oldalt, ahol regisztrálva vagyunk? fórum

Mi a teendő, ha egy hacker feltöri az e-mail címet, és minden oldalt, ahol regisztrálva vagyunk? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. máj. 26. 07:57

ip cím alapján is megtalál...

és nekem is bármilyen oldalon vtam megtalált, bármilyen felhasználó névvel vtam bárhol...


itt is megtalált...


de egy hozzáértő embert megfűztem - barát barátja alapon - hogy itt a hoxán törölje pl a naplóját...

gondosan elkészített naplóját töröltettük!!!!


édes volt a bosszúm...

2009. márc. 13. 12:28
Keress a gépeden olyan progit,aminek ez lehet a neve: Brutus.exe,vagy Cain.exe....ha találsz ilyet,azonnal töröld ki!!!!!!
29. 0c8f59af96 (válaszként erre: 27. - A1c6629040)
2009. márc. 13. 12:25

Nem árt kikapcsolni a távoli gépről történő segítségnyújtást sem,valamint a megosztott mappák tiltását ajánlanám.

Megoldás lehet még,ha többen használtok egy gépet,a felhasználónkénti dejelentkezés.

Persze azonnali jelszócsere,kis és nagybetűk és számok kombinációja.8*9 karakter bőven elég.

2009. márc. 3. 08:05
Érzésem szerint nálam is volt ilyen, jelszót cseréltem és azóta semmi gyanús.
2008. febr. 16. 00:21

A helyetekben simán feljelenteném a kölyköt. Ha pedig a rendőrség nem tenne semmit akkor megkeresném és kiverném belőle a lelket. De azt is lehetne hogy kerestek valakit aki TÉNYLEG ért a hackerkedéshez és megkéritek h. törje fel a "kis görény" e-mail címét + jelszavait. De meglehet törvényesen is szivatni. Ha gyanakodtok rá hogy esetleg van a gépén olyan program ami neméppen jogtiszta (elvégre kiaz akinek csak törvényes progijai vannak a mai világban) akkor bejelenthetitek itt: [link]

És sasfiókának igaza van. Elősszöris a gépeteken keressetek (víruskeresővel ÉS kémprogramkeresővel) olyan kártékony szoftvereket pl: perfect keylogger amik naplózzák a billentyűleütéseket így a jelszavakat is.

Ajánlok pár ingyenes szoftvert amik nálam beváltak:

Víruskereső: avast!

Innen letölthetitek: [link]

Kémprogramkereső: Ad-Aware SE Personal

Innen letölthetitek: [link]

Tűzfal: Comodo Firewall Pro

Innen letölthetitek:

[link]

Ha ezeket felrektátok és beüzemeltétek + lefuttattátok a szükséges teljes körű keresést és rendszeresen használjátok akkor máris nagyobb biztonsággal használhatjátok a számítógépet.

Remélem segítettem valamennyit. :-)

2008. jan. 26. 19:20
Szerintem az a legjobb ötlet ha az ÖSSZES jelszavadat csak te tudod se anyád ,apád és más rokonod még a legjobb barátodnak sem szabad elmondani.
25. csabici (válaszként erre: 11. - Tinendo)
2007. nov. 10. 23:40
Ne, jo ötlet.keverd szám és betü.
2007. nov. 10. 23:38
Törold ki és ne tud majd felmenni
2007. okt. 17. 21:28
Volt benne részem ,lassú volt a gépem ,gyanakodtam . De a veszélyt jelezte a gép is ! De az bűncselekmény ,és a szolgáltatoddal is figyeltetheted a gépet! Dehogynem csinálnak belöle ügyet ! Ha megcsipik, nagyon sokba kerül Neki!
2007. aug. 24. 09:20

Sasfióka, itt amúgy is kiröhögnek mindenért. Leánykoromban mutogatós fickót akartunk felnyomni, de semmit nem tettek a rendőrök, a csávó azután is tovább lengette az utcán amije volt...

Nemrég meg kissrácok vadkendert hoztak a játszótérre, és ott vagánykodtak vele, szétdobálták, mire dühösen kidobattam velük a kukába, majd kihívtam rájuk a rendőröket. Azok nem tettek mást, csak "ejnye-bejnye", és elmentek.

Szomorú.:(((

2007. aug. 23. 19:26

Viszont a hatóság úgy kiröhögi, mint annak a rendje és módja. Max azt mondja, hogy "vigyázzon jobban a jelszavára". Ja és bizonyítsa azt, hogy nem adta ki a jelszavát, sőt azt, hogy visszaéltek az adataival. Nem lesz egyszerű. Sőt. Azt mondom: eredménytelenül lezáródó ügy. Ilyennel Magyarországon nem foglalkoznak. Max. ha "pénzes szervezet" az amit feltörnek.

Persze ettől függetlenül megpróbálhatja a feljelentést.


SF

2007. aug. 23. 16:19
A feljelentés alapja: személyes adattal történő visszaélés, emberi jogom megsértése.(Ez nem egyszerü szabálysértés.)
2007. aug. 22. 20:02
Nem, a kissrác írja be mindenhova, ahol megláthatja az öcsém, hogy feltörve. Meg msn-en üzenget neki, hogy csicska jelszavakat talál ki, amiket könnyen fel tud törni. Hmmm, hát ez a helyzet.
18. Icus (válaszként erre: 17. - Mothertiger)
2007. aug. 22. 18:21

Igen, azt olvastam, hogy a gyerek mindenhova beírja, hogy feltörve. De, én annyira kezdő vagyok ezen a téren, hogy nem tudom elképzelni, hogy ez hogy müködik. Pl: Be akarok lépni a Hoxára és a jelszó kérő helyett, azt irja ki, hogy feltörve, vagy mi van? Nem értem.


De, ha ez ennyire komoly én feljelenteném.

2007. aug. 22. 15:03

Smallviki: valami csaj miatt csinálja a kissrác, mert a csaj az unokaöcsémet választotta msn-en helyette. Udvarolnak egymásnak a csajjal. A kis hacker meg berágott, és most turkál az öcsém cuccai közt folyamatosan.


Icus, mint lentebb is írtam, a kiscsávó kérkedik vele, hogy sikerül feltörnie a jelszavakat, és mindenhová beírja, hogy feltörve...

Hogy jelzés nélkül hogyan lehet észrevenni, sajnos nem tudom.


Docens, és ha bemegyek a yardra, mit kell mondani? Bocsi, ha hülye vagyok, de ezzel lehet kiröhögnek itt. Nem akarom ennyire lehúzni a helyi yardot, de még egy magnót sem bírnak megtalálni...:-///

16. Icus
2007. aug. 22. 07:49
Honnan lehet tudni, hogy valaki ezt csinálja? Én mit veszek észre?
2007. aug. 22. 07:26
És miért várjátok meg a következő feltörést? Ez rendőrségi ügy.
2007. aug. 21. 23:59
Mi a célja vele? Nem mondta?
2007. aug. 21. 23:07
Nem tudom, hogy honnan tudja. De megtudja, az tuti. Sorozatosan feltöri a kissrác jelszavait, e-mail címeit. Kis görény!
2007. aug. 21. 17:07

nem feltétlen...

Itt sokkal valószínűbb, hogy nem megfejti, hanem TUDJA az adott személy a jelszót...


A véletlen számsor pedig a lehető legrosszabb választás. Egy karatkerhelyen max. 10 variáció van... sokkal jobb az alfanumerikus (kb. 75 variáció karakterenként), de a legjobb, ha írásjeleket és egyéb karaktereket is használ! (kb. soksok variáció karakterenként)


SF

2007. aug. 21. 16:13

És mi lenne, ha véletlenszerű számsor lenne a jelszó?

Azzal babrálhat 1 ideig. :D

2007. aug. 21. 16:13

Amivel kezdeném:

A számítógép, amit használsz ellenőrizni. Vírus, spyware és egyéb "nemkívánatos programok" (pl. keylogger...)

Ha ez kész, akkor megváltoztatni a jelszókat.


SF

2007. aug. 21. 16:03
Emagdi, ez elmondása szerint megtörtént, eddig sikertelenül.:-/
2007. aug. 21. 16:02

mindenhol változtass jelszót (ne ugyanarra).

lehetőleg olyan jelszót válassz, aminek a biztonsági foka magas.

7. mothertiger (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2007. aug. 21. 15:52
Már nagyon sokszor újrakezdte az illető, akivel ezt megcsinálta a srác. Még az msn címét is feltörte, és volt pofája engem felkérni webkamerás beszélgetésre...
2007. aug. 21. 15:50
Hááát, kicsit!:)))
5. dogiz (válaszként erre: 4. - Dogiz)
2007. aug. 21. 15:40
Ok, félreértettem a kérdést!
2007. aug. 21. 15:39
Nem nyitod meg az email-jeit, egyenesen törlöd és nem küld többet egy idő után, abbahagyja.
2007. aug. 21. 15:39
Akkor kezdhetsz mindent előről. :(
2007. aug. 21. 15:37
S teszi ezt sorozatosan, minden meglátogatott oldalra beírva büszkén: FELTÖRVE...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook