Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a tapasztalatotok az idősek otthonáról (Bp. Zugló, Leányfalu)? fórum

Mi a tapasztalatotok az idősek otthonáról (Bp. Zugló, Leányfalu)? (beszélgetős fórum)

7. Viktor555 (válaszként erre: 1. - 41fdab80c1)
2012. máj. 2. 00:22
Kötök veled eltartásit:)
6. 41fdab80c1 (válaszként erre: 5. - Wéber Ferencné)
2011. ápr. 12. 05:18
KÖszönöm a hozzászólást! Na de pirkadatkor?! Ilyenkor aludni kellene, mint nekem is!
5. Wéber Ferencné (válaszként erre: 1. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 12. 04:49
A kérdezett intézményről nem tudok véleményt nyílvánítani, de más un.EMELTSZINTÜ intézményről igen. Voltam lakója, de hála az égnek most ismét saját otthonomban lakom. Soha többé idősotthon!!!Javaslom próbáld meg a házi gondozói szolgáltatást igénybe venni.Nehéz ilyen esetben tanácsot adni.Másként élném meg én is ezt a helyzetet,ha magányos lennék.
2011. márc. 23. 09:19

Szerintem biztos van hasonlókorú ember,aki szívesen

beszélget veled és megoszthatod a magányodat.Ta-

pasztalatod van..

2011. márc. 22. 21:10
És végignézed hétről-hétre, hónapról-hónapra, hogy az egyik hal meg, hol a másik; a többinek pedig újra és újra előjön az elmúlt élete, az elhagyott otthona, a nem látott családtagok...
2. 1e11c1e25c (válaszként erre: 1. - 41fdab80c1)
2011. márc. 22. 18:20
Az öregek othonáról sajnos rosszakat tudok nagyon rossz tapasztalatom van. Inkább érdemessebb házvezetőnőt felvenni . Lehet ólcsóbban kijön az ember. Persze közük is van link de azárt meg lehet találni a megfelelő rendes embert.
2011. márc. 22. 18:07

Azt fontolgatom, hogy valamelyik otthonba megyek.

Egyelőre el tudom látni magam, a járásom labilis, súlyom miatt is nehézkes, meg egy gyógyszer mellékhatásaként izomkoordinációs problémám lett.Nem hagyom el magam, a takarításon kívül mindent megcsinálok. Sőt megszállottan sütögetek, amit aztán elosztogatok,minél kevesebb jusson nekem. Mert ha van, nem tudok neki ellenállni.


Csak nagyon egyedül érzem magam ebben a hatalmas házban. Hiába próbáltam az új lakóhelyemen a szomszédokhoz közeledni,az első időben állítom

h...nek néztek, pedig nem csöngettem üres kézzel.

Ideköltözésem óta eltelt két év, de telnek a hetek,senki nem nyitja rám az ajtót. A lányom naponta kétszer jön hozzám, azon kívül csak az állatkáimmal tudok beszélni.


Szóval fontolgatom, ez a kettő van, ahova a cicusom is vihetem. De nagyon félek is tőle, mert nagyon rossz személyes tapasztalatom is van.

Miskolcon egy egyházi otthonba jártunk egy páran öregekhez. 1993-ban elkezdtem/tük, én betegségem kezdetéig 2007-ig csináltam. Egyszerűen az öregek miatt nem lehetett abbahagyni, mert ragaszkodtak és teszik a mai napig is. Amiket én ott tapasztaltam, AZ FELHÁBORÍTÓ!!! És ez még így nagy betűvel is kevés. És az öregek hiába panaszkodtak, az egyház mindíg megvédte az intézményt vezető papot.


Ilyen tapasztalattal nagyon félek is, de mennék is, mert egyre nehezebben viselem a magányt.Régen ez nem így volt, sőt soha nem értettem, hogy lehet valaki magányos. Mindig elfoglaltam magam, szerettem olvasni, keresztrejtvény, kötés, filmek.

Most, nincs már türelmem ezekhez, talán a betegségem teszi.


Szóval, ha tud valaki e két intézményről, kérem segítsen. A döntés az enyém!

már 30 éve csinálom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook