Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a tapasztalatotok a Laurina fogamzásgátlóval? fórum

Mi a tapasztalatotok a Laurina fogamzásgátlóval? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 1. 22:01

Sziasztok!

Én lassan egy éve szedem a laurinát, és mostanában egyre több pecsételés volt ciklus közben.

Ráadásul mindig is "aktívan" éltem az életem.. 3 éve vagyok együtt a párommal és a vágyaim szinte teljesen elmúltak. Szinte frigid lettem. Nagyon sokat olvastam és jártam utána, de biztos, hogy a gyógyszer miatt van.

Mindig is imádtam a gyógyszert, hiszen biztonságban érzem magam, nem csúszhat be a gyerek, rendszeresen jött meg.

De kezdek elkeseredni. Amugy is a mai világban annyi féle szert tömünk magunkba, tök felesleges még ilyennel is.. Nem beszélve egy csomó kockázatról.

Azt ajánlom, akinek nem muszáj, ne nagyon szedje.

De ez csak az én személyes véleményem :)

2011. jún. 16. 23:31

sziasztok! én több mind 1 évig szedtem, híztam 5-6 kilót, ciklus közben néha pecsételtem is:S fél év után elkezdtem nem kívánni a szexet, 1 hónapja abbahagytam, jelenleg késik...

nekem nem jött be, de asszem innentől kezdve befejeztem a hormonokat:)

2011. máj. 6. 17:25
Az jó, mert nekem alapba vegyes a bőrőm...tehát kiszárad, de közben pattanásos is...szal kb a legrosszabb :S Azért köszönöm a válaszod!!!!
25. nojjyka1010 (válaszként erre: 24. - Janedoe)
2011. máj. 3. 15:43
Szia! Én már több mint 2 éve szedem a Laurinát. A bőröm nem volt pattanásos soha, de a LAurina kiszárítja a bőrömet annyira, hogy mállik a fejemről a bőröm és néha sebes is lesz! De ha a te bőröd pattanásos, akkor a Laurina tutira segít! :)
2011. ápr. 19. 15:13

sziasztok,


akik már szedik, hogy hatott a bőrötökre? kevesebb lett tőle a pattanás? mert én valamilyen szinten ezért is szedek fogamzásgátlót...amúgy én majd jövő héten kezdem a Laurinát. köszi a választ!

2011. márc. 15. 11:36
sziasztok :) én több mint egy éve szedem a gyógyszert :)nekem egy nagy problémám van vele.. hogy nem kivánom a szexet.. nem akarok senkit megijeszetni, de én váltani szeretnék mert ez igy nagyon nem jo :) ez is persze egyén függő.. miota szedem amugy minden rendben volt.. nem vágta haza a hormojaimat sem.. nem hiztam :)
2011. febr. 10. 07:42
Sziasztok!Nemnagyon él mostanság ez a fórum. Én ma kezdem el szedni ezt a gyógyszert. Remélem beválik mert már a sokadik próba lesz. Nekem endometriózisom van, tehát valamit szednem kell.Remélem jár még erre valaki, és leírja a tapasztalatait.
21. BGigi
2010. okt. 11. 08:36
Sziasztok! Én 8. hónapja szedem és az elejétől kezdve minden rendben volt. Az első pár hónapban csúszott egy-két napot a menzeszem, de utána tényleg pontosan beállt egy fix napra, tehát én is csak jót tudok mondani róla! Én inkább kifizetem ezt a 3 havonta 8000.-ot, ha leosztom egy tabletta kb. 130.- Nekem megér ennyit a biztonság és hogy ne legyek extrán megtömve hormonnal!
20. iwanna
2010. szept. 8. 09:34

Sziasztok,

En mar 6. honapja szedem a Laurinat, az orvos nekem is verkepalapjan irta fel, es eredetileg azert, mert nagyon eros gorcseim voltak a menzes alatt (nehany esetbe csak inyekcioval lehetett kezelni), mivel a Laurina kis hormon tartalmu tabletta, ezert gondoltam, hogy biztos nem fog segiteni... 6 honapja nem gorcsolok, a melleim kicsit megnottek, es napra pontosan tudom, hogy mikor fog megjonni a menzeszem... csak pozitiv velemeny van rola.

19. Suzy11
2010. aug. 30. 17:08

Sziasztok!

Most kezdem a Laurinát és megdöbbent az ára!!! Ez normális vagy vannak olcsóbb fogamzásgátlók is,vagy ez annyira jó,hogy majd 8.000.- ft ba kerül és kenterbe ver minden fgátló tablettát. Mit gondoltok?

18. blue_violet (válaszként erre: 15. - Mimmi69)
2010. aug. 24. 17:06

Szia mimmi69!


Remélem már elmúltak a tüneteid! Hát a mellfeszülés, a menszesz problémák normálisak az elején! Mondjuk a fejfájás, meg a szédülés.. Hát, ha még most is érzel ilyet, akkor inkább válts gyógyszert. Ez nem olyan amivel könnyen együtt lehet élni :S

17. blue_violet (válaszként erre: 16. - Ercsi816)
2010. aug. 24. 17:03

Szia ercsi816!

Az első levélnél ez normális. A tabletta gyakorlatilag újraprogramozza a ciklusod, szóval ez kellemetlen velejárója. 2-3 hónap után azonban már-már ijesztően időzítve lesz minden :)

2010. aug. 13. 17:22
sziaasztok!! én kb 1 hete kezdtem el a laurinát. és oan 3 nap után megszűnt a vérzés de azóta mindig van eg kis pecsételő vérzés.. vagis nem oan erőteljes... most ez még a menszeszem lenne? vag ez normális egáltalán? lécci írjatok
2010. júl. 2. 14:43

sziasztok! nekem az orvosom vérvétel nélkül irta fel a laurinát,és ma vettem be a 8-adikat. reggelente veszem be 9fele...de fáj a hasam mióta szedem,és a menszeszem is máig tartott ...azaz (8napig) pedig csak 5nap szokott lenni, a mellem feszül..akkor nő?? :):)))

remélem a hasfájás elmúlik majd,és a szédülés is...ezek amugy normálisak?

2010. márc. 16. 17:47
Sziasztok en mar 4 honapja szedek laurinat ez kb nekem is a 4.gyogyszer amit kiprobáltam de kezdem azt látni hogy ez se valami jo mikor megjön nagyon görcsölök a többitöl sose görcsöltem,nekem is elötte van kisebb verzes es biztos mert valoban nem nagy a hormon tartalma,hiába drága gyogyszer azt hittem biztos jobb közbe meg nem:(
2010. febr. 20. 21:50

Sziasztok!

én most vagyok a harmadik levél végén....

tri-regol után kaptam ezt. nekem valahogy nem jó mert félidőbe köztes vérzésem van tőle ami arra utal hogy nem elég erős a hormontartalma nekem szerintem....

hétfőn megkérdezem a dokit mit lehet tenni...lehet ír másikat nem szeretnék gyógyszer mellett teherbe esni :(

már szedtem novynettet is ezekkel nem volt ilyen problémám!

ha esetleg valakinek volt ilyen panasza a laurinával akkor irjon!

köszi!

2010. febr. 20. 17:24

Sziasztok csajok!:)

Én most kezdtem el fogamzásgátlót szedni és nekem is a Laurinát írta fel a dokim.

Az lenne a kérdésem, hogy meddig kell vele várnom..mikortól lehet nemi életet élni?

Kicsit tartok tőle...!Kérlek aki tudja írja meg!

Köszönöm szépen!

11. Iweys
2010. febr. 18. 13:19

Sziasztok!


Nekem is most írta fel a nőgyógyászom, tényleg elég új még a piacon! Holnap kell elkezdenem szedni, majd leírom a tapasztalatokat.

Bár tájékoztatókban és fórumokban azt találtam, hogy a 15.tablettától véd, nekem a doki azt mondta, hogy várjak 1 menstruációt az első adag után, mert csak akkor lesz 100%.


Nagy nehezen találtam betegtájékoztatót, tessék:

[link]

2010. jan. 14. 15:04
Sziasztok!Én 3 hónapja szedem. Szerintem nagyon jó, nem hízok tőle, sőt fogytam is.:)
2009. dec. 5. 15:57
Sziasztok!Én nekem jövő héten csütörtökön kell elkezdenem szedni a Laurinát...hát kicsit félek tőle de talán az itteni tapasztalatok egy kis bátorítást adtak:)Nekem pco szindrómám van de már van két gyerkőcöm és ezért vigyáznom kell nem szedhetek akármilyen fogamzásgátló tablettát,viszont babát sem szeretnék már többet.A spiráltól véreztem állandóan,tehát csak ez maradt.A doki ezt írta fel nekem.Leírom majd én is mik a tapasztalataim hátha segíthetünk másoknak:)Köszike
2009. nov. 23. 22:32

Sziasztok!Már meg is volt az első Laurinás mensesem. 3 napig tartott :-). A 21. tabletta bevétele után 3 nap múlva jött meg. Nem is éreztem, minimális vérzéssel, semmi görcsölés!

Holnap kell megkezdenem a követlező levéllel. Nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom. Üdv

2009. nov. 10. 21:40
Sziasztok! Engem is érdekelne néhány tapasztalat. Az orvosom pénteken írta fel, és a napokban el is kezdhetem szedni. Mondták, hogy új gyógyszer. Nem is kaptam a patikákban, de tegnap az egyikben megrendeltem, és mára már meg is jött. Az előző gyógyszeremnél sokat fájt a fejem, ezért váltottm. Örlök, hogy ez előttem szólónál minden rendben van. Remélem nálam is minden rendben lesz. Üdv.
2009. nov. 9. 22:24
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat! Már 14 napja szedem a Laurinát és szuper jó minden! Nincs hányinger, sem emlőfeszülés sem fejfájás. A bőröm is szép. Nem is érzem, hogy szedek valamit! Nagyon jó a korábbi rossz yadinos tapasztalat után!Remélem minden így folytatódik! Üdv
5. Vory
2009. nov. 6. 12:14
Laurinát én is most kezdtem el szedni (tegnap:))Engem is kicsit elkondolkodtatott, hogy neten alig találni róla valamit! Remélem minden tekintetben bejön ez a tabletta! Írjatok azért tapasztalatokat!
4. Szergi (válaszként erre: 2. - Genlips)
2009. nov. 2. 08:43
Szia! Eléggé szabálytalan a ciklusom, ezért nem bízom a mechanikai védelemben.Nehéz, hogy vajon most miért késik. 3-6 hónapig szedem a gyógyszert és utána rendeződik a ciklusom évekig. Más a hatóanyaga a Yadinnak és a Laurinának, remélem ez bejön. már egy hete szedem, eddig nagyon jó minden.Köszönöm a hozzászólást, véleményt!
2009. nov. 1. 00:52
nem fogsz róla még magyar tapasztalatot találni nagyon, mindössze kb 2 hónapja van a piacon. még nem is kapni minden patikában, de szabadáras termék. szerintem ha ennyire rosszul reagáltál az előzőre, ez sem lesz sokkal jobb. próbáld ki a nuvariget ha ez sem jön be, annak a legalacsonyabb a hormontartalma jelenleg.
2. genlips (válaszként erre: 1. - Szergi)
2009. okt. 30. 09:36
Szia! Nincs tapasztalatom... de nem tartod durvának, hogy egy gyógyszertől ilyen mellékhatásaid legyenek? Én ezután nem váltanék, hanem teljesen elhagynám a gyógyszerhasználatot. Neked muszáj szedni?
2009. okt. 30. 09:23
Sziasztok! Aki ezt a gyógyszert szedi, vagy tud róla információt írja meg. A héten írta fel a nőgyógyászom. Elmondása szerint ez egy új, alacsony hormontartalmú, 3 fázisú fogamzásgátló, amibe szelektív a gesztagén és nem lesz androgén mellékhatás.Sajnos váltanom kellett, mert amit korábban szedtem (Yadine) attól egy hónap alatt 6 kg-ot híztam és a hajam is elkezdett hullani. A Laurinából már 4 tablettát bevettem, eddig minden oki, de szívesen olvasnám a Ti tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook