Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a szisztolés vérnyomás? fórum

Mi a szisztolés vérnyomás? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 27. 22:37

[link]



:D:D:):)

2009. jan. 9. 04:34
A szivnek kamrai és pitvari nyomása van. Az egyik a szisztolés, a másik a diasztolés nyomás orvosi nyelven
2007. márc. 20. 10:51
Amikor a szív az erekbe nyomja a vért, az erek ellenálásának a mértéke. A vérnyomás méréskor az elsó érték.
2007. márc. 4. 18:55

Aranyalma.


Nagyon precízen fogalmaztál.

2007. jan. 16. 01:33
A szív összehúzódása,az első értéke az RR-nek!
2007. jan. 2. 21:55

Az én lányom 4. hónapja küzdött ismeretlen eredetű hasi fájdalmakkal. Minden kivizsgálás eredménytelen volt. Végül már csak a béltükrözés volt hátra, amire azt mondta, inkább meghal, de azt már nem. Aztán lkezdte szedni a Lenkei féle vitamint(alap) , kicsit jobb volt az energiája, de a fájdalmai még mindig meg voltak. Minden nap.

Aztán elkezdte szedni a közepes csomagot és mostmár 5 napja, hogy nincsenek fájdalmai. Isten áldja Lenkei doktort.!!!

4. Aranyalma (válaszként erre: 3. - Mikormarta)
2006. jún. 4. 22:14

Köszönöm, aranyos vagy. :)

Nem dolgozom ott, csak régebben olvasgattam a témáról.

Az egyik fénymásolatomból írtam ki. :)

3. mikormarta (válaszként erre: 2. - Aranyalma)
2006. jún. 4. 22:09
Aranyalma! De ügyes vagy, én nem tudtam volna ilyen szépen elmondani. Egészségügyben dolgozol?
2006. máj. 18. 19:32

A vérnyomás az a nyomóerő, amelyet a szív által pumpált vér az érfalra gyakorol. Szívünk kb. 72-szer húzódik össze, és egy összehúzódáskor kb. 80 ml vért présel az erekbe, amelyek behálózzák egész testünket.

A vérnyomás felső, vagyis SZISZTOLÉS értékét a szív összehúzódásakor mérhetjük. Összehúzódás után a szív egy pillanatra megpihen, elernyed, hogy mindjárt újra összehúzódhasson.

1. Hoxa
2006. máj. 18. 16:32
Mi a szisztolés vérnyomás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook