Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a pszichés vonatkozása annak, ha valaki szinte folyamatosan majdnem véresre rágja-kaparja a körömágyát és meg is eszi a bőrt? fórum

Mi a pszichés vonatkozása annak, ha valaki szinte folyamatosan majdnem véresre rágja-kaparja a körömágyát és meg is eszi a bőrt? (tudásbázis kérdés)


13. Zaya86
2009. máj. 4. 15:34

Szerintem mióta kinőttek a fogaim azóta rágom a körmeimet, és sajnos most már a bőrömet is :(:( Nagyon csúnya, vagyis inkább azt mondanám , hogy nem szép :D

Nem tudom, Nekem mindigis furcsa volt az hogy azt mondták, ha rágod a körmöd akkor az mindenképp rejtett agressziót, vagy egyéb lelki okokat takar...Nem mondom, hogy problémamentes az életem, de nem hinném, hogy az én esetemben vm elfojtott dologról lenne szó...

Lehet ezt örökölni, mert édesanyám is rágta, most már csak babrálja....szóval szerintem Nálam ez egy "ellesett" rossz szokás.

2009. máj. 4. 13:02

A köröm "fegyver"! Karmolásra,védekzésre,támadásra alkalmas! Aki ezt lerágja,elveszti ezeket a tulajdonságokat.Pszichésen a körömrágó visszahuzódó,megalkuvó könnyen elnyomható,mert tudatában is lerágta még a telsen normális egészséges agresszióját is.

Szükséges lenne az "ÉN" erősitése!!

11. Emily7
2008. aug. 7. 19:51

Sziasztok !

Az én párom is rágja a körmét és nagyon ronda tőle a keze ,olyan mintha valami betegsége lenne :(

2008. júl. 1. 12:27
Én is nagyon régóta rágom a körmöm, és nagyon zavar, éppen ezért szoktam műkörmöt rakatni,mert azt nem tudom lerágni, vagyis ha nagyon akarnám le tudnám, de mive szép nem nyúlok hozzá.Viszont ha esetleg lekerül a műköröm, újra nekiállok:(Azt hiszem sosem szokok le róla:SBár nem annyira vészes a helyzet mint a barátnődnél.
2008. jún. 24. 23:11
Én szinte születésem óta rágom a körmömet, de én ideges típus vagyok. A szüleim mindent megtettek, hogy ne rágjam (fehér kesztyűt kaptam, hogy ne tudjam rágni, az egész ovi rajtam röhögött), de én azóta is rágom. És idegesít amikor már nagyobb. Na lányok,mit szóltok? Apukám is rágja a körmét.
2008. jún. 17. 21:54

S mi a véleményetek arról aki nem a körmét rágja ennyire, hanem minden rovarcsípést, "dudort" véresre vakar magán, sőt a sebet "el akarván tüntetni" tovább vakarózik. S olyan hegesen gyógyul végül meg a sok gyulladás miatt, hogy olyan a bőre mintha cigit nyomtak volna el rajta.

S ez a barátom már volt orvosnál, de nem érzett változást sem a szorongás oldóktól sem más hasonlótól. Sőt mint kiderül az autogéntréningre alkalmatlen, mert a technika csak növeli a feszültségét, ideges lesz tőle és nem tud koncentrálni.

2008. jún. 17. 21:50

:Én el tudom képzelni, hogy akár gyerekkori trauma érte, talán olyam amiről ő se tud mert pici volt és nem emlékszik rá, de a tudatalattijába ott maradt és ez egyfajta szorongásként benne maradt. Én a helyében mindenképp valami jó terapeutát felkeresnék, akár hipnózis alá is alá vetném magam, hogy kiderüljön hogy mi a baj.


De akár az is lehet, hogy az illető tudja mi a baj, csak nem mer a problémával szembenézni.

Biztos hogy segítségre van szüksége. Sztem.

2008. jún. 17. 21:34
Egy tünetből nem lehet ilyen végleges következtetést levonni! a körömrágás lehet szorongás, agressziv feszültség, vagy megrögzött szokás is, minden egyéb "pszichés vonatkozás" nélkül.
5. gota
2008. jún. 17. 21:17

Az öncsonkítás mindig valamilyen mélyen elfojtott szorongásra, depresszióra, esetleg félelemre utal.

Szerintem mindenképpen orvos ajánlott, bár nem vagyok pszichiáter.

Régen én is teljesen lerágtam a körmöm (tövig). Ennyire nem volt ugyan vészes, de már nagyon zavart. Nekem az segített, hogy kb. 1,5 évig műkörmöm volt. Észre sem vettem, és szépen lassan leszoktam a körömrágásról.

De a barátnőd ennél sokkal, de sokkal komolyabb eset...

4. Yudy
2008. jún. 17. 21:05
Szorong, keressen fel lélekgyógyászt. Az ujjak vége véglegesen eldeformálódhat. Ez úgy hívják: ceruzaujj. Úgy néz ki, mintha kihegyezték volna.
2008. jún. 17. 20:53

iszonyúan szorong!

az okok különbözőek lehetnek.

2008. jún. 17. 20:40
Egy baratnomrol van szo, aki egyebkent teljesen normalis, csaladja van, dolgozik, de errol nem bir leszokni!
2008. jún. 17. 20:40
Mi a pszichés vonatkozása annak, ha valaki szinte folyamatosan majdnem véresre rágja-kaparja a körömágyát és meg is eszi a bőrt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook