Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a pánikroham legjobb gyógyszere? fórum

Mi a pánikroham legjobb gyógyszere? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. febr. 25. 08:33

Sziasztok !


Én is szenvedek már két éve,nagyon erős pánikrohamoktól.Citalopramot szedtem fél évig,utána 4 hónapig tartott róla a leszokás.Mellette Xanaxot is szedtem,az még van is.A leszokásról annyit,hogy nekem is azok az "áramütések" voltak,különösen az utolsó negyed szem elhagyása után.3 hónapig nagyon jól voltam,sehol pánik,aztán ...megint elkezdődött.Teljesen összeomlott bennem minden,hogy megint itt tartok..azt hittem vége ennek a borzalomnak.Nem akartam szedni megint az antidepit,örültem,hogy sikerült leszoknom róla.Nem tudtam,hogy mit csináljak.Pszihiáterhez nem akartam menni megint,mert csak gyógyszerekkel tömnek,amikből egy idő után egyre több kell,és csak ronccsá tesz.Elkezdtem kutakodni a neten.És megtaláltam egy szert amit amióta szedek nincsen rohamom!

A neve NEUROPTIM .

[link]

Kb .egy hét után nem volt semmilyen rosszullétem.

De hozzá kell tennem,hogy a Xanaxot még mindig szedem.

Ennek a szernek találtam egy másik megfelelőjét azt Neuropaxnak hívják és 1000 ft-al olcsóbb.


Szóval meg kell próbálni hátha segít neked is.

Nagyon fontos,hogy semmilyen koffein tartalmú italt ne igyunk,kávé,cola,zöld tea stb...!

Hát ennyit akartam mondani...egy próbát megér és biztosan segít !!!

2009. febr. 24. 14:48

Sziasztok! Végigolvastam a leírásotokat! Gondoltam regizek én is!

15 éve kezdödött ez a szörnyű érzés, bementünk egy bevásárló központba, és egyszer úgy éreztem elfogy a levegőm, itt a vég megfulladok, aztán kis idő múlva éreztem, hogy még is élek!

Azóta kezdődőtt az én kálváriám, csalog a mai napig nem merek közlekedni, csak a saját autóval, félelem a sötéttől, a lift, a magaslat, a bezártság, a betegségek, a halál, ez egyszerűen sokszór elviselhetetlen volt!Elmentem orvoshoz a gyógyszerektől viszont még rosszabbul lettem, abbahagytam! Erőt vettem magamon és azt mondtam élni szeretnék de nem így! Mikor érzem a mai napi, hogy gyorsabban ver a szívem, itt szúr ott szúr, próbálok erőt gyüjteni, hogy ez csak a pánik, és én igenis jól vagyok! Sokszór nagyon nehéz!

Mindenkit megértek aki pánik beteg mert ezt csak az tudja felfogni aki át áélt ilyen dolgokat!

Kívánok nektek sok sikert a leküzdésében!

Sziasztok! Lona.

48. correct (válaszként erre: 46. - 6342d2631c)
2009. febr. 24. 13:03
az csak stresszre jó, nem pánikra
47. Csiby
2009. febr. 24. 12:43

Sziasztok!


Végigolvastam, hogy ki mit írt. Látom mindenkinek más jött be. Leírom röviden az én sztorimat hátha esetleg érdekel valakit.


Tavaly elmentünk nyaralni. Még soha nem voltunk külföldön, pláne nem repcsivel így az egész egy új helyzet volt. Végighánytam az egész hetet :( Mikor hazajöttünk a háziorvosom írt fel egy nagyon gyenge szorongásgátlót meg gyomorvédőt mert minden reggel hánytam továbbra is. Közben a lányom elkezdett bepisilni, de szervi baja nem volt. Elvittem pszichológushoz, mondván szegény ne szenvedjen. Az meg az első találkozón kijelentette, hogy a gyereknek semmi baja. Anyuka viszont eléggé úgy tűnik,hogy pánikbetegségben szenved. Szerencsém volt vele hogy elsőre rátaláltam mert nagyon jó szakember. Sokan sokfelé szaladgálnak mire rájönnek hogy mi a baj.


Szóval Október óta járok hozzá heti egy alkalommal. Sokat javult az állapotom de még messze a vége. Bogyókat már sikerült a felére csökkentenünk, de kemény elvonási tüneteim voltak már ettől a gyenge gyogyitól is. Bele se merek gondolni hogy mi lett volna ha erősebbet szedek.


Nálam az a probléma hogy rettenetesen befelé fordulok és senkinek nem tudok megnyílni. Semmi konkrét dologtól nem félek (pl.:halál, baleset stb.) egyszerűen csak nem tudom kiadni az érzéseimet.


Hát ennyi!

2009. febr. 21. 09:41
Nekem a magne B6 bejött!
45. petiandi (válaszként erre: 43. - K.tünde78)
2009. febr. 17. 19:13
A pánikbetegség gyógyításához az első lépés szerintem az, hogy a betegnek fel kell ismernie hogy a tünetek pszihés alapon jelentkeznek, és nem fizikai konkrét betegségek. Amíg ez nem történik meg, addig nem nagyon lehet előre haladni. Egy minimális mennyiségű nyugtató bevétele nagy "roham esetén" szerntem indokolt, de mindenek előtt a félelmeket kell felismerni. Egy kineziológus nagyon sokat segíthet a dologban!
2009. febr. 17. 19:04
Koszike:)))
43. k.tünde78 (válaszként erre: 21. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 19:03

Hu-ha.Dolgozott 1 hónapot a doki rajtam.Az-az igazság,hogy kevés orvos kezeli ezt a betegséget,úgy,hogy gyógyítható.Addnak 1-2 gyógyszert és viszlát legközelebb.Nekem is az volt a szerencsém,hogy vólt egy külföldi vendég orvos a klinikán aki kezébe vett(ő volt épp ügyeletben)s attol függetlenül,hogy nem az ő betege voltam később is foglalkozott velem.

Tudatilag is el kell jutni arra a pontra,hogy valoban megakarunk gyógyúlni,mert ha ez nincs meg addig csak a gyógyszerek társaságában érezzük "biztonságban" magunkat és mindig hozzá nyúlunk.

Igen,függővé tesz a gyógyszer,mint a drog.

Én mire megtanultam kezelni a pánikot,addigra a sok depi ellenes gyógyszerektől már halucinációim voltak,igen kemények.Szóval egyszer csak "feleszméltem",hogy ezt így nem csinálhatom,már a gyógyszerek rabja vóltam azok mozgatták az életem .Pedig akkor már gyönyörű 4 éves lányom volt aki ezt mind végig nézte.Miatta döntöttem úgy,hogy leteszek minden tablettát.

Iszonyatos elvonási tünetektől szenvedtem heteken át.Emberek közé majd csak jó 9 hónap elteltével tudtam menni,de megcsináltam és büszke vagyok magamra.

Mindenképp jó lenne ha valaki segítene téged ha úgy érzed,hogy jön a pánik,mert ilyenkor jobban tudsz másra figyelni,mint egyedül.

42. correct (válaszként erre: 41. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 19:02
Kezdj el szedni fél szemeket. Ha áramütés van, szedj be még egy negyedet. Aztán megint csak feleket, ha áramütés, megint még egy negyed. Előbb-utóbb hetente elég lesz a napi fél, átállsz erre, na, akkor utána csak negyed! Ha áramütés, még egy negyed, majd így tovább. Aztán teljesen elhagyni, ha áramütés, egy negyed, majd megint semmi, majd negyed. Úgy készülj, hogy ez úgy 2-3 hónap lesz.
2009. febr. 17. 18:46
Talan mar ma este megprobalom csokkenteni a gyogyszert mert mar 8 honapja szedem es az orvosom elore azt mondta csak 6 honap lesz de most mikor visszajartam meg irt fel es eszebe se jar csokkenteni .DRUKKOLJATOK KERLEK!!!!!!!!!!
2009. febr. 17. 18:39
Koszonom mindenki tanacsat most ,hogy enyien megertnek es tudjak mirol beszelek erot ezek magamban.Orvendek azoknak akik mar tultettek magukat ezen a "nyavajan" es remelem mihamarabb en is tul leszek rajta gyogyszer nelkul is.Koszonom az erot es a biztatast amit kaptam.
39. correct (válaszként erre: 38. - Pinpilla)
2009. febr. 17. 18:34

Hát elhagyni egyszer úgyis el kell :) Hiszen a kúra a citalopram tartalmúaknál fél éves.

egyszerűen felekkel kell bevezetni, elhagyni pedig Először felekkel, majd negyedekkel.

38. pinpilla (válaszként erre: 29. - Correct)
2009. febr. 17. 18:30
Én a cipralexet szedem,de nekem bevált.Reggel kell belőlle eggyet bevennem.Ha ijen gyogyszert elkezded szedni,akkor 2-3 napig rosszul vasgy,de azt kikell birnod,ha gugolva akkor is,mert utána nagyon jó lesz a panaszok megszünnek.Csak sosem felejtsd el bevenni vagy elhagyni,mert ojan rosszul leszel,mint a 2-3 napban.
37. TRYXY74 (válaszként erre: 35. - Pinpilla)
2009. febr. 17. 18:29
Miota szeded a gyogyszert es mit mondtak meddig kell szedni??
36. correct (válaszként erre: 34. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 18:25
Tényleg????? Na nem semmi! Nem tudom, ki az aki ilyet gondol. Az, hogy rám értetlenül néztek, az oké, de ne engedd, hogy ilyen durvákat gondoljanak. A pánik "csak" pánik, nem elmebaj.
2009. febr. 17. 18:22
Én pánik beteg vagyok,sőt sajnos a lányom is az.Én nagyon rég óta, még akkor magát a betegséget sem ismerték hivatalosan.Nagyon rossz volt,de ha rohamom volt,akkor ablakot nyitottam és nagy levegöket vettem,járkáltam föl és alá,attol magátol idővel megszünt.Az ellenségemnek nem kivánom.Amióta több kivélló gyógyszer van rá,azóta minden rendben van.Javaslom neked is,hogy menj ell a Psichiáterhez,mindent mondj el a panaszodrol.Minden rendben lesz.Ha van kérdésed és tudok segiteni,akkor nyugodtan kérdezz,keressél meg.pinpilla
2009. febr. 17. 18:18
Koszi "correct" vagy rolam meg azt hittek nem is itt a helyem hanem zubonyba.Te meg jol jartal.
2009. febr. 17. 18:10

Na, leírom.

Szedtem régebben Seropramot, és amikor megpróbáltam elhagyni 6 hónap után, úgy éreztem, mintha áramkörre kapcsolnának. Azt hittem majd el fognak múlni, de nem. Folyton olyan volt, mintha egy másodpercre bedugnának és kihúztak volna az áramból.

Amikor ezt így elmondtam másnak, hülyének néztek :) De ezek szerint nem vagyok az, ha más is csak így tudja a legjobban megfogalmazni. Képzeld, még hónapokig kellett felet szednenm, utána negyedet, és amikor végleg elhagytam, még 2 hónapig voltak ilyen áram kimaradások :S

32. correct (válaszként erre: 31. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 18:08
:)))))) Neeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!
31. TRYXY74 (válaszként erre: 29. - Correct)
2009. febr. 17. 18:05
Mibol gondolod hogy hulyenek nezlek???
30. Zorg27
2009. febr. 17. 18:04
Ne úgy tedd le a gyógyszert hogy egyszerre, hanem fokozatosan csökkentsd az adagod, hiszen ha régóta szeded akkor elvonási tüneteid lesznek! Pl. ha napi 3x kell szedni akkor ne vedd be az estit pár napig, és így folyamatosan csökkents, mert így marad valamennyi amiből gazdálkodik a szervezeted. Nekem napi 1 tabit kellett csak szednem.
29. correct (válaszként erre: 28. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 18:03
Nem mondod!!!!!!!! Öcsém, nem vagyok hülye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 17. 18:00
Megprobaltam abbahagyni a gyogyszert ,de olyan hatast ereztem a testembe mindha az aram utne meg masodpercenkent (szornyu) es ujbol szedem
27. Zorg27 (válaszként erre: 22. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 17:58
Nagyon sajnálom, hogy ebben a cipőben jársz! Rohadt dolog ez a biokémia, nem tudjuk mitől van és nem tudjuk meddig tart ez a betegség! Nincs valaki ki meghallgatna akinek kiönthetnéd a szíved, sokszor az is nagyon sokat segít.
26. correct (válaszként erre: 23. - Ancsa100)
2009. febr. 17. 17:57
Fizikálisan nem vagyok rosszul mivel a gépek semmit nem mutatnának. Max. a pulzus... Szóval ez egy érzés...
25. Inken
2009. febr. 17. 17:56

Nekem is vannak hasonló problémáim. Nekem még nem oldódtak meg. Én EFT-vel próbálkozgatok. Gondolom sokan nem ismerik.

Ha éppen előjönnek ezek a dolgok és velem van a párom ezzel próbálja enyhíteni az sok esetben nagyon hatásos.

(De ez időígényes, én egyedül nem tudom, szóval nem is tudom minek írtam le :))) )

24. correct (válaszként erre: 11. - TRYXY74)
2009. febr. 17. 17:56
Hát nehéz, nem is elsőre megy, az biztos. Én erős pánikos voltam ám. Most már nem, bár visszamaradt még egy része, ami esténként kellemetlen tud lenni. Pulzus, mellkas, stb. El kell Magad foglalni, és az sem rossz, ha van másik ember is Melletted.
23. Ancsa100 (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. febr. 17. 17:54

Szerintem nehéz olyankor arra gondolni hogy csak be képzelted,mert fizikálisan is rosszul vagy.

Relaxálás,sokat segít.

22. TRYXY74 (válaszként erre: 20. - Zorg27)
2009. febr. 17. 17:53
Koszi a jo tanacsokot,de melletem egy depreszios anyuka van aki ugyan megerti mit erzek de nem tud sokat segiteni.Ket kisfiam van 9 es 6 evesek es ertuk felek de ertuk szeretnek meggyogyulni is .
21. TRYXY74 (válaszként erre: 18. - K.tünde78)
2009. febr. 17. 17:47
Menny idot tartott neked legyozni a betegseget ,mert en is probalkoztam a gyogyszer szedes elott ,de egyedul talan ez volt a baj?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook