Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a neve annak a lelki "betegségnek" amikor havi 2x tudok csak kimozdulni, mert utálok és 5 óra alvás után nem tudok visszaludni, de kevés? fórum

Mi a neve annak a lelki "betegségnek" amikor havi 2x tudok csak kimozdulni, mert utálok és 5 óra alvás után nem tudok visszaludni, de kevés? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 1. 02:14

Kezdődő elidegenedés.

Nem kell mindent betegségnek nevezni.

Nem "kezeltetni" kell, hanem megérteni, átlátni, megfejteni, megoldani.

Idővel elhatalmasodhat mint depresszió, ne várd ezt meg, mozdulj ki ebből.


Én is sokat netezem az ágyban, aztán rögtön utána alszom, ami nem jó. Nem is tudok azonnal elaludni.

Mostanában jöttem rá, hogy nagyon keveset adok másoknak. Egyszerűen nem ADOK. Adni kell. Szívből, kedvességből, pláne szeretetből. Az adni és kapni tudás gyógyír a lelki bajokra.

8. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Dunhill)
2016. febr. 1. 01:23

Az otthoni ingerszegény környezet nem használ. Sőt a tv, számítógép csak ront a helyzeten.

Nem csoda, hogy csak 5 órát tudsz aludni. Ha sem fizikailag, sem szellemileg nem vagy elég fáradt, akkor nem fog semmi változni.


Vásárolni és sétálni, beülni egy fagyira, stb. lehetőleg ne mindig egyedül. Egy könyvesboltban csuda jól el lehet lenni, akár órákig is, amíg válogat az ember és olvasgat. Ajándékozd meg magadat egy kiruccanással. :)

2016. jan. 31. 23:14
Agorafóbia?
2016. jan. 26. 23:36
Mármint havi kétszer mész ki az utcára? Így érted a kimozdulást? Vagy bulizni mész kétszer?
2016. jan. 26. 20:58
depresszió
4. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Dunhill)
2016. jan. 23. 13:28
Miért kell mindenre betegséget ráhúzni? Ha utálsz kimozdulni, ne mozdulj. Ha rosszul alszol, sportolj, sétálj este, ne edd tele magad stb.
2016. jan. 23. 12:29
"lustaság"
2016. jan. 23. 12:29
Ezt én hétköznapi életnek hívom :D
2016. jan. 23. 12:20
Mi a neve annak a lelki "betegségnek" amikor havi 2x tudok csak kimozdulni, mert utálok és 5 óra alvás után nem tudok visszaludni, de kevés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook