Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete egy artroszkópiás térdműtétnek? fórum

Mi a menete egy artroszkópiás térdműtétnek? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 19. 08:32

Jaj,nagyon érdekes témafelvetés,bár nem érint,de borzalmas nehéz volt olvasni,most bezzeg forog a gyomrom,de ez az én hibám.:)

Sok sikert azért neked,szörnyen nem irigyellek,hogy ez van veled!

9. Sly7105 (válaszként erre: 8. - Vicuska85)
2014. ápr. 18. 15:40
Na, hát ezt jó hallani. Köszi szépen! Már nagyon "várom" :) persze kicsit félek is, mert több mint tíz éve volt műtétem utoljára....
2014. ápr. 18. 14:16
Ott jó kezekben leszel, a második műtétemet, ami komolyabb volt, azt nekem is ott csinálták 3 éve, egy rossz szavam sem lehet senkire és semmire. Kitartás!
2014. ápr. 18. 13:58
Pécsett a Honvéd Kórházban fogják végezni a műtétet, de majd csak május közepén. Igazából az is egy kisebb "csoda", hogy végre rátaláltam egy olyan dokira, aki nem ránézésre állapította meg, hogy mi a baja az amúgy 1 éve fájó térdemnek, ami az utóbbi időben egyre rosszabb, eléggé instabill és fáj, hanem alaposan megvizsgált és MRI-vizsgálatot kért. Előzőleg ránézésre megállapították, hogy kopás :) :) de én ezt nem akartam elhinni és hát nem is az. Azért nem mindegy. Szóval akkor ne készüljek nagy fájdalmakra és elhúzódó gyógyulásra ezek szerint. Remélem így lesz nálam is, ahogy írtátok, hogy hamar terhelhető.
2014. ápr. 18. 13:37
Nekem altatásban csinálták, és már aznap este a saját lábamon kellett mennem a mosdóba. Másnap mehettem haza, kis kímélés, emlékeim szerint pár nap könyökmankó. Aznap eléggé fájt, de gyógyszer nélkül kibírható volt.
5. 3532273647 (válaszként erre: 4. - Sly7105)
2014. ápr. 18. 13:33
Hol csinálják?Ha csak porc,másnaptól teljes súllyal terhelhető,szalagnál szoktak mankóztatni.Nekem csinálták spinálisban és altatásban is.
2014. ápr. 18. 13:07
Nekem elvileg csak egyet kell a kórházban aludni, utána "a beteg a lábán távozik haza" ez volt a tájékoztatón. De igazából arra lennék kíváncsi, hogy közvetlen a műtét után lábra tudok-e állni, mennyire fáj, és az azt követő hetekben mennyire leszek használható otthon? Azt tudom, hogy gyógytárnászhoz kell járni heti 3x. Nálatok altatásban végezték a műtétet, vagy helyi érzéstelenítéssel?
2014. ápr. 18. 12:57

Nekem mindkettő meg van műtve. 3-4 nap volt a kórházban, aztán kb. 3 hét otthon.

Az akut állapot után vettem egy ergométert, napi 10 km tekerés volt, segített.

2014. ápr. 18. 12:51
Nekem most lesz a harmadik,kérdezz nyugodtan..nem egy megerőltető műtét,másnap esetleg harmadnap haza lehet menni.Van,ahol aznap hazaengedik az embert
2014. ápr. 18. 12:45
Nemsokára egy térdműtéten fogok átesni, mivel meniscus szakadást mutatott ki az MRI a térdemben. Akinek volt ilyen műtéte, szívesen olvasnám a tapasztalatokat! Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook