Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete az epekő eltávolításának endoszkóppal az epeútból, laparoszkóppal, műtéttel? fórum

Mi a menete az epekő eltávolításának endoszkóppal az epeútból, laparoszkóppal, műtéttel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. a78c2ff918 (válaszként erre: 23. - Balu53)
2013. febr. 6. 10:09
Elvileg a kórházban kell,hogy lásson dietetikus,aki elmondja,hogy egy ideig mire figyelj oda.Ez az időszak kell,hogy regenerálódjon és adaptálódjon az új helyzethez a szervezeted.Ezután már az addig erősen kerülni ajánlottakat elkezdheted majd óvatosan tesztelni,hogy közülük mit bírsz és milyen mennyiségben egyénileg és mit nem.Amennyiben nem találkoznál dietetikussal érdemben(ezt nem gondolnám),akkor írj rám privátban és beszélhetünk.Persze csak ha szeretnéd.
31. Lisy50 (válaszként erre: 23. - Balu53)
2013. febr. 6. 07:20

Remélem minél kisebb vágással megúszod!!

Én megeszek mindent műtét után is, semmi bajom, a hátránya az , hogy meghíztam, előtte mindig "gebe"voltam, meg a reggeli rohangálás:((

2013. febr. 5. 21:16

Egy ügyvédnő ismerős mesélte a műtét után rögtön, hogy figyeljek erre, mert ő már került olyan kellemetlen szituációba, hogy tárgyalást kellett félbeszakítani miatta.


Ált. ez hosszabb éhezés után következik be nála is, lásd reggel.


Érdekes, hogy amíg aktívan szoptatta éjszaka is többször, és ettem emiatt éjszaka is, nem voltak ezek a tünetek, akkor erősödtek, amikor 12-14 órán keresztül már nem ettem semmit, és a reggeli elfogyasztása után.

Beszéltem egyébként belgyógyásszal is erről, és mondta, hogy nem zsíremésztési zavar, vagy tejallergia, semmi ilyen, hiszen akkor a nap bármely szakában ez előfordulna.

29. c9f9b53798 (válaszként erre: 26. - Balu53)
2013. febr. 5. 21:09

Debrecenben műtöttek, de hogy csak 10%-a az epeműtötteknek kínlódik ezzel, azt kétlem, mert én akivel beszéltem, szinte mindenki említi ezt a problémát, csak szerintem az orvosok ezzel nincsenek tisztában, mert a betegek nem nagyon beszélnek erről.


Egyébként nem vészes, nem mindennapos azért, és napi egyszeri plusz székletet jelent a reggeli után, és nem okozott egyáltalán aranyeret, soha nem is volt, mert elég sportos, aktív életet éltem, élek, nagyon figyeltem a táplálkozásra, nekem a terhesség hozta ki, de még meg merem kockáztatni, hogy nem is az ösztrogéntúlsúly (ami a terhesség velejárója), hanem a terhesvitaminok és az ásványvizek (nem figyeltem a kálciumtartalmukra)... utána olvastam, ha tartósan többletkálciumot kap a szervezet, és nincs hiányállapot, akkor sajnos kőképződés megjelenhet a test bármely területén...

28. e32d76b828 (válaszként erre: 27. - Balu53)
2013. febr. 5. 21:00
ne izgulj, én anno izgultam helletted is...
27. Balu53 (válaszként erre: 25. - E32d76b828)
2013. febr. 5. 20:58
Jaj, bár csak így lenne:))Köszönöm a segítséget!!!:)))
26. Balu53 (válaszként erre: 24. - C9f9b53798)
2013. febr. 5. 20:57
Szia!Én is azt várom majd és azt szeretném ha ez laparoszkóppal menne!Utána olvsatm,néztem és ahogy mondod is,a gyógyulás azután a műtét után a leggyorsabb legkíméletesebb:))Sajnos itt Cegléden szó szerint balkáni a szitu sok-sok osztályon..(Lásd Colonoscopia stb..)Az itteni dokim(magánorovosm és a csládunk tagja is ráadásul)nos ő is itt Cegléden sebész-érsebész főorvos..Ő vár jövőhéten szerdán megbeszélésre hogy hogyan is legyen tovább..Én úgy vettem ki a szóból nála hogy eben a kórházban nincs meg a megfelelő műszer ehhez,de remélem ez csak "vicc!? "Ha itt nem tudják a két dolgot egy füst alatt elintézni nekem ,megyek fel Pestre az biztos:)Ott a Hamvas doki azt mondta semmi akadálya hogy egyszerre a kettővel műthessenek és igen laparóval:)))Szegény akkor te abba az állítólagos 10%-ba tartozól Magyarországon akiket az epekő,epehólyag műtése után kínoz ez a hasmenéses dolog..És hogy bírod?Nem jött ki miatt az aranyered?Sajnos nekem az is van és a hasmenéssel csak jobban kijön mindig:((Ezt nem lehet kezelni valahogy nálad?Nincs rá gyógyszer?Nekek is a terhesség hozta ki az epét sajnos:(((a 3.baba után romlott csak el igazán a helyzetem...Jött sérv,epe,és még nagyobb aranyér:(((Kezdődő cukrom is lett a hirtelen súlytöbblet,rendszertelen étkezések(eszek mikor a kicsik is akarnak stb...)miatt...Gondolom ez tette az i-re a pontot?!Téged hol műtöttek?Tényleg hazamehettél másnap?Pont ez a baj is nálunk hogy itt vannak a kicsik és a férjemre maradnának de itt 5-7 napig kéne bent maradni én meg nem akarok az túl sok nekünk. ill. a férjemnek egyedül, de melózzon is...Hiába biztatgat hogy ellesz ő ne izguljak meg hoz házi ápolót arra az időre...Kell a fenének:)3-om gyerek mellett itt nem lehet csak úgy elmenni 5 napra meg 5 napig ágyban pihenni!!!:)Hát..jövőhét szerdáén írom mi is lesz a végkifejlet:)Köszönöm a sok segítséget addig is!!!
2013. febr. 5. 20:16
elalszik majd felébred..műtét előtt kellemes "Margaréta v Opium" koktél szuriban...utána a varratszedés elhalasztva...nem fog látszani semmi...jobbulást
24. c9f9b53798 (válaszként erre: 23. - Balu53)
2013. febr. 5. 14:19

És muszáj felvágni a hasfalat? Nem működőképes a laporoszkópiás műtét? akkor már másnap otthon lehetnél, és kb. négy nap és ugyanúgy tudnál minden mozgást csinálni mint előtte, ha végigvágnak, akkor az több hetes gyógyulási folyamat.


Én nem vettem észre, hogy bármiben az étkezés terén más lenne a dolog, igaz én sem zsírosan, sem csípősen nem ettem... egyedül ez a reggeli-délelőtti hasmenés van meg, de lényegében mindegy mit eszel, és mennyit.

Azt is meg kell jegyezni, hogy nekem speciálisan a terhesség hozta ki az epeköveket, pár hónap alatt megszámlálhatatlanul sokat, és nekem nem koleszterinköveim voltak (esetek 95%-ban azok, a helytelen életmód és a hajlam miatt), hanem mind kálciumkő volt... szóval bemeszesedett az epekövem, ahogy pl. a méhlepényem is idő előtt (a magyarázatot keresem rá, és részben talán meg is találtam, de ezt már csak egy második várandósság tudná megerősíteni, vagy cáfolni).


Én csodálkoztam is volna, ha az epeutadban lettek volna a kövek, mert az életveszélyes állapot, napokig abban nem tud az ember létezni.

23. Balu53 (válaszként erre: 22. - Lisy50)
2013. febr. 5. 14:05
Szia!Na ideértem én is:))Megvolt tagnap a hasi uh és konzultáció gond nélkül hála a Bajcsyban:)))Hamvas főorvos úr a gasztró. és I.belgyógy. főorvosával volt szerencsém.Fantasztikus egy fazon az biztos!!!Igaz kb 2 órát vártam rá de megérte.(mint utóbb kiderült szabadságok miatt aznap Ő ügyelt és dolgozott egyedül)Tüzetes átvizsgált és azt mondta Ő az epeútban nem lát követ:)Viszont az epében a hólyag kivezető nyílásánál több darab is van .Aprók ezért veszélyesek mert könnyen elindulhatnak lefelé a vezetékben ahol elakadva gyulladásokat,erős fájdalmat és stb okozhatnak ezért azt kérte és javasolta vegyük ki az epehólyagom.Így két legyet üthetünk mert az epe műtéttel a sérvem is eltávolítható hamár úgyis hasfalat kell nyitni.Hát...örülök is meg nem...Ha vége az ember epéjének gondolom az étkezései is gyökeresen változik?Én meg imádom a fűszereket a magyaros kajákat(ez mondjuk látszik is:(((De ha meg azt nézem együtt egy műtéttel el lesz intézve két évek óta kínzó,halogatott problémám:)))Már csak azt kéne tudnom ha valakinek kiveszik az epehólyagját az élete miben, hogyan, ill. változik e?Jövőhéten kiderül mikor lesz a nagy esemény..azaz mikor megyek nagy generálra:))Ha esetleg tudsz segíteni tanácsot adni megköszönöm ahogy azt persze másoknak is!!!:)))
22. Lisy50 (válaszként erre: 18. - Balu53)
2013. febr. 5. 11:27
Mit mondott a doki?
21. Balu53 (válaszként erre: 20. - Lisy50)
2013. febr. 1. 18:46
Oké,köszi a tippet!Mindenképpen megfogom!!!.)))
20. Lisy50 (válaszként erre: 18. - Balu53)
2013. febr. 1. 16:10
Kérdezz rá a kőrobbantásra is, egyik ismerősöm volt, és azóta semmi baja!
19. Lisy50 (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2013. febr. 1. 16:09

Köszi!

Én is nehezen fogadtam el, nekem jóformán az egész délelőttöm el van rontva, min. 3x szaladok:))

18. Balu53 (válaszként erre: 4. - Ybag)
2013. febr. 1. 14:15

Szia!


Hamarosan itt is leírom mi is lesz majd az én végkifejletem ez ügyben!Hétfőn (írtam itt többikenek is)fogad egy főorvos aki tüzetesen átvizsgálja az epeutam uh-val és eldöntjük közösen mi is lenne a leghumánusabb eljárás majd nekem hogy onnan kikerüljön!:)

17. Balu53 (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2013. febr. 1. 14:12

Szia!


Köszönöm a segítséget!:)hétfőn azt hiszem már többet tudok majd és remélem sok mindenre fény derül,nálam is ez ügyben!?:)

16. Balu53 (válaszként erre: 14. - Lisy50)
2013. febr. 1. 14:09

Köszi!!!:))


,Itt mindenképpen megírom mire jutott velem a doki hétfőn!Én is nagyon izgulok végül hogyan is kerül majd ki belőlem(az epeutamból)az a a kő darab?

15. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - Lisy50)
2013. febr. 1. 13:30

Nekem többen is beszámolnak erről, sőt nekem el is magyarázta a prof. aki műtött, hogy miért van ez így.


Nálunk már nincs epehólyag, amely adagolja az emésztéshez szükséges epét, az egyből folyik, és állandóan a nyombélbe.

Éjszaka nem kap tápanyagot az epe, így felgyűlik a bélben.

Reggeli első széklet normális, hiszen az a tegnapi ételek salakanyag.

Aztán megesszük a reggelit, amely a felgyűlt epének köszönhetően hihetetlenül gyorsan felemésztődik, és az epe egy hasmars során kiürül.

Nagyjából ennyi.


Tényleg elkeserítő, én is sokat sírtam emiatt, de két év alatt elfogadtam, és megpróbálom az életemet ehhez igazítani. Muszáj, mert nagyon fiatal vagyok, és még remélem akár 50 év is áll előttem!

14. Lisy50 (válaszként erre: 8. - Balu53)
2013. febr. 1. 11:25
Szorítok hogy minden jól menjen!!
13. Lisy50 (válaszként erre: 11. - C9f9b53798)
2013. febr. 1. 11:19
Én ismerőseimmel akivel beszéltem nem volt ilyen problémájuk utána, azt hittem nekem rontottak el valamit:) Ne értsd félre:))de kicsit megnyugodtam, nagyon megkeseríti a mindennapi életemet, lehet előröl kezdeném nem műtetném meg magam:))
12. c9f9b53798 (válaszként erre: 9. - Balu53)
2013. jan. 31. 19:41

igen, ez a tipikus epegörcs, a halálközeli élmény, nem kapsz levegőt... kívülről totál úgy néz ki, mintha csak pánikolnál, meg ilyenek... először a család hülyének nézett, amikor kiderült, akkor nem lehetett műteni, vagy jobb volt húzni (várandósan alakultak ki az köveim)... szülés után két hétre meg is műtöttek, pont két éve


Én is nagyon drukkolok, mert tényleg nem szövődménymentes műtét, de most az életed a tét, tényleg próbálj meg profi sebészorvost találni hozzá!!!

11. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Lisy50)
2013. jan. 31. 19:38

Akkor nincs epehólyag nélküli az ismerőseid között:).


Nekem szinte mindannyian mondták ezt a tünetet!!! iszonyatos volt megszokni, képtelenség visszatartani.... durva.

10. ybag
2013. jan. 31. 18:59
Mindenesetre szurkolok neked!Reméljük hamar túl leszel rajt.
2013. jan. 31. 17:48
Egyébként nagyon sokat görcsölök egy ideje hastájon,deréktájon és a hátam is...Elkap a hideg rázás, majd meg lever a víz és levegő után kapkodom.Vittek már be ügyeletre is:((Akkoriban derült ki hogy az epe a bűnös:(((
2013. jan. 31. 17:45

Sziasztok!Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat és segítségeiteket!!:)))

Tabula:Én is csak elhülve olvastam a kórlapomon de a hasi Uh papíromon is ez áll:Epeút kövesség-epehólyag gyulladás nélkül.Ma én is tüzetesen utána néztem az epeút kövességnek és ..hát sok jót nem olvastam róla:((egy oldalon azt írták hogy az epevezetékben található kövek súlyos hasnyálmirigy gyulladást és sárgaságot okozhatnak,azonnali eltávolítása javasolt Endoszkópos vagy műtéti eljárással!Én még eddig nem sárgultambe és nem gyulladt a hasnyálmirigyem sem hála:)De most megijedtem nagyon az tutti!!!Tegnap átestem egy colonoscopos vizsgálaton!!sajnos pokoli volt!!Amikor megtudtam tegnap hogy az epeköveim a vezetékből Endoszkóppal a leghatékonyabban eltávolítható a gyomrom is összeszorult belé...a tükrözéssel a tegnapi nappal meglett egy életre a véleményem!!Én nem is bánnám ha csak Endoval lehet ,csak tudnám hol tudnák úgy megcsinálni nekem hogy abból ne érezzek és ne lássak semmit?!Hétfőn a Bajcsy kórházban vár a Gastorentes főorvos Úr:)Remélem Ő segíthet majd és talál valami humánus megoldást a problémámra?!Én nagyon bízom benne!!!

7. Lisy50 (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2013. jan. 31. 17:24
Azt hittem csak nálam van ilyen probléma, én még 10 év után is ezzel szenvedek, ha megyek valahová, nem ehetek egy falatot sem reggel:(((
2013. jan. 31. 15:33

Most utána olvastam, hogy endoszkópos beavatkozás csak az epeutak átjárhatóságára van, az epehólyagban lévő kövek még megmaradnak - arra laporoszkópiás műtéted lesz?


Vagy nem is értem teljesen.

5. c9f9b53798 (válaszként erre: 4. - Ybag)
2013. jan. 31. 15:30
Hidd el nagyon gáz állapotban voltam, és az orvosok is elismerték, hogy csodával határos, hogy nem ment rá a hasnyálmirigyemre, és a májam nem károsodott (20szorasa volt a májérték a megengedettnek!!!), és én sem sárgultam be, igaz görcseim voltak, de nekem a vezetékben nem voltak kövek, úgy tudom, az egy veszélyesebb állapot sokkal, és a műtét is más, mint egy "sima" epehólyag eltávolítás.
4. ybag
2013. jan. 31. 15:22
Szerintem ahány ember,annyi féle.Mindenki másként reagál dolgokra.Anyukámnál nem volt semmi panasz,szerencsére.Én is ismerek olyat,aki nagyon besárgult.
2013. jan. 31. 15:18

Nekem az epehólyagomat vették ki laporoszkópiával két éve, epevezetékben nem voltak kövek - nem is értem, hogyan lehet benne, és még itt írsz, nem sárgultál be, a hasnyálmirigyed nem gyulladt be még?!?! ez biztos, hogy a vezetékben is van kő? életveszélyes állapot.


Az epehólyag eltávolítás max. egy órás altatásos műtét, két napig voltak komolyabb fájdalmaim, mely leginkább a nyakamba, hátamba sugárzott ki.


És utána személy szerint nagyon sokára alkalmazkodtam az epehólyag nélküliséghez (első reggeli étkezés utáni azonnali hasmars...).

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook