Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete az egészségügyi kiskönyv megújításának? fórum

Mi a menete az egészségügyi kiskönyv megújításának? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 20. 11:47

Nálunk a tüdőgondozóban pecsételnek, vissza kell menni a szűrés után pár nap múlva.

De nálunk sokszor csak a tüdőgondozó által kiadott kis papírt hozzák a diákok, nem a kiskönyvet.

Diákmunkára mi elfogadjuk a háziorvos által kiadott igazolást is, amin az van, hogy nem fertőző beteg, közösségbe mehet (vagy valami ilyesmi)

3. globus (válaszként erre: 2. - Eby92)
2014. jún. 17. 19:39

Nálunk tüdőszűrésre nem adhatnak beutalót. 40 év fölött évente 1x ingyenes, e kor alatt valóban fizetni kell. Van egy rendelet, ami így szabályozta néhány évvel ezelőtt, amikor eltörölték a kötelező tüdőszűrést.

Sajna az eü. könyv érvényesítése is kikerült a tb-finanszírozott ellátások közül :(

2014. jún. 17. 18:41

21 éves vagyok, 2 éve csináltattam a sulihoz, akkor úgy kellett, hogy az orvosom adott egy beutalót a tüdőszűrésre, és az eredményt vissza kellett vinnem, majd bepecsételt a kis könyvembe. Össz-vissz 100 Ft-ot fizettem a kis könyvért, amikor a boltban vettem, a többi ingyenes volt.

Csütörtökön megyek be a kis könyvemért a suliban, mert most végeztem, és szeretnék diákmunkát vállalni. Sajnos a korábbi dokim elköltözött, így gondoltam felhívom az új háziorvosunkat, hogy most mi a teendő a megújításkor. Mondta, hogy beutaló sem kell a tüdőszűrőre, menjek csak nyugodtan, évi egyszer mehetek ingyen. Aztán vigyem vissza a papírt hozzá, és ő ad pecsétet 3000 Ft-ért, de csak „simát”, munkaalkalmasságit nem tud. Biztos, ami biztos azért felhívtam a tüdőszűrőt, hogy mi a helyzet, ott mondták, hogy beutalóval ingyenes csak, különben fizetni kell 1700 Ft-ot.

Tehát ha így csinálnám, 4700 Ft lenne.

Nos ezek után én elmentem a z új háziorvosom helyetteséhez, hogy kérjek beutalót, adott egy munkalkalmasságisat és mondta, hogy hozzá nem kell visszamenni, hanem a tüdőgondozóba pecsételik le pénzért.

Na már most itt annyit kavarnak, hogy tisztán szeretnék látni. Ki pecsétel akkor? És mennyiért?

Mert több helyről hallottam, ha beutalód, van, akkor ingyenes, és csak a hivatalos munkaalkalmassági pecsétért kell fizetni, a „simáért” nem. Így is volt nekem is 2 éve, az akkori dokimnak sem volt munkaalkalmasságos pecsétje, csak sima. Ha a negatív leletet visszaviszem a házidoki helyetteséhez, és kérek egy sima pecsétet az jó? És az nem baj, hogy a beutalóra munkaalkalmasságit írt, attól még nem kell fizetnem a tüdőszűrésért?

Fontos lenne, hogy tudjak olyan diákmunkát vállalni is, amihez kell a könyv, de nincs pénzem ezreket kiadni érte.

Előre is köszönöm a segítséget!

2014. jún. 17. 18:41
Mi a menete az egészségügyi kis könyv megújításának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook