Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a menete a csecsemők TB kártya igénylésének? Mi kell hozzá? Esetleg van valaki aki külföldön szült és úgy igényli? fórum

Mi a menete a csecsemők TB kártya igénylésének? Mi kell hozzá? Esetleg van valaki aki külföldön szült és úgy igényli? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 25. 19:45
Köszi a válaszokat..
2011. máj. 25. 19:14
azt elfelejtettem mondani, hogy az anyakönyvi kivonat átvételekor 24€ kellett fizetni, a biztosítási kártya két két alatt jött meg a lakcímemre postázva. A kórházban a kisbaba kap egy könyvet, amin nyomon követik a vizsgálatait, azzal a gyerekorvos is fogadja ha addig nincs biztosítási kártya.
2011. máj. 25. 19:08

ha Németországban szülsz csak abban az esetben kap a kicsi egészségügyi biztosítást, ha valamelyik szülőnek már volt munkaviszonya és biztosított volt

ebben az esetben családi biztosítás jár. Amíg a szülészeten tartózkodsz kérdezd meg a nővéreket, hogy hol az iroda, ahova menned kell a szükséges nyomtatványokat kitölteni. Itt szükséged lesz a házassági levélre ami vagy nemzetközi és azt elfogadják, vagy le kell fordíttatni, a személyi igazolványokra vagy útlevelekre. Ezeket elküldik a polgármesteri hivatalba, majd jön egy levél a lakcímedre, hogy hova kell menned a kicsi anyakönyveztetéséhez szükséges iratokért( német állampolgár esetében az anyakönyvi kivonatért) ekkor kapsz több nyomtatványt ami közül egy a biztosítónak kell a másik a szülői pénz kérelmezéséhez, amennyiben volt munkaviszonyod terhesség előtt , alatt legalább egy évig.

Persze ezek tartományonként változhatnak, de ha bemész a kórházba ott tudnak adni felvilágosító nyomtatványt. Én is ott olvastam a menetet, de a szülészeten is a szekrényeden az ágy mellett több mint biztos hogy lesz felvilágosító anyag. Baden-Württemberg-ben volt.

Ha még van kérdésed szívesen segítek most is vagy máskor is.

2011. máj. 25. 19:07
Nekünk a tb kártyát és a lakcím kártyát a korház intézte. akkor kaptam meg mikor jöttem haza.
2011. máj. 25. 18:45
Én még otthon szültem, és még a kórházban elkezdték intézni a TB-s cuccot - ki kellett tölteni hozzá egy nyomtatványt. Ezt szerintem le tudjátok tölteni az OEP honlapjáról.
3. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 2. - Judy86)
2011. máj. 25. 18:39
Szia! Ez engem is érdekel. Biztos jár, mert magyar állampolgár és azoknak jár 18 éves koráig. Én Németországban fogok szülni, de majd én is szeretném megigényelni a babámnak.
2011. máj. 25. 18:10
Valakinek van ezzel tapasztalata?Az mondják akkor is jár ha nem otthon élünk.
2011. máj. 25. 18:08
Mi a menete a csecsemők TB kártya igénylésének? Mi kell hozzá? Esetleg van valaki aki külföldön szült és úgy igényli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook