Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a legnemesebb cselekedet, amit egy állatért megtettél? fórum

Mi a legnemesebb cselekedet, amit egy állatért megtettél? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 2. 09:14
Méreten aluli halat visszaengedek.
21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 20. - Any19)
2009. márc. 2. 09:12

Jaaaj, hát hogy vagy kedves Any19? :)))

Bár ez nem a topictéma, de nem is láttalak máshol már jóideje..

20. Any19 (válaszként erre: 12. - 39ff6fe670)
2009. márc. 2. 09:08
Amúgy én is ilyen vagyok.:)Ha légy belesik a vízbe én kimentem,vagy bármi kis bogárról van szó.A pókokat sem ölöm meg,kirakom őket inkább a szabadba.Sok állatot hazavittem már, valamelyiket sikerült elajándékozni, de egy két cicát megtartottam.Az egyik nőstény macska volt, így most van 9 macskám.:))Vagy amikor zsákba kiraktak kiskutyákat, mi a barátaimmal etettük őket fecskendővel.
19. bared
2009. márc. 2. 09:08
itt vagyok, csak gyerekezek közben...
18. 39ff6fe670 (válaszként erre: 17. - E584b61b26)
2009. márc. 2. 09:08
mázlista :)
17. e584b61b26 (válaszként erre: 14. - 39ff6fe670)
2009. márc. 2. 09:03
Itt nálunk este ha kimegyek a töltésre sétálgatni nagyon sokatat látni,nagyon édesek!:))
16. e584b61b26 (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. márc. 2. 09:02

Rendben!:)

Ha jól emléxem akkor 2006. tavaszán történt pontosan nem elmléxem az időpontra,mert azóta sajnos szétmentünk a kedvesemmel,s a papírka nála maradt!:)De járj utána!:)

2009. márc. 2. 09:02

2 kutya befogadása, végül az egyiket nem is vihettem haza, még melegében elajándékoztam egy megfelelőnek tartott gazdijelöltnek (ő volt Missy, egy stati keverék a Margitszigeten dobták -engedték szabadon előttem), aztán Mopszit az utcáról fogadtam be, egy hétig lakott nálunk, aztán jelentkezett a gazdája érte. 2 hullámospapagáj mentése, az egyik kiszökhetett az állatkereskedésből, a mellette lévő parkban rikoltozott, ősz volt, felmásztam és a pulcsimmal letakarva fogtam be, elajándékoztam az osztálytársamnak, mert allergiás vagyok a madártollra :) következő nyáron ülünk a ház mellett és furcsa hangok jöttek ki a méterszéles házat körbevevő kőlap alól, szóltam apukámnak, felfeszítették a szomszédokkal, ott is egy papagáj volt :D a szomszédok fogadták be. 2 gekkó a szomszédból, ők most is nálam élnek...

Ha kutyát látok az utcán mindig tudom mi van vele, látom a szemükön, azt is ha csak szomjasak, azt is ha kóbor lovagok, azt is ha szeretnék megtalálni a régi gazdit, azt is, ha látom mindegy kifia, csak foglalkozzon velem már egy ember! Ha találnék olyan kutyát, akit azonnal be mernék tenni a gyerekem mellé, mint Mopszit, megtenném, befogadnám :)

egyenlőre ennyi :DD

14. 39ff6fe670 (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2009. márc. 2. 09:00
irigyellek nyuszogó, imádom a baglyokat, a kedvenc madaraim, de csak egyszer volt szerencsém megcsodálni egyet a szabadban.
13. bared (válaszként erre: 7. - Vica26)
2009. márc. 2. 08:59
ez így van, a mi családunkban is, ha elpusztul egy kutyus, automatikusan az állatmenhelyre megyünk...onnan van kutyusa a tesómnak, apukámnak, anyukámnak is)) a kislányom is mindent hazahozna, de panelbe nem lehet sajnos((
2009. márc. 2. 08:59

Hát én gyerekként minden talált állatot hazavittem, de most se hagynám magára ha az utamba kerülne. LEgutóbb októberben fogadtunk be egy cicát amit a nőstény macskám hozott haza. Fel is cseperedett szépen.

Én még egy szúnyog lecsapása után is sz*rul érzem magam. A darazsakat meg még a legyeket is kiszedem a medencéből.. pedig az utóbbiakat ki nem állhatom. :D

Apámtól örököltem, ő is ilyen. Nyáron van a medencében egy-két ilyen kétéltű rovar. Viccesek.. egyszer a szűrő beszívta az egyiket és apu leállította és kiszedte. Életben maradt. :D

Mindig megmosolygom magunkat ilyenkor.

Pókokat az egész család védi, kirajuk a szűrüket de nem bántjuk őket sosem.

Hát szóval szeretjük az állatokat, egyeseknek ez már erős túlzás.

11. Vica26 (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. márc. 2. 08:56
Jajjj, ez nagyon szép történet!!!:)
2009. márc. 2. 08:56
A férjemmel megmentettük 2 fecske életét, félig leszakadt a fészkük amikor észre vettem, pont a férjem tenyerébe esett, vissza tettük egy dobozba a fészeket, bele 2 kis fecskét és túlélték.
9. bared (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2009. márc. 2. 08:56
én is szegedi vagyok, majd csekkolom a jövő héten a gondozónál!))
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. márc. 2. 08:56
ez komoly???????
2009. márc. 2. 08:55

A mostani kutyusunkat is kidobott kutya volt. Én meg befogadtam.

Azóta pár kutyust szintén befogadtam, de nem tartottam meg. Szereztem nekik gazdit!:) Feladtam hirdetést, készítettem szórólapot.:)

Nagyon meg tudom sajnálni őket!


És ami fontos, a kutyusunk még most is nagyon hálás azért, hogy befogadtam! Sokkal ragaszkodóbb szerintem ezáltal!

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2009. márc. 2. 08:55
Hát én ezt az állatorvost többet fel nem hívnám! Mi az hogy ha egy elpusztul nem nagy baj!! Az az egy is egy kis élet!! Könyörgöm! Ez nagyon durva!!
2009. márc. 2. 08:54
lezuhant egy fészek, kopasz kis fecskékkel...bevittük, vattában nevelgettük, kitollasodott, naponta szedtük neki a szöcskét, stb, répát főztünk nekik)) az üvegverandán tanítottuk reptetni...sajnos az egyik elpusztult, pont indítás előtt 5 nappal, de a másikat meggyűrűztük, kiengedtük, ősszel elrepült, és visszajött következő tavasszal))
2009. márc. 2. 08:52
Egyszer a szomszédunk kéményében talált a párom egy kis kuvik baglyot ami beszorult oda,hazahozta felhívtuk az állatorvost hogy mi a teendö ilyenkor azt mondta h semmi mert ezekböl a kismadarakbol sok van és nem nagy baj ha egy egy elpusztul,viszont mi nagyon sajnáltuk!próbáltuk egy napig etetgetni de nem akart enni,gondoltunk egyet s bevittük a vadasparkba ahol ellátták és megnyugtattak minket hogy ha felerősödik akkor visszaengedik a szabadba!Remélem mostanság minden rendbe vele s boldog kismadár már!:))
2009. márc. 2. 08:51
Amikor megmarta a szomszéd kutyája a macskámat, és szegény olyan rosszul volt hogy vért hányt, és csak gubbasztott, mikor észre vettem hogy mitörtént rohantam vele az állat orvoshoz. Ennél súlyosabb helyzetben még nem voltam állatokkal kapcsolatban, a cicó azután felépült még kölykezett is.
2009. márc. 2. 08:49
Pl.: Talált kutyát hazavinni, stb. Kíváncsi vagyok, ki mennyire állat-barát :)
2009. márc. 2. 08:48
Mi a legnemesebb cselekedet, amit egy állatért megtettél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook