Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legjobb módszer eljutni angol középfokról felsőfokig? fórum

Mi a legjobb módszer eljutni angol középfokról felsőfokig? (tudásbázis kérdés)

24. futóbajnok (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2012. júl. 19. 15:26
Én is... meg a matekkal.
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Futóbajnok)
2012. júl. 19. 10:37
Tudod, a világban rend van és egyensúly. Ennek értelmében jól megkínlódtam a kémiával és a fizikával ;)
22. futóbajnok (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. júl. 18. 20:31

Köszönöm, hogy nem sértődtél meg;)). De jó Nektek, hogy "kaptátok" az angolt!

Én középiskolában kezdtem tanulni tagozaton. Főiskolán, egyetemen Oroszországba ingyen vittek repcsivel, plusz ösztöndíjat kaptunk, Angliába, USA-ba évfolyamonként 6 ember mehetett...

Lehet, hogy az irigység beszél belőlem.

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Szilisári)
2012. júl. 18. 13:41
Egyáltalán nem sértődtem meg.
20. szilisári (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. júl. 18. 13:34
Szerintem ne sértődj meg, én is belenéztem, tényleg elég könnyű szöveg, de nyilván talál benne olyat egy középfokú szinten levő, amit még nem ismer, meg egy nyelvtanulónak bármit nézni hasznos, szerintem. Csak rá kell szánni az időt.
19. michelle.r (válaszként erre: 14. - Futóbajnok)
2012. júl. 18. 13:14

Tekintettel arra, hogy azóta beszélek angolul, amióta beszélni tudok, nem biztos, hogy meg tudom különböztetni, hol végződik a kezdő szint és hol kezdődik a magasabb :))

De mivel írta, hogy a CNN untatja, bátorkodtam javasolni valami szórakoztató, pillekönnyűt. Én kérek elnézést.

18. szilisári (válaszként erre: 17. - Futóbajnok)
2012. júl. 18. 12:55

Jó, én más helyzetben vagyok, mert az angolt "kaptam", de aztán persze az egyetemen is tanultam.

Amúgy nekem is fura, ha valaki úgy tanít angolt, hogy nem járt angol nyelvterületen, mert amúgy nagyon nehéz elsajátítani az élőbeszédet, egészen más, mint ami le van írva. De persze simán, itt is lehet angol anyanyelvűeket találni, persze, meg lehet oldani. Illetve az is a probléma, hogy a popkultúrával így elég nehéz lépést tartani. Persze Agatha Christie nem rossz, kezdőknek őt szokták ajánlani, mint első könyvélmény, de valljuk be, régi, az angol nyelv meg hála a rengeteg beszélőnek nagyon dinamikusan változik (nyilván nem a nyelvtan, de a szavak, kifejezések...).

(És véletlenül se értsd félre, nem gondolom, hogy valaki nyelvterület nélkül nem lehet jó tanár, abszolút lehet, csak kiejtést, intonációt, listening skillst elég nehéz anélkül fejleszteni, szerintem - persze nem lehetetlen - ráadásul most sokkal-sokkal könnyebb, mint mondjuk 10-20 évvel ezelőtt.)

17. futóbajnok (válaszként erre: 16. - Szilisári)
2012. júl. 18. 12:44

Természetes, amit írsz, ennek így kellene lennie mindenkinél, és kellett volna lennie az én esetemben is. Én viszont inkább szorgalmas nyelvtanuló voltam, nem az a fajta okos, akiben hamar megragad minden. Szorgalommal, seggeléssel kompenzáltam ezt. Élvezni a felsőfokú tanulmányok alatt kezdtem, mikor látványos lett az eredménye, hogy megértem egy 3 soros mondat szerkezetét...

Középiskolában nagyon keveset hallgattunk magnót, néztünk tévét. Nekem annak idején a BEATLES zenéje volt kedves, azon keresztül sokat tanultam. De alapjában véve a könyvek rabja voltam, aki szerette látni a szerkezetet, a szabályt.

Kedvenc olvasmányom AGATHA Christie And Then There Were None (Tíz kicsi néger.)Már tanárként veselkedtem neki, kétszer olvastam, egyszer, csak amennyit megértek, utána előről, szótárral.


Az élvezeti faktor talán azért kap különösen nagy hangsúlyt manapság, mert kevés, és egyre kevesebb a hangyaszorgalmú fiatal. Aki tudni kakar, abban látja az eszközt, hogy kimegy a célnyelvi országba pár évre. Tökéletes megoldás, de pénzes. Mi nem engedhettük meg, 39 éves fejjel a mai napig nem jártam angol nyelvterületen. Volt is, ne félj, olyan tanítványom, aki erre megkérdezte, hogy akkor milyen angoltanár maga...

Ilyen. Hangyaszorgalmú, bookish...

2012. júl. 18. 01:16
A legjobb módszer valószínűleg az, ha az ember kitartóan tanul :-D Az angolnak megvan az a szépsége, hogy a nyelvtan nem bonyolult, a helyesírás következetes, stb. De ugyanakkor fene sok idiómát, phrasal verböt hasznának, amit azért nem lehet annyira kellemes bemagolni. Viszont az nagyon klafa érzés, amikor az ember több nyelven is szépen, választékosan tudja magát kifejezni. Mondjuk én azt mondanám, hogy mindenképpen az élvezeti faktor legyen az első szempont. Akkor fogsz jó helyen tartani, amikor kijön egy új film, ami érdekel, megnézed felirat nélkül és mondjuk érted a 95%-át.
2012. júl. 17. 20:31

Fényes-Vizi: High Time-B

Király Zsolt: Blackbird című könyvek

14. futóbajnok (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2012. júl. 17. 20:05

Ez alapfokú szöveg. Bocsánat. Tényleg csak szórakoztatásra jó... Lerí róla, hogy nyelvtanulóknak csinálták. Kezdőknek. Amúgy nagyon tetszik, vicces.

Szóljatok, ha menjek innen... Túl komolyan vettem volna a nyitó hozzászólást?

13. michelle.r (válaszként erre: 10. - Snoopy23)
2012. júl. 17. 13:16

[link]


nézz bele ebbe, angol nyelvű, angol felirattal. kicsit bugyuta, de időnként szórakoztat, egy-két új szót, kifejezést biztosan megtanulsz belőle ;)

2012. júl. 17. 13:13

Persze, ha nem szeretnél nyelvvizsgát, csak egyszerűen jól tudni, arra tökéletesek a filmek.

Volt 1 tanítványom, akit azóta sem sírok vissza: csak arra volt nyitott, ami Őt érdekelte. Ha nem, akkor terelte a témát. A filmeket nagyon szívesen nézte, akár felirattal, mihelyt azonban feladtam neki valamit megtanulni, legyen az szabály, vagy egy levél, nem tette meg, felületesen elsiklott felette, nem tartotta fontosnak. Mindig meg akarta nekem mondani, mit olvassunk, mivel foglalkozzunk. A vége az lett, lemondtam, és soha, soha többé tanítványt, mert nem éreztem egy év utána fejlődését. Tudta dolgokról, hogy valahol benne van a füzetében, de az, hogy rémlik, még a középfokúra is kevés... Ez a csapdája az érdekel-nem érdekel kérdéskörnek.

Mesélte volna nagyon szívesen, persze magyarul, hogy milyen filmet látott tegnap, de nem hagytam...

2012. júl. 17. 09:48

Szia!

A keresőbe beírod hogy listening exercises advanced english és megkapsz egy csomó szöveget!

Lehet, hogy kegyetlenségként hangzik, de szerintem ha már az ember felsőfokra készül, az, hogy érdekel-e amit olvasok, vagy hallok, mellékes... Mert ha a vizsgán azt kérdezik, elégedett vagy-e a jelenlegi gyes-gyed rendszerrel, bölcsődékkel, vagy éppen mi a véleményed a szelektív hulladékgyűjtésről, a kórházak magánosításáról, képben kell lenni. És nem hiszem, hogy érdekes témák. De a szókincsük hasznos, ha nem is érdekes...

2012. júl. 14. 07:37
Nem csak az a probléma, hogy nem értem, nem is érdekel huzamosabb ideig sem a CNN sem az Euronews. Ezért nézem inkább a filmeket angolul angol felirattal.
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Snoopy23)
2012. júl. 12. 15:17

Persze, hogy nem köt le, ha nem érted. Ezért jó a film, ahogy javasolták, angol nyelv + angol felirat.

ezen kívül szerintem az 5percangol.hu oldalon is vannak nagyon jó hanganyagyok, remek kis oldal.

2012. júl. 12. 14:13

Elég sokat olvasok, azzal nincs is gond. Neten cikkeket, egyébként pedig regényeket, újságokat. A Budapest Sun-t eddig nem igen ismertem, most majd alaposabban áttanulmányozom. Köszönöm az ötletet!


Nekem ami nehezebben megy, az a listening. A beszédértés. Ezért is igyekszem minél több angol szöveget hallgatni, lehetőleg szórakoztató formában. Próbáltam a CNN-t, Euronews-t, ezek nem igen kötnek le, hamar elkalandozik a figyelmem.

7. szilisári (válaszként erre: 6. - Futóbajnok)
2012. júl. 11. 22:16

Mondjuk ez a beszéd értésen (gondolom, hogy ez alatt a listening skillt értette) sokat nem segít :-) De mondjuk CNN-t nézni is jó, csak ahhoz már kell azért érteni.

+ azért jó saját, szeretett sorozattal kísérletezni, mert az legalább motiválja az embert, a politikai hírek tán kevésbé :-D

2012. júl. 11. 20:37

Én úgy gondolom, az újságolvasás a leghatásosabb. Hiszen a felsőfokú vizsgán már aktuális dolgokat is feszegetnek. Az újságban van, ha napilap, akkor politika, közgazd., gyászhír, állások, minden. Daily News, The Budapest Sun-t kifejezetten ajánlom. Ez magyarországi híreket ír le angolul itt élő idegenajkúaknak. Ezzel Te is rengeteget fejlődhetsz. Van honlapja is.

Valamint ajánlom Pintér Zoltán Words In Use című szókincsfejlesztő könyvét.

Advanced Level English Reading-et google-ba gépelve szerintem kismillió szöveget kapsz... Vannak még ötleteim...

2012. júl. 9. 23:48
Köszönöm szépen a tanácsokat. Mostanában én is angol filmeket nézek angol feliratokkal. Kiválasztom egy-egy kedvenc filmem és azt nézem meg. Kifejezetten érdekes hallgatni és figyelni, hogy a kedvenc színészeim hogyan beszélnek. Az más kérdés, hogy mennyit értek meg belőle.:)
2012. júl. 9. 22:01

A szövegértést tényleg azzal lehet a legjobban fejleszteni, ha angol nyelven nézel filmeket, de nem magyar, hanem angol felirattal. Magyarul nincs sok értelme, mert sokszor van rossz fordítás a zugfeliratokban is. Akkor tudja az agyad összekapcsolni a hallást / megértést. Az sem mindegy, hogy mit nézel, mert ugye rengeteg féle akcentus van, mondjuk nézd a Desperate Housewives-t az elég könnyen érthető. Szókincset meg azzal tudsz fejleszteni, ha nem értesz valamit és kikeresed a szót (érdemes egynyelvű szótárt használni hozzá, pl www.thefreedictionary.com, ha ott nincs akkor www.urbandictinary.com - itt kifejezetten szlengek vannak) - így legalább rögtön szövegkörnyezetből ismered meg. Illetve érdemes megnézni a British Council honlapját, szerveznek kifejezetten csevegős dolgokat.

Felsőfokon beszélni amúgy nem könnyű, de ha az ember kitartó, akkor persze bármit el lehet érni.

2012. júl. 9. 21:53
Szinkron nélküli filmek magyar felirattal. Én ezt csinálom, igaz azért mert ősszel költözök ki Skóciába. :S
2. c63cb868dd (válaszként erre: 1. - Snoopy23)
2012. júl. 9. 21:52
Egész biztosan nem elég, viszont tényleg nagyon hasznos, fejlődik a szókincsed. Eleinte nehéznek tűnhet, ilyenkor segíthet a feliratozás (az is lehet angol...)
2012. júl. 9. 21:47
Szerintetek mi a legjobb módszer eljutni középfokról felsőfokig? A www.angolnyelvtanitas.hu oldalon olvastam, hogy voltak akik több évnyi angol nyelvű sorozatnézés után mentek el felsőfokú nyelvvizsgára. Nekem a leggyengébb pontom a beszéd értés. Tényleg elég lenne angol nyelven filmeket nézni mondjuk szókincsfejlesztés mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook