Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb a száraz repedezett sarokra? fórum

Mi a legjobb a száraz repedezett sarokra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
112. wanda8
2009. máj. 30. 13:07
köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
111. gabikka
2009. máj. 30. 13:05
A neutrogena labkrem nekem nagyon bevalt,kb.ket eve hasznalom,azota nincs bajom vele,regebb annyira szaraz volt,hogy berepedt es nagyon fajt,furdes utan mindig vekonyan bekenem,hamar felszivodik,probald ki.Nekem orvos mondta,hogy nagyon vitamin szegeny vagyok es ebbol is adodik!
110. wanda8
2009. máj. 30. 12:55
Állandóan ápolom és rengeteg féle kozmetikumot kipróbáltam,volt ami használt kicsit,volt ami nem.De semmi sem tökéletes,újra és újra bereped és annyira fáj,hogy szinte lábujjhegyen járok.Minden este fürdés után,bekennem bőrpuhitó krémmel,reggel pedig kiszáradás ellenivel.
2009. máj. 30. 12:55
Én a netrogénát használom és a pedeget hatente. Előtte semmi nem használt.
2009. máj. 30. 12:55
vagy valami jó zsiros krém kiáztatod ledörzsized ovatosan bekened nivea v valami és ráhúzol egy zoknit alszol benne reggel meglátod milyen jó csinálhatod ezt naponta is én ezt szoktam!!!!!!!!!
2009. máj. 30. 12:50
szia nagyanyám mindig bekente vastagon sertés zsirral és betekerte fóliával.
2009. máj. 30. 12:49
Csodák (sajnos) nincsenek, csak (szerintem) folyamatos ápolása a saroknak! A DM-ben és a gyógyszertárban rengeteg krém van hozzá! Majd leírom, ha nem találnál rá (most nem érek rá:( )
105. wanda8
2009. máj. 30. 12:46
Már áztattam,reszeltem és kenem krémmel is,mégis bereped a húsig!Kinek milyen ötlete,tanácsa van?
104. wanda8
2009. máj. 30. 12:45
Mit tudnátok ajánlani mit tegyek a kiszáradt, kirepedezett sarokkal?Valami csoda módszert!!!
2009. márc. 5. 03:11
Nekem talán Avonos sarokreszelőm van és hozzá hidratáló krém. Mindennapos használatával semmi gondom a sarkammal.
2009. márc. 3. 20:53
Áztasd a lábad fél óráig egy lavorba, utána kend be hidratáló krémmel az egész lábfejed, tekerd be folpakkal (bocsánat, nem tudom, hogy kell írni), és húzz rá jó vastag zoknit minimum 1 órára, utána pedig töröld meg a lábad. Ha lehet ne mozogj, mondjuk addig nézz meg egy filmet. Nekem ez nagyon bevált.
101. MelisUK
2009. márc. 3. 20:45
Dörzsizd le a sarkad igénynek megfelelően, pl hetente, két hetente, de akár gyakrabban is lehet, a sarkad repedezésétől függ. Utána használj sarokrepedezésre való krémet vagy szimplán vmi jó zsíros krémet. Nekem pl tökéletesen bevált a Nivea krém. Minden estére kend be, így egyre ritkábban kell majd ledörzsizned.
100. b3cc2b90c8 (válaszként erre: 98. - Reenee)
2009. márc. 3. 20:39

Mint pedikűrös elmondom neked, hogy a sarokról való bőr eltávolítás nem mindig segít.

A páromnak olyan súlyos, hogy nem segített rajta a bőrkeményedés eltávolítása.

A legjobb megoldás a scholl sarokbőr kirepedezésre való krém és cellofánba bugyolálás éjszakára.

remélem tudtam segíteni

2008. nov. 27. 19:52

van egy olyan krém, amit kisebb drogériákban is lehet kapni, Anna bársonyka sarokpuhító krém a neve.


illetve a bőrgyógyászaton is írnak fel gyógyszertári krémet, amit ott állítanak össze,(lehet recept sem kell hozzá) és eleinte azt javasolták anno, hogy éjszakára ha használod a krémet (amíg súlyosabb a dolog)zoknit vegyél föl rá, igazából felpuhítja a dolgokat.

98. Reenee
2008. nov. 27. 12:41
pedikűrös :)
97. bomee
2008. nov. 27. 10:50
Először is el kell menni pedikűröshöz aki eltávolitja a vastag szaruréteget, aztán naponta lelkiismeretesen kenni kell körömvirágkenőccsel de bármilyen más zsiros krém is jó. Ha szükséges pár havonta érdemes újra elmenni pedikűröshöz.
2008. nov. 25. 14:49

Sziasztok!

Valaki tud valami igazán jó gyógymódot megkeményedő , berepedező sarokbőr ellen?Sajnos mindennapos ápolás ellenére nem javul ,sőt rosszabbodik.Orvosnál jártunk és azt mondta ,hogy a gerinc öregedésének tünete.(49 évesről van szó)

Amit felírt krémet ,egyenlő a nullával.

Aki tudsz okosat ,légyszi írd le!

Köszönöm!

2008. okt. 13. 20:41

már nekem sem kell dörzsölni természetes habkővel.

max egy héten 1x. a keményedés eltűnt és csak állagfenntartásként kezelem és dörzsölöm - a dörzsike is nagyon finom - tehát nem durva habkő...

2008. okt. 13. 10:15

SOKREM

Nincs benne tartosito, szintetikus illatanyag, es allati eredetu alkotoresz. 2 nap alatt helyrehoz. Es nem volt annyira draga sem, mint a soll. Gyogynovenyesnel is be lehet szerezni.

2008. okt. 13. 10:05

A száraz repedezett sarokra a legjobb a " Doktor Sarokbalzsam " Gyógyszertárban lehet kapni!

Nem érdemes kapargatni! Ezzel a balzsammal minden fürdés után be kell kenni,puha pamut zoknit húzni a lábra,ebben aludni.Másnap a fürdés után kicsit durvább törülközővel meg kell dörzsölni.A hab kő is jó,de vigyázni kell vele a felpuhított bőrt könnyen megsérti.Türelem kell hozzá,ha elhanyagoltabb a sarok,egyéb esetekben két hét alatt használ.Utána is érdemes két-három naponta, csak bekenni puhán tartás végett.Dörzsölni már nem kell,ha eltűnt a keményedés.

92. rohiani (válaszként erre: 91. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 13. 09:23

Mostanában már nem ezzel kenem, hanem a régivel. Ha az elfogyott, akkor megpróbálom úgy ahogy írtad, hogy fürdés után, közben ledörzsölöm habkővel és utána kenem be.

Volt egy nagyon jó avonos krémem, abban voltak valamilyen szemcsék, azzal bekentem és isteni volt, de sajnos valahol elhagytam és olyat már nem lehet kapni.

91. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 86. - Rohiani)
2008. okt. 12. 06:10
és mióta kened ezzel a krémmel?
90. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 85. - Judit0625)
2008. okt. 12. 06:09

én is sokáig szemeztem vele mire megvettem.

egy teljes tubust elhasználtam - naponta kenetem ahogy írja 2x.a második tubus már csak fenntartáshoz kell - elég hetente 1x vagy 2x utána már.

89. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 86. - Rohiani)
2008. okt. 12. 06:06

szia. hát nem tom. nekem egyre rosszabb lett mikor a pedikűrös vagdosta le. meg előtte évekig azt a szöges papucsot hordtam és attól repedezett be mindig.


és most ez a krém amit írtam szinte teljesen elmulasztotta.

már csak egy héten 2x kell kennem.

2008. okt. 11. 22:03

Neutrogena norvég formulával -szerintem nagyszerű.


Én szinte mindent kipróbálta, avon, scholl, gyógyszertári -de egyik sem volt az igazi.


Megpróbáltam a Neutrogenát - teljesen elájultam tőle.Drága kb. 1300Ft, , de nagyon megéri.

87. potyek
2008. okt. 11. 21:58
én kömömvirág krémet használok rá;olyan állagút,mintha zsír lenne.Attól is finom puha lesz.
86. rohiani (válaszként erre: 85. - Judit0625)
2008. okt. 11. 21:35
Szerintem meg nagyon nem ér semmit, nekem van avonos, de az sokkal jobb, én sajnálom, hogy megvettem. Pedig úgy szoktam, hogy bekenem és utána pamutzokni, de semmi, pedig nem vészes a sarkam, lehet, hogy éppen az a baj?
85. judit0625 (válaszként erre: 84. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 11. 19:33
De jó, hogy ezt irtad!!! Már jó ideje szemezek vele, a párom már jól le is cseszett, hogy miért nem veszek, de sajnáltam ra a pénzt!!! Viszont igy, hogy valaki már használta, és javasolja, kipróbálom én is. Köszi
2008. okt. 11. 19:30

sziasztok.

én már sok sok mindent kipróbáltam.

avon, meg ilyen olyan krém, pedikűrös...

de nem nagyon változott igazán semmi.


egyszer aztán kipróbáltam a reklámoknak engedve a sholl sarokrepedésre való krémjét és lőn csoda nagyon tuti!!!

nem olcsó 1500-1700ft között lehet beszerezni de nagyon jó.

esténként természetes habkővel szárazon leeszelem, megtusolok, és utána bekenem ezzel a krémmel.

nagyon jó!!!!!!!!!!

83. adri25
2008. júl. 3. 21:04
lábpedikűr,és krémezés
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook