Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legfelháborítóbb dolog, ami mostanában történt Veled? fórum

Mi a legfelháborítóbb dolog, ami mostanában történt Veled? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jún. 17. 16:28

Kb. egy hete játszótéren voltunk. Én egy nagyobb játszótéren a fiammal, a párom a picit vitte egy kis játszótérre. Este mentünk a fiammal a pici játszótérre, a párom a kútnál engedett vizet, a kislányom egy pad előtt ücsörgött egyedül. Közelebb érve látom, van valami a kezében. Chips volt. A padon ülő anyuka vigyorogva mondta: "Én adtam neki."

Nagyon dühös lettem, kevés választott el tőle, hogy. összevesszek vele.

Mi jogon eteti szarral az 1 éves lányomat??!!

89. 22faff5807 (válaszként erre: 88. - Minocska)
2014. jún. 17. 15:58

Nesze neked magyar értelmiség! :-D

Én is ezt a fajta mentalitást tapasztaltam.

2014. jún. 17. 15:49

Gyereknapot rendeztünk május végén. Most először szülőként lehetőségem volt beleszólni a dolgokba. Én pedig azt mondtam, ne költsünk 50 ezer forintot egy fellépőre, aki fél órát van a színpadon, és a gyerekek nem nézik, mert inkább rohangálnak, arcot festetnek, csillámtetkóztatnak, ugrálóváraznak. Vegyünk ebből a pénzből sok csoki, kekszet, csupa olyan dolgot, amit szeretnek a gyerekek. Találtam egy boltot, ami éppen végleges bezárásra készült, így 30 százalékkal olcsóbban tudtam vásárolni. 418 darab ajándékot tudtam venni, bonbonokat, táblacsokikat, mindenfélét. A gyerekek részt vettek egy tevékenységen, cserébe húzhatnak egy cédulát, amire én egyesével felírtam az ajándékokat, lekapcsoztam, hogy csalni ne lehessen. Ezzel a cédulával el kellett menni a büfébe, ahol megkapták a jutalmat. 5 féle tevékenységünk volt, így 5 cédulát lehetett szerezni. Én arcot festettem. Kezdődött az egész úgy, hogy a meghirdetett időpontnál fél órával később kezdtek szállingózni a tanárok, akik a tevékenységeket vezették. Van aki még később. Az én segítségem egyenesen másfél órát késett, egy órát festett, majd távozott. Mikor ott volt, akkor is az én soromban állt a gyerekek nagyobb része. Mint kiderült, a tanár néni elküldte azokat, akik egész arcos festést kértek, vagy olyat, amihez neki nem volt kedve. A többieket meg rábeszélte valami sokkal egyszerűbbre. Körülbelül 6 gyereket festett meg, majd mikor elment a többi nekem maradt. Ráhúztam a kiírt időre egy órát, mindenki más elment, utána én is abbahagytam, mert zárt a művelődési ház. Akadt pár pityergő gyerek, akiket simán meg tudtunk volna festeni, ha a tanár néni komolyan veszi a feladatát. Az egyik tanár egyáltalán nem figyelt a cédulákra. Annál az asztalnál jóval több fogyott, mint a pörgős csillámtetkónál. A büfében jelezték, hogy van olyan gyerek, aki 8-10 cédulát vált be. Mikor szóltam a tanárnak, hogy figyeljen egy kicsit oda, közölte, hogy ő nem hajlandó foglalkozni a cédulákkal, oda többet ne is vigyek. A neki segítő gyerekek marokszámra tépték a cédulákat, ami a többi gyerekkel szemben bizony nem volt fair. A többi asztalnál oda tudtak figyelni, csak ő nem. Amúgy ő volt az a tanár, aki közölte, hogy nehogy már pedagógus napon 5 óránál tovább dolgozzon, ilyen szarság miatt, mint a gyereknap. Ezen amúgy még nem háborodtam fel. Megszoktam már a hasonló dolgokat. A visszajelzések nagyon jók voltak. A gyerekeknek tetszett a nekik rendezett nap, a szülők elégedettek voltak, hogy a gyerekeik jól érezték magukat. Egyszercsak hallom, hogy egy-két tanár felháborítónak tartotta, hogy ennyit költöttünk a gyerekekre, kevesebb is elég lett volna, bezzeg őket visszautasítottuk, mikor pénzt kértek év közben. A pénzt, amiből a gyereknapot rendeztünk, a gyerekek szedték össze. Papírgyűjtés és a diszkók, ahol a gyerekek költöttek. Természetes, hogy egy az egyben rájuk költöttük. Szerintem. Szerintük felháborító, hogy a gyerekek pénzét a gyerekekre költjük. Szerintem meg ez a hozzáállás felháborító. Ezt meg is mondtam ,akkor jöttek azzal, hogy miért nem könyvet vettünk. Hát kérem azért, mert ennyi pénzből nem tudtunk volna annyi könyvet venni, hogy minden gyereknek jusson, aki eljön. Melyiknek ne adjunk? Akkor miért nem adtunk nekik fogkrémet, fogkefét, meg tusfürdőt. Nos, majd ha a tisztelt tanárnő ilyesmit ad a gyerekének gyereknapra, akkor majd esetleg mi is. Nem, mégsem. Én biztos, hogy nem. Van olyan szülő, aki ki is kérte magának a dolgot. Nem piszkos az ő gyereke, köszöni, fogkrémet vesz neki eleget. Gyereknapra adjunk olyat, aminek örülnek, vagy egyszerűen ne rendezzünk semmit, csak ne legyen tanítási nap, és kész.

Szóval ezen háborgok egy ideje, és nem lett jobb egy kicsivel sem, ahogy telt az idő. Mióta felháborító, ha a gyerekek pénzét a gyerekekre költjük?

87. koszorucska (válaszként erre: 86. - Emi1206)
2012. márc. 3. 20:58

Köszönöm szépen! :)

A Tőletek kapott sok-sok jel és kedves üzenetek megvigasztalnak. Meg hát a családom is méltóképp fölköszöntött, jól éreztük magunkat, nem is kell ennél több.

Na jó, még néhány jel. :DDD

86. emi1206 (válaszként erre: 85. - Koszorucska)
2012. márc. 3. 20:54

Boldog Szülinapot! :)

Sajnálom, hogy Apukádnak nem jutott eszébe. :(

2012. márc. 3. 20:50

Ma van a szülinapom és Édesapám föl sem hívott. :(((


Nem is annyira háborít föl, sokkal inkább elszomorít. :(

84. krizi1
2012. febr. 28. 13:26

ALLERGIÁMRA ÚJ GYÓGYSZERT KAPTAM,AMI NEHEZEN BESZEREZHETŐ,IGY FELHIVOM A GYÓGYSZERTÁRAT,HOGY KAPHATÓ-E A KÉSZITMÉNY.A VONAL TÚLSÓ VÉGÉN A KÖVETKEZŐ HANGZIK EL:ELEGEM VAN AZ EGÉSZ NAPOS HÜLYE KÉRDÉSEKBŐL!!!!!

NA TESSÉK-ÉS MÉG ILYEN EMBEREK FOGLALKOZNAK BETEG EMBEREKKEL.

2012. febr. 22. 20:59
Az, hogy miután kétszer is várnom kellett az új szemüvegemre (mert először gyártási hiba volt), állandóan töri a papucsa az orromat, pedig már állítottak rajta. És nem is csak az az optika, ahol csináltattam hanem két másik is....Ja, a vicc az, hogy abban az optikában mondták nekem, hogy azért nyom valószínű, mert nem szilikon a papucs hanem műanyag (kemény, merev, stb), ahol nem voltam vevő... hihetetlen...Holnap megyek abba az optikába ahol csináltattam, és garanciában kicseréltetem a papucsot.
82. 2f7db3f503 (válaszként erre: 73. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 16:56
én lehet,le is hánytam volna, bocsáss meg ezen neveletlen és meg nem válogatott kijelentésemen... VÀÀÀÀ!!!!
2012. febr. 22. 16:54
mindek helyett minek
80. 2f7db3f503 (válaszként erre: 71. - Koszorucska)
2012. febr. 22. 16:54

újabban szívesebben lennék cipész, mint ami...szóval igazad is van:)


nekem valamilyen belémsulykolt izé, hogy nem ér az ember semmit, ha nincs diplomája...újabban egyre inkább zavar. Hisz minden más téren már boldog vagyok, de minek egy álomszakmából extra képesítés, ha senki nem becsüli és én is olvasnék inkább a szabadidöömben és átélném minden percemben, hogy MEGADATOTT, hogy boldog legyek, de ugye az ember folyton hajt és elfelejt örülni...úgy mindek élni?... bocs, kicsit kiborulós idööszak. Vagy elmúlik, vagy nem.

79. 16bc6992d6 (válaszként erre: 76. - Wiki76)
2012. febr. 22. 15:47

:(

volt pofájuk tűzifát csinálni a bútoraiból ??

78. zsanci79 (válaszként erre: 77. - Wiki76)
2012. febr. 22. 15:28

Köszi, akkor majd megkérdezem az orvost.

Egyébként az asszisztens szokta a receptet írni, azt mondta, hogy Ő nem írja rá, hogy 2 havi adag. Írassam rá az orvossal. De sajnos 2-3 órát tényleg nem tudok még a dokira is várni, hogy sorra kerüljek.

Akkor azt mondod, hogy a program automatikusan rányomtatja a receptre, ha az be van állítva? Mert akkor felvilágosítom őket:)

77. wiki76 (válaszként erre: 75. - Zsanci79)
2012. febr. 22. 14:57
nyugi ki kell adniuk 2 dobozzal..sőt több havit is írathatsz csak rá lesz írva a receptre hogy meddig elég a gyógyszer.Lehet hogy még nemkapták meg a programfrissitést a dokidék.
76. wiki76
2012. febr. 22. 14:55

Meghalt a nagymamám én ápoltam évek óta.Még ki se hűlt a rokonok már szétkapták a lakását:(

Vittek mindent még a régi bútorokat is tüzifának.

Gyalázat.

2012. febr. 22. 10:26

Állandó gyógyszert szedek.

A frankó kis rendelet szerint már csak egy havit adnak ki.

A dobozban 42 db van, nekem egy hónapra 60 db kéne. Mivel ez nem elég, mindíg 2 dobozzal írtak fel, így 84 db ugyebár a két doboz. De mivel a 84 db az több mint 60 db, így csak egy dobozzal adnak ki. Az a kutyát nem érdekli, hogy az csak 20 napra elég....a kevesebb az nem érdekes....így 2 hétenete ücsöröghetek az orvosnál gyógyszert íratni. Tök jó program:) Áldom az agyát annak, aki ezt kitalálta!!!! Ezzel is túladagolhatnám magam, akár 1 nap alatt is....vagy mi volt ezzel a cél????

2012. febr. 22. 08:50
A mostanában az tavaly nyáron volt.A szomszédomék elutaztak és rám bízták a cicájukat és a lakás kulcsot,csak elfelejtették közölni,hogy a másik szomszédnál állandó kulcs van,csőtörés esetére.Hát az én kedves szomszédasszonyom átnézte tüzetesen a lakást(szekrényeket fiókokat) és fotózással ütötte el az idejét a rábízott lakásban!!Csak volt olyan butuska a lelkem,hogy ezeket a fotókat meg is mutatta nekem...Egyébként sem voltam túl jó formában(nagyim beteg lett)és ez a sztori teljesen kikészített!!
2012. febr. 22. 05:33
Üdvözölni akartam egy infarktuson átesett szomszédom 2puszival.Erre a vén hülye lesmárolt.Első döbbenetemre lezavartam neki egy hatalmas pofont.infarktus ide vagy oda.Nagyon kiakadtam,mit képzel magáról,hogy jutott ez eszébe.Annyira undorító...szóba nem állok vele azóta se,de olyan mély undor van bennem ha meg látom szét tudnám tépni.
2012. febr. 22. 04:38

És még egy másik bosszantó dolog!

Készítem a vacsorát, 3 kg krumpliból nem egész kettőt tudtam csinálni, mert olyan ronda, hogy néhányat teljesen el kellett faragnom! Ilyeneket is el mernek adni! Ráadásul piacon, nem is a multiknál!

Irtó dühös vagyok már most, kora hajnalban! :(((

2012. febr. 22. 04:36

Lehet, hogy kicsit furán gondolkodom, de én nem fogom minden áron erőltetni a gyerekeimnek az egyetemet. Persze, ha valamelyik akar, menjen, de ez szerintem csak presztízskérdés. Lehet, hogy konzervatív vagyok, vagy csak ez a tapasztalatom, hogy egy szakmunkásvizsgával sokkal könnyebb elhelyezkedni, mint egy diplomával. És még lehet, hogy jobban is keresnek. Nyiss ki egy hirdetési újságot, tele van hiányszakmákkal, de ügyvédet, orvost, ... hasonlókat nem nagyon keresnek.

Ez is elég fölháborító, hogy az ember évekig tanul, beleöl egy csomó pénzt, aztán nem becsülik.

A másik dolog, ami részemről a felsőoktatás ellen szól, hogy mindenki arra hajt, hogy diplomája legyen, de ki fog kenyeret sütni nekünk 20-30 év múlva? Ki fogja megjavítani az autónkat vagy éppen levágni a hajunkat, csempézni a lakásunkat...?

2012. febr. 22. 03:06

Amiras, Koszorúcska, én nem akarom ellenezni, nem vagyok még pár évig gyerekgondolkodóban, szóval csak egy lehetööség...egy ismeröösöm is ezen problémázott a gyerekénél, de azzal indokolta, hogy ha majd hasonló korúakként 3an egyetemre, kollégiumba, albérletbe kerülnek, akkor keményebb lesz, mint 2 gyerekkel, bár nálunk 2en vagyunk hasonló korúak és így is húzós tudott lenni.

De ez csak a nézööpont, lehet, azért aggódnak, mert tudják, hogy a legjobbat akarjátok majd nekik és Titeket is féltenek.


Mindenesetre az én véleményem az, hogy nincs lehetetlen és személyes köszönetem a megnyugvásért, hogy nélkülem is sokasodás van,

nekem még sok dolgom van elöötte, bár most 3szor azt álmodtam, hogy pár napon belül szülök és persze FÈÈÈÈLEK:) Szorítok és ha a vágy megvan, akkor ott valaki igenis arra vár, hogy megszüld!:)

69. 2f7db3f503 (válaszként erre: 50. - Mirtuszvirág)
2012. febr. 22. 02:55
NEEEEEEEEEEM! :(((
68. 2f7db3f503 (válaszként erre: 15. - 328aadd89f)
2012. febr. 22. 02:49
Imádlak:DDD, el tudom képzelni, ahogy hisztizel egy rajzfilmben. Bocsi:)
67. 2f7db3f503 (válaszként erre: 6. - 814f8b8f23)
2012. febr. 22. 02:44
bocsáss meg, hogy szakadok....:DD
66. 2f7db3f503 (válaszként erre: 3. - 814f8b8f23)
2012. febr. 22. 02:42
nem semmi...remélem, nem igaz, hogy mi is ilyenek leszünk, ha megöregszünk...
2012. febr. 22. 02:40

Nöögyógyászat, általános rákszüürés, stb.


Doki jobb kezében telefon, bal kezében kacsa...

64. 328aadd89f (válaszként erre: 63. - 16bc6992d6)
2012. febr. 21. 23:18

Igen?

Hát akkor kiírom. Egy topikban cinikuskodtam a fórum éppen aktuális témájával kapcsolatban (ott ez megszokott dolog, hiszen egy műsor szereplőit elemezzük ki). Nagy volt a harag bennem egy másik fórumozóval szemben, ezért burkolt célzásokat tettem cinikusan a témához kapcsolódóan az illetőre. Senki nem volt tisztában azzal, hogy kire, vagy egyáltalán, hogy céloztam-e valakire, de nyílván az illetőnek telibe talált, mert rögtön magára vette és rohant Hoxához panaszkodni. Errefel én látványosan moderálva lettem egy Stop táblával, az illető meg soha semmi büntit nem kapott, amikor engem elég keményen inzultált. Ő csak újabb és újabb esélyeket kap itt.:)


Nem tom, hogy ez a felháborító kategória-e, de Dóra kérésének legalább eleget tettem.:)

2012. febr. 21. 23:11
ami, ez a tábla dolog is eléggé ebbe a topikba vág..
62. 328aadd89f (válaszként erre: 60. - Koszorucska)
2012. febr. 21. 23:04
Ne érts félre, nem az anyagi oldala érdekel, de eddig azt hittem, ez amolyan "nyilas" duma, hogy két gyerek nagyobb anyagi "terhet" ró a családra, mint 3. Ezek szerint tényleg így van?
61. 16bc6992d6 (válaszként erre: 57. - Koszorucska)
2012. febr. 21. 23:00
grat
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook