Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a különbség az xp professional és az xp home edition között? fórum

Mi a különbség az xp professional és az xp home edition között? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 25. 22:02

Akkor tehát egy régi gépre amelyet "üresen" vettem körülbelül 5 éve és eddig csak ilyen letöltő oldalakról leszedett operációs rendszer volt ne is próbáljak például:az egyik mobil szolgáltatónál kapható OEM Windowst telepíteni hanem dobozos változatot vegyek.Kérdés hol,ha nem internetről szeretném megvenni?Egyébként ott az OEM is,az interneten megnézve 36300 forint.És akkor gondolom ők is csak úgy adják el ha veszek mondjuk laptopot is a programhoz.Vagy akkor egyáltalán miért árulják?Vagy különböző internetes üzletekben miért reklámozzák úgy hogy hardver eszköz nélkül is megvásárolható OEM változatos operációs rendszer ennyiért meg ennyiért?Akkor ezek mire jók?


[link]


Bocs ha nagyon értetlen vagyok de most már semmit sem értek.

11. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Babi1206)
2010. jan. 25. 14:57

Kicsit pontatlanul mondtam el. Szóval


A sima XP, amit ha megveszel, azt egy cd-n kapod és kapsz hozzá egy termékkulcsot, pl A868T-SZTRG-F5EH5-JU90W-AGHT1.

Ez a Cd-tokon belülre egy vonalkódos papírkára van írva, amin még talán valami hologram is van.


A telepítést csak úgy tudod végigcsinálni, ha ezt beírod, amikor kéri.


Tehát ha sima, nem OEM windowst veszed, ezt bármilyen gépre felteheted. Csak beírod a tokból a termékkulcsot telepítéskor.


Ha viszont OEM Windowst veszel, akkor egy olyan windowst kapsz, ami a gép egyik alkatrészéhez kötődik (alaplap, merevlemez, bármi), és akkor a te Windowsod csak olyan gépre telepítheted, amiben ez az alkatrész benne van.

Pl veszel egy komplett gépet, de ők az alaplaphoz kötik a liszenszed, akkor rá szokott lenni ragasztva egy matrica kívül a házon a gépen, és azon van rajta a termékkulcs.


A különbség az árban van :)


Például tavalyelőtt karácsonykor akartam venni egy laptopot a nagymamáméknak, méghozzá egy konkrét fajtát. A laptop maga 260 000 Ft volt volt. Viszont csak olyat árultak belőle, amin nincs operációs rendszer. Tehát meg kellett volna vegyek egy sima (nem OEM) windowst hozzá, 40 000 Ft-ért...

Így tehát mivel ezt nem akartam kifizetni, vettem egy OEM windowst, méghozzá egy olyat, ami egy PCI hálózati kártyához tartozott.

A kártya maga csak 1400 FT és így az OEM Windows 23 000 volt, negyven helyett.


Természetesen egy ilyen hálózati kártyát nem lehet egy laptopba berakni, mivel nem abba való, így tulajdonképpen ez a windows, amit én aztán feltelepítettem a notira, nem egészen legális ebben a formában. Hiszen olyan gépre kellett volna tegyem, amiben benne is van a kártya... mivel a kártyához tartozó OEM Windows volt...


A boltban tehát ha veszel teljes gépkonfigot, és OEM windows-t adnak hozzá, valószínűleg valemelyik alkotóeleméhez tartozik a windows. Mivel pl egy processzorra nem igazán jó ötlet matricákat ragasztgatni, sokszor a gép házára kívülre teszik, vagy rajtahagyják az alkatrész eredeti dobozán, tehát ragaszkodni kell hozzá, mutassák meg, hol a termékkulcs, és nem árt tudnod, melyik alkatrész is az.

Mivel

1. termékkulcs nélkül nem tudod újratelepíteni

(és ne egy fencire írják föl, hanem a hivatalos vonalkódos matricát kérjed el)

2. ha azt az alkatrészt kell cserélni, mert elromlott, akkor ugye bonyolultabb a dolog, nem is tudom, mit kell pontosan csinálni olyankor.

10. babi1206 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. jan. 24. 20:45
De akkor miért árulnak ilyen változatú oprendszerek az üzletekben?A gép egyébként mikor vettem teljesen üres volt az igényeink szerint összeállított konstrukció.Hol keressem körülbelül majd azt a számot?(Tudom nagyon tudatlan vagyok,de ez van!Nőből vagyok!)
9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. jan. 24. 20:34
Tulajdonképpen az OEM azt jelenti, hogy az adott példány a Windowsból csakis azon a vason érvényes, amivel együtt vetted.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Babi1206)
2010. jan. 24. 20:32

Az OEM változatnál nagyon fontos, hogy addig legális az egész, amíg 1. megvan a számlája 2. nem kapartad le a gépről a serialnumbert.


Bármikor újratelepítheted, de azt a sorozatszámot kell beadni, amikor kéri, a telepítés során, ami általában fel van ragasztva a gépre valahova. És ezt a serialnumbert csak ezen a gépen használhatod, tehát ha egy másik gépre is felteszel egy XP-t, és ugyanezt a kulcsot beadod, ez már illegális lesz.


A telepítőcd viszont tökmindegy, honnan van, bár oem gépeknél a bolt kellene adjon egyet hozzá.

7. babi1206 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2010. jan. 24. 20:29
Köszi!További kérdésem is lenne hozzád a múltkor is segítségemre voltál.Venni szeretnék egy OEM változatos legális oprendszert, mert ami most van (amivel gondjaim is voltak) nem teljesen az.Na szóval ha megint elkapok egy jó kis vírustámadást és hasonlókat akkor ezt az OEM változatot ugyanúgy újra lehet telepíteni?Azzal tisztában vagyok hogyha esetleg az alaplap cserére szorul akkor valószínű, hogy új oprendszerre is szükség lesz.
2010. jan. 24. 20:21

átlag felhasználónak teljesen elég a home.ezért is ez a neve,otthoni felhasználóknak szánták.

akik viszont speciális windows funkciókat is használnak azoknak kell a pro,mert vmi nincs a home-ban.

5. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Babi1206)
2010. jan. 24. 20:18

[link]



ha ennél is jobban érdekel, a ph-s topikot érdemes elolvasni róla:


[link]

4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Babi1206)
2010. jan. 24. 20:16
Normál felhasználásra bőven elég a home. Aki viszont valóban dolgozni használja, meg különleges beállítások kellenek rá, annak a pro.
3. babi1206 (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 24. 20:15
Ennyit én is gondoltam.De emberi nyelven mennyit tesz a több tudás?
2010. jan. 24. 20:14
az xp pro többet tud.
2010. jan. 24. 20:12
Mi a különbség az xp professional és az xp home edition között?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook