Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a különbség az xp professional és az xp home edition között? fórum

Mi a különbség az xp professional és az xp home edition között? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. Virgie
2011. aug. 4. 14:55

sajnos az előzőeket végigolvasva nem találtam választ a bennem felmerült kérdésekre.

Kaptam egy XP Home ed-t, az eredeti tulaj áttért a W7-re.

Nem OEM, tehát szerintem használhatom.

A kérdés csak az, hogy nekem router adja az internetet, és WIFI-n keresztül a mobilomnak és a laptopomnak is. Ha felinstallálom a home-ot, akkor működni fog a hálózat?

41. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - Babi1206)
2010. febr. 16. 23:43

igen, pontosan igy van, nagyon jo megfigyelo vagy!

de ha nem tetszik a harom het, a avast4.ini-ben atirhatod ezt a periodust. :)

40. babi1206 (válaszként erre: 39. - 07c4794583)
2010. febr. 16. 23:15

Köszönöm!

Akkor nem aggódom ezek miatt a bejegyzések miatt.De figyelemmel kísérem, mert elvileg ha jól emlékszem már a beállításokra akkor 3 hetente mikor megy a képernyővédő készít magának ilyen helyreállító adatbázist.

2010. febr. 16. 23:01

hát elvileg úgy van, hogy a karanténban (ládában) is 3 típusú fájl van

- rendszerfájlok

- felhasználói fájlok

- fertőzött fájlok


aggódni csak akkor kell, ha kimondottan a fertőzött fájlok kategóriába kerültek ezek a fájlok.

különben csak elraktározta magának oda és valszeg készített róluk egy (biztonsági) másolatot.

38. babi1206 (válaszként erre: 37. - 07c4794583)
2010. febr. 16. 22:51

Természetesen frissíti magát minden nap, jön az ablak: hogy frissítette az vírusdefiníciós adatbázist. Automatikus ez is és a programfrissítés is (a legújabb van fenn az 5.0.418)

A karanténban csak az eredeti elérési út, utolsó módosítás és az átviteli időnél van bejegyzés.A vírus és megjegyzés oszlopban semmi infó.

Ha jól emlékszem akkor az átviteli idő pont az amikor telepítettem az Avast-ot az új Win-re.(Lentebb beszéltem róla)

37. 07c4794583 (válaszként erre: 36. - Babi1206)
2010. febr. 16. 09:19

ezek elvileg rendszerfolyamatok, szükségesek a windows futásához

két eset van, az avast túl óvatos, és a ládába rakja őket,

vagy előfordulnak olyan rosszindulatú programok, malware-ek, amik meghamisítják a folyamatuk nevét, és rendszerfolyamatnak álcázzák magukat.

ezt ennyiből nehéz eldönteni. az avastban be van kapcsolva, hogy automatikusan frissíse magát? (kiírja néha, hogy frissítette saját magát, meg a vírusadatbázist? jobbgomb az avst ikonon, programbeéllítások, és ott mindkét frissítés legyen automatikus.)

36. babi1206 (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2010. febr. 16. 00:03

Így értelmeztem kb. én is a dolgokat.Köszi a segítséget, de lenne még 1 kérdésem.

Avast 5 van fenn a gépen most, a karanténban szerepelnek a következők:

kernel32.dll

winsock.dll

wsock32.dll

Na ezek mik?Azt sem tudom hogyan kerültek oda!

35. kefekötőke (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 14:54

Oké,igyekszem lenyelni ezt a békát.Sajnos elveszett néhány komolyabb rajzom,PLC programom.

Feltettek egy open ofiszt amivel a meglévő excell táblázataimat meg tudom nyítni,írni.Sajnos nagyon lassú,egy excellt be kell szereznem.

Na így jártam ,azért a jóindulatú segítséget köszönöm itt mindenkinek.

34. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Kefekötőke)
2010. febr. 12. 12:42

nem, nem ilyen nincs, semmilyen program nem tud fizikailag tönkretenni egy winchestert.. max ha a biosban varázsolsz ezt-azt, de windowsból nemigen. meg ilyen sunyiságokra azért nem szorul a microsoft, max azs csinálják, hogy nem tudod frissíteni, mert nem engedi, esetleg egykét program elkezd nem működni (de nem a gép, az azért marad!).

a szektorhibák bármikor előjöhetnek, sajnos lehet, hogy pont a frissítéskor próbált olyan helyre írni a gép, ami már tönkre volt menve, illetve lehet teljes koincidencia is, hogy pont most adta meg magát szegény vinyó..


a mentési lehetőségeidet mindenképp gondold át.


a western digitalos vinyó nem rossz egyáltalán, ha nagyon utánamész, a pcland webshopjában olyan bruttó 12ért (nettó 9500) megkatpad volna, de az vizsonylag természetes, hogy egy rendes szervizben/boltban ami nem csak egy webáruház, hanem rezsit meg eladókat is kell fizetni, ennyivel drágább. ez az ár ok.


nem értem a tulaj viselkedésést, miért kéne bárkit bármiről kioktatni? mit tehetesz arrról, hogy szektorhibás lett a vincseszter? miről oktatott ki egyáltalán? :S


a jogtiszta oprendszer valóban leegyszerűsíti az életed, és ha van vállalkozásod, még el is számolhatod rá (tulképp a vinyót is). mindenesetre biztos vagyok benne, hogy a rendszervisszaállításnak semmi köze ahhoz, ami történt, max előhozta a meglevő problémát, hogy az a vinyó szegény már döglődött.


sajnálom, ami történt, hát nem tudom, menynire vigasztal, hogy sokunkkkal előfordul... :(

33. kefekötőke (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 10:43

Most jöttem vissza a szervizből,csináltak a "rossz" vinyóról teljes hibaanalizist.

4 oldalnyi listát nyomtak a kezembe.

A tulaj már várt kiélesített karmokkal.

Ő még a múlt századból régi munkatársam volt egy gyárban,ezért is nagyon kellemetlen volt a kioktatása.Égtem mint az óbudai kapcagyár.

Az eredeti árajánlat 30250Ft windows,7562 Ft munkadíjról szólt.

Aztán kaptam a telefont ,egy + vincseszter áráról.Erre felhívtam ,aki ezt gépet sulinet programban "összegereblyézte" nekem nyílván illegális windowssal,meg sok sok egyéb programmal.

Úgy mellesleg ő rokonom,Pesten van vállakozása ebben a témában.

Persze először neki hittem.

Ő herrgelt fel ,hogy ne fizessem ki stb.

Talán kellett volna 100-ig számolnom előtte,már megbántam ,mert nekem ezután is itt kell élnem vidéken,és talán még be kell mennem ebbe a boltba.

A beépített eszköz:Western Digital 250 GB 7200 RPM 8MB IDE ,netto 10900 forint

Végig gondoltamott apúlt előtt :vagy kifizetek itt egy OM -es windowst ,ami már telepítve van,de ugyanúgy nem tudom frissíteni és a megszokott programokért kaparászhatom a rokonom ajtaját,Pestre járni,Vagy kifizetem és végre jogtiszta lesz legalább az OP rendszer.

Egyébként azt mondták hogy 3-4 évente szoktak vinyót cserélni ,mert tönkremegy.

Még az is lehet ,hogy a windowsba van elrejtve egy sunyi program az ilyen esetekre,ha a vidéki parasztgyerek frissíteni akar és lopott a softver,legyen egy kis gondja.

2010. febr. 11. 23:48
egyébként kár, hogy nem írtál be a fórumba legalább egy netkávézóból, mert a recovery konzolból még egy-két dolgot megpróbálhattunk volna, bár némi jóindulattal feltételezem, hogy a szervizesek is megpróbálták.. vagy a fene se tudja...
31. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - Kefekötőke)
2010. febr. 11. 23:46

sajnos nagyon valószínű, hogy igazuk volt. az elején amikor írtad, hogy fekete képernyő meg hogy újraindul akkor már kicsit gyanús volt a dolog. mivel az operációs rendszer is a merevlemezen 'lakik' ezért ha az nincs rendben, akkor az is fursán kezd viselkedni.

a vinyót drágáért adták, és nem tudom, minőségi-e, minőségit kapsz akár tízezerért is pl a users.hu éknál pesten. kérdés milyen márkát adtak, lehet, hogy ér 135oo-at, de őszintén szólva kétlem.

az adatmentési díj sajnos ennyi, el tudom képzelni, hogy órákig elszórakoztak vele, mindent megpróbáltak, és mégse sikerült, mert ez nem könnyű feladat és sokszor nem menthető semmi. ugyanígy az is lehet, hogy meg se próbáltak semmit csinálni. ezt azért nem hinném, sok szervizben dolgoznak lelkes fiatal srácok, akik szeretnek a munkájukat és igyekeznek. ugyanakkor ott van pl az aqua computer, ahol egy kókler prosztó bagázs van. szóval azon is múlik, hova vitted.

amin spórolhattál volna az a windows, mert magáncélra magyarországon általában senki nem használ jogtiszta windowst, le lehet tölteni megtört de hibátlan verziót. nem mondom, hogy helyes, de valahol érthető hogy a magyar fizetésekből nemigen futja 3o ezres szoftverre.


az az igazság, hogy a merevlemezek elég könnyen elfáradnak és megadják magukat, illetve pontosítok: teljesen kiszámíthatatlan, hogy meddig működik egy merevlemez. nekem volt olyan, ami 8 évig húzta és több olyan, amik egy év alatt összeroskadtak és mehettek a szemétbe. annyire nem drágák, hogy mérgelődjek, viszont az adatvesztést mindenképp meg kell előzni mentéssel. rá kell szépen szánni egy vasárnap délutánt és megfogni 4-5 dvd-t, és ami fontos azt kiírni és szépen eltenni a szekrénybe.

A másik módszer az usb-s külső vinyó, én ezt csinálom. nekem pl egy ilyenem van:

[link]

ez is 25o giga és ide is csinálok egy másolatot mindenből. ha kell, el is tudom vinni magammal akárhova. ebbe szerintem érdemes befektetni mert bármikor megint így járhatsz...

2010. febr. 11. 23:17
A home-ban kevesebb a funkcio, nem lehet szerverre kotni.
29. kefekötőke (válaszként erre: 28. - Kefekötőke)
2010. febr. 11. 23:04
Ja és erre még az ÁFA rájött.
28. kefekötőke (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. febr. 11. 23:03

Bevittem a szervizbe a gépet,tudva,hogy windows telepítés az biztos,( mert tudtam ,hogy ami tönkrement az illegális volt)

és még kérek adatmentést is.

windows ára 30 eft,adatmentés kb 7500 .Aztán a végén mondták hogy a merevlemez is hibás.Teljesen ki voltam akadva.Nem akrtam kifizetni.

Az új 250 Gbájtos vincseszter 13500 Ft

Egy hiba analizáló programmal letesztelik,és kinyomtatják a hibás szektorokat.

Csak azért hogy bizonyítva legyen,nem baleknak néztek.

Rengeteg több éves adatom (rajzok,tervek,programok) elveszett

27. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. febr. 11. 14:54

miért kellett új vincsesztert venni???

tönkre volt menve a hardver? biztos?

és mi került 61 ezerbe atyaég, kire hallgattál?

26. kefekötőke (válaszként erre: 22. - Era06)
2010. febr. 11. 13:11

HAHÓ!!!!!


Újra itt vagyok.

Ahogy mondtam is nem tudom ,láttok-e még?

Az történt,hogy rendzsrevisszaállítás szépen ment egymár után a fájlokat átírta,újraindította.

kb.a 6. nál az újraindítás már enm fejeződött be ,ciklikusan "megharapta a farkát",a windows ikonig eljutott és kezdte elölről.

Új windowst kellett vennem új wincseszterrel.

61000 forintocskába került.

Na mind1 ez volt.

2010. febr. 5. 12:23
na csak nem :)
24. kefekötőke (válaszként erre: 22. - Era06)
2010. febr. 5. 10:56

Megtaláltam amit mondasz.Megvannak az ablak jobb oldalán azok a fájlok is amika kkor keletkeztek,amikor a frissítéseket akartam csinálni.

Most próbálkozom,hátha valami sikerül.Most épp azt ajánlotta az utasítás hogy minden programot zárjak be.Úgyhogy most búcsuzom.

Nem tudom mi fog történni,lehet,hogy utoljára láttatok(((

23. kefekötőke (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. febr. 5. 10:46
Igen ,a sajátgép/jobbg./tul/ugyanaz az ablak jön be mint amit írtam:sart/vez.pult/rendszer/rendszervisszaállítás
22. era06
2010. febr. 5. 09:54

ott van az :)

start-programok- kellékek-rendszereszközök-rendszer visszaállítás

21. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Kefekötőke)
2010. febr. 5. 09:43
Minek a frissítés ikonjára? :S
20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Kefekötőke)
2010. febr. 5. 09:42

Sajátgép - jobbgomb - Tulajdonságok - rendszervisszaállítás fül az van?


Ez amúgy Windows xp SP2?

19. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Kefekötőke)
2010. febr. 5. 08:55
Szóval ilyen naptárszerűt nem találtam,de ha total commanderben a könyvtárat nézem egyértelmüen látszik egy csomó egyforma című fájl ami azon a dátumon keletkezett, amikor a frissítés ikonra kattintottam.
18. kefekötőke (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. febr. 5. 08:43

A start menüben "kellékek" nem látok ,de vezérlőpult/rendszer/rendszervisszaállítás van.


Itt viszont nem találok olyant,amit ajánlottál csak azt,hogy "meghajtó állapot: figyelés"

17. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. febr. 4. 19:29

ha be van kapcsolva a rendszervisszaállítás, vissza tudsz állni az eredeti állapotra, ha még emlékszel olyan dátumra, amikor még "jó" volt, és találsz akkori vagy azelőtti visszaállítási pontot.


Start menü, kellékek, rendszerezközök, rendszervisszaállítás, itt találod meg a segédprogit. amikor elindítod, ilyen kis naptárszerűséget hoz fel, abban találod meg a rendszervisszaállítási pontokat (már ha vannak).

16. kefekötőke (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. febr. 4. 17:08

Már megelégednék az eredeti állapottal is ahol megszűnnek ezek a figyelmeztető ablakok.

Ja és olyan is csinál,hogy kikapcsoláskor,mikor kilépett a windowsból,már sötét a monitor,a ventillátorok még mennek,és ahelyett hogy csend lenne végre újra indul a bekapcsolás.

2010. febr. 4. 17:03

Tud valaki segíteni ?

A gépet még a sulinet programban vettem,minden elemét egyenként válogatták össze és XP proffessional-t tettek rá.

Minden bekapcsoláskor egy üzenőfül ajánlotta itt vannak frissítések lehetőségét.

Eltelt már több év gondoltam na most fríssts,ha annyira akarsz.El is indult a folyamat,újraindítás,stb


A probléma az ,hogy az újraindításkor megjelent néhány figyelmeztető ablak hogy ez windows megbukott az ellenőrzésen,bla,bla..Nyílván ahol összerakták ,megoldották nekem "olcsón".

Aztán olyan csinál,hogy a betöltéskor a beállított háttérképet,háttérszínt kicseréli fekete színre.


Nagyon nem idegeskedem ,ha csak ennyi a baj,legfeljebb mincs háttérkép,de lehet itt valamit tenni,vagy kell venni egy jogtiszta windowst

2010. febr. 4. 16:59
jaj, bocsi elfelejtettem válaszolni: igen, lehet hardver nélkül venni, ekkor az első aktiválásnál begyógyul az agyába, hogy milyen vasra telepítetted, és onnantól nem lehet semmi másra. de ez többnyire csak az alaplapot jelenti, tehát vinyót stb cserélhetsz.
2010. febr. 4. 16:17
Na hát nagy értetlenkedésem közepette beszereztem egy Windows Home Edition oprendszert mégpedig OEM változatosat.Valóban meg lehetett venni mindenféle más eszköz nélkül.Egy karton zacskóban volt,abban pedig a lemez,termékkulccsal: amivel lehetett aktiválni.De ugyan úgy fog működni mintha pl.:alaplappal vettem volna.Tehát ha meghibásodik akkor vehetek másik rendszert is.Bár más helyeken azt olvastam, hogy bizonyos esetekben lehet még egyszer(többször) aktiváltatni,esetleg nem neten hanem telefonon keresztül.Remélem egy darabig nem lesz szükségem arra hogy kipróbáljam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook