Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség az ápoló és az asszisztens között? fórum

Mi a különbség az ápoló és az asszisztens között? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 22. 08:28
Köszönöm a válaszokat
2012. febr. 21. 21:32

szia!

amire te gondolsz, az egészségügyi operátor vagy orvos írnok, vagy adminisztrátor... nálunk ezzel a 3 végzettséggel (volt még valami, de hirtelen nem emlékszem) vannak az osztályokon, szakrendelőkben stb az adminisztratív dolgozók.

16. majmocska (válaszként erre: 15. - Zsuzsu 13)
2012. febr. 21. 21:21
Igen, kicsit így soknak és bonyolultnak tűnik, éppen ezért kell hozzá szakképzettség. Én nagyon szerettem ezt a munkát.
15. zsuzsu 13 (válaszként erre: 14. - Majmocska)
2012. febr. 21. 21:01
Juj ez kicsit sok:(Ilyet akkor nem szeretnék:(Csak szerettem volna valami végzettséget még az érettségi mellé van még egy tb.bérügyi szakelőadó is de nem tudok elhelyezkedni benne
2012. febr. 21. 20:56

Kedves Zsuzsu!


Jó pár évet lehúztam orvos mellett asszisztensként és később ápolóként. Egészségügyi végzettség szükséges az asszisztensnek is, mert egyrészt valóban latin nyelven írott leleteket kell begépelni, másrészt, ha beérkezik pl. egy beteg eredménye a rendelőbe és esetleg nagyon súlyos eltérést mutat, akkor pl. azonnal értesíteni kell az orvost. Ehhez pedig kell eü. képzettség. Arról nem is beszélve, hogy a recepteket is az asszisztens írja az orvos diktálása után(persze speciális program segítségével), az orvos csak ellenőrzi és aláírja.

Az ápolónőnek még plusz felsőfokú szakképzés kell, ő már az adminisztráció mellett vért vehet, injekciózhat, kötözhet stb. a rendelőben.

13. zsuzsu 13 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. febr. 21. 20:46
:(értem
12. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 21. 20:34
Az pedig már a protekciós kategória.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Zsuzsu 13)
2012. febr. 21. 20:30
Az recepciós inkább.
2012. febr. 21. 20:27
Legalább 2500-3000-es sebességgel gépelni, azaz beszédírás, plusz ismerni jórészt az adott szakterület latin kifejezéseit.
9. zsuzsu 13 (válaszként erre: 8. - Tejespite)
2012. febr. 21. 20:22

Igen ez igaz megmondom őszintén és is gondolkoztam, hogy is írják ezt a szót tényleg nem tudtam.

Mondjuk nem a doki mellett levő munka a cél hanem kartonozói vagy beteg felvételi irodában dolgoznák.De lehet oda elég egy sima érettségi meg valami számítógépes ismeret?

2012. febr. 21. 20:16

Zsuzsu, ne haragudj, nem kötözködésként írom, hanem segítő szándékkal. De ha doki mellé szeretnél kerülni, számítógépet kezelni, ott bizony szöveget is írni kell. És ha már írni kell, akkor HELYESEN kell írni, mert ha nem, akkor a dokit is lejáratod, h milyen asszisztense van. Pl. Külömbség helyesen különbség, úgy mond helyesen úgymond. Biztos voltál már úgy orvosnál, h diktálja a vizsgálat során tapasztaltakat, röpködnek a latin szavak is, és ezeket is tudni kell helyesen leírni, rövidíteni stb

Kitartás, menni fog. Bárhova kerülsz, a helyesírás ismerete előny!!

7. zsuzsu 13 (válaszként erre: 6. - Ata06)
2012. febr. 21. 20:15
Van érettségim estin végeztem el valami tanfolyamot szeretnék mai ilyen irodai asszisztens feladatról szól.
6. Ata06 (válaszként erre: 5. - Zsuzsu 13)
2012. febr. 21. 20:11

Az asszisztens rendelőben dolgozik orvos mellett.

Számítógépet kezel, kartonokkal foglalkozik, receptet ír és beutalót. Egészségügyi suli kell végezni, ami lehetőleg érettségit is ad!

2012. febr. 21. 20:06
Én olyat szeretnék ahol nem kell vért venni ápolni hanem a doki mellett számítógépet kezelnek vagy kartonozóban dolgoznak úgy mond inkább hivatali munka szerű csak gondolom oda is kell valami ilyen végzettség?Vagy nem?
2012. febr. 21. 20:05
Ha ápolási asszisztensre gondolsz,az elvben nem vesz vért,csak ápol,etet,pelenkáz,fürdet,előkészít a beavatkozásokhoz,de azokat nem hajtja végre egyedül.Ápoló vesz vért és hajt végre szakmai dolgokat.Mamár a legtöbb helyen az ápolási asszisztens,csak segédápoló,és OKJ vizsga nélkül sokat nem csinálhat meg.De ha a kompetenciájába beleveszik akkor vehet vért is!
3. Vikoka18 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 13)
2012. febr. 21. 20:03
Munkaköri leírásban benne vannak a kötelességek.
2012. febr. 21. 19:59
szerintem igen mivel most ezekből kevés van és hát " elvárják" a segítséget
2012. febr. 21. 19:57
Az asszisztensnek is kell vért venni,ágyat húzni beteget ápolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook