Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség az alábbi gépészeti szakok között: - mechatronikai technikus - gépgyártás technológiai technikus? fórum

Mi a különbség az alábbi gépészeti szakok között: - mechatronikai technikus - gépgyártás technológiai technikus? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 24. 05:25

Én a mechatronikát javaslom.

Adott egy gyár: benne a gépek. A gépeket viszonylag egyszerű programok vezérlik, ezeket te írod. S ha baja van, megjavítod. A másik kevesebbet tud, de jó hír, hogy közben is válthatsz.

2013. márc. 23. 21:28

Szerintem ha szakiranyt kell(ene) választanod akkor semmi esetre sem ezek alapján válassz... Amiket leírnak mind igaz is lehet, de nem biztos hogy a szakirany annyira nagyon számít....

Végülis mutatja az érdeklődésed, lehet kapsz is pont a szakiranynak megfelelő munkát. Vagy nem... De a diploma akkor is mérnöki diploma ami most (is) nagyon sokat ér!

En pl. nem kaptam anno a szakirányomnak megfelelő állást, másik szakirányban dolgozom rég, de ez nem volt gond. A jó alapok a fontosak. A párom is hasonló cipőben járt - es igencsak jó karriert tudott csinálni.

Szóval: tanulni és meggondolni, hogy neked mi a jobb... Talán a tanárok is többet tudnak ebben segíteni neked mint mi fórumozók...

5. Regin_a (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. szept. 22. 23:41

Nem!

Ahogy Baranka mondja

Mindenhez ért, mert minden kell ami ma technika


Kell a computertechnika és a gépészet, mert ma már csak az nincs kitalálva ami nemjutott eszébe valakinek

Minden megvalósitható, mert a hardware elemek adottak, csak alkalmazni kell a mechanikára

4. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. szept. 22. 19:06

A mechatronikáé a jövő.(intelligens gépek, robotok)


Gépgyártás szinte nincs is az országban.

Én már csak tudom... :(

3. SzánI. (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2012. szept. 22. 18:13

Szerinted melyik ér többet? Melyikkel lehet többre menni?


Akkor a mechatronika mindenből egy csak egy kicsit, de nagyon nem ért semmihez?

2012. szept. 22. 17:54

A gépgyártási önmagáért beszél, de bővebben

[link]


A mechatroniak meg minden ami ma a gépek gyártásához és vezérléséhez szüksges beleértve a computertechnikát is

Jó ábra erre

[link]

2012. szept. 22. 17:41
Mi a különbség az alábbi gépészeti szakok között: - mechatronikai technikus - gépgyártás technológiai technikus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook