Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a különbség a zsírégető és az erősítő gyakorlatok minősége és mennyisége között? fórum

Mi a különbség a zsírégető és az erősítő gyakorlatok minősége és mennyisége között? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
13. Fish (válaszként erre: 12. - Naomagic85)
2007. márc. 7. 00:18

igen, de Réka elég közel van egy verseny előtti szálkásításhopz, sztem baromi sokat edz, Alexandra pedig ugye fitneszes, és ő aerobik órákat ad, nincs most leszálkásodva,

sokat láttam a teremben, nagyon fantasztikus ember, és nagyon szép alakja van neki is:)

ha Rékára akarsz hasonlítani, akkor egy év kő kemény edzés:)bár nem látom most hogy nézel ki tehát viszonylagos:)meg ugye attól is ki hogy fejlődik

12. Naomagic85 (válaszként erre: 11. - Fish)
2007. márc. 6. 15:25
Akkor mégiscsak érdemes venni pulzusmérő órát:) hú, múltkor én is voltam futni, de 20 perc után kidőltem, majd meghaltam, én is tök piros voltam:) De Rubint Rékának jobb alakja van, mint a Béres Alexandrának. Én inkább Rékára szeretnék hasonlítani. Mármint az alakom tekintetében:)) És én az ő dvd-it preferálom, de pl. a barátnőim is Alexandrára tornázik, neki nagyon bejött!
11. Fish (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2007. márc. 5. 12:32
egyebkent szerintem vannak olyan aerobik orak amik fantasztikusak, pl ha bp i vagy en jartam Andihoz a Beres Alexandraba, es o olyan intervall orakat tartott, hogy nagyon nagy kihivas volt es hiaba vegeztunk kicsi mozgasokat a vegen total nehez volt csinalni, mert rengeteg ismetles volt benne, es annyira szuper volt, hogy fel ev utan is nehez volt csinalni, igazi kihivas, az oraira alig fernek be:) aztao eladtaka termet nem tudom meg mindig ez e a helyzet:)nekem nagyon hianyzik!
10. Fish (válaszként erre: 9. - Naomagic85)
2007. márc. 5. 12:30

sokan fujjognak ra, de sztem azert erdemes, mert pl kardio gepeken ha nincs beepitve tudod merni a pulzust... en rovid tav futo voltam es sosem ertettem miert lesz lang voros a fejem, megha edzett is voltam, es az a bajom hogy hosszu tavot is ugy futom mintha rovidet futnek a vegen meg kihaltam:) es kiderult amikor mertem, hogy 180 ra is felment a pulzusom

220- életkor a max pulzus

ennek a 65-75 % a a zsiregeto tartomany, ebben erdemes edzeni min 30-40 percet, mert onnantol van zsiregetes

9. Naomagic85 (válaszként erre: 8. - Fish)
2007. márc. 4. 21:49
Jól van, most már azért kezdem érezni a különbséget a kettő között:)) Érdemes pulzusmérő órát venni? Mert fogalmam sincs, hogy mikor mennyi, magamnak utálatos dolog méregetni.
8. Fish (válaszként erre: 4. - Tibike)
2007. márc. 2. 23:44
egyetértek, ezt egyébként baromi neháéz megfogalmazni, nálunk egy újfakta edzés van, amit hidraulikus gépekkel történik, amit 1-9 ig lehet állítani, ha 5-6 ra állítom akkor nehéz velük edzeni és, ha 1-2 re akkor könnyű, a könnyűvel gyorsabb mozgást lehet ismételni bizonyos tartományon belül, mint ugy e anehézzel, így a nehéz beállításnál tonizálja az izmokat, és fejleszti, míg a könnyű napokon sokkal inkább kardio jellegű az edzés, és sokkal több kalóriát éget el a szervezet...
7. Fish (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2007. márc. 2. 23:41

ezért ne aggódj, ahhoz azért sokat kell edzened, hogy hatalmas izmaid legyenek

nagyon sokat számít az étkezés, mert az az alapja az egésznek..

fontos, hogy milyen zónában történik az edzés, és a zsírégetés min 30-40 perc után indul meg

6. win (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2007. márc. 1. 15:25
Szerintem ártani egyik sem fog!:)) Hacsak nam viszed túlzásba. Egyetértve Tibike hsz-val annyit tennék hozzá, hoyg a zsírégetéshez azt szokták javasolni, a pulzusszámot tartósan egy bizonyos tartományban kell tartani. Ez általában olyan 140-160 között szokott lenni. Ezért égetnek zsírt az aerob mozgásformák (futás, kerékpározás, aerobik).
2007. febr. 28. 21:16
Én most elkezdtem tornázni, részben R. Rékára, részben olyan gyakorlatokat végzek, amiket különböző aerobik órákon "tanultam". De sok helyen olvastam, hogy vigyázni kell, hogy nehogy a háj alatti izomtömeg megerősödését érjük el, ezért mindenképp zsírégető tornát folytasanak a fogynivágyók. De bizonyos gyakorlatokról nem tudom eldönteni, hogy árt-e vagy használ. Kb. 6 kilótól kellene megszabadulnom, de nem akarok majd úgy kinézni, hogy például nem találok csizmát a lábamra, úgy megerősödik a vádlim, meg ilyenek:))
4. tibike (válaszként erre: 3. - F72d419d5f)
2007. febr. 28. 21:08

Már úgy értem, hogy egy darab felülés , vagy 10 méter kocogás az könnyű. De azért kell sokáig, vagy sokat csinálni, hogy elkezdjen égni a zsír.

Míg a súlyemelés, vagy a testépítés, vagy erőemelés egészen más gyakorlatokból áll.

2007. febr. 28. 20:56
nem vagyok szakember ,de ez nem egészen így van.A zsírégető tornák azért nem olyan könnyüek,főleg ha sokáig csinálja az ember
2007. febr. 28. 20:36

Nem tudom.

A zsírégető gyakorlatok szerintem könnyűek, és sokáig kell csinálni őket. Ilyen pl. a futás, vagy aerobik szerű tornák, sok-sok felülés, hasprés(többszáz/nap/alkalom!).

Az erősítő és egyben izomépítő gyakorlatokat nagy súlyokkal kell végezni(amit épphogy elbírunk) egy kimondott izomcsoportra, kis szériákat(4*8-10) , rövid edzésekkel(45perc),hogy a végére teljesen kikészüljünk, és két napig izomlázunk legyen.

2007. febr. 28. 16:55
Mi a különbség a zsírégető és az erősítő GYAKORLATOK minősége, mennyisége között?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook