Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a vírus és a baktérium okozta betegség között? fórum

Mi a különbség a vírus és a baktérium okozta betegség között? (tudásbázis kérdés)


21. eandi78 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. márc. 19. 08:32

30 éves koromig azt se tudtam mi az az antibiotikum:) 2-szer ugyan kaptam, de annyit láttam, hogy nagy filmtabletta és be se szedtem. Ovis koromra nem emlékszem, akkor lehet kaptam:)

Azóta 2-szer kaptam úgy, hogy be is szedtem. Tabletta rémes volt, rosszul voltam tőle. Szirup jobb volt, de ha lehet nem szedem:)

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2012. márc. 17. 17:47

Én is elég régen szedtem már:)

Pont azért, mert nem szeretném, hogy más gondom legyen.

Utoljára 2009-ben, előtte pedig 1995-ben szedtem:)

19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. márc. 17. 17:32

Én szinte sosem szedem be a kiírt ab-t...

Pláne, ezek a lórugások, ami 3 szem, 5 szem és gigadózis.

Olyankor inkább a népi gyógymódokhoz fordulok, bármilyen maradinak is tűnik.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2012. márc. 17. 17:30

Igen, és nem is szerencsés mindenre antibiotikumot adni, hiszen az kitakarítja a teljes szervezetet. Csak gondoljunk magunkra egy antibiotikum szedés után, pl. mehetünk nőgyógyászhoz, mert folyásunk lesz.

Vagy csak én vagyok így ezzel?

17. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. márc. 17. 17:27

Én is ezzel a szemlélettel azonosulok.

Annyit tudsz tenni, h. erősíted az immunrendszerüket, mert hiába ad(na) antibiotikumot, az a vírusra nem hat.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Micsuned)
2012. márc. 17. 17:26

Szerintem:

Vírus: átlátszó orrváladék, de ettől eltekintve olyan mint egy sima megfázás.

Baktérium: az orrváladék sűrű és színes (zöld, sárga). Ugyanezt köhögi fel a beteg általában.

A tünetek hasonlóak.

15. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2012. márc. 17. 17:23
*annyira
14. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Micsuned)
2012. márc. 17. 17:22
A vírusos fertőzésnél az orrváladék víztiszta , míg a bacinál ződ. Az előbbi fertőz, utóbbi nem.
2012. márc. 17. 17:17

A mi háziorvosunk is visszarendel, ha nem tudja egyértelműen, hogy vírus vagy baktérium.


Az orrváladék színével viszont nem lehet meghatározni, hogy vírusos vagy baktériumos a fertőzés, mert a sima vírusosnál is három lépéses az orrváladék színe. Először színtelen, vizes, utána fehéres nyúlós és a végén sűrű sárga... szóval attól, hogy sárga az orrváladék, attól még nem biztos hogy bakteriális a fertőzés, lehet hogy egy vírusfertőzés végén jár a gyerkőc...


Nekünk egyébként antibiotikum ért antibiotikumot, aztán felírtak egy immunerősítőt, és most lekopogom, átfordult a tendencia (eddig 4 nap bölcsi, 2 hét itthon, most 2 hét bölcsi, 3-4 nap itthon). Az immunrendszernek ki kell alakulni, ehhez pedig az kell, hogy találkozzon vírusokkal és bacilusokkal. Az nem mindegy, hogy milyen intenzitású immunreakciót vált ki 1-1 kórokozó, ezért kell az immunerősítés. Van akinek elég a zöldség-gyümölcs, vagy vitaminkészítmények... nekünk immunerősítő por kellett... Az viszont nem véletlen, hogy egyik orvos sem ad szívesen antibiotikumot, csak nagyon indokolt esetben, mert egyrészt tönkrevágja a bélflórát, másrészt meg a túlzott antibiotikumozással társadalmi szinten olyan baktériumok alakulhatnak ki, amik minden ismert hatóanyagnak ellenállnak :(

2012. márc. 17. 17:09
A sárgás orrváladékra sem mindig adnak antibiotikumot. Az antibiotikum ha nem igazán indokolt akkor inkább árt, mert legyengíti az immunrendszert... Én így jártam tavaly és egész télen beteg voltam. A gyerek skarlátos lett az oviban, mire az egész családdal beszedettek egy antibiotikum kúrát (feleslegesen:(
11. Suhi
2012. márc. 17. 16:53
orrváladék színe ha víztiszta akkor vírus, ha sárgás, gennyes akkor baci
2012. márc. 17. 16:46

A kislányom 3 napja délutánonként belázasodik, köhög és folyik az orra.Ha csak vírus felesleges kihívnom az ügyeletet, mert a lázát csillapítom, az orrát szívom,sok folyadékot kap, és sokat alszik. Akkor ráér ha hétfőn látja a doktornő.De ha baktérium, akkor szükséges az antibiotikum.

Olyan rossz ez a 4 napos ünnep.

9. andi6020 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2012. márc. 17. 16:45

Hűha, ez aztán a magyarázat...

:DD

2012. márc. 17. 16:36
Nálunk a doktornő mindig mondja, hogy "szépen kirajzolódott a vírus" ha belenéz a torkába és már lát is valamit. Ő nem ad antibiotikumot, ha elviszem és még nem biztos benne, h vírus v. baktérium. Inkább mondja, h vigyem vissza másnap, harmadnap, mert még nem látszik semmi. Vigyázni kell azzal, hogy vírus fertőzésre nem szabad antibiotikumot szedni, viszont nem rögtön látszik, h baktérium v vírus. Ezért mondja nekünk mindig, h a tünetek megjelenésének napján ne is menjünk (kivéve láz vagy ha valami nagyon súlyos)
2012. márc. 17. 16:28

Köszönöm a válaszokat, és a tönetek külömbségére lennék kíváncsi.

Úgy érzem, hogy a gyerekorvosunk, 1 perces vizsgálat után egyből mondja, hogy vírusfertőzés, és nem ad semmi gyógyszert, de a gyerekek nehezen gyógyúlnak és állandóan visszaesnek.A kislányom is addig köhögött, amíg tüdőgyúlladása lett és akkor kapott antibiotikumot, és egyből meggyógyúlt és tartósan.Ezért tettem fel a kérdést.

6. kisj
2012. márc. 17. 16:26

"A vírusok a legkisebb ismert mikroorganizmusok, amelyek élő sejteket kell megtámadjanak ahhoz, hogy növekedjenek. Az emberi szervezet saját immunrendszerrel rendelkezik, mely képes megküzdeni a vírusokkal."

"A baktériumok élőlények, melyek mindenhol megtalálhatóak és bizonyos esetekben a felnőttek és a gyerekek immunrendszere képtelen küzdeni ellenük. Az antibiotikumot a baktériumok megölésére és növekedésük megállítására alkalmazzák."

5. Csibebaby80 (válaszként erre: 3. - 072a149c9d)
2012. márc. 17. 16:24
sajnos a baktérium is fertőz...
2012. márc. 17. 16:22

pl az is, hogy a vírus ellen (szinte) nincs gyógyszer, a szervezet védekező képességét kell erősíteni, hogy legyőzze a vírust. ( c vitamint, és tüneti kezelést kap a beteg)

baktérium ellen antibiotikumot adnak, ami elpusztítja. Vírusos megbetegedés gyakran felülfertőződik baktériummal. Ennek egyik tünete: orrváladék ami addig víztiszta volt (vírusos), zöldes színű és opálos lesz (baktériumos)...

2012. márc. 17. 16:22
vírus fertőz, baktérium nem.
2012. márc. 17. 16:20
A baktérium antibiotikummal gyógyítható, a vírus nem, mert az nem baktérium...
2012. márc. 17. 16:04
Mi a külömbség a virus és a baktérium okozta betegség között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook