Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a menstruáció előtti és utáni laborvizsgálatok eredményein? fórum

Mi a különbség a menstruáció előtti és utáni laborvizsgálatok eredményein? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 26. 18:25
Nem várok babát, csak éves ellenőrzés, megcsinálta a rákszűrést és elküldött laborvizsgálatokra is.
2009. márc. 26. 18:15
Milyen célból küldött a doki vér-vizelet vizsgálatra.... ez nem derült ki idáig. Babát vársz, vagy szeretnél? Tény hogy nem ajánlatos menszesz alatt vizeletet leadni, de ezt már írták a lányok.. Egy másik megoldás, felhívod a dokit s közlöd vele, hogy még nem jött meg, mi legyen, menjél vagy várjál, mert a beutalód lassan lejár. Bár valamit említett az én dokim, ezzel a beutalóval kapcsolatban!!! Volt egy lejárt a beutalom, de közölte, hogy már nincs időhöz kötve.. de ezt ne vedd 100 %-nak.. inkább kérdezd meg, ma már semmi nem biztos.
10. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - Csacsa)
2009. márc. 26. 18:13
Igen, ez az! TSH,FSH, tesztoszeron és a többi, azaz hormonvizsgálatok. Nekem is azt mondta a doki, hogy a 3. napon a legjobb vizsgálni.
2009. márc. 26. 18:10

Ez nem csak a vérre vonatkozik, hanem pl a hüvelyváladékot is távol kell tartani a vizelet mintától. (ha mégis belekerül akkor gennyként vagy fehérjeként jelenik meg a leletben ha jól tudom)Plusz a környező hámrétegről is belesodródnak bacik amik aztán kitenyésznek és máris kész a falsch eredmény.


Vannak olyan vizsgálatok amiket a ciklus bizonyos napján kell elvégezni ahhoz, hogy valós eredményt adjon. Nekem pl a hormonmeghatározás ilyen volt.

2009. márc. 26. 18:07
Igazabol az FSH az erdekes ilyenkor es azt szeretne tudni a doktorod. Ezt csak a 3-10. napokon lehet megvizsgalni. A ciklus tobbi reszeben nem.
2009. márc. 26. 18:05
még menstruáció előtt vagyok...tehát nem lenne véres a vizelet
2009. márc. 26. 18:04
A vér értékelhetetlenné teszi, illetve urológiai betegség gyanúját vetné fel mint véres vizelet. Azért kell a vizeletet sterilen levenni mert csak akkor ad helyes eredményt.
2009. márc. 26. 18:01

Nekem csak azt mondták, hogy ha megvan, akkor nem szabad, mert bezavarja a vizelet-eredményt.

Azt, hogy előtte miért nem szabad... ?? Azt nem tudom...

2009. márc. 26. 17:59
Mas az osztrogen es a progeszterin szint.
2009. márc. 26. 17:59
Nőgyógyásznál kaptam beutalót laborvizsgálatokra (vér-vizelet). Azt mondta akkor menjek ha elmúlt a menstruációm. Mindig is rendszertelen volt, így még mindig nem jött meg...a beutalóm viszont lassan lejár. Gond ha előtte megyek el? Mi lesz más az eredményekben?
2009. márc. 26. 17:59
Vér meg pisire gondolsz?
2009. márc. 26. 17:57
Mi a különbség a menstruáció előtti és utáni laborvizsgálatok eredményein?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook