Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a különbség a laminált padló és a laminált parketta között? fórum

Mi a különbség a laminált padló és a laminált parketta között? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 28. 13:02

Parketta csak az lehet, aminek a felső koptató rétege min. 3,5 mm tömörfa. A laminált padló faörlemény, amit bevonnak egyéb koptatóréteggel, így ez nem nevezhető parkettának. Hivatalosan a parafa padló sem parketta, mert nem tömörfa a felülete. De parketta a szalagparketta, svédpadló, és a bambusz parketta is.


A laminált padlók, és a parketták (attól függ melyikről van szó) megannyi különbség van. A laminált padló azért született meg lényegében, hogy árában egy alternatív megoldása legyen a parkettáknak.


Üdv,

Jepetto Parketta Stúdió

21. Malacka73 (válaszként erre: 20. - Caffi)
2010. jan. 25. 19:32
Ez most reklám lesz, de a mr proper nekem bevált, attól nem foltos, nem csíkos. A többi cucctól nekem is az volt.
20. caffi
2010. jan. 25. 16:04

Sziasztok!!

Laminált padló burkolatunk van....én nem bántam meg,nagyon szép(vilmoskörte színű).....de takarítás az azért próbára tesz:)

Tudna valaki ötletet adni h mivel takarítsam h ne legyen csíkos??

19. syria (válaszként erre: 16. - Dzsimp)
2010. jan. 25. 08:07

Ha a parketta mellett döntesz, egy dologra figyelj:

általában a boltban kapható parketta fáján néhány hónapja még a rigó fütyült; magyarul nincs rendesen kiszáradva, ezért megvetemedhet; kiszáradás után rések lesznek köztük.

Annak idején mi megvettük a parkettát, felraktuk a padlásra, ott száradt 1,5-2 évig, s csak utána lett lerakva.

A keresztapám épületasztalos volt, megvette a faanyagot, s évekig szárította a műhely padlásán, s csak utána dolgozta fel. Az általa készített nyílászárók nem is vetemedtek meg. (Akkor még nem volt elterjedve a műanyag.)

18. DuciJucika (válaszként erre: 16. - Dzsimp)
2010. jan. 24. 22:22

Ha van lehetőséged , módod /idő és főleg pénz/ akkot parkettát rakass. Azért az a legszebb.

Bár most a hajópadló is nagyon divat.

17. rekka85 (válaszként erre: 1. - Dzsimp)
2010. jan. 24. 14:29
Hello! Nem ismerem anyagi helyzetedet, de én akkor inkább hagyományos parkettát raknék le. Nekünk is az van. Igaz, hogy azt csiszolni kell és lakozni, de nagyon bírja a kiképzést.
16. Dzsimp
2010. jan. 24. 14:03
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Továbbiakat is nagyon várom.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - DuciJucika)
2010. jan. 24. 14:02

Na, akkor nem tudom, mink lesz...

Házi felhasználásra erős igénybevételre, irodaira közepes igénbevételre van besorolva, nem éghető, félfényes, tűsarkúnak is ellenáll. A Ba...xban van, kaliforniai fekete tölgy a színe.

14. Malacka73 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 14:02

Az jó, akkor ő már rutinos! Asszem, annak idején a kopásállóságot kellett néznünk, az volt a fontos. (Nekem a színe volt a legfontosabb...) :)))

Nem barkácsáruházban vettünk, hanem (nem akarok reklámozni) olyan helyen, ahol szőnyegeket, padlókat, ilyesmiket árulnak. Szerintem jobb minőségűek a termékeik, árban ugyanaz volt és még ajándék szigetelő izét is adtak hozzá.

2010. jan. 24. 13:59

Felem fogja lerakni, már van benne gyakorlata. Megcsinálta anno mind2 szobáját, már havernak is segített, és mikor az apjáék építkeztek 2 éve, az egész emeletet (2 szoba és egy előtér) együtt csinálták. Azaz inkább Felem, mint az apja. A konyhát az apja rakta egyedül - meg is látszik...

Szóval a lerakásól nem félek, biztos nagyon ügyesen megoldja... :)

2010. jan. 24. 13:57

Laminált padló burkolat


Laminált padló (köznyelven - helytelenül - laminált parketta): laminált burkolóanyag korszerű, környezetbarát, elnyűhetetlen, nem éghető, könnyű vele dolgozni, rengeteg szín, barátságos az ára. Csupa jó tulajdonság! Felejtse el, amit a barkácsáruházakban kapható laminált burkoló lapokról hallott! A fózolt élek, a 3 dimenziós strukturált vagy antikolt felületek, az egyedi dekorszínek már az eredeti fa érzetét keltik, magas kopásállósággal ötvözve.


A laminált parketta (hivatalos nevén padlóburkoló) több keménységi fokozatban előállított burkolat. A Bigfoot parketta szaküzletekben csak HDF (High Density Fibreboard = nagytömörségű fa rostlemez) alapanyagú, 31-es, 32-es, 33-as és 33+ jelzésű kizárólag "iroda" keménységű laminált padlót értékesítünk!


Tehát: se nem padló, se nem parketta??


Laminált bukolóanyag a becsületes neve?!!!


A mienk is nagyon szép, cseresznye , hosszú padló és nútolt. Nagyon szeretem,!

11. Malacka73 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 13:56
Hú, én már nem tudom, mennyiért vettük, 8 éve volt. De azóta is nagyon jó és szép. Igen, kopog, mint a fa. De tényleg fontos, hogy rendesen legyen lerakva. Ha nem jók az illesztések, elvetemedhet, nyikorog, csúnya.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Malacka73)
2010. jan. 24. 13:53
Nekünk is az lesz, ha jól melékszem... Csak nem adnak padlót 5ért / négyzetméter... De ha jól emlékszem, úgy kopogott, mint a fa! :) Na, majd mielőtt megvesszük, még megnézem, mert csak ki van nézve. :) Vagy megkérdezem Felemet, ő biztos tudja...
9. Malacka73 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 13:50
a miénk laminált parketta, legalábbis annak vettük :)))
8. Panni58 (válaszként erre: 1. - Dzsimp)
2010. jan. 24. 13:50
Én szívem szerint bambuszparkettát tennék, de a kutya miatt nálunk kizárólag kő jöhet szóba...
7. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Malacka73)
2010. jan. 24. 13:49
Na de padló vagy parketta? :)
6. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Gabb)
2010. jan. 24. 13:48

Ha ez igaz (miért is ne - nem tudom, azért kezdtem olvasni), akkor viszont ápolásban is jelentős a különbség. A műanyag gyárilag fényesebb, a fát többször le kell kezelni. Viszont szerintem a fa összességében tartósabb.

De csak gondolom, még nem volt egyik sem...

2010. jan. 24. 13:48
Nekünk laminált van, szeretjük nagyon. Szerintem attól is függ, rendesen van-e lerakva. Nekünk mázlink volt, olyan szépen van illesztve, hogy nem is látszik. És nem a legdrágább fajta, tehát az olcsóbb is lehet jó. Ezen kívül nem kell csiszolni, lakkozni...
4. gabb (válaszként erre: 1. - Dzsimp)
2010. jan. 24. 13:38
nálunk jobb minőségű laminált van, szinte egy vagyon volt, de ma már lehet inkább parafapadlót vennék
2010. jan. 24. 13:37
Nem tudom mi a különbség,de a laminált padlót mi megbántuk,most azon agyalunk mit kéne helyette.
2. gabb
2010. jan. 24. 13:37
az egyik műanyag a másik fa
2010. jan. 24. 13:36

Sziasztok!

Tudnátok erre a kérdésre válaszolni? Meg lenne még egy kérdésem, hogy mit ajánlatok jobban. Tegyünk lamináltot, vagy hagyományos parkettát a nappaliba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook