Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a következménye annak, ha én vagyok a gépkocsi üzembentartója? fórum

Mi a következménye annak, ha én vagyok a gépkocsi üzembentartója? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 2. 19:42
én is üzembentartó vagyok de akárhányszor összetörték az autót, mindig a tulaj intézett mindent. Én kölcsönadtam papiron egy ismerősőmnek, aki most jól kibaszott velem, mert adót nem fizetett, és a bonuszom is elszállt. -Tavaly megszüntették a kötelezőt, nem is tudtam róla, és most mikor kocsit iratnék a nevemre kezdhetem O-ással. Bravo
2010. máj. 3. 19:09

Szerintem érdemes lenne a neten körülnézned vagy írni olyan oldalra ahol tudnak segíteni Neked hozzáértő emberek:

- totalcar.hu/tanacsok/autojogasz

- wwww.autojogasz.hu

- www.jogiforum.hu

14. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - Tempest)
2010. máj. 3. 19:07
Ameddig a papíron fel van tüntetve egy idővallum, addig felelsz te érte. Én ezt sem javaslom...bocsi...:-(
2010. máj. 3. 18:56
Az üzembentartói dolgot elvetettük, már meg is mondtam neki, de állítólag a kölcsönadási szerződés is elég a parkolókártyához. És megint a kérdés ha papíron kölcsönkapom az autót, az rám nézve jár-e valamilyen felelősséggel??
2010. máj. 1. 11:22

Köszi mindenkinek, még jó, hogy kicsit körbekérdeztem mielőtt beleugrottam a dologba. Nyilván Ő majd leteszi a nagyesküt, hogy a kocsival mindig minden rendben lesz, papírok, fizetnivalók, műszaki állapot, és nem hajt gyorsan, és nem parkol tilosban és nem üt el senkit ...,de még ha így is van, rajta kívűl álló okok miatt is lehet baj.

Akkor ha jól értem azt mondjátok hogy nem az én "túlparázásom" ha nem vállalom el, hanem egyenesen őrültség lenne.

11. Mindzsi (válaszként erre: 5. - Tempest)
2010. máj. 1. 06:43
igen! Az én autómnak apám volt az üzemben tartója, neki sincs jogsija, vagyis évekkel ezelőtt elvették... Bejegyeznek üzemben tartónak attól függetlenül, de onnantól fogva minden felelősség a tiéd! Gondold át sztem
10. Mindzsi (válaszként erre: 2. - **Kata**)
2010. máj. 1. 06:40
Ez pontosan így van! Sztem se vállald el, ez azért így nagy felelőséggel jár, hogy nem te használod az autót.
2010. ápr. 30. 21:20
igy van. a kerék nem volt rendben. levolt járva a gumi.
8. Tempest (válaszként erre: 7. - 2656c806ea)
2010. ápr. 30. 21:04
Ez nagyon komoly valóban. Azért Őt ítélték el mert esetleg gond volt a busz műszaki állapotával vagy a papírjaival, ami az üzembentartó feladata hogy rendben legyen?? Magyarul olyan dologért vállalnék felelősséget, amiről fogalmam sincs??
2010. ápr. 30. 20:59
Egy példa első kézből:nekem volt egy ismerősöm,aki üzembe tartó volt. soha nem ült az autóban mert egy munkásokat szállitó kisbusz volt és ő a vezető felesége volt. a busz karambolozott, és meghalt egy munkás. a feleséget itélték el mert ő volt az üzemben tartó,pedig nem is volt ott.
2010. ápr. 30. 20:55
Ha jó barát lenne akkor nem kérne ilyet,hiszen tisztában kell lennie,hogy mibe rángat téged. ha baj van ő csak mossa kezeit,téged meg kőkeményen előszednek. nekem nem kellene ilyen barát. egyértelmű,hogy kihasznál.
2010. ápr. 30. 20:28
Hú ennyire gáz a helyzet, csak azért kellemetlen ez nekem, mert jó barátom az illető, és kicsit a lekötelezettje is vagyok, sokat segített nekem az elmúlt időszakban, és "hálátlannak" is érezném magam emiatt. Szóval nagyon kellemetlen lenne közölni, hogy bocs de nem. Pláne, hogy Ő azzal kezdte, hogy nyugodjak meg ez csak formaság, igazából nincs jelentősége. Erre mondtam , hogy jó-jó azért előbb kicsit utána nézek. Ezek szerint akkor lehet, hogy minden ok. lenne, de fennáll a lehetősége annak is hogy bajba kerülhetek emiatt. Egyébként bejegyeznek üzembentartónak olyat akinek nincs érvényes jogsija??
4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Tempest)
2010. ápr. 30. 19:43
Ne vállald el!
2010. ápr. 30. 19:31
igen minden felelöség a tied!
2010. ápr. 30. 19:28
Ha üzembentartó vagy az elvileg azt jelenti h nem a Tied tulajdonjogilag az autó de Te használod, a tulajdonos jóváhagyásával. Ennek megfelelően minden terhet Te fizetsz: gyakorlatilag Te tartod fenn az autót. Súlyadó, biztosítás stb. Kiadnak a nevedre forgalmit is. A szabályszegésért fizetendő bírság is Téged terhel. Szerintem NE vállad el!!!
2010. ápr. 30. 19:23
Vállalhatom-e a gépkocsi üzembentartójának a szerepét csak papíron - úgy, hogy nem én vagyok a tulajdonosa és nem is én használom. Igazából nincs is érvényes jogsim, csak szívességből vállalnám egy kedves szomszédomnak a parkolási kártya kiváltása miatt, mert fizetőssé tették a parkolást a lakótelepen a ház előtt, és lakásonként csak egy kártya jár, nekem meg nincs kocsim. Vállalnám is szívesen hiszen nekem nem fáj, csak nem tudom, hogy milyen következményei lehetnek rám nézve, ha mondjuk megbüntetik és nem fizet, vagy ellopják a kocsit, vagy nincs vizsgáztatva, vagy bármi nincs vele rendben? Akkor engem piszkálnának? Én kapnám a büntetést stb. mint üzembentartó??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook