Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a jogos eljárás, munkaügy tud-e segíteni? fórum

Mi a jogos eljárás, munkaügy tud-e segíteni? (beszélgetős fórum)

1 2
33. Cloe08
2012. ápr. 4. 09:23

Köszönöm szépen a segítségeteket! Tegnap délután feljött egy volt munkatársam, ő a 3.,aki felmondott, de maradt hó végéig nálul... Azt üzenték vele, h próbáltak hívni engem is és a másik csajt is, aki velem együtt mondott fel, h mehetünk a fizetésünkért jövő héten. Azt állították, h nem tudtak elérni minket telefonon, azért üzentek a csajjal. Se nekem, se a másik volt munkatársamnak n em volt nemfogadott hívása... De mindegy. Talán megoldódik a problémám, és tényleg kifizetnek következő héten.

Köszi mégegyszer mindenkinek a tanácsot. Legközelebb írásba adom le a felmondásom! :)

Szép napot Nektek!

32. RockyRoad (válaszként erre: 30. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 14:50
Igen, erre gondoltam. Foleg ha kisvallakozas, ott eleg furfangosak tudnak lenni... Multiknal nem vacakolnanak, de kis cegeknel sztem barmi elofordulhat - sajnos.
2012. ápr. 3. 14:49
Legbiztosabb otthon megirni, kinyomtatni 2 peldanyban es alairni, munkaltatoval alairatni, egy peldany nalam egy meg a munkaltatonal.
30. mmacus (válaszként erre: 28. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 14:49
Végül is azt nem bizonyítja, csak azt, hogy valamit adott munkavállaló írásban beküldött.
2012. ápr. 3. 14:46
Nem, de nagyon sok esetben van ez így, a lényeg, hogy akkor is valamilyen dokumentumot át kellett vegyenek és akkor azt már nekik kell bizonyítani, hogy mi is volt az. Szóval vagy kreálnak valami mást (hamisítás), vagy elhallgatják (megint nem jó pont)
28. RockyRoad (válaszként erre: 27. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 14:43
Azt bizonyitja a tertiveveny hogy a felmondasat kuldte el abban a levelben, amit a munkaltato atvett?
27. mmacus (válaszként erre: 26. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 14:37

Nem utánvéttel, TÉRTIVEVÉNYESEN! :)

Akkor van bizonyíték.

26. mmacus (válaszként erre: 17. - Tandi25)
2012. ápr. 3. 14:36
Sajnos tapasztalatból írtam, volt olyan kolléganőm, aki kérte közös megegyezéssel azonnali hatállyal a munkaviszony megszüntetésést, csak sima postai úton küldte be a levelet a munkáltatóhoz (ami egyébként egy önkormányzat volt), aztán várakozott otthon a válaszra. Egy hónap után igazolatlan távollét miatt fegyelmi tárgyalásra kapott idézést, s munkaviszonyát fegyelmi úton szüntették meg. Tehát ha írásban, akkor is csak ÁTVÉTETVE, vagy postán, UTÁNVÉTTEL!
2012. ápr. 3. 14:16
Szerintem mindenképpen az az ésszerű, ha megpróbál megegyezni, mert nem éri meg ezért Bíróságra menni. Hiába van igaza, bizonyítani nem tudja, és ha veszít, még a perköltséget is neki kell állni.
2012. ápr. 3. 14:00
ezért kellene jogi segítséget kérni, jobban ismeri a kiskapukat mindkét résztről :)
23. RockyRoad (válaszként erre: 22. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 13:52
Ergo en nem vinnem birosagra mert ha karteritesre koteleznek rosszabbul jovok ki belole, mintha ideadtak volna a ket heti fizetesem.
22. RockyRoad (válaszként erre: 20. - Newfeel)
2012. ápr. 3. 13:50

Ez szep es jo es igaz, csak az is teny, hogy mivel nincs a felmondas irasban rogzitve mondhatja a munkaltato, hogy neki viszont kart okozott a forumindito azzal, hogy egyik naprol a masikra kilep. Persze tudjuk, hogy nem egyik naprol a masikra tortenik ez, na de ki tud mit bizonyitani? A munkaltato azt, hogy a forumindito tegnap meg dolgozott, most meg mar kilepett. A forumindito meg sajnos semmit :(

Mindig a hivatalos utat kell kovetni, mert sosem tudhatjuk mikor ut be a sz.r.

21. 61d5ee0247 (válaszként erre: 4. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 13:39
teljesen egyetértek ezzel a válasszal.. a szóbeliség nem bizonyító erejű, csak akkor van esélyed, ha van rá tanú aki a bíróságon is feláll melléd. A munkaviszonnyal kapcsolatban mindent írásba kell foglalni, neked is úgy kellett volna felmondanod és a megállapodást is megfogalmazni. Azonban amit ledolgoztál azt tokkal vonóval ki kell fizetnie...
2012. ápr. 3. 13:34
Csak hogy egyszerű legyen az értelmezés, a ledolgozott munkaidő után a fizetés jár, és semmi nem indokolja, hogy ne adja oda. (volt munkaadó)
2012. ápr. 3. 13:33

A szóbeli megállapodás, mint tény, létezik magyaro-on is, csak nehéz ügy, mert senki nem tud bizonyítani semmit. De azt hogy a fizetésed nem kaptad meg, semmi nem indokolhatja, be vagy jelentve, a jelenlétin szerepelsz, az átutalást nem kaptad meg, ez könnyen bizonyítható. nem tarthatja vissza, akkor sem, ha szerződésszegésre hivatkozik. Tekintettel, hogy abban a 2 hétben forgalmat termeltél neki, ingyen nem dolgoztathat. (egyébként sem, ha meg azt vállalod, hogy ingyen teszed, akkor annak is nyoma kell, hogy legyen. )

keress meg egy ügyvédet (javaslom, hogy keresd fel az illetékes munkaügyi központot vagy a családsegítő szolgálatot, mindkettőnek van ügyvédje, ha nem szeretnél érte fizetni - mert a kisembernek is joga van jogi tanácsot kérni)

2012. ápr. 3. 13:26
tapasztalatból mondom, mindent írásban.Egyébként a bíróság sem ad igazat mert ugye mivel bizonyítod,hogy megegyeztetek.
17. Tandi25 (válaszként erre: 16. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 13:17

ja, sőt, továbbmegyek, ha nincs papír és 2 hétig nem emntél be, azonnali hatállyal felmondhat, azaz "hivatalosan" kirúgna...

próbálj a normálissal egyezkedni, hátha.

De a leírtak alapján sztem ez tanulópénz lesz neked, h mindent írásban kell.

16. mmacus
2012. ápr. 3. 13:14
Ha minden szóban történt, mondhatja a munkáltató, hogy nem jelentél meg két hétig a munkahelyen, igazolatlan távollét, és akkor sajnos semmi keresnivalód sem a bíróság előtt, sem a munkabér terén.
15. Tandi25 (válaszként erre: 9. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 13:12
de ha semmi papírod nincs róla, akkor mégis mire hivatkoznál a mkügyi bíróságon?! A felmondást írásban kell beadni, amiben szerepel annak módja és h meddig dolgozol.
14. Boldogság1 (válaszként erre: 6. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 13:11

Ha közös megyegyezés alapján történik a munkviszony megszűnése elvileg felesleges a felmondási idő.

Mert mindkét fél aláírja.

Munkaügyi bírósággal vigyázz,mert ha 6 órára voltál bejelentve,de 9 órára vetted fel a munkabért,és ez alá van írva valahol Téged is büntethetnek.

2012. ápr. 3. 13:10

így hogy szóban volt a felmondás ne is indulj el a munkaügyire...

semmit nem tudsz majd tenni, mert mivel bizonyítod hogy megszüntettétek a viszonyod????

Mo-on mindaddig te vagy a hibás, bűnös míg be nem bizonyítod az ellenkezőjét, ezt jegyezd meg:(((


szvl ne add fel hívd a főnököd a jófejt amíg lehet, próbáld meg személyesen is felkeresni akár, és vázold neki a helyzeted... sztem megértő lesz és elfogadja hogy két hét fizuval elváltok egymástól rendesen, főleg h ahogy írták lentebb is egész havi jár attól hogy nem voltál bent! mond meg neki h ő is jól jár hisz felét kéred csak, te is, és mindenről írjatok egyből ott papírt és pááá:)


sok sikert!

12. Kismanó86 (válaszként erre: 10. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 13:09
Ugye? Csak a papír számít. Ő mondhatja azt is, hogy egyik napról a másikra nem mentél.
11. Kismanó86 (válaszként erre: 9. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 13:09

Az a baj, hogy ilyen esetekben a ki mit mondott, ki mit ígért-nek nincs jelentősége.


Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy megkeresed őket és megpróbálsz megállapodni. Kifizetik egyhavi béred és cserébe nem mész munkaügyi bíróságra.

10. RockyRoad (válaszként erre: 9. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 13:08
Akkor igy bukta, szerintem nem erdemes munkaugyi birosagra menni :((
9. Cloe08 (válaszként erre: 7. - Kismanó86)
2012. ápr. 3. 13:05
Szóban történt a felmondás, nem kértek semmi papírt, és sajnos nekem sem volt eszembe, h írásban kéne :S
8. Cloe08 (válaszként erre: 4. - Mmacus)
2012. ápr. 3. 13:03
Igen, tudom.
2012. ápr. 3. 13:03

Na szóval: Remélem a felmondás írásban történt? Mert ha nem, akkor lehetnek gubancok. Ugyanis: A felmondási idő 30 nap szokott lenni (lehet több is), aminek a fele alól a munkáltató felmenthet, ha kéred. Vagyis teljesen szabályos az egész, mert 2 hetet ledolgoztál még.

Fizetés: A TELJES felmondási időre fizetnie kell, nem csak a 2 hétre.

Szerintem próbáld keresni a másik főnököt, ha az normálisabb, akár személyesen is, mert egy ilyen per elhúzódhat és lehet többet veszítesz, mint nyersz.

2012. ápr. 3. 13:03

A papíron az volt, h közös megegyezés alapján történt a felmondás.

Érdemes, vagy felesleges fordulnom a Munkaügyhöz? Arról nem is beszélve, h ő jött azzal, h nem tudja h hivatalosan ez hogy megy... h megkapom-e a pénzem... bánom,h nem mondtam neki,h ha hivatalosan lett volna a bejelentésünk, akkor nem 6órásra lettünk volna, és 9et dolgoztunk, hanem normálisan... De persze ezzel hiába próbálkozom a Munkaügynél, viszont ha már ledolgoztam a két hetet, akkor járna a fél havi fizetés!

5. RockyRoad (válaszként erre: 1. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 13:00
Irtatok papirt ezekrol?
2012. ápr. 3. 12:59
Hogy szóban, vagy telefonon mit beszéltetek meg, azt bíróságon hiába fogod elmondani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook