Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a fene lehet ez? Könyörgöm segítsetek! fórum

Mi a fene lehet ez? Könyörgöm segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 9. 20:22
Akkor csak egy kis "szerelemre" vágyott :) az enyém is szokott ilyet, csak én már kitapasztaltam. Nem akar a kiságyba, lefekszek vele a nagyágyra, simizem, puszilgatom, ő molyol a takarójával, oda adja a cumiját, aztán egyszercsak berakom a kiságyba és 2-3 hétig nyugi van :D
2011. nov. 9. 14:15
Egyszerűen abbahagyta. Azóta csend és nyugalom...
2011. okt. 2. 17:53

SziÓ!

Sajna én is ebben a cipőben járogatok, de lassan 4 éve, (mert a nagy lányom már annyi lesz)

de a kicsi nekem is 14 hónapos!

A történetet másolni lehetne, azt ajánlom vidd el legy jó fülészhez, Lilimnek pénteken mindkét fülét fel Kellett szúrni, tényleg kellett, és ahogy megszúrták jött is ki a gennyes lé...

nem is vettük észre hogy a füle is fáj, mert hol a foga hol ez hol az...pedig árgus szemekkel nézem a gyerekeimet, nehogy...

sajnos a kis kincseink nem tudják elmondani mi a baj...

Jobbulást...És sok sok türelmet!

2011. szept. 30. 11:17

Befektettem magunk mellé egyik este, kínomban.

Azóta minden tuti.

2011. szept. 27. 20:22
Na mire jutottál? Érdekel, hogy hol tartotok a babával.
38. kreti
2011. szept. 27. 09:21
Esetleg megpróbálhatnál valamilyen babazenét nálunk ez bevált,megnyugodott tőle.
2011. szept. 26. 19:31
Ne vidd semmiféle természetgyógyászhoz meg ilyenek. Valami fáj neki, egyértelmü, csak nem tudja elmondani. Foga, füle, majd rövidesen kiderül. Most sok törődésre és szeretetre van szüksége még akkor is, ha elutasítja elsőre.. gondolj bele , ha neked fájna és nem értenék meg a ngyok, hogy miért nem eszel, alszol. Valami nyugtató hatású fájdalomcsillapitó néhány napig, aztán gyermekorvos. Tényleg nem ártana a torkát is megnézni.
2011. szept. 26. 08:29
kb 1 órás... akinek problémája van, hallgassa meg. Rá fpg ismerni a sajátjára. És megoldást is talál. Legalábbis mi is innen vettünk néhány dolgot, ami a fiamra igaz volt :)
2011. szept. 26. 08:28

Van a kismamablog. Ott Vida ÁGnes válaszol a kérdésekre. És van egy hanganyag... Megpróbálom belinkelni. Ez inkább 1 éves korig érvényes.


[link]

34. 76d055b916 (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. szept. 26. 07:24

Próbáld meg gyermek pszichológus tanácsát kérni!Igaz,hogy talán csak 4 éves kor után foglalkoznak a gyerekekkel,de hátha van 1-2 hasznélható ötlete!

Lehet,hogy kicsit drasztikusnak tűnik,de végső megoldásként ne hagyd figyelmen kívül!

33. 76d055b916 (válaszként erre: 6. - Syksy)
2011. szept. 26. 07:19

Amikor az én kisfiam rosszul aludt éjszaka,az anyukám nekem is ezt ajánlotta!:)

Állítólag, a báttyámnál annak idején bevált! Egyik napról a másikra szűnt meg az alvási gond a tesómmal!:)

32. Muraja (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. szept. 25. 21:45

Mindenki mas , a kislanyodnak extra több szeretre es bisztonsagra van szuksege .

Nem kell semi csak oda figyelni milyen szignalt add a kicsi irantad , nalad akar lenni , hisz Te vagy a mamaja .

Van egy idös unokam es igenis mindenel a leg es leg föb a bisztonsag es a szeretet.

31. Muraja (válaszként erre: 6. - Syksy)
2011. szept. 25. 21:42
Te jo eg ! eszt nem gondolod komolyan ? anno 2011 -van ! Szemmel veres , hol eltek ?Öregek inkab csak mossak meg sajat magukat , sajnos sok apolatlan örgecske poroszkal arra fele...
2011. szept. 25. 21:17

Az én kicsi lányom 6 hónapos koráig olyan volt mint a kisangyal. Amikor ébren volt nézelődött, elvolt csendben. Néha azt sem vettem észre hogy mikor ébredt fel, mert annyira csendben volt egész nap.

Ez napra pontosan 6 hónapos korában megszünt.Azóta nem alszik jól éjszaka, sokat hisztizik, és elég makacs akaratos. Most már 8 éves, és ez a mai napig igy van. :-((((

Én azt mondom hogy igen is hisztizik egy gyerek ok nélkül már ilyen kicsi korában is. Legalábbis az én tapasztalataim szerint.

Már eljutottunk oda (már jó pár évvel ezelőtt)hogy nem foglalkozom a hisztivel. Egyszerüen ott hagyom, vagy csak ülök én nézek ki a fejemből. És megunja, abbahagyja.

Igazából, én tudtam különbséget tenni a hiszti és a valódi sirás között. Amit szerintem mindenki tud, csak eleinte nagyon nehéz otthagyni a gyereket, aki még beszélni sem tud, és az ember szie megszakad, de akkor is Te vagy a felnőtt, és kell hogy tudja hogy Te vagy az úr a háznál. :-))

Az öregek mindig azt mondták had sirjon az a gyerek legalább erősödik a tüdeje, és szépül.

Hát szépnek tényleg szép, de nem hiszem hogy a sok sirástól.

Te vagy a párod akaratosak vagytok? Esetleg nem örökölhetett némi hisztit valakitől a kicsi? Mert nálunk biztos hogy ez is benne van. Mindketten elég akaratosak vagyunk.

Kitartás, pihenj sokat amikor csak tudsz.

2011. szept. 25. 20:21
... amúgy a kisfiam volt nagyon sírós... és bizony fejfájós fiatal (most 16 éves) lett belőle, örökölte tőlem a görcsös, migrénes fejfájást, csak most már meg tudja mondani, hogy mi a baja. :)
28. 9536810fa1 (válaszként erre: 25. - Lillumillu)
2011. szept. 25. 20:17
ööööö... nem apukáNAK kell a baba felé, hanem apukánál... apuka felé....(az anyukának) hm... ilyesmire gondoltam. (pirulós szmájli) ;D
2011. szept. 25. 20:16
Az összes metszőfoga kint van már!
26. Lillumillu (válaszként erre: 22. - Emilysmom)
2011. szept. 25. 20:16
Még nem mutat.
25. Lillumillu (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. szept. 25. 20:15

Apuka nem keményít.

Rosszabb mint én. Apuci pici lánya, azért engem szivat! :)

2011. szept. 25. 20:12
Más, ha sír, azt ne hagyjátok.
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - Emilysmom)
2011. szept. 25. 20:02
Így igaz. :)
2011. szept. 25. 20:01

Egyértelmű, hogy valami van. A semmiért nem hisztizne ennyit és ilyen módon egy ekkora gyerek. Valóban igaz azért mert nem látod még jöhet a foga, a szemfogakkal kb ilyen szinten szenvedtünk mi is.Azok nagyon fájnak ha jönnek. Lehet h fáj a feje, frontérzékeny, nem alszik jól már azért nyűglődhet napok óta.

Minél nyugodtabb vagy vele annál nyugotabb ő is. Ilyenkor ne foglalkozz azzal,hogy kupi van a lakásban. Aludj mikor csak tudsz, mert ha te is nagyon fáradt vagy ingerlékenyebb vagy. Nálunk ha ilyen a lányom panadolt adok neki,de akinél nem jó annak a nurofen a jó. Alvás elött adok neki és ki bírja aludni így magát a másnap már sokkal jobb.Nem tudom ha megkérdezed hol a bibis hol fáj megmutatja e már? Figyeld a gyereket,hogy hova nyúl mikor sír és ott lesz a baj. Ha már tuti a foga és egyik sem használ akkor barátnőm a gyerekének catafálm cseppet adot két év alatt kétszer mert szegények egymást nyomják össze vissza a fogai úgy nőnek, neki is csak utólag jöttek rá, pontosabban az orvos monta,hogy hát ez lehetett a baj.

EGy egy éves gyerek még a semmiért nem hisztizik így,de ebben a védőnőd is meg fog erősíteni. az majd 3 éves kor után jön. kitartást.

21. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - Lillumillu)
2011. szept. 25. 20:01

Keményítést apukánál kell alkalmazni! :D


Nekem is mondták annak idején, hogy ne rohanjak minden nyikkanásra... és mondtam, hogy amíg, én élek... és urambocsá itt vagyok 2 méterre, és a gyerekemnek esetlegesen csak arra van szüksége, hogy érezze a közelségem, a melegségem, a szeretetem, addig érezni fogja... :)

20. Tandi25 (válaszként erre: 8. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 20:00

nekünk a chamomilla nem használt, mi a belladonnat próbáltuk és az segített.

És ha elvinnéd egy homeopats orvoshoz? Mármint a fórumindító, neki szól ez utóbbi mondat. Hátha tudna vmit adni.Az tuti kizárt, h fáj vmije?

19. Kata 1977 (válaszként erre: 17. - Lillumillu)
2011. szept. 25. 19:59
Össze kéne rakni a 2 gyerkőcöt:-)
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - Lillumillu)
2011. szept. 25. 19:49

... opppp.... így már ismerős... amit leírok, azt én így csináltam (később is, óvodás, kisiskolás hisztiknél... csak kicsit "továbbfejlesztve", nálunk bevált... egy próbát talán megér...hehe, persze lehet, hogy már régen túl vagy rajt... :))


...ülj mellé, de ne érj hozzá, csak beszélj, lassan, csendesen... és megértően... hogy nagyon szeretnél neki segíteni, és hogy mennyire fáj neked, hogy nem tudsz... hiszen őt szereted a legjobban a világon, és szeretnéd, ha ő nagyon boldog lenne, és örömben telnének a napjai... és blabla... ilyesmit, nem baj, ha a felét nem érti, a hangod, a hangsúlyod az első... legyen megnyugtató, kellemesen halk, és teli szeretettel... aztán érezni fogod, ha akarja, hogy megérintsd, megöleld... :)


(ne szúrjááá' le, hogy ezt már régen kipróbáltad, és ez se működött... köszi! :))

17. Lillumillu (válaszként erre: 16. - Kata 1977)
2011. szept. 25. 19:47
Dettó. Megkeményítettem magam, de fél óra után már szaladtam.
16. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 19:39

A baj,hogy én nem tudom hagyni bőgni nincs szívem.

A párom mondta, ha ő lenne vele itthon, ő bizony hagyná.

Nem tudom mi ez,ő a 4.k babám és a másik 3-mal ilyen nehéz nem volt!

Főleg ez a nem evés készít ki,utána a reggeltől estig való sírás.

2011. szept. 25. 19:37

Kapott nurofent. Semmi hatás. Én is először a fogára tippeltem. Most is üvöltött, odaadtam a cumit, egy kicsit nyugi van. A szomszéd néni is feljött, már ajtót sem nyitok neki.

Amit még nem írtam le: üt. Pedig tudja, hogy nem szabad, tud simogatni. Rászólok, megfogom a kezét, akkor a kezemet üti, sőt, volt hogy megharapta.

Tippeltem arra, hogy csak hiszti, figyelem nélkül megszűnik, de nem.

14. Krisztina1969 (válaszként erre: 11. - Vov)
2011. szept. 25. 19:35
Nálunk is most bújt ki a szélső metsző helyett az egyik örlő, és jön a másik oldalon a másik örlő :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook