Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a baja mitől fél? fórum

Mi a baja mitől fél? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 7. 20:57

A bölcsődében a következőt csinálták:

- nagy tálakba hoztak be havat, azt tapogatták, ismerkedtek vele. Bölcsis néni csinált kis hógolyókat.

2012. febr. 7. 15:55
Azt elfelejtettem írni, hogy az avartól is félt a múlt ősszel, de idén már az sem okozott gondot, sőt! :)
2012. febr. 7. 15:54
Nálunk is nagyon hasonló volt a helyzet (2,5 éves volt tavaly, pár hónapos a kistesó, mindenért törölgetni kellett a kezét, a nyáron még a homokózóban sem érezte olyan jól magát, mint előtte), és úgy oldottuk meg a hóhelyzetet, hogy az apja hozott be neki az ablakból egy marék havat, odaadta a kezébe, amíg fürdött. Persze, nem akarta mindjárt megfogni, de azért a kíváncsisága nagyobb volt a félelménél. Aztán, amikor elolvadt a kezében, kérte a következő adagot. :) Ezt eljátszottuk pár napig, aztán látta, hogy a többi gyerek hogy játszik a hóban, és láss csodát: belemerészkedett. Ez tavaly volt, idén már semmi ilyen gond nem volt, sőt, már nyáron sem: a homokozó visszatért a Nr.1-ra. :) Szerintem is megoldódik magától, de az biztos, hogy a kispajtások mindennél többet tudnak segíteni. :) Nálunk most a kistesó lepődött meg a havon. :)
2012. febr. 6. 10:57

A tesó érkezése egyértelműen befolyásolja a gyerekek lelki világát. Nálunk 1 hét múlvára várható az érkezése, a kisfiam ma 3 éves. Előre próbálok felkészülni lelkileg, hogy teljesen meg fog változni a viselkedése.


A biztonságérzetük ilyenkor a bányászbéka alá zuhan, hiszen eddig anya csak az övéké volt, minden kívánságukat leste, most pedig osztozni kell. Esetleg ha gondolod beszélgess erről egy gyerekpszichológussal. Nem azért mert gond van a gyerekkel, hanem azért, mert ő biztosan tud hasznos, jól bevált tippeket adni. A védőnő az az elméleti tudás szinten van, mindenről csak kicsit tud, azt is csak könyvből. A gyerekorvos is inkább csak a betegségekkel foglalkozik, meg a tünetekkel, de egy pszichológusnál olyan gyerekek szülei vagy olyan gyerekek fordulnak meg, akiknek lelki eredetű gondjaik vannak (félelmek, fóbiák stb.). Nem szégyen segítséget kérni szakembertől, magam is igénybe veszem a segítségét, ha elbizonytalanodom, és a kisfiammal kapcsolatban sincsenek gátlásaim, ha hozzá kell fordulnom. Eddig nagyon sok kérdésemre megnyugtató és használható választ kaptam szakemberektől.


Egyébként azt gondolom idővel elmúlnak ezek a fóbiák, a bizonytalanság. Nem tudhatjuk mi van a gyerekek fejében, mi játszódik le, hiszen nem tudják elmondani még. Gondoljatok csak arra, mikor olyanokat játszanak, amit nem értünk, olyanokat csinálnak, ami számunkra értelmetlen, és mikor megtanulnak beszélni és elkezdik kommentálni ezeket a dolgokat, akkor esik le, hogy mit miért csináltak, és egyből értelmet nyernek a dolgok :)

30. eperlevél (válaszként erre: 2. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:55
mi átéltük ugyan ezt csak nyáron és a vízzel...kinövi
29. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:52

Ne kenődj el nagyon. :)

Azért egy ilyen kicsi gyereknek eléggé félelmetes a világ. És amilyen kis ügyesek, simán lehet, hogy pár nap múlva, ha megmarad a hó, már ő akar majd kimenni. Addig meg nézegessétek az ablakból.

28. solmyr
2012. febr. 6. 10:48

nálunk is volt ilyen

2,5 évesen nem mert belemenni a hóba, előtte nyáron pedig nem akart mezítláb szaladni/menni a fűben

nem erőltettük...

az segített amikor a vele egykorú pajtásai (akikkel szinte napi szinten játszik) vele együtt mentek mezítláb a fűben vagy télen a hóban pl szánkózni

a következő évben már csak annyi volt, hogy elsőre megszeppent, aztán szaladt akár a fűben, akár a hóban

2012. febr. 6. 10:24
Köszi!
26. 65298a0518 (válaszként erre: 24. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:20
Persze, hogy időszakos, jövőre nem bírod majd berángatni, ahogy nő, okosodik, 1 év alatt sokat fog tanulni, bekerül az oviba (?) látja a többiek, hogy örülnek, hogy esik a hó stb.
2012. febr. 6. 10:19
most Olvastam végig a fórumot nagyjából. A hóban eltűnik a lába egyértelmű ijesztő neki . A gyerek nálunk sem nyúl a hóhoz ha igen visít hogy olyan a keze. Ez itthon is van mindig tisztának kell lennie különben beteg tőle sír hogy törlőt kér pedig sosem törölgettem öt.
2012. febr. 6. 10:16

Hát megpróbáltam, mutattam neki a havat a tenyerembe még a kedvenc lapátjába is tettem, de hátrál tőle nem akar hozzáérni fújtam neki milyen szépen hullik még rajzoltam is bele neki de nem akarja... Hát totál elkenődtem...

Remelem csak időszakos...

2012. febr. 6. 10:16
a szomszéd kislány a fűtől félt. 1 éves volt áprilisban akkor nyáron nem ment ki csak a betonra. Következő évben barátkozott meg vele. Szerintem van ilyen ami valamiért félelmet kelt benne. A hótól minden más lesz minden eltűnik alatta ki tudja hogy ő ezt hogy érti? Szerintem ne erőltessétek az sosem jó. Az én fiam májusban lesz 3 neki is voltak ilyen dolgai de nem erőltettem soha semmit és rendeződött.
2012. febr. 6. 10:10
Oké kipróbáljuk köszi!
21. 65298a0518 (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2012. febr. 6. 10:10
Az jó ötlet, épp azt akartam írni, hogy valami kisvödörben hozz be neki havat, és mutasd meg, milyen szép kis csillagok (pelyhek) vannak benne, párommal épp tegnap csodáltuk őket.
20. 65298a0518 (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2012. febr. 6. 10:08

Igen, de sok anyukával találkoznak, és a betegségen kívüli dolgokról talán többet beszélgetnek.

Tudod mit? Kérdezz meg minél több gyerekekkel foglalkozó ismerősödet. Láttam ezt a kérdést nemrég a gyakorik.. oldalon is, nem egyedi. De az édi, hogy a "borsótól sántít":) Kis husi lehet:)

19. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:08

Esetleg próbáld meg azt, hogy bementek az egyik szobába (a kicsi maradjon kint), adj rá pulóvert, nyiss ablakot és a párkányról szedj havat, de úgy, hogy lássa, mit és honnan szeded! Fogd a kezedben egy tál felett, és nézzétek, ahogy elolvad...

Közben mesélhetsz neki a hó keletkezéséről, meg megkérdezheted, hogy meg szeretné-e fogni? De ha nem, ne erőltesd.


Jobb ötletem nekem sem nagyon van...

18. ea010c7029 (válaszként erre: 17. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:06
Ha lehetőséged engedi,próbálj minél több időt kettesben tölteni vele. Apukájával sem mer kimenni a hóba?
2012. febr. 6. 10:05
No mindegy köszi a válaszokat próbálkozunk hátha, csak olyan szomorú vagyok mert annyira várta a havat most meg fél tőle és olyan jó lett volna nagyokat hancúrozni kint...
16. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - 65298a0518)
2012. febr. 6. 10:04
Akkor már inkább a gyerekorvost. Sajnos a védőnők többsége nem a tudásáról híres... :(
15. blaze1001 (válaszként erre: 13. - 65298a0518)
2012. febr. 6. 10:04
A védőnőt már kérdeztem ötlete sincs...
14. blaze1001 (válaszként erre: 12. - Ea010c7029)
2012. febr. 6. 10:03
Igen sokat változott miatta, a tesót imádja, szereti, öleli, de mióta ő megvan az idegen helyekre nem akar bemenni és nagyon fél az idegenektől is... Ezt még össze tudom kapcsolni vele na de a havat? :(
2012. febr. 6. 10:03
Szerintem kérdezz meg egy védőnőt, nekik több tapasztalatuk lehet -e téren, vagy akár a gyerekorvost.
12. ea010c7029 (válaszként erre: 11. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 10:02
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de nem lehet,hogy a kistesó érkezése váltotta ki ezt belőle? Elég nagy változás ez a Törpék életében...
11. blaze1001 (válaszként erre: 10. - Ea010c7029)
2012. febr. 6. 10:00

Jó hogy kérdezed!

Volt régen babaúszáson is imádta, meg a wellness fürdőket is imádja! Viszont egy ideje a kádba sem akar menni, a hajmosástól sikítozik pedig régebben azzal sem volt baja és azt sem szereti ha mosdatjuk... Esküszöm annyit gondolkodtam már mi válthatta ezt ki nála, de semmi ne mjut eszembe!

10. ea010c7029 (válaszként erre: 9. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 09:57
Passz! Gondolom,valami prücök lehet a biztonságérzetével. De ez csak egy tipp. Légy türelmes,hátha csak ideiglenes! A vízben nem fél? Voltatok már uszodában?
9. blaze1001 (válaszként erre: 8. - Ea010c7029)
2012. febr. 6. 09:54

Nem, inkább azzal van baja ha belelp valamibe pl a hóba!

Az előbb belelépett egy borsóba olyan lett a mamusza hiába töröltem le neki még le is vettem, azóta sántít meg sír! Mi ez a fóbia a lábával? :(

8. ea010c7029 (válaszként erre: 7. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 09:52
Szurkolok!:) Nem esett el a hóban?
7. blaze1001 (válaszként erre: 5. - Ea010c7029)
2012. febr. 6. 09:50

Nem ül már babakocsiba, nem hajlandó de van egy 3 hónapos öccse is, szóval elég nehéz csak őt vinni sétakor... Így az öccse is bentre kényszerül...

Majd ma megkérem apukámat maradjon itthon a kisebbel és megpróbálom megint levinni szánkózni...

6. blaze1001 (válaszként erre: 3. - Gne2)
2012. febr. 6. 09:49
Remélem jobb lesz a helyzet, mert mikor nem volt hó minden nap azt kérdezte mikor próbálhatja ki az új szánkóját...
5. ea010c7029 (válaszként erre: 2. - Blaze1001)
2012. febr. 6. 09:48
Nem tudom,mi okozhatja a félelmét,de szerintem ne erőltesd akkor.Bár gondolom ezt magadtól is tudod.Talán próbáld meg fokozatosan hozzászoktatni.Először csak úgy menj ki vele,hogy ölben fogod.Vagy van még babakocsitok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook