Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? fórum

Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2006. jún. 2. 10:26
Az én szüleim nagyon prűdek voltak, sohasem láttam őket meztelenül. Mindig úgy éreztem, valami nagy titkot rejtegetnek előőlem.Pedig nincs semmi titok. Mikor családot alapítottam, úgy döntöttem én ezt másként fogom csinálni. Természetesen viselkedünk egymás előtt, ha meztelenül vagyunk, nem takargatunk, nem zavarjuk el a gyermekünket. Ezért számukra ez nem titok és már nem is olyan izgalmas. Szerintem jól csináltuk,természetesen fölöslegesen nem mászkálunk meztelenül, a wc-zés intimitása megmaradt,ott senki sem zavarja a másikat.Én mindenkinek azt ajánlom, hogy vegye természetesen,a gyerek nem buta, megérti hogy a felnőtteké nagyobb és szörösebb,nem okoz nála személyisézavarokat. Főleg, ha tudja, ha majd felnő neki is olyan lesz.A szexualitás viszont nem agyerekek előtt zajló dolog, az már hálószobába tartozó intimszféra.
2006. jún. 2. 09:42
Mi a gyerekeinket úgy neveltük a volt és a jelenlegi párommal is,hogy soha nem bújkáltunk a gyerekek elöl meztelenül.Mikor kicsik voltak gyakran fürödtünk együtt.Én négy gyereket neveltem fel három már felnőtt /a két lányom családos.Szerintem az,hogy látnak bennünket ugyan olyan természetes,mint bármi más.Valószinűleg ennek köszönhető,hogy soha nem kiváncsiskodtak,kukucskáltak,leskelődtek.Mi mindig nyitott ajtónál fürödtünk/persze mikor a lányok nagyobbak lettek már nem mentek be mikor az apjuk fürdött/PEDIG SOHA NEM TILTOTTA NEKIK SENKI/.Saját maguktól kialakult bennük a természetes szemérmesség.Szerintem felesleges bujkálni sőt!!!!! merem azt mondani,hogy sokszor több kárt csinálunk vele és az ellenkezőét érjük el mintha nyitottak lennénk.
2006. jún. 2. 08:38

Nálunk anya simán szaaldozik öltözés köben, vagy fürdőből ki be ruha nékül. Sőt..mivel nagyon sokat van távol otthonról, legtöbbször pont a zuhanyozás, fürdés, öltözés időszak az, amikor ráérünk beszélgetni. Úgyhogy engem kicsit sem zavar. Apával másépp van. Teljesn meztelenül talá pelusos koromban láthattam, arra meg nem emlékszem. :)

De az egyik barátnőméknél otthon sokat mászkálnak csupaszon. A szülők és a gyerkőcök is. Hát szerintem ez kicsit furi. Pláne, hogy az öcsi is 18 éves már. De Aki így szokta meg, annak biztos nem gáz. Csak nekem furcsa. :) ha teljesen titkolózol a gyerek előtt, akkor teljesen fölöslegesen prüdériát nevelsz bele szerintem. Ez később oka lehet annak,hogy szégyellni valónak tartja a testét, amit nem szabad megmutatni. És a nemi életére is nagyon befolyásoló lehet majd. De ezt csak az én szerény tapasztalatom és ismereteim alapján látom így. Szóval mindenki úgy, ahogy érzi.

2006. jún. 1. 22:55
A fiaim előtt nem szoktam ruha nélkül szaladgálni. A világon mindent (szó szerint)megbeszélünk, de szerintem őket is zavarná, ha meztelenkednénk. Amikor kicsik voltak bejöttek a fürdőszobába és megbeszéltük, hogy kinek milye van stb. , de ahogy nőttek úgy alakult ki, hogy tiszteletben tartjuk egymás szemérmességét. A legkisebb előtt még átöltözöm, sőt bekukucskál a blúzomba, hogy "Hol a cicid?", de valószínűleg ez majd idővel nála is átalakul, mint a nagyoknál.
6. Courage (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. jún. 1. 21:25
Nekem se bújkáltak anyumék, de nem tudom. Bár én nem vagyok amúgy Anyum előtt szégyenlős, de azért apám előtt nem flangálok:D
2006. jún. 1. 21:20
Szerintem direkt ne, de en pl. nem bujkalok a gyerek elol ha at akarok oltozni.
2006. jún. 1. 19:45

Valamiért én is azt mondom, hogy ne. Bár talán ha következetesen, kezdettől fogva látjaák/látnak minket, az sem rossz.

Nekem van egy gyerekkori emlékem, apukámat sürgősen behívták egyik éjjel, és öltözködött, én meg felébredtem, és megláttam. Nem volt se jó, se rossz, de emlékszem rá, nagyon erőteljes emlék. Érdekes, nem? Valószínűnek tartom, hogy van esetleg valami hozadéka ennek (ezt talán egy pszichológus tudná megmondani), azt nem árulom el, hogy mi... :-)

3. Courage (válaszként erre: 2. - 4726e582cf)
2006. jún. 1. 17:27
Hát én nem tudom...valahogy nekem kicsinek fura lett volna látni a szüleimet. Szerintem sem feltétlen kell.
2006. jún. 1. 16:28
Szerintem inkább ne. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért csak megérzés...
2006. jún. 1. 13:10
Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook