Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? fórum

Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
100. ti7
2008. okt. 28. 16:01
Szerintem ez nevelés kérdése.Mi soha sem takargattuk magunkat a lányaink elött (5 és 3 évesek) .Az apa is természetesnek tartja hogy levetközik elöttük söt a fürdöbe is bemennek a gyerekek ha valamelyikönk fürdik.Szerintem ez igy normális!
99. szamóca41 (válaszként erre: 97. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 20:43
:))))))))
98. 3a35a2b906 (válaszként erre: 91. - Jakabmelinda)
2008. okt. 27. 19:53
:D pont nővérem az aki elött lemondanék a mesztelen csütörtökről, de amúgy szerintem ha két gyerek így nőtt fel akkor nem para. Ainek van ellenkező nemű tesója az gondolom ismeri ezt a dolgot, hogy pont a másikban nem fogja sohasem látni a nőt vagy a férfit, mindig is testvér marad. Aki mégis látja az meg már beteg:D
2008. okt. 27. 19:51
kiskoromban mindig azt hittem fater elmebeteg mert néha mesztelen nekiállt sétálgatni a házban de sajnos be kell látnom mennyire át lehet venni a szőlök dolgait, mert ugyan így teszek én is ha van ré lehetőség. szerintem éljen a mesztelen csütörtök, nem hiszem hogy ez a gyerekre nagy hatással lenne azon kívűl, hogy lehet ő is átveszi majd a hülyeséget:D
96. ae12cc5be5 (válaszként erre: 91. - Jakabmelinda)
2008. okt. 27. 19:48
Nekem szokatlan, de csak mert mi 4-en voltunk (vagyunk) lányok, mi nem igazán mesztelenkedtünk egymás előtt, de ha rányitott egyik a másikra, nem is estünk kétségbe.
2008. aug. 24. 21:41

Szerintem ne takargassuk amink van, mert lehet, hogy a gyerek kukkolós lesz, ha ez otthon tabu. Egyszer felébred az egészséges kiváncsiság. A lányomban is felébredt, de mivel nem takargattuk magunkat görcsösen, átment rajta pár hét alatt, és ma már nem is törődik vele. Nem mutogatjuk magunkat, nem járkálunk pucéran, de ha zuhanyozunk, akkor nem baj, ha meglát, vagy ha éppen öltözés közben jön be.

Mit csinálnak az olyan gyerekkel, aki nem láthatja a szüleit meztelenül, és éppen uszodába viszik? Ott muszáj levetkőzni! Ha a szülő nem is vetkőzik le ott előtte, akkor meglát más felnőttet, aztán magyarán mondva pofára esik, hogy jé!!! és bámul mint borjú az új kapura. Ez jobb? Az apával a kislány a férfiöltzőbe fog bemenni, mert nem küldheti külön, ha anya nem jött velük, vagy fordítva, kifiú anyával. Ez csak egy szituáció, ami előfordulhat máshol is, és a gyerek ott tudja meg, amit otthon is megtudhatna, csak egészségtelenül takarják?

94. enci2
2008. aug. 23. 11:27
Miért ne??
2008. aug. 21. 23:01
Az én fiaim már nagyok, de rendszeresen bejárnak a fürdőszobába amikor fürdök. Akkor lehet igazán jókat beszélgetni. Valahogy akkor a ruhával együtt a gátlások is lekerülnek.
2008. aug. 21. 19:23
természetes dolog
2008. máj. 21. 21:26
Sziasztok!LENNE EGY KÉRDÉSEM AZ NORMÁLIS,HOGY KÉTT TESVÉR AKKI MÁR FELNŐT ÉS PUCÉRON MÁSZKÁLNAK EGYMÁSELLÖT!EZ NEM CIKKI?HOZZÁ TESZEM FIU ÉS LÁNYROL LENNE SZÓ.
2008. máj. 6. 20:50
Mi szoktunk meztelenek lenni, pedig van egy 14évesfiunk ő is meztelen ha mi is nem vagyunk szégyenlősek. Valmikor velem az anyukájával fürdikmert nagy a kádunk semmi hátrányát nem látom.
89. supin
2008. márc. 19. 12:53
Kisgyerek előtt lehet.
2008. márc. 19. 12:41
Mi szoktunk eggyüt fürdeni.Sőt az apukájával is szokott.Nálla ne legyen ez tabu téma mint nállunk volt.Most 2 éves és ő is zuhanyzik mint a nagyok.Persze ha nagyobb lesz ,az apukája is óvatosabb lesz nemfog meztelen szaladgálni a lakásban.Mind a kettőjüknek kellemetlen lenne.
87. barpin
2008. márc. 19. 12:30
Mi is járunk.
86. 53cc09e608 (válaszként erre: 83. - Livia38)
2008. márc. 7. 15:42
eggyetértek !
85. Livia38 (válaszként erre: 84. - Barpin)
2008. márc. 7. 15:37
pl.: - mi nudista strandra jártunk a szüleimmel.
84. barpin
2008. márc. 6. 14:09
A ti szüleitek hogyan viszonyultak ehhez?
2008. márc. 5. 18:08
Ha a gyerek meztelenséget lát, az szerintem jót fog tenni késöbbiekben, nem lesz olyan szégyenlös és talán nyitottabá is válik ez által.
82. barpin
2008. márc. 5. 12:43
Szerintem jó ha a gyerek meztelenséget lát.Én is sokat láttam kiskoromban.
2008. márc. 5. 08:48
Mi sem fürdünk a gyerekkel, de nem csinálok belőle ügyet ha meglát. Még elég kicsi 21 hónapos. Később nem tartom valószínünek, hogy meztelenül mutatkozok előtte.
2008. márc. 5. 08:27
Én nem tartom helyesnek.Ha véletlenül megtörténik,akkor nem kell ügyet csinálni belőle,de direkt meztelenül közlekedni....))))
2008. márc. 5. 08:08

Hát, nem tudom! Lehet, hogy én vagyok a prűd, de én nem meztelenkedek soha. Nem fogok a kislányom előtt sem... nekem ez az együtt fürdök a gyerekkel dolog sem jön be. Úgy gondolom, hogy mindenkinek meg kell hogy legyen az intim szvérája. Persze ez csak az én véleményem.

Az meg egyenesen taszít, ha apuka is a gyerekkel fürdik...

2008. márc. 5. 07:05
Mivel még első babám születése előtt állok, csak arról tudok beszélni, amit másoknál láttam, illetve amit a saját szüleimmel tapasztaltam. Nálunk nem volt divat meztelenkedés, apu még véletlenül se vetkőzött le előttünk, szerintem ez nem volt feltétlenül jó így. Egyik kedves ismerősöméknél azt láttam, ha magukban vannak, nyáron gyakran a kert bokrokkal körülölelt meghitt kis zugában mindannyian meztelenek, úgy fürödnek a medencében, napoznak, stb. Ezt sokkal egészségesebbnek gondolom. Szerintem jobb, ha egy gyerek természetesnek veszi a női és férfi test különbözőségét, a meztelenséget, persze a jóízlés határain belül. Azt nem szeretném, ha a gyerekem túlságosan is prűddé válna, de azt sem, ha nem lenne benne egészséges szemérmesség.
77. barpin
2008. márc. 4. 12:41
Nekem egy 5 éves fiam van.Mi nem csinálunk gondot a mezetelenkedésből.A férjem sem rejtegeti magát.Van egy nagy kádunk.Heti 1-2ször közösen fürdünk.A fiamnak tetszik és remélem így is marad.Ha valaki nem akar,akkor ne vegyen fel ruhát.Hétvégente néha én sem öltözöm fel csak délben.
76. Rea69
2008. márc. 3. 14:26

8 hónapos a lányom, 2 hónapos kora óta velem fürdik.Apával más, a párom már nem ilyen.Szerintem ettől még lehet egészséges lelkületü, bár a keresztanyámnak 3 fia van, mindig meztelenül mászkált előttünk, ugy napozott, és a 2 kisebbik elég nehezen találta meg a lányokkal a közös hangot, a nagyobbik pedig a saját neméhez vonzódil.Nem azt mondom,hogy ettől, de a család szerint ez is közrejátszott.

Azt tudom, hogy nem fogom a lányom ennyire szabad szellemben nevelni, de nem is fogok nagykabátban fürdeni előtte.

75. gabcsyka (válaszként erre: 9. - Angyalszemek)
2008. márc. 3. 13:46
Maximálisan egyetértek veled, remélem nekem is sikerül így nevelnem a lányomat, még csak 10 hós.
2008. jan. 18. 08:47

nálunk is természetes a meztelenkedés, pláne nyáron mikor az emberről lesül még a bőr is. :)

és ezért a gyerekem egyáltalán nem szégyenlős. nyaranta ha teheti ő is simán meztelen van, és télen sem bujkál el ha át kell öltözni.ez jó mert nem szégyenlős. egy két ovis társával ellentétben simán levetkőzik a társai előtt és nem gátlásos ha meglátják a nuniját.

2008. jan. 3. 16:05
Én átöltözö a lányom előtt, az apja is. Nem akarok bújkálni.:)
2008. jan. 3. 13:41

Én soha nem takartam magam a lányom előtt, és most sem, a fiam előtt. Apaci más. Ő a kislány (7) előtt nem rohangál meztelenül, alsónadrág marad. A kisfiam(18 hó)előtt apaci sem szégyenlős egyenlőre. Biztos, hogy én később sem leszek a bébim előtt szégyenlős.

Pl. a sógornőméknél, azt sem engedik meg a kislánynak, hogy az apja előtt öltözzön át. Náluk senki, sem mezetlenkedik, senki előtt. Szerintem ez sem jó!!!!

2008. jan. 3. 13:30
Én nem csinálok ebből problémát figyeltem a gyerekeimet és most is figyelem a két kisebbet.Szerintem úgyis észre lehet venni ha neki már kellemetlen.Amíg kisebbek voltak addig a fiúk fürödtek az apával a kicsi lányom meg egyszer-kétszer be ment az apához a fürdőbe és utána már nem.Persze a kicsi lányom fürdött a nagyobbik tesóval is amíg a nagy azt nem mondta,hogy most már ne.Amúgy 5év különbség van köztük. Egy darabig a lányom kérdezte,hogy miért nem fürdik vele a bátyus.Akkor el magyaráztam neki,hogy a tesó már nagy fiú és a nagy fiuk már egyedül szeretnek fürödni.S,ő ezt el fogadta ekkor a nagyobbik 8 éves volt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook