Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mezőtúr kontra Orosháza? Hol szüljek? fórum

Mezőtúr kontra Orosháza? Hol szüljek? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 22. 20:14
Én 1973-ban szültem Mezőtúron, és 1977-ben Szolnokon. Ha választanom kellene a kettő között Mezőtúrt választanám.
19. Buk01 (válaszként erre: 18. - Nora79)
2012. ápr. 22. 13:04
Értem. Hát, az fura, hogy kakis popóval kapta, mert elvileg éjjel fürdetik őket. És reggel 6-kor lehet kihozni. Én ilyet szerencsére nem tapasztaltam. Folyamatosan újítják fel a szülészetet, úgyhogy nekem semmi kifogásom nem volt ellene. A dokik nagyon jók, nemcsak az enyém volt jó, a többi is. A szülésznők is. Persze, ha van máshol olyan, akit ismersz, érthető. Hány hetes vagy? Kihez jársz Szarvason? Fiú vagy lány lesz? Merre laktok? Lehet, hogy ismerjük is egymást?
18. Nora79 (válaszként erre: 17. - Buk01)
2012. ápr. 20. 12:06
Nekem is vannak ismerőseim akik Szentesen szültek, többnyire meg is vannak elégedve, de mindegyik azt mondta, hogy a higiénés körülmények katasztrofálisak. Volt aki azt mondta, hogy fürdetés után a babát olyan rászáradt kakis popsival kapta, hogy csak fél zacskó positörlővel tudta tisztába tenni. Van olyan,aki az elsőt Szentesen szülte, a másodikat Mezőtúron és el volt képedve, mert azt hitte a szentesi viszonyok a normálisak, és olyan hatalmas volt a kettő közti különbség. Nem volt Szentesen számomra ismerős orvos, ezért sem szerettem volna oda menni. Saját tapasztalatom nincs, így csak az ismerősök véleményére hagyatkozhattam.
17. Buk01
2012. ápr. 19. 07:47
Én is szarvasi vagyok. Megkérdezhetem, hogy miért nem akarsz szentesen szülni? Nem rábeszélni akarlak, én ott szültem 2 éve, most is ott fogok. Csak érdekel, hogy esetleg van-e negatív tapasztalatod. Nekem csak pozitív van.
16. Nora79 (válaszként erre: 15. - Xtike)
2012. ápr. 12. 14:56
Igen, privátban mondott is hasznos infókat. Valószínűleg fel is hívom a kórházat és megkérdem van-e arra mód, hogy megnézzük a szülőszobát/kórtermet.stb.
15. Xtike
2012. ápr. 12. 14:16
Mondom ez nem személyes tapasztalat, hanem egy ismerősömé. Azóta természetesen rengeteg dolog változhatott. Azt látod nem tudom mi a menete annak, hogy megnézhesd a kórházat, de ha megmondod az igazat, hogy lehet hogy itt szülnél csak szeretnéd előtte megnézni a szülőszobát és a "beteg" szobákat csak nem küldenek el a sóhivatalba. Természetesen nem ejtenék említést róla, hogy másik kórház is szóba jöhet. Ha belegondolunk ez a legtermészetesebb dolog hogy a legjobbat akarod magadnak is és a picinek is. Nic81 az 5. hozzászólása alapján szerintem rengeteget tudna segíteni neked.
14. Nora79 (válaszként erre: 10. - Xtike)
2012. ápr. 12. 13:19
Picit megnyugtat, hogy ezek szerint ők még a "régi" kórházban születtek. Azóta remélhetőleg nem csak a külsőségekben történtek felújítások.
13. Nora79 (válaszként erre: 12. - Xtike)
2012. ápr. 12. 13:09
Igazából szívesen elmennék, de fogalmam sincs, hogy van-e erre mód. Mármint el se tudom képzelni, hogy besétálok és mint egy múzeumban elkezdek bámészkodni. Szerintem rendesen kihajítanának.
12. Xtike
2012. ápr. 12. 13:06
Egy jó tanács, ha elfogadod: szerintem menj el mindkét kórházat megnézni, ha van rá lehetőséged és utána dönts. A személyes tapasztalat, első benyomás után szerintem könnyebb lesz ezt a döntést meghozni.
2012. ápr. 12. 12:42
Szüljél Gyulán. Én tuti nem szülnék se mezőtúron, sem orosházán, mindkettőről csak rosszakat hallottam, csabán szültem, nem volt egy leányálom. Gyulán viszont nagyon jó volt minden.
10. Xtike
2012. ápr. 12. 12:34
Az évfolyamtársam kisfia immáron 8 éves, a testvére kislánya 4.
2012. ápr. 12. 11:39

Én Orosházán szültem. Nem voltam elájulva. Az újszülött osztályt meg hagyjuk.

Igaz, 5 éve volt, azóta nem tudom mi változott.

Van ilyen fórum, valami olyasmi a címe, hogy orosházán szült kismamák...majd rákeresek pontosan.

8. 56b01f37d3 (válaszként erre: 1. - Nora79)
2012. ápr. 12. 11:34
én is mezőtúron szültem, felújított épület, szobákhoz fürdő és persze wc is saját, 2 és 4 ágyasak, teljesen jó minden szerintem .
7. Nora79 (válaszként erre: 6. - Xtike)
2012. ápr. 12. 11:28
Ó, köszi az infót, ilyet még nem hallottam. Esetleg nem tudod mikor szültek?
2012. ápr. 12. 11:22

Szia!

Egyik volt évfolyamtársam mezőtúri, ő ott szülte a kisfiát, de nagyon rossz tapasztalatai voltak neki is, illetve a testvére felesége is ott szült és ő sem nyilatkozott másként. Én személy szerint egyik kórházat sem ismerem, de ezek után biztos Orosháza mellett döntenék, ha még nem is annyira korszerű az épület....

2012. ápr. 12. 10:46

Szia!


Én orosházi vagyok, 2009-ben itt szültem a kisfiamat. Jelenleg is kismama vagyok, május 18-ra vagyok kiírva. Nemrég voltam szülőszoba látogatáson, ha konkrétan érdekel valami kérdezz nyugodtan!

4. dus
2012. ápr. 12. 10:30

Szia!

Orosházán nincs a szobához külön fürdő + Wc, közös zuhany van. Viszont az orvosok jók. Én is ott szültem mindkét fiamat. A nővérek segítőkészek, a doki odafigyelt rám, mire beértem, bent várt a szülőszobán. Bármikor hívhattam, volt, hogy visszahívott: "valami baj van?" kérdéssel.

Mezőtúr kórházáról nem tudok nyilatkozni.

2012. ápr. 12. 10:27
Az orosházi kórházról sajna nem hallok túl jókat, általánosságban, nem a szülészetről beszélek. Én P- J-nál születtem, ő nagyon rendes, azóta is hozzá járunk.
2012. ápr. 12. 10:10
Sziasztok! Július végére várom első gyermekem és komoly dilemmát okoz, hogy hol szüljek. Szarvason lakok, Szentes és Békéscsaba kizárva. Orosháza és Mezőtúr között dilemmázok. Orosháza mellett egy általam még nem ismert (de a család női tagjai jó véleménnyel vannak róla) orvos szól, míg Mezőtúr mellett az új/felújított kórház. Szerintem nyáron a nagy melegben fontos, hogy a 2 és 4 ágyas szobákhoz tartozik fürdő és w.c., míg Orosházán nem tudom hogy ilyen feltételek is adottak lennének. Persze sok más érv szól egyik és másik mellett. Kérlek ha van nem túl régi tapasztalatotok egyik vagy másik kórházról/orvosról segítsetek nekem dönteni. Előre is köszönök minden infót!
2012. ápr. 12. 10:08
Mezőtúr kontra Orosháza? Hol szüljek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook