Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mézet mennyi idős kortól lehet adni a babáknak? fórum

Mézet mennyi idős kortól lehet adni a babáknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. júl. 25. 12:25
Igen, a méz bizonyos szempontból koszos, ezért ajánlják egy éves kortól, amikor a baba emésztőrendszere már megerősödött.Utána viszont nagyon egészséges, immunerősítő, tele vitaminnal!Mi is méhészkedünk.
24. Krysty
2007. júl. 24. 18:23
Én is úgy tudom hogy egy éves kortól.
2007. júl. 24. 13:48

Sziasztok!

Én a kisfiamnak 1/2 évesen adtam először mézet. Igaz nem az olcsó fajtából való! De ezt az orvosok is nyugodt szívvel ajánlják! :)

A méhek virágról virágra szállva készítik a mézet: a nektárt rövid ideig elraktározzák, hogy összekeverjék enzimeikkel, majd a kaptárba hordják. A mézet mindig is elsőrangú természetes tápláléknak tartják. A méz sok olyan összetevőt tartalmaz, amelyekre szükségünk van, hogy fenntartsuk jó egészségünket.

Akkor miért nem ajánlott a csecsemő kortól? A válasz egyszerű: a méhecskének nem lehet megtiltani, hogy az utak melletti virágokról is összeszedje a virágport. És ha belegondolunk, hogy azokat a virágokat nem csak a méhek porozzák be, hanem az autósok is, akkor szerintem egyértelmű a válasz. Biztos sokan láttátok a Fókusz, vagy Aktív (nem emlékszem pontosan melyikben volt) adásában, hogy milyen mérgező anyagok vannak a nagyvárosokban, az út mellett áruló zöldségesek gyümölcsein :(((((((((((((((((( A méz ugyan ez, csak pepitában!

2007. jún. 23. 23:56
egy év után
2007. jún. 3. 11:47
Egy éves kor után. Bár, nekem anno a védőnő nagyon "okosan" megindokolta: azért, mert a méz nem steril. Azt hittem, berosálok. Hiszen még seb fertőtlenítésre is használják...
2007. jún. 3. 06:58
A méz botulinumcsírákat tartalmazhat, amivel a csecsemő immunrendszere nem tud megbirkózni.Ezért nem lehet adni neki minimum 1 éves korig.
19. M_Marcsa (válaszként erre: 18. - Dori79)
2007. jún. 2. 09:12
igen
18. dori79
2007. jún. 1. 22:38
1 éves kor után.
17. mongi
2007. máj. 11. 13:13

Én nem olyan rég adtam mézet(16 hónaposan),nem volt tőle semmi baja.

Amúgy,nem szereti csak,ha vajas kenyérre csorgatom,mert ha kanállal adom,azt hiszi kanalas gyógyszer,s pont olyan "tüneteket"produkál,mint a szirupnál:-))

2007. máj. 10. 19:56
Én úgy hallottam, 1 éves kor után.
2007. máj. 10. 19:26
Erdekes velemenyek oszlanak eben a temaban, hala a jo istennek nekem nem voltak allergiasak a gyerekeim es mar fel eves kortol adtam nekik
2007. ápr. 16. 13:45
1 éves kortól.
2007. márc. 26. 15:37
1 éves kor után.
2007. márc. 26. 05:47
Én úgy tudom 1 éves kor után.
2007. márc. 26. 00:17
Allergiára hajlamos gyerekeknél 18 hónapos korig nem ajánlott semmi olyan élelmiszer adása, ami allergiát okozhat. Pl: Méz, aprómagvas gyümölcsök, tehéntej. Nálunk a családba sok az allergiás, ezt betartva szerencsére semmire nem allergiás jelenleg! Nemrég csináltak nála allergia tesztet.
2007. márc. 24. 16:30
kilenc hónapos volt a kisfiam , amikor megkérdeztem a doktor néninktől , hogy mik azok az élelmiszerek , amiket nem lehet egy éves kor előtt semmiképpen sem adni, mondtam neki úgy tudom a méz is az. Erre ő elmosolyogta magát és csak annyitr mondott , hogy mindent adjak a gyereknek amit elfogad. tudom , hogy a méz is allergizáló , de én a fentiek után bátran adtam a kisfiamnak és semmi nem történt , csak annyi , hogy imádja a mézes kenyeret!Persze egy kis nyalogatós próbát biztos nem árt végezni.
2007. jan. 15. 11:05
én is úgy hallottam, hogy 1 éves kor előtt nem szabad adni, mert tartalmazhat (nem mindenképpen) valamilyen fajta mérgező anyagot, aminek a neve persze nem jut eszembe
2007. jan. 14. 11:14
Erősen allergizáló a méz, ezért egyátalán nem szabad 1 éves kora előtt adni. Ezt egy újszülöttosztályon dolgozó gyermekgyógyásztól hallottam.
2007. jan. 12. 21:54
Mi is bo 1 evesen kezdtuk, es szigoruan hazi mezet, nem bevasarlokozpontit. Nem volt vele semmi gondunk.
2007. jan. 12. 12:53
Úgy emlékszem, hogy 1 éves kor alatt tilos. Ha az ember belegnndol a mézet virágporból készítik nekünk a kis méhecskék és a virágpor is válthat ki allergiát.
5. Hoxa
2007. jan. 12. 12:49
Én azt hallottam, hogy van a mézben valami, ami butulizmust okoz kicsiknél, mert az ő immunrendszerük még nem tud ellene védekezni. Utána kéne most pontosan olvasnom, hogy ez tényleg így van-e, de sajnos nincs időm épp rá.
4. enikö (válaszként erre: 3. - Win)
2007. jan. 12. 12:48
jól tudod
3. win
2007. jan. 12. 11:34

Úgy látom itt megint jó nagy a zavar, ember legyen a talpán aki kiigazodik: én azt hallottam, hogy egyéves kor után már lehet, ugyanúgy, mint tejet. mindkettőt az allergén hatása miatt nem ajánlják addig.


Most akkor mi az igazság?

2007. jan. 11. 16:24
Az én fiam,nem kapot csak mézet,2 éves koráig,teába,tejben,és sőt még a reszelt almába is azt kevertem.Soha nem volt problemám vele,de csak tiszta eredeti,mézet vásároltam,nem cukrozott boltit:) Nekem azt mondta a gyerekdoki,,egészségesebb mint a cukor!
1. Hoxa
2007. jan. 11. 16:19
Mézet mennyi idős kortól lehet adni a babáknak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook