Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mézet adni 13 hósnak? fórum

Mézet adni 13 hósnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 7. 16:17
"hós"?????
32. szimonic (válaszként erre: 30. - Szimonic)
2010. ápr. 26. 08:17
csoda történt! junior italt elfogadja kakaóval, nem kell turmixot kotyvasztanom! éljen-éljen:))
31. Kittycat2 (válaszként erre: 30. - Szimonic)
2010. ápr. 20. 12:52
köszi :)
2010. ápr. 19. 20:19

szia!

nálunk a reggeli kenyerére többféle dolog is kerül: pl. vaj, vaj+reszelt sajt, körözött (túró+tejföl+pici fokhagyma, pici só), vaj felolvasztva+főtt májjal összetörve, ha megszilárdul=májkrém /ugyanezt husival is lehet/, a katonákra pici felvágott (pulyka-/csirkesonka) darabkák - ezeket előbb leeszi, aztán áll neki a kenyérnek:) aztán: főtt tojás sárgájából tojáskrém (tejföllel)... szóval, azért lehet variálni:)


nekem anyatejes volt egyéves koráig (most múlt egy éves 5-én), épp ma jött el a napja, hogy este már egyáltalán nem kért cicit. védőnő szerint másfél éves korig ajánlott a tápszer, de drágám nem fogadja el semmilyen formában... ő nem ajánlja még a tejet, a doki viszont azt mondta, minden további nélkül mehet... most ott tartunk, hogy még várok a tejjel, mert a milupa junior gyerekitalt elfogadta - na nem folyékony formában, hanem a tízórai gyümijét összeturmixolom ezzel az itallal+buláta+kölesgolyó+kukoricapehely:)) így legalább megeszi...


amúgy nálunk a buláta abszolút favorit nasi, bármikor jöhet, ha nyűgös, egyből abbahagyja egy buláta kedvéért:))


bocsi, kicsit hosszú lettem...

2009. dec. 22. 22:12
Semmi képp sem adnék egy ekkora Angyalnak még most mézet....
28. Kittycat2 (válaszként erre: 27. - Mummoska11)
2009. okt. 29. 09:57
Jajj semmi baj, ne sértődj meg kérlek! Tudod: a babával kapcsolatban minden dolog ilyen, mindenki másképp csinálja, úgy, ahogy az ő kicsikéjének a legjobb. Semmi gond, örülök, hogy a te picid bírta a mézet, én viszont még nem adtam az enyémnek, és amúgy is nagyon féltem, mert nemrég jöttünk ki az intenzívről, úgyhogy hallgatok a lányokra, és ezt bizony még egy ideig kihagyjuk. Köszi mindenkinek a hozzászólást, és a segítséget!
2009. okt. 28. 20:44
De részemről itt végeztem is, mert pont nem azért írtam ide, hogy belém kössetek, és ha gondoljátok akkor nyudogtan utánna lehetne nézni, mert nem mindenhol ajánlják két éves kortól.....
2009. okt. 28. 20:42
Rosszul fogalmaztam, kb. 3 hós kora óta adok neki! Én nem ajánlottam senkinek csak leírtam a vélemyényem, tapasztalatom! Egyébként meg mindenki másképp csinálja és lehet gratulálni, mert mi legalább nem vagyunk 2 hetente lázasak meg náthásak!
25. pumukli75 (válaszként erre: 23. - Mummoska11)
2009. okt. 28. 20:14
ujszülött korától mézet?Hát ehhez csak gratulálni tudok!
24. ében11 (válaszként erre: 23. - Mummoska11)
2009. okt. 28. 20:09

én se adtam neki tablettákat.de nem is a szar méz miatt mondják hogy ne adj neki-teljesen más miatt.

van benne olyan is ami megterheli a picit.

jah és újszülött kortól-fél évesen kezd el dolgozni a lép stb. amikor már emészt is az anyatejen kívül mást is egy gyerek-szóval lehet te így tettél és nem lett bajotok de én ezt senkinek nem ajánlanám.

2009. okt. 28. 19:36

Sziasztok!

Én adok mézet a kislányomnak, szinte újszülött kora óta, mindent azzal édesítek neki! Szüleimnek méhészete van, szóval nem "sz@r" bolti méz amit mindenféle mocsokkal vegyítenek! Nekünk is mondta a védőnő, hogy ne adjak neki, hát nem hallgattam rá! Semmi baja nincs kislányomnak tőle, hogy őszinte legyek jót is tett, mert betegek még nem igen voltunk, és inkább támogatom így az immunrendszerét, mint, hogy tablettákkal tömjem teli a gyereket! De ez csak az én véleményem! De ez is csak egy hülye divat, mert nagyanyám akik védőnő volt, ő nyugodt szívvel mondta, hogy adjak neki! De még egyszer mondom ez az én álláspontom!

2009. okt. 28. 17:01

nem de ő éretten kapja a narancsot-mi meg úgy hogy zölden leszedik és gázokkal érlelik tartósítják.

aki már volt kint és evett narancsot mondta hogy más mint amit nálunk kapni-szerintem főleg emiatt van nem azért mert mi van benne.

illetve ott megszokott táplálék már az anyuka is többet szik pocakkal és nem éri váratlanul a gyereket ha ő is kóstolgatja.szóval inkább itthon körtét adtam mint narancsot

21. Noj84 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. okt. 28. 16:44
és itt vajon másmilyen a narancs? :) vagy gyengébb a mi gyerekeink immunrendszere? :) nem akarok kötekedni, csak szóltam, hogy egyes országokban nem ennyire parásak, mint itthon. ettől függetlenül tejjel mézzel citrusfélékkel én is várni fogok elég sokáig.
2009. okt. 28. 16:42
de itt élünk mo-n.:D
19. Noj84
2009. okt. 28. 16:41
egyetértek abban, hogy a mézzel várjunk, mindenesetre elgondolkodtató, hogy Spanyolorszákban a bébikaják egy része már 6 hónapos kortól tartalmazzák a mézet, a narancsról nem is beszélve.
18. Kittycat2 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. okt. 28. 16:23
nagyon cuki, mint egy kis hörcsög. :)
17. ében11 (válaszként erre: 16. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 16:06
aranyos lehet ahogy rágicsál!
16. Kittycat2 (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. okt. 28. 16:05
Köszi,megpróbálom ezt a túró-banán verziót és a kompótot is, hátha ez ízleni fog neki. Az üveges bébiételeket már nem nagyon eszi meg, inkább azt akarja enni, amit mi. És most ő is paradicsommániás. :) Meg az almát rágcsálja, de csak csócsál egy falatot a szájában, aztán kiköpi, soha nem nyeli le a darabkákat. Akár egy fél almát is elrágcsál így. De úgy vagyok vele, hogy a levéből talán így is megy be valami vitamin a szervezetébe...
15. ében11 (válaszként erre: 14. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 16:05
ne csak almával próbáld a többivel is finom!
14. Kittycat2 (válaszként erre: 12. - Anaterra)
2009. okt. 28. 16:03
Megnyugtató, hogy változni fog az ízlése, köszi! Ez eszembe se jutott, ezért is estem kicsit kétségbe. De hát eddig is folyton változott, miért ne változhatna ebben is. :) Babapiskótát még nem próbáltam almával, megpróbálom, köszönöm a tippet! Hűha, ennyi allergia?! Ti szegények. :( Tapasztalatból tudom milyen, én laktóz-érzékeny vagyok...
13. ében11 (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 13:52

kaphat többfélét is.

az enyém szerette a túró banán pici víz tápszerből készült túrókrémet.de almával szilvapürével is kapott túrót.meg kompótot. gyümölcslevest-joghurttal habarva gyümölcsszószt is főztem neki.

de simán lereszelve megette az almát-babakeksszel.vagy natúr joghurttal elkeverve.

vagy néha az üveges gyümölcspüréhez kevertem friss reszelt almát-pl. a szilvához,barackoshoz sütőtökpüréhez.ilyen korban az enyém is néha bizalmatlan volt, meg a fogzás miatt sokszor étvágytalan.most inkább az zavarja hogy csúszós lesz a keze a banántól.ha nem eszi próbálj zöldségfélét az enyém egy időben paradicsommániás volt...persze most ősszel nehezebb én a külföldiből nem szívesen adtam neki ősszel meg télen.

12. anaterra (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 13:44
Vátozni fog az ízlése. Amit nem akar, nem szabad erőltetni. Egy kis idő múlva: 1-2 hét, akár hónap múlva újra lehet próbálkozni. Mindig más tetszik neki. Próbáltad babapiskótát lereszelni és reszelt almát beletenni? Azt nagyon szokták szeretni. A tápszerban van vitamin, és nem is baj, ha már kezd leszokni róla. Babaételek garmada van. Bár biztos kipróbáltál már sok félét. De hátha találsz olyat, ami neki is bejön és téged is megnyugtat.Ha van valami kedvenc étele, abba reszelve belecsempészed a gyümölcsöt. Reszeld, mert akkor nem tudja mi az. Tejet valóban ne addj! Nagyon hamar kialakul a tejallergia. És az a sanda gyanum, amiatt, hogy a boltokban mindenféle sz.rságot lehet kapni és tudattalabnul legyengítjük az immunrendszerünket. És a baba amúgyis gyenge még. Nem szabad hamar terhelni. Én nem terheltem hamar, mégis minhárom gyerekem allergiás. Volt már tejfehérjeallergia, tojás és fruktóz. Jelenleg a fruktózzal küzdünk.
11. Kittycat2 (válaszként erre: 8. - Anaterra)
2009. okt. 28. 13:32
hát ez a bajom, hogy nem eszi a gyümölcsöt. :( amíg ette a tejpépet, abba bele tudtam neki tenni banánt, almát, de most már nem akarja megenni. persze a gyümölcshiányon nem segít a méz, de kicsit idegesít, hogy nem jut elég vitaminhoz. tápszert pedig csak éjjel iszik 2 dl-t. a tej adását pedig a védőnő még nem javasolja. :( szóval tartok a vitaminhiánytól... lehet, hogy nem vagyok elég kreatív. ha van ötletetek, hogyan vehetem rá a gyümölcs evésre, mibe tegyem bele, és hogyan, osszátok meg velem légyszi.
10. ében11 (válaszként erre: 6. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 12:28
valami mást találj ki,az enyém 1 éves kora után pici tejfölös kenyeret is kapott, vagy főtt húsból néha főtt májból készítettem krémet.de nem volt sok választék-később igen amikor már lehetett több mindent adni
9. anaterra (válaszként erre: 8. - Anaterra)
2009. okt. 28. 12:26
13 hónapos, bocs:)
8. anaterra (válaszként erre: 6. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 12:26
Adsz neki mindenféle gyümölcsöt már nem egyoldalú. Egy 13 éves a dió, mogyoró, eper és méz kívételével már majdnem mindent ehet. Biztos van még egy-két kivétel. De ezeket tuti ne!
2009. okt. 28. 12:24
nem én sem adtam neki, valamikor két éves kora körül.pontosan nem tudom mert először a mézes ételekkel találkozott-mézeskalács ilyesmi aztán mézes tea vajas mézes kenyér-de ebből is keveset kapott-nem is szereti magába, csak a sütemény kalács tésztájába, teába.
2009. okt. 28. 12:24
Köszi, hogy válaszoltatok! Csak azért szerettem volna megpróbálni, mert annyira egyoldalúnak találom a hideg étkezéseit, gondoltam, feldobom egy kis vajas-mézes kenyérrel, de akkor egyenlőre ezzel még várunk.
5. gabb
2009. okt. 28. 12:23
még ne!!!!!!!!
2009. okt. 28. 12:20
Nem, nem és nem!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook