Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mézeskalácsra színes tortadara, de hogyan? fórum

Mézeskalácsra színes tortadara, de hogyan? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 17. 12:32

Csoki val bevonni vagy azt rakni rá helyenként és úgy rá a cukori.Sütés után természetesen.

Én szombaton csináltam Csokisan is és kókuszt szórtam rá .

Nagyon szép,mutatós.

Meg sima cukormázzal is lehet. ugyan így.

2012. dec. 16. 18:03
Vagy keverj össze porcukrot citromlével úgy, hogy jó sűrű masszát kapj. Ezt kend rá a sütire és szórd rá a színes tortadarát. Nagyon finom!
2012. dec. 16. 10:07

12 dkg kristálycukor

1 tojásfehérje

1 mkanál ecet, vagy 1 kkanál citromlé


Ez utóbbit csak a felverés végén kell beletenni.


Nagyon ügyelni kell arra, hogy a cukor teljesen felolvadjon a verés alatt a fehérjében, különben nem jön ki a pici lyukon, ha írókázni akarod. A porcukor azért nem jó, mert csomósodhat. De ha nem írókázni akarjátok, csak kenni a mázzal, akkor nincs gáz, ha esetleg nem olvadt el rendesen.

2012. dec. 16. 09:54
Megcsinálhatod anélkül is, mindjárt megkeresem neked akkor az arányokat
6. tacsi44 (válaszként erre: 3. - Ficánka5)
2012. dec. 16. 08:43
Megtaláltam a mázat,csak nekem nincs itthon keményítőm,at lehet helyetesíteni valamivel,nagyon fontos bele?
2012. dec. 16. 08:25
Előtte-utána. Ezt úgy szeretem :)
2012. dec. 16. 08:14
Ha nem szeretnéd, hogy sötétebb legyen a teteje, mint az oldala (a tészta már alapból barna ugye), akkor megkenheted sima tojásfehérjével. Arra is jól rá fog ragadni a tortadara, amit rászórsz. Utána mehet a sütőbe. Legalábbis én így szoktam.
2012. dec. 16. 08:06

Megkened a tetejét(sütés előtt) jól elkevert tojással, vagy csak elkevert sárgájával és rögtön rászórod a tortadarát és így sütöd meg.


De ha nekirugaszkodsz a fehér máznak, annak a recijét megtalálod a Karácsonyi naplómban az édességeknél. Hagy örüljön a picurkád, hogy díszíthet.

2012. dec. 16. 08:04
Mindenképp utána kell rárakni, miután kisültek és ki is hűltek. A legáltalánosabb díszítő ill ragasztó a cukros tojásfehérje a hab, de ha te félsz ettől, használhatsz bolti cukormázat is, arra is ráragadnak a díszek.
2012. dec. 16. 07:44
Ma szeretnék a kisfiammal mézskalácsot készíteni,a díszítéssel vagyok gondban,vettem színes tortadarát,de azt hogyan kell rárakni,sütés előtt vagy utána,mivel kell megkenni hogy rajta maradjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook