Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Metró / mozgólépcső babakocsival fórum

Metró / mozgólépcső babakocsival (tudásbázis kérdés)


18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 17. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 27. 18:35

Nem bizony.Azért írtam,mert én speciel imádok sétálni...Jól van,nagyon örülök nektek!!!:)


És ne szégyelj segítséget kérni,biztos akad valaki!!!;)

2011. máj. 27. 17:15
Specy igazad van, tényleg rövid, hamar odaértünk, a napsütés is megvolt :-) A térképen valahogy hosszabbnak tűnt. Nem bánom, hogy kihagytuk a mozgólépcsőt a metróban. Ugyanis hazafelé beugrottunk az egyik plázába, és gondoltam, hogy itt az alkalom kipróbálni a mozgólépcsőzést. Egy üzlet két szintje közötti rövid szakaszon mentünk fel a hosszú (elöl-hátul ülnek benne) babakocsival. Hát, majdnem baleset lett a vége. Ugyanis a babakocsi olyan hosszú, hogy mire az orra már odaért a mozgólépcső fenti végéhez, addig én a másik oldalon a fogóját még a levegőben tartottam, a hátsó kerekek ott libegtek, ergo nem tudtam megemelni az orrát, hogy áthidaljuk a mozgólépcső és a padló közötti pár centis szintkülönbséget. A lépcső csak ment, én meg lépkedtem, hogy ne boruljak rá a kölykökre, közben próbáltam nyomni... Valahogy csak sikerült...Szerencsére ők nem bőgtek, csak én majdnem... Szóval hosszú ikerbabakocsival nem lehet mozgólépcsőzni, ez a tanulság. Egyébként visszafelé a Heimtől elsétáltunk a Ferenc krt.-ig, és az sem volt vészesen hosszú...
16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 25. 23:52
Népligettől Nagyváradtér igen rövid sétaút...Hiába forgalmas az Üllői út,te egy igen széles járdán fogsz sétálni ragyogó napsütésben.Teljesen feleslegesen cipekednél a lépcsőkön,minthogy ezeknél a metro megállóknál nincs is mozgólépcső.
2011. máj. 25. 22:09

Sajnos én is tapasztaltam terhesen, hogy nem adják át a helyet. Fiatal srácok ott heverésznek az üléseken. Azért már 37. héten, amikor járnom kellett a Jánosba kontrollra, előfordult, hogy felállítottam őket. Akkor persze elszégyellték magukat és vörös fejjel távoztak :-)

Babakocsival ha lehet, nem is BKV-zom, mert pl. a villamoson sem szívesen állnak arrébb, holott egyértelműen ott van a babakocsi helye, még az aszfaltra is rá van festve... Én inkább megyek gyalog, ha nagyon muszáj valami vizsgálat miatt a belvárosba mennünk...

14. 902929e538 (válaszként erre: 12. - 902929e538)
2011. máj. 25. 22:07
Tényleg,ott sincs:)
2011. máj. 25. 22:06
Köszi mindenkinek a segítséget és a tippeket. Ja, tényleg, Molyka, igazad van, most jut eszembe nekem is, hogy a Nagyvárad térnél nincs is mozgólépcső. Csak sok lépcső felfelé... Na, oda tuti segítség kell, mert a babakocsi a gyerekekkel együtt kb. 40 kiló... De ha a Ferenciek terén vagy a Ferenc krt.-on, vagy akár a Kálvinon szállok fel, ott van mozgólépcső... Közben megnéztem az útvonaltervet, és látom, hogy a 103-as busztól párszáz méter gyalog, úgyhogy úgy döntöttem, marad a séta...
12. 902929e538 (válaszként erre: 10. - Molyka)
2011. máj. 25. 22:05
Sztem az a Ligetből jött :)
2011. máj. 25. 22:03

Csak figyelj hogy elötted legyen elég üres hely merthogyha tötyörögnek elötted akkor is letudj kényelmesen tolni vagy húzni a babakocsit. Én már jártam úgy hogy kihagytam pár lépcsőt magamelött és beugrottak elém, mondván ott üres.. aztánmeg morgott mert rátóltam a kocsit leszállásnál mert nemvolt hova tolnom, nameg mögötted is legyen hely ne hagyd hogy rád álljanak... Nem ijesztgetésnek szántam ezeket...

Amúgy a Heim Pál kórház a Nagyvárad téri metrónál van ott nincs mozgólépcső!!

10. Molyka
2011. máj. 25. 21:58
Amúgy a heim-nél nincs is mozgólépcső. ...
2011. máj. 25. 21:56

Szia! Nekunk konnyu sportkocsink van. En mindig menetirany szerint tolom a kocsit egy lepcsofokra es mogotte allok, ugy tartom. Rendszerint kozepre allok, igy a fiam keze sem kerul veszelybe. Felfele pedig az elso kerekek vannak egy lepcson es hatulrol tartom ugy, hogy egyenes legyen a kocsi. Tolatva nem parobaltam, felek, hogy elvagodunk. Ikerkocsi eseteben mindenkeppen kerd az egyik ellenor segitseget.

Udvozlettel: Kriszti

8. 65b16b95ab (válaszként erre: 4. - 902929e538)
2011. máj. 25. 21:55
Igen normális esetben. Volt olyan több alkalommal is, hogy már nagy pocim volt, de nem adták át helyet, inkább úgy csinált mintha aludna, vagy olvasott... szóval elég szemetek voltak néha.
2011. máj. 25. 21:53

Nem annyira vészes. Mondjuk mi már esernyőkocsival megyünk, azt viszonylag könnyű cipelni a lépcsőn. Nem tudom a többieknél hogyan volt, de mi akárhányszor bemegyünk a picúrral Pestre alig segítenek. Van, hogy még meg is bámulnak, hogy na az barom mit szerencsétlenkedik. Azért vannak üditő kivételek szerencsére.

A mozgólépcsőre nem nehéz felszállni, először én is meg voltam ijedve, de könnyebb,mint képzeltem.

2011. máj. 25. 21:46
Szia, én simán közlekedem, nem ikrekkel. Ha nincs tériszonyod, akkor tolatva menj rá a lépcsőre, amikor lefele mentek, így mind háttal vagytok, de könnyebb tartani a kocsit
5. mamcili (válaszként erre: 4. - 902929e538)
2011. máj. 25. 21:42
Sajnos én úgy tapasztalom, hogy inkább kérjen, mert én már ütköztem bele olyanba hogy kikérte magának a segítséget..., bár én a mai napig szívesen segítek bármelyik kisbabakocsisnak...sok gyerekesnek...
2011. máj. 25. 21:40
meg alap,h az ottlévőknek segíteni kéne, akár ellenőr, akár nem
2011. máj. 25. 21:39
Te legyél a lejtőn a babakocsi meg magasabban, de ha van ellenőr kérd meg, hogy segítsenek a lejutásban illetve feljutásban...a másik hogy nagyon figyelni kell a picurik kezére...
2011. máj. 25. 21:36
Ti hogyan közlekedtek Bp.-en BKV-val? A Heim Pálba kéne eljutnunk Budáról, de még soha nem mozgólépcsőztem a babakocsival (ami ráadásul egy ikerbabakocsi (egymás mögött ülnek)). Vagy marad a séta a Népligeti 103-as busz megállójából... végig a forgalmas Üllői úton?
2011. máj. 25. 21:35
Metró / mozgólépcső babakocsival

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook