Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Metodic Anyagcsere tip. táplálkozás- kinek van már tapasztalata? fórum

Metodic Anyagcsere tip. táplálkozás- kinek van már tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

2018. jan. 23. 12:29
Valaki, aki volt mérésen tudna mondani véleményt róla? Nem tudom, hogy belevágjak-e. Jókat hallottam eddig róla, de azért kíváncsi lennék több tapasztalatra is. Köszi előre is
13. emagdi (válaszként erre: 12. - CsillagVirag124)
2018. jan. 18. 11:15
gyakorolni kell még ezt a reklámozás dolgot, mert sajna még túl átlátszó ahogy írsz :)
12. csillagVirag124 (válaszként erre: 11. - SReni)
2018. jan. 18. 09:38

Én is voltam mérésen! Az igazat megvalva, egy kicsit szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, mert már rengeteg diétát kipróbáltam, de sikertelenül :( A célom az volt, hogy 8 kilót fogyjak, de valamelyik diétától csak híztam... Annyira kétségbe voltam esve, hogy majdnem feladtam. Aztán a kolleganőm ajánlott a Metodicot, és elmentem végül mérésre, amit egy percig nem bántam meg. A szakértő hölgy végtelenül kedves volt, rengeteg tanácsot kaptam tőle, és kiderült, hogy én fehérjetípusba tartozom, tehát az étkezéseim nagy részét fehérje kell, hogy kitegye. Bevált! Egy hónap alatt fogytam 2,5 kg-ot! Ez azért volt, mert el kezdtem rendelni tőlük, az ételek nagyon finomak és jól is lakok velük, és már nem csak ebédet, hanem vacsorát is tudok rendelni. A kiszállítás is simán szokott lenni, bár egyszer volt egy incidensem a futárral...

Egyébként mérés óta is tartom a kapcsolatot a szakértővel, akinél voltam, ami nekem nagyon pozitív, mert nem csak lezavartuk a mérést, hanem utána is tartja bennem a lelket :) Ő mondta, hogy nem sokára egész napos menük is lesznek.


Én szívből ajánlom mindenkinek, de csak annak, aki tényleg képes rá, hogy betartsa az étrendet :)

11. SReni
2013. dec. 29. 19:04
Én Január 07-én megyek ilyen mérésre. Már nagyon várom. Decemberben akciós volt az ára, ezért karácsonyi ajándék lett belőle.
2013. dec. 29. 11:51

Szisztok!

Találtam egy honlapot "Metodic" néven, ahol anyagcseretípus-mérést csinálnak. Sok dolgot írnak, de én inkább tapasztalatok alapján szeretnék dönteni. Az érdekelne volt-e valaki Veszprémben és ott milyen tapasztalatai voltak.

Előre is köszönöm!

2013. jún. 16. 16:16
Még valami, írd be a keresőbe: vita for you. Nekem nagyon sokat segítettek az ott leírtak - bár a tesztjük félrevezető, azt ne vedd figyelembe!
2013. jún. 16. 16:12

Sziasztok! Én másfél hónapja voltam Metodic mérésen. Vegyesek a tapasztalataim: úgy tűnik minden megáll, amit mondtak, de (bár kaptam egy több 10 oldalas anyagot a mérésről)mégis nagyon sok mindent homály fed.

Az ismereteim egy részét más honlapokról szedegettem össze, mert a Metodic mindent szigorúan titokban tart (nyilván, hogy mindenki kifizesse a minimum 30 ezer forintot)és ha beszélek egy másik "bemért"-tel, néha nem értek dolgokat. Szóval ez engem nagyon zavar, ez a "megmondtam és ne gondolkodj, hogy miért" hozzáállás. Főként, mert bár tényleg sok támpontot adnak a saját anyagcseréd működéséről, mégis mindezt NEKED kell személyre szabnod.


De: sok év(tized)es fogyókúrás- diétázós pályafutásom alatt ez tűnik a legmegbízhatóbb módszernek. Leginkább "élhetőnek". Egyáltalán nem kell éhezni és finomakat lehet enni.


A vércukrom - az eddiginél jóval több szénhidrátevés mellett is - (nagyon) rendben van, pedig néhány éve voltak inzulinrezisztenciás problémáim is.


A módszer nagy előnye, hogy figyelembe veszi az emberek különbözőségét (mostmár értem, miért híztam a rengeteg fehérjedús diétától, amelyektől más szépen lefogyott).


Viszont, ha valaki bele akar fogni, készüljön fel a véget nem érő számolgatásokra és a fegyelmezett étkezésekre. Ha valakinek ez nem fér bele az életvitelébe, akkor nem biztos, hogy megéri az árát a vizsgálat (bár nyerni mindenképpen fog vele).


Sok sikert mindenkinek!

2012. dec. 13. 21:35

sziasztok,

ha jól értem itt tulajdonképpen egy mágnesrezonanciás felmérésről beszélünk, amit elég sok helyen, lényegesen olcsóbban meg lehet kapni. apukám is nemrégiben részesült egy ilyen kezelésben, igaz ott nem kapott részletes tanácsadást hozzá. nemrégiben az egyik közösségi portálon láttam egy linket, egy genetikai súlytesztről, amely genetikai adottságaink alapján határozza meg miből és mennyit ehetünk és sportoljunk. nem olcsó, ezért még nem döntöttem el, hogy megpróbáljam-e vagy sem.

2011. okt. 19. 11:42

a belutatón én is voltam, azóta olvasgatom az ezzel kapcsolatos infó-kat


6 hete pl: kókusz olajjal főzök, már annak is érzem a hatását, de valami még hiányzik....


most kilukadt a bojler , az viszi el a vizsgálat lehetőségét....


de szivesen venném, ha lehetne elolvasni nektek mit ajálanak, egy étrendet már kaptam, de aki küldte, nagyon szenvedett az éhségtől...

2011. okt. 19. 08:33
Én is csak ajánlani tudom:-)
4. Zsú1965 (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2011. okt. 19. 08:27
Elmesélnéd, hogyan történik a mérés?
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Mari20)
2011. okt. 19. 07:57

Kipróbáltam.


A mérés után kaptam egy egyhetes étrendet, de egy idő után unalmassá vált, bár 3 hétig csináltam, és 1 kg lement.


Lehet havi étrendet is venni további -mostmár nem tudom pontosan az árát, de kb- 7.500,- Ft., de mostmár indítottak ételszállítást is, amibe csak az nem tetszik, hogy csak ebéd, holott amikor megállapítják miilyen tipusba tartozol, akkor a heti étrend az egésznapos.


Különben jónak tűnik, ha van a továbbiakra is pénzed.

Vannak ingyenes előadások, ahol 12.500 ft-nak megfelelő bónuszt kapsz, amit úgy számolnak be, hogy az első heti étrend (7.500) és még a mérés árából levonnak 5.000,- Ft-ot.


Az tényleg jó volt, hogy megállapították a mérés során, hogy milyen anyagcsere tipusba tartozm, megadták a listát, hogy mit ne fogyasszak egyáltalán (nekem a tej,tejtermék és a BÚZA mindenféle készítménye nem ajánlott:)

miből fogyasszak mértékkel, és mit ehetek "büntetlenül")


Mindezt emailben kapod meg, és még egy hónapig naponta kapsz emailt, amiben küloönböző dolgokra hívják fel a figyelmed.


Összességében: Ha van még pénzed arra, hogy +3 hét étrendet megvegyél és minden nap főzz is magadra, (de pl az ebédet rendelheted) a reggeli és a vacsora is több esetben főtt étel - megéri elmenni.


Ha erre nincs, akkor is a mérést érdemes megcsináltatni, mert legalább kapsz egy az anyagcsere tipusodnak megfelelő listát, és a hétkönapokban kerülheted ezeket az ételeket, vagy alapanyagokat.


Én pl ezóta magamnak sütök kenyeret (zab-rozslisztből) a tésztákból gluténmenteset veszek, nem eszem tejterméket, tejet régóta nem.

A reggeli "zabkásámat" rizstejjel készítem.


Mivel a kalóriát nem nézem:( igy nem fogytam, de a közérzetem jobb.

2011. okt. 19. 07:24

Nagyon érdekel, de igen húzós a mérés ára, aki már kipróbálta

kérdésem, hogy bevált?

ajálod?

2011. okt. 19. 07:23
Metodic Anyagcsere tip. táplálkozás- kinek van már tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook