Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesterséges megtermékenyítés fórum

Mesterséges megtermékenyítés (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. mimo (válaszként erre: 34. - Fish)
2007. ápr. 28. 14:42

Sziasztok!!!!


Hát az igazság hogy csak még puhatolózom, mert igaz hogy 4 évig próbálkoztunk, voltam insemináción is, de mégis sikerült spontán teherbe esnem.Most a vetélés óta egy fél éve próbálkozunk élesbe, de sikertelenül.A dokim azt mondta fél év mulva menjünk ha nem jön össze addig a babó.No a párom külföldre jár fuvarozni, nem igazán tudom most megoldani a kezeléseket, lombikot((((((.Ezt az évet még megadjuk a természetnek, és ha nem sikerül jövőre mindenképp nekikezdünk((((((((

35. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 34. - Fish)
2007. ápr. 28. 07:15
Nagyon aranyosak vagytok!Köszönöm!
34. Fish (válaszként erre: 30. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 27. 23:38

en is gratulalok!! nagyon szepek vagytok!


mimo ti mikor dontotok ebben a nehez temaban? tudjatok mar hova mentek?

33. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 31. - Mimo)
2007. ápr. 27. 21:52
Te hogy vagy lelkileg?
2007. ápr. 27. 21:52
Köszönöm aranyos vagy!!Igen,fagyasztva volt a csajszim!
31. mimo (válaszként erre: 30. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 27. 21:50
Akkor már fagyasztott embriókat ültettek be igaz??A lényeg hogy sikerült.DDDGratula, csodaszép kislány!!!!!
2007. ápr. 27. 21:49
Igen,de csak második beültetésre!
29. mimo (válaszként erre: 28. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 27. 21:48
És a második babuci neked igy sikerült????,Tök jóóó!!!!
28. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 5. - Reménysugár)
2007. ápr. 27. 21:43

Rég nem néztem be ide.


Hát a beültetés az nálunk úgy működött,hogy 2004 novemberben hormon injekciókat kaptam(Bp,Kaáli intézetben voltunk),amiket ápolónővel is lehetet volna,de én magamnak hasfalba minden este beszúrtam,már nem emlékszek rá,hány napig,utána mentünk ultrahangra,ahol megnézték,hogy állnak a tüszők,megállapitották,hogy mikor érnek be és kaptam/vettünk egy injekciót,amit a peteleszívás napja előtt este kellett beszúrni.Ettől a szuritól a tüszők olyan szintre megértek,hogy másnap reggel altatásban leszívták őket,hüvelyen keresztül.Nekem fájt a hasam utána.Miközben engem "műtöttek",a férjem spermát produkált,ez volt 2004,dec 13-án.

Hazajöhettünk.Egy pár napig telefonon érdeklődtünk,hogy vannak a "kicsi életkék".

A beültetés nem fájdalmas,nem altatnak.

Árban kb.100-150 e ft volt nekünk akkor(de csak az injekciók),mást nem kellett fizetni.

27. Fish (válaszként erre: 25. - Mimo)
2007. ápr. 27. 19:19
nalam 3 bol negy lett, amugy az eleg ritka hogy 3 bol 3 marad, ott van a redukcio is ami sikeres, csak lelkileg iszonyat nehez...
26. Fish (válaszként erre: 24. - Csibe78)
2007. ápr. 27. 19:18

rosszul tudod, meg mindig 5 lombikot finansziroznak, a tema lekerult a napirendi

tehat minden valtozatlan...

25. mimo
2007. ápr. 27. 13:38
Nagy dolog ez csajok az tutti!!!Az egyik ismerősöm 3 embriót ültetett vissza, és mind a 3 megmaradt.Hát nem irigylem((((((((((
24. Csibe78 (válaszként erre: 22. - 9a2354601b)
2007. ápr. 27. 13:31
Ebben teljesen igazad van. De hülyék lennének reklámozni, hogy sikertelenek vagyunk. Főleg most, hogy már csak kettő lombikot "finanszíroznak" :((
23. Fish (válaszként erre: 22. - 9a2354601b)
2007. ápr. 27. 01:14

hat igen, amugy a bmc es kaali a legjobb

bmc ben a legjobbak a biologusok, van embriofagyasztas is

a kaaliban Krisza a legjobb, ot csak magusnak hivjak, BMC ben sztem Zeke a legjobb

andrologus mindekettoben isteni kepesek osszesen ket spermiumbol is petesejtet gyartani, sot ismerek olyan anyukat akiknel scak egy db spermium volt es abbol sikerult a gyerek:)

22. 9a2354601b (válaszként erre: 14. - Csibe78)
2007. ápr. 26. 23:57

Ha nem tartanák titokban, hogy melyik IVF centrumban mekkora a sikerességi ráta, akkor könnyebb volna választani...

Nincs joguk visszatartani ezeket az adatokat.

21. Fish (válaszként erre: 18. - Csibe78)
2007. ápr. 26. 21:51
ezt megertem, mas is ezt mondta rola
20. Fish (válaszként erre: 19. - Csibe78)
2007. ápr. 26. 21:51

hat igen...

ot nem szeretik annyira:(

19. Csibe78 (válaszként erre: 16. - Fish)
2007. ápr. 26. 20:38
Az én dokim a Wiegandt volt
18. Csibe78 (válaszként erre: 17. - Fish)
2007. ápr. 26. 20:37
Félreértettél! Én nem az injekciók miatt, meg a különböző vizsgálatok miatt érzem negatív élménynek, hanem az orvossal nem voltam megelégedve, akihez jártunk. A szurikat, meg a HSG-t is végigcsinálnám ezerszer is, ha ezen múlna.
17. Fish (válaszként erre: 14. - Csibe78)
2007. ápr. 26. 20:04

negativ tapasztalatok a lombikkal

hat igen, senki nem szereti, hogy injekciozni kell magat, es punkciora kell menni, de ha visszane az ember minden amit tesz megszepul ha sikerul..

16. Fish (válaszként erre: 14. - Csibe78)
2007. ápr. 26. 20:01

en is hiperstimus voltam mindig 2-ra 30 petesejtem lett ebbol mondjuk csak 12 erett meg...

en ZEkehez jartam sztem ott o a legjobb

15. Fish (válaszként erre: 12. - Mimo)
2007. ápr. 26. 19:58

hat igen... en is hiztam sot elegge felborult is minden, de megeri...

az arak 80-150 kozott vannak attol fugg hova jarsz es mennyire vagy stimulahato...

a long protokol tobb mert ott egy honapig van szuri az antagonista, ill a rovid az olcsobb

fagyi babanal nincs stimulalals, tehat az a lenyeg hogy minel tobb sejt legyen! a BMC ben van petesejt fagyasztas is!

2007. ápr. 26. 19:44

Sziasztok!

Mi a János kórházban voltunk lombikon. Kb. 3 éve. Nekünk akkor kerültek a gyógyszerek 100 ezer forintba+utiköltség (nem kevés :(( ) A nővérek zömében nagyon aranyosak voltak, viszont a dokitól nem voltam elájúlva. A HSG vizsgálatot is egy vadidegen doki csinálta, nem is az én orvosom. Sőt sok esetben nem is ő vizsgált meg. És még el sem jutottunk a beültetésig, mert állítólag a nők azon 1%-hoz tartozom, akiknek az előírt hormonadag sok. De éreztem is, hogy valami nincs rendben, mert kb mikor 12-13 óra körül járt az idő, mindig nagyon rosszul voltam, és miután az ügyeleten beadattam a szurimat, nem volt semmi bajom. A prof azzal intézte el, hogy nem kell izgulni, majd három hónap múlva újra kezdjük. Tehát egy csomó gyógyszert potyára vettünk meg, a "kukában" landolt.

De hála az égnek egy kis segítséggel sikerült teherbe esnem, és mostanra már 20 hónapos a manónk.

Bocsi, ha valakit lehangoltam, de nekem csak negatív tapasztalataim voltak a lombikkal kapcsolatban. Bár az is lehet, hogy nekem nagyok az igényeim ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

13. andi1977 (válaszként erre: 12. - Mimo)
2007. ápr. 26. 17:10
a barátnöm is csinálta ö azt mondta hogy 100ezer forintba került de sjnos nem sikerült neki igy 3honap mulva ujra kezdheti
12. mimo (válaszként erre: 10. - Fish)
2007. ápr. 26. 16:54

Sanos nem derült ki az ok, csak tippelgetés, végül is fejlődésui rendellenességnek számitott.((((((


Köszi a hasznos infókat.A kállis lombikprogramot ismerem, én sajnos a sok stimulácio mellékhatásától tartok(((Több ismerősöm sokat hizott ahormoninjekcióktól!!!

Csajok tényleg kb 150 ezer ft. értéküek a gyógyik, homonkészitmények, szurik egy lombikprogramm alatt???

Még azt is most tudtam meg hogy amit nem ültetnek be, lefagyasztják....és majd később beültetik!!Ott már nem kell stimulálás, semmi??????csak beültetés, és várakozás??????

11. angi33
2007. ápr. 26. 16:21
Sziasztok!Nagyon hálás vagyok,hogy végre többet tudok a lombikrol.Jo olvasni a biztatásokat.Mert én napokon belül kezdem szedni a hormon injekciokat,és pontosan még nem tudom hány napon belül lessz a beültetés.De eléggé izgulok.A hatching mit jelent pontosan,mert erről nem sokat tudok,azért is érdekel mert én is lassan 35 leszek.
10. Fish (válaszként erre: 7. - Mimo)
2007. ápr. 26. 01:15

minden intezet mas protolokolt hasznal, atalaban hosszu (long) protkollal kezdenek, mert nem tudjak felmerni mennyire reagalsz a hormonokra

eloszor olyan injekciokat kapsz amiktol sok petesejted lesz es kozben olyat is ami meggatolja oket az ido elotti repedestol, punkcio elott(leszivas) altalaban 24 oraval elotte egy tuszoerlelot kapsz, hogy a leszivott tuszokben levo petesejtek beerjenek

majd ezeke megtermenykenyitik, vay siman, hogy raengedik a spermiumokat, vagy pedig ICSI-vel, tehat belefecskendezika spermiumot

hatchinget is lehet kerni, vagy szoktak foleg 35 ev felett, ilyenkor megvagjak a petesejt burkat, hogy az ki tudjon szabadulni konnyebben majd..

leszivas utan 3-5 napra visszarakjak a petesejteket es akkor 14 nap utan megtudod terhes vagy e..

ne felj tole, nem konnyu, de megeri!

kideult a veteles oka, sajnalom:( nagyon nehez lehetett

9. Fish (válaszként erre: 4. - Angi33)
2007. ápr. 26. 01:10
nekunk is lombikos babaink vannak kerdezz barmit ha tudok segitek! van egy alapitvanyunk is, az elobbi oldalon hogy segitsunk infoval mindenkinek ket eve gyujtom az infokat es ejjel szerkesztem az oldalt, hogy segitsunk informacioval es kesobb masokkal is a raszoruloknak!
8. Fish (válaszként erre: 7. - Mimo)
2007. ápr. 26. 01:09
a lombikbaba.hu oldalon minden infot megtalalsz
7. mimo
2007. ápr. 25. 22:37

Sziasztok!!


Én anno 4 insemináció voltam, lombikot nem mertem bevállalni((((Majd egy évre rá spontán teherbe estem, de sajnos a 20. héten elvetéltem(((Most ujra küzdünk.

Leirnátok a lombik menetét, vagyis a beavatkozást tudom, csak előtte hogy milyen szurikat, gyógyszereket kaptok.Köszi!!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook