Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mesterképzés.. fórum

Mesterképzés.. (beszélgetős fórum)


26. GaaGaa (válaszként erre: 24. - Crimson)
2011. máj. 1. 16:20
Mindenesetre köszönöm szépen és hajrá! :-)
25. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - Crimson)
2011. ápr. 30. 20:02

Az én képzésemre is kiírta. :-) De nekem meg sem fordult a fejemben ez a szak. :-) Éppen ezért nem is néztem utána.


Amúgy valahol logikus, hogy mesterszakos, mert elvileg az embernek ma csak úgy adnak diplomát, ha - elvileg - egy nyelvet középfokon már beszél. Nyilván ebből indulnak ki...

24. Crimson (válaszként erre: 23. - GaaGaa)
2011. ápr. 29. 12:10

Hááát....őszintén szólva én sem tudom biztosan. Úgy emlékszem mintha valami olyasmi lett volna írva a szakismertetőben valamilyen netes oldalon, hogy pl. egy intézményen belül az idegennyelvi kommunikátor tartja a külföldi partnerekkel a kapcsolatot. De nem tudom biztosan tényleg, én az utolsó pillanatban döntöttem el azt is, hogy beadom egyáltalán valahova a jelentkezésemet :D


Ha esetleg felvesznek, akkor majd írok, hogy mi is ez pontosan :D Én azért jelöltem be mert jól hangzik és én is nyelvek irányába szerettem volna továbbmenni. Ha már a tolmács kicsit lehetetlen mesterszak számomra, úgy gondoltam, hogy hátha ez összejön.

23. GaaGaa (válaszként erre: 21. - Crimson)
2011. ápr. 28. 22:21

Gratulálok!!!Nagyon ügyes vagy!!:-)

Ez a szak pontosan mit takar?Nem igazán vagyok tisztában ezekkel,de amint van időm,nézem a felvi.hu-t.Azért nem tudom,hogy tetszene-e,mert nem tudom mi áll mögötte,de ennek ellenére lehet,hogy bejönne :).

22. Crimson (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2011. ápr. 27. 16:12
Én úgy tudom, hogy kifejezetten nincs alapképzése. A felvi.hu-n én úgy akadtam rá, hogyha beírtam az alapképzésemet, akkor kiírta, hogy mely mesterképzésekre mehetek, és nekem ezt is kiadta pedig andragógia szakon vagyok. Szóval szerintem ez elég univerzális mesterképzés, nem kötik szerintem nagyon bizonyos alapképzésekhez.
21. Crimson (válaszként erre: 18. - GaaGaa)
2011. ápr. 27. 16:10

Ezt a fordító és tolmács mesterképzést én is néztem, nekem elvileg most lesz diplomám júniusban...nekem azért esett ki ez a dolog mert felvételi követelmény erre a mesterszakra egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsga.

Egyébként én idegennyelvi kommunikátor felsőfokú szakképzésre is beadtam a jelentkezésemet.Egy ilyen nem tetszene neked?

20. GaaGaa
2011. ápr. 27. 16:07

Kedves Fiatal nő!

Köszönöm a válaszodat.

Én jelenleg nem találok alapképzést,de lehet,hogy csak én vagyok a béna hozzá.Persze azért még keresem folyamatosan,hátha.

Speciel azon is gondolkodtam,hogyha elvégeznék egy idegenforgalmi szakmenedszer (OKJ-s)képzést majd utána tennék le tolmácsvizsgát/kat akkor nem ugyanott lennék?

Igazából pontosan sehol nem írják le,hogy mit takar ez a szakmenedzseri képzés sem...

19. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - GaaGaa)
2011. ápr. 27. 10:08

Ennek a szaknak nincs alapképzése?

Ha nincs, akkor javaslom, hogy olyan szakra jelentkezz alapképzésben, amiről aztán át tudsz jelentkezni a tolmácsra. A FELVI oldalán meg tudod nézni, hogy milyen szakhoz mik az elvárások.

18. GaaGaa
2011. ápr. 25. 22:19

Sziasztok!

Elolvastam többé-kevésbé az összes hozzászólást,szóval elnézést akinek ez a téma már lerágott csont,de elmagyaráznom mit szeretnék belőle kihozni :-).

Jövő nyáron érettségizem és mindenféleképpen nyelv(ek) irányba szeretnék menni továbbtanulni.Na,de nem tudom,hogy hova,ugyanis tök jó ötletnek tartottam az ELTE BTK fordító és tolmács szakot,viszont rá kellett döbbennem,hogy az bizony mesterképzés.Amint itt is olvastam(mondjuk hol ezt,hol azt írják)a mesterképzést megelőzi egy alapképzés ugyebár...SAJNOS.Tudom,persze ez logikus:-),de a remény hal meg utoljára,nemde?Szóval a lényeg,hogy fogalmam sincs mit csináljak,vagy egyáltalán jól tájékozódtam-e.Néztem a nyelviskolákat is,de őszintén szólva nem hiszem,hogy 8 hét alatt(vagy kevesebb) horribilis összegekért megtanulok egy nyelvet amihez eddig közöm sem volt.Sajnos a középsulim egészségügyis,szóval semmi úgymond ilyen irányú alapom nincsen.Persze járok különórára és általánosba németet,középsuliban angolt tanultam(a németet letettem),mert amíg németet tanultam ez meg sem fordult a fejemben.Pedig olyan jól hangzott,hogy "mindössze" 4 félév alatt kapok egy tolmács képesítést...:).

Ha valakinek lenne rám ideje,és tudna ebben valamiféle útbaigazítást adni azt nagyon megköszönném.Köszönöm,és bocsánat,hogy ilyen hosszú lett.(Mindenesetre ezt a levelet bemásolom a másik mesterképzéses topikba is,hátha valahol rámtalálnak;))

17. Crimson (válaszként erre: 16. - RITA1970)
2011. febr. 10. 13:22
Lehet mennie mesterképzésre, de akkor újból felvételiznie kell. Meg van szabva hány félévet finanszíroz az állam, én úgy emlékszem, hogy 12-t de ebben egyáltalán nem vagyok biztos, utána kell nézni.
2011. febr. 9. 19:53
sziasztok. . arra lenék kíváncsi , ha vki Bsc-n végez jún. ban , de nem sikerül a nyelvvizsgahiány miatt, és elmegy dolgozni . . de közben meglesz a nyelvvizsga , és folytatná Msc-n a tanulást , akkor mehet államilag támogatottra?vagy csak ktgtérítésesre?6félévet járt akkor elötte államilag támogatotta.
15. RITA1970 (válaszként erre: 14. - Crimson)
2011. febr. 6. 16:55
.most fog majd jelentkezni...term.véd.mérnök Msc-re..de nem látom hogy motiválná a hamarabb befejezés...csodára vár ahogy én látom:(
14. Crimson (válaszként erre: 13. - RITA1970)
2011. febr. 6. 15:52

Lehet, hogy a fiadat is motiválná az, hogy minél hamarabb megvan a nyelvvizsga, annál hamarabb szabadul az alapképzéstől. És annál hamarabb léphet tovább másik suliba vagy dolgozni. Nem hiszem,hogy jó lenne neki egy helyben toporogni csak emiatt.

Ha meg szabad kérdezni, ő jelentkezett már?:) Merthogy közeleg a jelentkezési határidő.

2011. febr. 6. 15:05
..irigylem a szüleid ,hogy te készülsz rá:)!!!van célod ,amit kitűztél!
12. Crimson (válaszként erre: 11. - RITA1970)
2011. febr. 6. 14:59
Hát igen, ez a nyelvvizsga kérdés nagyon sok egyetemistánál sarkallatos pont...Én készülök gőzerővel, áprilisban megyek, de sajnos a nyelvvizsga a pénzről szól, és szeretik buktatgatni az embereket.Van egy bizonyos százalék akiket átengednek, a többieket meg meghúzzák. Szerintem készülni kell rá, és ha az anyagiak megvannak hozzá annyiszor próbálkozni amennyit csak lehet az államvizsgáig.
11. RITA1970 (válaszként erre: 10. - Crimson)
2011. febr. 6. 14:51
..na ő is így gondolná..csak azt nem értem miért nem tesz vmit hogy sikerüljön a nyelvv.??
10. Crimson (válaszként erre: 9. - Crimson)
2011. febr. 6. 14:50
Azt kihagytam, hogy pont azért jelöltem meg én is,mert ide akkor is mehetek ha véletlenül nem lesz meg a nyelvvizsgám időben.
9. Crimson (válaszként erre: 8. - RITA1970)
2011. febr. 6. 14:49
Igen, én is most fogok végezni alapképzésen, és két mesterképzés mellett egy felsőfokú szakképzést is megjelöltem.
2011. febr. 6. 14:11

:)gyerekemről van szó ,én már kiöregedtem belőle..

..lusta és makacs,de remélem majd azért felnő:(

.és alapképzés után ,ha nyelvvizsga miatt nincs diploma még. ..,felsőfokú képzésre lehet jelentkezni...?

7. Crimson (válaszként erre: 6. - Diegóóó)
2011. febr. 6. 13:15

Alapképzésnél ha államvizsgáig nincs nyelvvizsgád, akkor nem kapsz rendes diplomát hanem valami papírt. Akkor veheted át a rendes oklevelet, ha megvan a nyelvvizsgád. Intézményenként változó szerintem, hogy a nyelvvizsgát meddig lehet húzni, ahova én járok, itt két év a türelmi idő. Utána elévül a dolog és kezdheti elölről a képzést az ember, ha két évig nem szerezi meg a nyelvvizsgát.


Egyébként július 7.-éig lehet még elküldeni a hiányzó dokumentumokat az oktatási hivatalnak...szóval ha addig kiderül, hogy sikerült a nyelvvizsgád, és az állmvizsga is megvan, akkor már csak a ponthatár lehet az akadály, hogy felvegyenek mesterszakra.

6. diegóóó (válaszként erre: 5. - RITA1970)
2011. febr. 6. 12:38
Én úgy tudom, hogy a nyelvvizsgát most már bármikor be lehet mutatni egy 2004-es rendeletmódosítás után. Nincs időbeli korlát, akár 50 év múlva is át lehet venni a diplomát.
2011. febr. 6. 12:34

..:)köszi..megnézem pontosan a felvi.hu-n.

még vmi ,ha nincs meg a nyelvvizsga ,meddig van határidő?,hogy meglegyen és így a diploma is?

4. diegóóó (válaszként erre: 2. - Moncsóóó)
2011. febr. 6. 12:31

Ez így van. Az alapképzés elvégzés feltétel.Azzal együtt jár a nyelvvizsga is, mert amíg az nincs addig nincs diploma sem.


Államilag támogatott képzés lehetséges levelezőn is, de nem minden esetben.Ezt szak válogatja.Van ahol indítanak levelezőn, van ahol pedig csak költségtérítéses képzésben vehetsz részt.

2011. febr. 6. 12:31
Vannak levelezős államilag támogatott képzések, de nem minden szaknál. Felvi.hu-n meg tudod nézni.
2011. febr. 6. 12:29

Szia!

Mindennek meg kell lennie ahhoz, hogy mesterképzésre mehess: nyelvvizsga, szakdolgozat + védés, államvizsga.

A nyelvvizsga nem tolódhat, mivel az kell ahhoz, hogy kiadják a diplomát. Csak így van lezárva az alapképzés.

A levelező is lehet államilag támogatott én úgy tudom, de a felvételi tájékoztatóban meg tudod nézni.

2011. febr. 6. 12:25

Sziasztok..szeretnék informálódni:)

ha egyetemi Bsc. után Msc-re jelentkezik valaki ,csak akkor van esély ,ha megvan a nyelvvizsga és minden vizsga ,szakdolgozat...

vagy a nyelvvizsga ideje tolódhat?

Ha levelező képzésre jelentkezik ,az is lehet államilag támogatott vagy nem ?..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook