Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mesetortát szeretnék készíteni. Segítenél? fórum

Mesetortát szeretnék készíteni. Segítenél? (tudásbázis kérdés)


21. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Dovima)
2010. júl. 13. 00:31

Szia.


Válogatott édességek-Nassok ez a címe.

Ha beírod a keresőbe szerintem kiadja.

Ha nem, akkor az adatlapomon, az interaktivitásnál megkeresheted.

20. Gine (válaszként erre: 19. - Gine)
2010. júl. 7. 18:08
jav.:pillecukorból
19. Gine (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. júl. 7. 18:08

Szia!:)


Tudom ajánlani marcipán helyett a fondantot,könnyebb formázni.Pillecukorbol tudod megcsinálni,a tv-ben van egy műsor,ahol nagy cukrászok ezzel doliznak.Tesóm szokta ezt a módszert használi.

18. 9c8432d068 (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2010. júl. 7. 18:00
Fantasztikus torták,de annyira undorodom a kigyónak még csak a látványától is,hogy meghalnék,ha ennem kellene belőle. :)
2010. júl. 6. 08:25

Az én barbim



[link]

16. Hoxa
2010. júl. 5. 11:18
pár képes ötlet:
kígyó torta képek

Én színes marcipánnal csináltam eddig 3 mesetortát, nem olyan nagy ördöngősség. Vágj bele bátran!
15. 2104cc91e8 (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2010. júl. 4. 22:35
Ilyen nagyon ügyes háziasszonynak mint Te vagy, ez a kis dícséret szerintem kijár Veronikám!!!
14. dovima (válaszként erre: 11. - Pné Veronika)
2010. júl. 4. 16:42

Szia!

Engem is érdekelnének a tortáid,de nem találom a naplód:(

Segítenél??

Köszi

2010. júl. 4. 16:40

Barbi:

[link]

2010. júl. 4. 16:36

Pillangó:

[link]

11. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Panka78)
2010. júl. 4. 16:07

Nincs mit. :-)

Recepteket a sütis naplómban találhatsz, pl. piskótalap, krémek, ilyesmi... A tartalomjegyzék az első bejegyzésnél, aztán minden 500.-nál.

2010. júl. 4. 16:03

Mennyi-mennyi jó kis ötlet!

Köszönöm:)


Hiába! Látni, hogy nem nagyon szoktam sütni. Így jár az aki nem édesszájú.. ütése sincs a sütéshez:P

9. ében11 (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2010. júl. 4. 15:57
jó ötlet-a feje meg lehetne tojás alakra kivágott piskóta.ezt talán lehetne tölteni is krémmel-bevonni színes marcipánnal-lehet kapni színes marcipán tömböket.és a nyelvét is marcipánból megformázni.díszíteni meg színes cukorkákkal vagy mandulával esetleg csokival megcsorgatni-de lehet kapni olyan színes cukormázat amivel írni is lehet-olyan csőrös a feje-és azzal lehetne pikkelyeket kockákat csíkokat rajzolni a marcipánnal bevont testre.vagy az is szembe jutott, hogy tölteléket készíteni mint a puncstortánál és belecsavarni a kinyújtott marcipánlapba-mint a rétest-és akkor arr tekered csavarod a testet ahogy akarod-a fejét meg ráhajthatná a testére-mintha körbe lenne feltekeredve a kígyó-olyan csigavonalba.
2010. júl. 4. 15:57

Sziasztok. Fiti köszönöm a dicsérő szavaidat. :-)


Panka.

Én a helyedben piskóta lapot készítenék, megkenném lekvárral vagy krémmel és aztán bevonnám vagy olvasztott fehér csokival, vagy pedig tejszínhabbal díszíteném. A hab annyival egyszerűbb, hogy a piskóta egyeletlenségét könnyen eltüntetheted vele és tudod színezni is. A csoki macerásabb, könnyen megköt még idő előtt. De lehet kapni fehér marcipánt is, azt is tudod kinyújtva bevonni vele. Ha segítség kell, még gondolkodom, vagy kérdezz nyugodtan. :-)

2010. júl. 4. 15:44
Itt találtam kígyó tortát: [link] , bár nincs hozzá leírás. Szerintem ha írsz a blog tulajának biztos segít.
2010. júl. 4. 15:24

piskotatészta csikokra vágva a hullámos rész meg kanyarintott darabokkal, attól függ mekkorát akarsz


albertkeksz segítségével ha nem akarsz bajlódni a tésztasütéssel.


kekszgolyó tésztájával készíted bevonod marcipánnal vegyesen 2-3 színnel, 3szögek segítségével :)

5. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2010. júl. 4. 15:17

Csak azért kérdeztem, mert itt nagyon ügyes sütő-főző társunk Pné Veronika, aki még Barbi tortát is tud sütni!


A kígyó torta nem lehet nehéz, mert csak kerek piskótákat (legalább kettőt!)kell sütni és két kanyart kivágni belőle és ellenkező oldalára összeilleszteni, nem tudom érted-e mit akarok mondani, mert ügyetlenül fogalmazom meg :(

Olyan S alakú kígyó lesz belőle :)

Sok sikert a tortához!!

Kislányodnak

Boldog szülinapot, jó egészséget kívánok!!

2010. júl. 4. 15:16

métereskalács?

tésztájának segítségével,

bevonhatod marcipán masszával...

2010. júl. 4. 15:12

Olyan oldalakat keresek, ahol részletes leírást kapok a készítésről.


Kislányom kígyó formájú tortát szeretne, de elkezdeni sem tudom:D


Valami kekszes alapra gondoltam.. (talán az jól- és könnyen formázható)

2010. júl. 4. 15:11
Milyenre gondoltál?
2010. júl. 4. 15:10
Mesetortát szeretnék készíteni. Segítenél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook