Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meséljünk a babának! fórum

Meséljünk a babának! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meséljünk a babának!

2010. okt. 6. 17:14
Nekem soha nem olvastak..rengeteg játékom volt...na meg a tesóm!Viszont én azt a hibát nem követem el.Mi délután olvasunk a kislányommal.Van amikor ő mesél...Imádom!Viszont este a kékfülű nyuszi aludni készül...az örök sláger!
11. vivili
2009. ápr. 3. 11:58

laczoo, nem szereted a c betűt? :)


Az én kisfiam bár nagyon szereti a meséket, néha nekem nincs kedvem olvasni. Ilyenkor apával arról mesélünk, hogy mi volt akkor, amikor mi gyerekek voltunk - vagyis milyen sok minden NEM volt :) De a legjobb az, ha ugyanebben a témában anyukám mesél a tanyasi életről és az állatokról.

10. visike
2009. jan. 27. 14:45

Sziasztok!


Az én kislányom most töltötte be a 2-őt! Imádja a meséket, mi is előszedtük a régi bakelitokat, karácsony óta a Regélő a nagy kedvenc már szinte az összes dalt és mesét együtt énekli a "gyerekekkel". Olyan édes, ahogy ott áll a lemezjátszó előtt és áhítattal nézi és énekel.

Könyvben a sztár Kipp-kopp és természetesen Thomas. Szerencsére a Tv nem érdekli, bár nem is szól egész nap...

9. d70dba7a0a (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2008. nov. 16. 22:26

Tényleg nagyon jó, én is ezt csináltam, rengeteg ütött, kopott, pattogó bakelit lemezünk van, visszahozza a gyerekkoromat, Halász Judit, Vitai Ildikó, a Regélő, és a többi 80-as évek beli lemez!


Aztán, mikor a fiam beleesett a "Rontó Pál" korszakba, sajnos tönkretette a lemezjátszót, azóta nincs...

Hol lehet venni lemezjátszót?

2008. nov. 16. 21:54

Nekem 3 hónapos a kislányom,mi a régi meselemezeket halgatjuk az esti szopi közben,és tudom hogy még nem fogja fel,de valahol szeretném hinni hogy igen!

Mi gyerek korunkban sokat halgattuk ezeket a lemezeket az öcséimmel esténként lefekvés után!

Ha rosszak voltunk,az volt a bünti,hogy az aznap esti mese ki maradt!

Mérhetetlenül jó érzés most ugyanezeket a kicsit recsegős hanglemezeket halgatni az én kislányommal!És ártani nem árthatok vele,sőt remélem ezzel a módszerrel meg szokja,és a későbbiekben meg tudom szerettetni vele a mese olvasást,hallgatást!

2008. nov. 16. 17:32

Nagyon egyetértek a kezdő cikkel! Rendkívül fontos a mese, és vers olvasás - nem szabad az időt rá sajnálni!Szerinte pótolhatatlan veszteség éri azokat a gyerekeket, akiknek sosem mesélnek.


Az egyébként gyakori, hogy egy pici gyereket nem köt le a "leülök, és mesélek" - de ilyenkor is lehet trükkökhöz folyamodni: énekelni, verselni lehet akár pelenkázás közben, séta közben, etetés közben.

A kisfiamat nehezebb volt rászoktatnom, mint a lányomat, de ma már ő is imádja, ha felolvasok neki.

Az olyan könyveket szeretjük, amik valódi emberi értékeket közvetítenek, és nincs bennük durva erőszak (kivéve a klasszikus Grimm, és egyéb népmesék)


Nálunk nagy kedvenc: Marék Veronika könyvei, a Boribon sorozat (3, és 5 évesek), a Thomas a Gőzmozdony, Mazsola, Weöres Sándor versei...stb.

2008. szept. 24. 12:12
Én 7 éves lányomnak esténként mesélek, és jön a 13 hós hugi is. Felmászik az ágyra és tudja mi jön. Persze inkább csapkodja a könyvet és húzza az úját, mint én a lapon. De ha mondom, hogy gyere mesélek, indul a nagylány szobájába. Olyan édi.
2008. júl. 26. 14:58
Én akkor szoktam a tízhónapos kislányomnak mesélni, amikor hintában ül, így nem unatkozik. Tudom, hogy még nem nagyon érti, amit mesélek, és nem is igazán érdekli, de nem lehet elég korán kezdeni... :)
4. abe24d45e1 (válaszként erre: 2. - 09d65bf33d)
2008. márc. 17. 17:48

Szia Borzi!

Nekem egy hat eves fiam van,nagyon hiperaktiv gyerek.Csak azt szeretnem mondani neked ,hogy en is ilyen cipokben jartam mint te es nem erdemes rea eroltettni amit nem akkar.Kesobb ugysem fogja jo szivel tenni.Az en fiam a konyhabol a lapos tanyerjaimal kezdte es be sem fejezte addig amig mind ossze nem torte oket.

Es mar megbocsas de a kisfiad 16 honaposan meg kicsi az ilyen dolgokhoz.

3. 3a903e18a5 (válaszként erre: 2. - 09d65bf33d)
2008. febr. 22. 08:44

Szia! Ne aggódj!! Mint a cikkben is írva van,kevés ideig köti le babát,mert még nincs elég türelme hozzá!!És annyi felfedezetlen dolog van számára.

Az én kisfiamnak elalvás előtt éneklek,meg kemény lapos könyvet kicsit nézi és tovább áll. :))

Sok jó készségfejlesztő van van. A kockák is ,meg az építő játékok.

2008. febr. 22. 07:22
Most hogy elolvastam ezt a cikket, kezdek aggódni: az én kisfiam 16 hónapos és egy percig se bírja lekötni a figyelmét se könyv, se mondóka se mese. Csak a kütyük érdeklik, építőjáték, meg mindenféle szerelhető dolog-bár általában ez alatt rombolást, szétszerelést kell érteni-de max. ha éneklek neki, arra hajlandó kb. 3-4 percig odafigyelni. Utána már elkezd visítani (nem tudom miért, lehet nem tetszik neki).Van vki, aki hasonló cipőben járt?
2008. febr. 12. 11:03
Biztosan mi is emlékszünk, mikor gyermekkorunkban szüleink, nagyszüleink mesét olvastak vagy csak úgy mondták emlékezetből, talán éppen akkor találták ki. Csodálkozva ültünk és néztük őket, izgatottan vártuk a mese végét. Vajon mi fog történni? Győzedelmeskedik-e a jó és a rossz elnyeri méltó büntetését? Miért fosztanánk meg gyermekeinket ezektől az örömöktől?

Ugrás a teljes írásra: Meséljünk a babának!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook