Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
485. Lindike01 (válaszként erre: 474. - Sucika17)
2008. okt. 4. 19:24
Tiszteletben tartom a nézeteidet,de meglátszik,hogy /szerencsére/nem jártál még ilyen cipőben!Én 5 éves korom óta szorongásos pánikbeteg vagyok,amivel nehéz terhet tettem a családom vállára.Ez nem hülyeség,hanem betegség!Nem jó az agy szerotonin szintje.Amióta szedek rá gyógyszereket,rendbe jöttem,és nem értem,hogy juthattak eszembe a rosszabbnál rosszabb gondolatok.Nem kérjük,hogy kívül állok ezt megértsék,csak ne törjenek pálcát a fejünk felett.Pont az ilyen vélemények miatt félnek a kedélybetegek szakemberhez fordulni!/"aki hülye ,az haljon meg"/
484. Bemo
2008. okt. 4. 18:53

MEGHÍVÓ

RENESZÁNSZ ÉS LÉLEK – KULTÚRA ÉS MŰVÉSZET EGYÜTT, A LELKI EGÉSZSÉG SZOLGÁLATÁBAN

A Hungarofest Kht. – Reneszánsz Programiroda és a Magyar Pszichiátriai Társaság tisztelettel meghívja Önt és partnerét 2008. október 11-én, a Lelki Egészség Világnapja alkalmából szervezett egész napos programsorozatára.

Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum

(H-1053 Budapest Károlyi Mihály u. 16.)

Időpont: 2008. október 11.


A Lelki Egészség Világnapjának fővédnökei:

§ Dr. Hiller István, oktatási és kulturális miniszter

§ Dr. Székely Tamás, egészségügyi miniszter


Védnökök:

§ Demszky Gábor, főpolgármester

§ Szűcs Erika, szociális és munkaügyi miniszter


A nap programja:


09.30 – 10.00 Regisztráció

10.00 – 13.00 Köszöntők, plenáris ülések, A mentális egészség javításáról szóló stratégiai program társadalmi egyeztetésének meghirdetése

13.00 – 14.00 A Magyar Pszichiátriai Társaság sajtótájékoztatója

13.00 – 19.30 Előadások, kerekasztal-beszélgetések meghívott előadók és civil szervezetek részvételével, gyermekprogramok, kulturális programok

19.00 – 20.30 Palya Bea koncertje


PROGRAM

RENESZÁNSZ ÉS LÉLEK – KULTÚRA ÉS MŰVÉSZET EGYÜTT, A LELKI EGÉSZSÉG SZOLGÁLATÁBAN

2008. OKTÓBER 11 – PETŐFI IRODALMI MÚZEUM


DÍSZTEREM


10.00 – 10.15 Köszöntőt mond:

dr. Kurimay Tamás, a Konferencia elnöke (Magyar Pszichiátriai Társaság)

Rubovszky Rita, a Hungarofest Kht igazgatója

dr. Harmatta János – a Magyar Pszichiátriai Társaság elnöke


10.15 – 11.00 Matt Muijen M.D., Ph.D.– WHO – Europe, Regional advisor – Európai országok lelki egészséggel kapcsolatos felméréséről és WHO ajánlások Magyarország részére

Üléselnök: Prof. Bitter István SE Klinika igazgató


11.00 – 11.15 kávészünet


11.15 – 11.35 Prof. Dr. Rihmer Zoltán – Dr. Purebl György - Depresszió és öngyilkosság

11.35 – 11.55 Prof. Dr. Rajna Péter – Az idős korról másképpen?

12.00 – 12.30 Prof. Dr. Czeizel Endre – A magyar művészek családfái – Szükséges-e a művésztehetségnek szenvedni?


13.00 – 14.00 ebédszünet, sajtótájékoztató


14.00 – 14.30 Prof. Dr. Bitter István: Implementis – on-line segítség a lelki egészség megőrzéséért folytatott európai munkához

14.30 – 15.15 Valachi Anna - Művészet és pszichoanalízis „Csak ültünk ott, mi három árva, ki-ki magában, egyedül”- József (Attila) és testvérei: a családvesztés közös traumájának egyéni feldolgozási lehetőségei

Bánffy Edit előadóművész – József Attila – Naplórészletek/versek felolvasása

15.15 – 16.00 Popper Péter – Kultúra – Vallás és Lelki egészség

16.10 – 16.55 Jankovics Marcell - Giccs és lélek

17.00 – 17.30 Tari Annamária workshopja a családi problémákról

19.00 – 20.30 Palya Bea koncertje, részletekkel Weöres Sándor Psziché című művéből


LOTZ TE

A rendezvény ideje alatt sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt, egy jó beszélgetésre az életről,halálról,öngyilkosságról az Életlánc Egyesület standjánál.

483. 2ab728965c (válaszként erre: 482. - Enci2)
2008. aug. 24. 20:44
Jaj, Istent ne keverjük bele, így is elég a baja, ha van....
482. enci2
2008. aug. 23. 11:32
Isten adta az életet ő is vehei el!!
481. 2ab728965c (válaszként erre: 480. - 9778ca1817)
2008. aug. 21. 14:29
Jaj, kérlek ne tedd, hiányozni fogsz!!!!!!!!!!
2008. aug. 21. 12:23
Viszont nagyon "csúnyák" vagytok, nem is járok többet erre :P A szuicid hajlamaimat máshol élem ki és máshol rosszindulatúskodok. :D :D :D
479. 9778ca1817 (válaszként erre: 464. - 2ab728965c)
2008. aug. 21. 12:17
Semmi kominikációs hiba, se kedély szítogatás :) Padlót fogtam, de alaposan. Azóta kissé feltápászkodtam.
2008. aug. 21. 09:32
Bemutatkozásaitok alapján sok értelmes emberrel találkoztam, éppen ezért meglepő, hogy milyen meggondolatlanul itéltek meg élete legnehezebb időszakában élő embereket. Úgy gondolom, azoknak akik nem tapasztalták meg saját bőrükben, vagy valamilyen formában az élet kilátástalanságait nem illik elitélő véleményt mondani szerencsétlen embertársairól. Vannak súlyos betegségek és vannak a léleknek olyan mélységei, ami a tudatállapotot végletesen beszűkiti. Ezeknek az embereknek, az aki nem élte át sorsukat, nem hiteles. Nem tudja megmagyarázni, hogy az élet szép, mert neki éppen nem szép, sőt elviselhetetlen és nem lát kiutat gondjaiból. Harcol a környezetével, aki vagy nem figyel rá, vagy elbagatelizálja problémáit és harcol saját magával. Nem itélhetjük el őket, nagyon gyötrelmes, hosszú önmarcangolás után sem könnyű kimondani eddig és nem tovább. Ezt ott és akkor komolyan gondolják. Ha túléli az öngyilkossági kisérletet fogja fel úgy a környezete, barátok, munkatársak, hogy a lelke sikoltott segitségért. Mindenképpen szakember és a környezete segitségével, ráfigyeléssel sikerülhet átértékelni az addigi életét. Annak a hatalmas sokknak köszönhetően amit átélt, változtatni tud és fog, a világot és az életet szépnek fogja találni és mélységesen szégyelni fogja gyengeségét. Senkinek sem szabadna eljutni odáig, hogy az öngyilkosságot válassza egyedüli megoldásként. Ebben környetének is van nagyon sok feladata van.
477. vicky_
2008. aug. 20. 23:23
Hidd el, adódnak olyan helyzetek, amikor komolyan elgondolokodsz azon, hogy mit tegyél... Nekem két gyermekem van, elvileg tökéletes házasságom, viszont tele vagyunk adóssággal, munkanélküli vagyok, semmi esélyem arra, hogy normális munkát találjak normális fizetéssel, és időnként én is azon kapon magam, hogy csak az jár a fejemben, más megoldás nem létezik csak az, hogy véget vessek az életemnek. És nem gyávaságból, hanem egyszerűen a kilátástalanság miatt. Ami engem visszatartott, az a két gyönyörű kislányom. Pedig nagyon sokszor voltam-vagyok mélyponton, de mindig visszatart valami, illetve valakik... Remélem érthető voltam, de egy másik fórumon is írtam már, hogy egy kissé spicces vagyok, mivel ma van a szülinapom:))) Úgyhogy bocsi, ha egy kicsit zavaros volt a mondandóm:)))
2008. aug. 20. 19:47
Itt egyedül a kérdés a hülyeség. Miért lennénk öngyilkosok. Egyáltalán nem biztos hogy utána visszajöhetsz kísérteni meg ilyesmi. Így viszontmég megkeserítheted mások életét.
2008. aug. 20. 16:23

"life’s a gift and we dont choose how we live it

I thank the Lord every night Im still here livin"

(Master P)


:D érdmes rap-et halgatni, eröt ad a továblépéshez..


Baby please don't cry, you got to keep your head up

Even when the road is hard, never give up (Tupac)

2008. aug. 11. 13:57
Erre a kérdésre egy kedves ismerősöm azt mondaná, : "aki hülye,haljon meg". Ebben van igazság, ha valaki kapott egy lehetőséget az életben,hogy éljen, akkor azt használja ki és éljen! Találja meg az apró dolgokat az életben, és becsülje meg a saját életét. Mert nem mindenkinek adatik meg az élet!
2008. aug. 11. 13:28
Hupsz most én se olvastam fejjebb, és nem láttam hoyg Lea pl mit írt. Bocsi, szóval tényleg rá vonatkoztattam, főleg mert kiirtam egy tudásbázis kérdést, és elég tirpák dolgot reagált.
472. 025c5b6977 (válaszként erre: 467. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 11. 13:26

Ha ez megnyugtat szerintem én is szuicid hajlamú vagyok, elég sokszor voltam depis és gondolkoztam az öngyilkosságon, sőt... Talán olyan volt az egész mint amit most Árva Galamb visszaad itt tudásbázisban.

Na megpróbálom átfogalmazni, aki sokat mondja hogy meg fogja tenni, az valószínűleg nem fogja, csak a figyelmet akarja felkelteni, aki meg akarja tenni az nem mondja, hogy még véletlenül se mentsék meg. Ezt tanultam pszichológiából is. Vannak akik sokat mondják és meg is teszik, mindenféle véglet van.

Ezek az emberek kiáltanak a segítségért, és rosszul veszik a segélykéréseiket.


Amit írtam konkrétan Árva Galambra gondoltam, és a történethez tartozik hogy ő szerintem csak bosszantja itt az embereket és beszól mindenkinek hogy másnak se legyen jobb. Persze nem jó modszert válaszottam azzal amit írtam, csak így reagáltam le.


Sajnálom anyudat, és eszembe se jutott bárkit megbántani vagy bármi hasonló

471. a26b2a1b7e (válaszként erre: 468. - Supin)
2008. aug. 11. 10:59

Ez is jó, meg szerintem a figyelem, és a valódi szabadság és bizonyos fajta függetlenség is sokat segít. Mert sokszor van az, hogy valaki börtönben érzi magát, és azért akar öngyilkos lenni, mert nem találja a saját szabadságát, azaz, hogy valóban önállóan és függetlenül dönthet bizonyos élethelyzetekben. Hanem csak megfelelni akar, és végül ha már nem tud megfelelni, úgy érzi, hogy nincs más kiút, hiszen, ha nem felelt meg az elvárásoknak, akkor Ő nem megfelelő ember, ergó, nincs joga élni... Sokan ezért akarnak meghalni... És sajnos az "elnyomó" környezet a legkevésbé sem tudja, hogy mit tegyen, hogy jobb legyen a helyzet. Mert mennek a már "bevált" és megszokott klisék, és ez a 22-es csapdája...

Amúgy a törődéssel, és a szeretettel is lehet valakit "börtönbe zárni"...

470. a26b2a1b7e (válaszként erre: 469. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 11. 10:54
Ja, értem, akkor félreértettem. Csak nem olvastam több oldalt vissza, meg több fórumot se most hirtelen...
469. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 467. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 11. 10:12
Félreérted a helyzetet. Ő arról beszélt, hogy Árva Galamb beszólásait kell levegőnek nézni. Ha elolvasod, mindenkihez minden topicban van egy-két "kedves" szava.
468. supin (válaszként erre: 467. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 11. 10:05
Nos ez a módszer se jó. Több törődést és szeretetet kell adni. Ez szinte bevállik!!
467. a26b2a1b7e (válaszként erre: 466. - 025c5b6977)
2008. aug. 11. 10:03

Igen, az anyukámnál is bevált ez a módszer... Mindig halni akart, évek óta mondta mindenkinek, végül már levegőnek nézték. Így végül valóban öngyilkos lett 29 évesen...

Ha a "levegőnek néző" módszer lényege az, hogy a suicid hajlamú ember megtegye azt amire a leginkább vágyik, akkor anyukámnál ez valóban "bevált" ez a módszer, mert megtette, és most októberben lesz 22 éve, hogy már nem él...


Azért kíváncsi lennék az ellenpéldáidra, hogy a szubjektumodban hány embert ismersz, aki alapvetően suicid hajlamú volt, és levegőnek nézték, majd ettől teljesen megváltozott az élete, és máig is boldogan él, és soha többé nem gondol az öngyilkosságra? Csak azért kérdem, mert azt írod, hogy ez egy bevált módszer. Gondolom, hogy tapasztalatból írod...

2008. aug. 9. 10:52

Egyébként egy bevállt módszer ha az ilyen embereket levegőnek nézi az ember, mert amig látja hogy van reakció addig ez élteti, és kedvét találja benne, hogy van értelme, ha semmibe veszik, talán rájön hogy értelmetlen amit csinál.


Az öngyilkosság (csak hogy a témánál maradjak), sok ember fejében megfordul, és van amikor tényleg ez az egyetlen kiút, mert nem lát mást, nem tud mást látni a problémában lévő ember. Ha találnak az ilyen emberek segítséget, akár pszichológus, kineziológus, asztrólogus, bárki akinek tud hinni, aki visszaadja az életét, belátja majd hogy milyen buta módon is viselkedett. Az életben sok öröm van, és tényleg ha az ember kilábal a rossz időszakából és elkezdi látni a szépet, rájön arra hogy miért is ne legyen öngyilkos az ember.

465. 2ab728965c (válaszként erre: 463. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 9. 10:44
Erre fel most én is személyeskedtem egy sort, de ezzel részemről vége is, itt a pont.
464. 2ab728965c (válaszként erre: 458. - 9778ca1817)
2008. aug. 9. 10:42

Szia Galamb, ha valóban így gondolod,( hogy semmi értelme az életednek és halni akarsz) akkor kis hiba csúszott az előző kommunikációidba.

A másik verzió, hogy a kedélyeket szeretnéd szítani, az meg nem annyira vicces ám, mint ahogy azt gondolod.

Még valami: aki testileg egészséges, az lehet hogy mentálisan beteg. Ilyenkor mi van, az is dögöljön meg, vagy az már "igazolt" betegnek számít a Te verziódban?

Nem kívánom hogy válaszolj, csak jó lenne ha kicsit elgondolkoznál a kijelentéseiden amiket teszel.

463. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 462. - 2ab728965c)
2008. aug. 9. 10:39
Egyetértünk. Eszembe sincs személyeskedni, ezért kérdeztem.
462. 2ab728965c (válaszként erre: 461. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 9. 10:36
Ha átmentek személyeskedésbe, abból semmi jó nem fog kisülni.
461. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 458. - 9778ca1817)
2008. aug. 9. 10:19
Akkor most már értem, miért vagy ilyen borzasztóan rosszindatú minden hozzászólásodban. Tényleg nem találsz semmi olyat, ami csak egy kicsi örömet is okoz?
460. 97c5294a47 (válaszként erre: 458. - 9778ca1817)
2008. aug. 9. 08:53
Miért nem keresel akkor valami öngyilkossággal foglalkozó portálokat? Talán akkor megtalálnád a neked való társaságot.
459. df2a740c00 (válaszként erre: 458. - 9778ca1817)
2008. aug. 9. 08:46
No, csak nem megfogadod a saját tanácsodat?
458. 9778ca1817 (válaszként erre: 457. - 2ab728965c)
2008. aug. 9. 00:59

Akármit írtam is lentebb, teljesen át tudom érezni amit mondasz :(

Játszom a gondolattal. Jó lenne kilépni az egészből. Elfáradtam. Nincs az életemnek már semmi értelme. Nincs öröm, csak bánat.

2008. aug. 4. 08:11
Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog , elmagyarázni mg nem lehet,sőt nem is érdemes---aki nincs benne annak így is meg úgy is "érthetetlen nyavalygás" marad, aki benne van maga is, annak viszont nincs mit magyarázni mert Ő érzi, és passz.
2008. aug. 3. 22:56
Ha depressziós vagy, és akkor törnek rád ezek a gondolatok, akkor semmiképp se! hülyeség egy hangulatnyi ingadozás miatt eldobni az életet! Amúgy is hülyeség, de ebből kifolyólag még inkább. csak sajnos aki éppen benne van ebben az állapotban ezt nem látja át.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook