Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
665. f64f0d9a69 (válaszként erre: 663. - 625b4da9ec)
2010. szept. 22. 20:37

Aki komolyan meg akarja tenni, azt nem lehet lebeszélni róla. Szerintem nem is kell. Akkor legfeljebb később teszi. Aki ilyet tesz, már nem egyszerű eset. Ott már egészen biztosan gáz van.

Mint embert sajnálom - inkább a hozzátartozóit - de lehet, mindenkinek jobb ha megy. Életrevaló ember ilyet nem tesz, csak a gyenge. Szerintem.

664. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 662. - 099c0bed40)
2010. szept. 22. 20:33
az emberek altalaban szeretnek menekulni a problemak elol mint megoldani es erre mi a legjobb megoldas"ongyilkos leszek" ezzel o mentesul minden foldi problematol,de mi leszz utanna a szeretteivel azaokkal akik addig korulvettek ot, ezzel mar nem gondol senki,mert az o problemaja a legnagyobb amit csak igy lehet megoldani,a problemak csak ideig oraig tartanak,elobb utobb van rajuk megoldas nem kellene a halalba menekulni.
663. 625b4da9ec (válaszként erre: 662. - 099c0bed40)
2010. szept. 22. 20:31

Alább azt szűrtem le a hsz-aidból, hogy mindenkinek joga van dönteni életéről/haláláról.

Ennek ismeretében nem értem miért is kellene lelkiismeret furdalást érezni, ha egy ismerős mégis az önpusztítás mellett dönt????

Joga van hozzá, vagy nem???

2010. szept. 22. 18:15

Bocs hogy belekotyogok, de én legalább ugyanennyi ellenpéldát tudok felhozni az ismeretségi körömből.

Ahogy a hétköznapi emberek is másként reagálnak és élnek meg dolgokat, úgy a potenciális öngyilkosok sem egyformák: van aki százszor elmondja és százegyedszerre megteszi: nekem pl. több volt barátom is ezt csinálta , akkor olyan "megint feltette a megakarokhalni lemezt" jellegűnek tűnt az a szöveg, és egy idő után már rá se rándítottam, aztán miután bekövetkezett az előtte milliószor elmesélt tragédia , hát ne tudd meg milyen lelkifurdalásom volt.

Ők jelezték, csak éppen nem vette senki komolyan az unalomig ismételt szövegüket.

Ezt azért írtam le, hogy legyünk tisztában azzal, igen is létezik olyan hogy "cry for help", és az nem minden esetben csak a környezet sakkban tartása.

661. bd37ba754f (válaszként erre: 658. - D62762eb79)
2010. szept. 22. 15:30
nem kitaláltam hanem sajnos elég sokszori tapasztalat.pl Éesapám egyetlen testvére 45 évesen felakasztotta magát.Mindezt ugy hogy egy gyönyörünek tünő házasság,biztos sőt jó anyagi helyzet,saját ház,két felső iskolát végzett gyönyörü lány,nagyon jó munkahely mellett.Soha semmi jelét nem adta annak hogy bármi probléma lenne sőt mindig csak szép és jó dolgokat mondtak.Meghalt..okát nem tudjuk.Rá pár hétre az apósa aki mára 60 at taposta felakasztotta magát.Itt is minden megvolt amire ember vágyhat.okát nem tudjuk...a haveromat aki nem volt iszákos,nem volt kifejezetten oka rá mert nem egy lelkizős depresziós tipus voltegy nap az erdőbe felakasztva találták meg.Ő se beszélt senkinek.És itt a másik példa:öcsém kismilliószor eljátsza hogy megy kifekszik a sinekre,felakasztja magát,öngyilkos lesz volt hogy bucsu leveleket küldött majd eltünt egy nap mulva elő került félrészegen..Vagy a saját példám:rengetegszer áltam gyerek fejjel a kötél előtt,vagy vagdostam össze magam amiket persze elmondtam a barátnőimnek.Tudom hogy sose tettem volna meg de figyelemfelkeltésnek hogy vegyék észre a problémámat tökéletes volt..Ha igazán akartam volna oda áltam volna és megcsinálom.Ma már csak arra gondolok mekkora fas.voltam:)
660. 099c0bed40 (válaszként erre: 658. - D62762eb79)
2010. szept. 22. 09:56

Erről van szó.

De ezt--amit írsz-- azok, akinek a lelke okés ,( vagy uram bocsá' mindehhez még egészségesen önzőek is) ,úgysem értik meg----kár a gőzért, szinte mindig heves vitává fajul az ilyen véleménykülönbségek vége, azért írtam az előbb hogy részemről erre a témára itt a pont.

Nem óhajtok senkit meggyőzni, és azt sem várom el senkitől hogy egyetértsen velem, így aztán béke van, és mindenki azt gondolhat amit akar, illetve ami őszerinte helyes.

659. 099c0bed40 (válaszként erre: 655. - E0cc1567a0)
2010. szept. 22. 09:49
Szia, véleményt megosztani természetesen lehet, hisz erre vannak ezek a fórumok kitalálva, csak akkor el kell viselni hogy a Te véleményedre íródnak merőben más vélemények( sőt tanácsok) is, amik nem biztos hogy mindig pozitívak és előbbre leszel velük.
658. d62762eb79 (válaszként erre: 650. - Bd37ba754f)
2010. szept. 22. 09:47

ilyen mondás nincs, ezt te most találtad ki, mert olyan jól hangzik. de mindegy is: nincs igazad-- minden öngyilkos ad jeleket, küld segélykiáltásokat. nem igaz, h aki beszél róla, nem teszi meg. bárcsak így lenne, de NINCS így.


az, h "aki beszél róla az csak a ködbe kiált segitségért", az így is van, a környezet legtöbbször nem veszi komolyan, pont ezért, amiket leírtatok.

657. 099c0bed40 (válaszként erre: 656. - C27c71e957)
2010. szept. 22. 09:46

Nem szeretnék veszekedésbe torkollani, de ha csak egyetlen szakcikket elolvasol, abban kerek-perec le van írva hogy ez is csak egy olyan "tévhit" mint az hogy amelyik kutya ugat az nem harap.( ki lehet próbálni, mármint ez utóbbit!)

Egyébként való igaz, hogy ocsmány dolog ilyet tenni.

656. c27c71e957 (válaszként erre: 642. - 099c0bed40)
2010. szept. 22. 09:08
Azért nem kicsit abban is van hiba, aki évtizedeken át eljátszik a gondolattal, revolverezi a környezetét, nyilván a sokadiknál nem veszik komolyan. Aki meg akar halni, megteszi, nem kér hozzá tanácsot.
655. e0cc1567a0 (válaszként erre: 652. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 23:09

Bármit lehet hinni:D

Ha unatkoznék itt lognék egésznap:D


egyébként meg más az hogy vki úgy érzi hogy azt kell tennie, mint aki szeretne is...

Én nem akarok meghalni.. de mikor olyan ahelyzet akkor érzem hogy most igen kellene, de nem akarnék.. Vmilyen szinten azért vok még... Mert bátorság kell azért ahhoz..


Nem tagadom, hogy már csináltam olyat amiből halál is lehet..

Pl: 3x ittam Xanaksz gyógyszerre 50 fokos házi pálinkákat.. és gondolkodás nélkül megcsináltam, csak épp erős a szivem..:D

Nem is azért írok ide hogy próbáljatok lebeszélni avgy megsajnyáljatok, egyikre sincs szükségem.. csupán megosztottam véleményem.. És abból kiindulva idáig fajúlt a dolog ennyi :)

654. f64f0d9a69 (válaszként erre: 653. - 8c73a5832e)
2010. szept. 21. 20:07
Vannak gonosz lények is ...
2010. szept. 21. 19:38
Én is a gyerekeimre gondolok,és az,hogy egy bizonyos illetőnek NEM teszem meg ezt a szívességet,pedig azt ajánlotta nekem ,hogy dögöljek meg,és minden problémám megoldódik...
652. f64f0d9a69 (válaszként erre: 647. - E0cc1567a0)
2010. szept. 21. 19:30

Mondjuk, te egyáltalán nem akarsz meghalni!

Mert akkor nem terveznél jövőre:

20-án ezt írtad egy másik topikban:

"Viccen kivűl..

Biciklizem és focizom:D és jövőre tervezem a Lacrosse-t is:)"

Akkor te unatkozol, mert nem találsz értelmes elfoglaltságot.

651. Mamika50 (válaszként erre: 647. - E0cc1567a0)
2010. szept. 21. 18:11
Valami van benne .. mert egy nő aki velem volt a kórházba, Ő pontosan elmesélte mi történt vele és hogyan élesztették újra ,még azt is hol folyott a vér róla .Látta magát kivülről .Sajnos, én nem emlékszem semmire .
2010. szept. 21. 15:25
igen van egy mondás:Aki meg akarja tenni az nem beszél róla hanem meg teszi.Innentől kezdve aki beszél róla az csak a ködbe kiált segitségért
649. 3265084553 (válaszként erre: 648. - Bd37ba754f)
2010. szept. 21. 15:20
Nem jellemző hogy biztosra mennek. Mindig hagynak némi esélyt hogy megmentsék őket, többnyire meg is mentik.
2010. szept. 21. 15:12
Az öngyilkosság a gyenge emberek mottója.Aki megteszi az a leggyengébb ember s ha megteszi egészségére.Sajnálni sem tudnám csak azt amit hátrahagy.De ha neki könnyebb...ott a kötél,hajszáritó a fürdőkádba,kés,vonat,duna,gyógyszer de a legjobb ha mindent egybe csinál biztos ami biztos alapon:D pl beveszi a gyógyszereket,kötelet köt a nyakába amit ráköt a hidra egy marha nagy vezetéken lógó hajszáritóval és egy vonat sinnel a nyakába és bele ugrik a dunába egy kést a nyakához tartva persze hogy menet közbe még azt is vágja el de nem ér csalni nem bampijumpingal kell leugrani:)
647. e0cc1567a0 (válaszként erre: 645. - Mamika50)
2010. szept. 21. 15:09
Kitudja.. lehet hogy a halál után is létezik még élet vagy ilyesmi..
2010. szept. 21. 15:09
jaj de hányszor vetődött fel bennem is a kérdés...most már tudom hogy a jobbat választottam.Minden nap lehetne egy okom de minden nap van 1000 másik okom amiért nem.
2010. szept. 21. 15:01
Miért ne legyünk öngyilkosok ,mert ha meghalunk nemtudjuk visszacsinálni !!! Hiába is gondolnánk meg magunkat .
2010. szept. 21. 14:32

Megírtam az elején hogy makacs vagyok:D

szóval az itt lévő véleményeket szívesen elolvasgatom, de amit gondolok, és érzem hogy helyesen cselekednék azt nem adom fel.. és mint írtam makacs vagyok. lehet győzködni de nem fog megváltozni az életre való véleményem:)))

2010. szept. 21. 14:27

Szüleimmel teljesen jó a kapcsolatom.:)

Nincs velük gond hála...


vázavize: Teljesen mindegy tényleg hogy hány évesen gondoltam erre.. Mindenkinek van egy lelke.. és mindenki maga eltudja dönteni mit érez vagy épp mire készül..

Nem kortol függ...

642. 099c0bed40 (válaszként erre: 641. - C27c71e957)
2010. szept. 21. 14:14

Bocsánat hogy beleszólok, de honnan tudod hogy milyen a kapcsolata a családjával, kap-e tőlük szeretetet vagy odafigyelést egyáltalán, vannak-e barátai, van-e valaki, akihez őszintén fordulhat a fájdalmával, a kétségeivel és a többi, Nektek lehet hogy nüansznyi és nevetségesnek ható, Őt viszont nagyon is bántó gondolataival-----sok olyan kérdés van ám még ebben a témában ami nyitott, nem csak azon kell lovagolni hogy másnak is szokott szerelmi bánata lenni, meg hogy mindössze 20 éves, hogy képzeli hogy a halálra mer gondolni.....

Ha nem érti meg senki, azaz magára marad, akkor tök mindegy mennyi idős, egy idő után a tudata beszűkül és úgy érzi bezáródik előtte a világ.

Csak akkor már késő lesz segíteni és okosságokkal bombázni, mert ide se fog írni.

641. c27c71e957 (válaszként erre: 609. - E0cc1567a0)
2010. szept. 21. 13:40
Szerelmi bánat? Ne őrjíts meg... van olyan ember, aki megérdemli a szívességet, hogy félreállj? Gondold végig, csak neki teszel jót. És gondolj a szeretteidre, hozzátartozóidra, mekkora fájdalmat okoznál, ha elveszítenének. Egy lány, akit talán néhány hónapja ismersz, nem írhatja felül a 20 éves kapcsolatodat a családdal.
640. Georg2010 (válaszként erre: 638. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 13:27

Kb. erre gondoltam én is az előző válaszomnál.

A másik indok pedig az, hogy a lélek nem azért születik le az új testbe, hogy idő előtt, azaz a megfelelő tanulási fázis előtt kiszálljon.

Van halálút beépítve akár 5 is, ha valaki menni akar, de azt a sors könyve illetve az általunk megírt forgatókönyv majd hozza. Ha valaki nagyon ragaszkodik az élethez úgy is az utolsó halálút, azaz a biológiai öregedés az, ami miatt meghal.

Ha valaki öngyilkos lesz az megfutamodás a rá kimért megpróbáltatások elől, azon kívül nincs is értelme ezt választani, mert a következő leszületéskor az el nem végzett feladatokat végre kell hajtani a lélek fejlődése miatt.

Szóljon, ha valaki nem érti.

639. e0cc1567a0 (válaszként erre: 638. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 12:22
Erre nemtok mit mondani..
638. f64f0d9a69 (válaszként erre: 607. - E0cc1567a0)
2010. szept. 21. 11:41

Ezeknek a fiataloknak nagy valószinűséggel nincs semmi céljuk, csak élnek a vak világban.

A fiamnak - még a középiskolában - volt egy osztálytársa, aki a beteg anyukájával élt. A fiú a nappali iskola mellett rengeteget dolgozott, hogy meg tudjanak élni. Ez mellett jól tanult és azóta már a főiskolát is elvégezte. Pedig ő igazán nem kapott meg semmit mástól, sőt az anyukájáról is neki kellett gondoskodnia. Még sem akart meghalni, mert nem úgy alakultak a dolgai ahogy szerette volna. Na ő, nem akármilyen EMBER.

Egyes fiatalok fejében nagyon nagy a káosz. Ha valami nem úgy történik, ahogy ÉN AKAROM, inkább meghalok. Ajjjajjajj...

637. 3265084553 (válaszként erre: 1. - 5824769bdc)
2010. szept. 21. 08:50
Minek siettetni? Jön az magától is.
636. e0cc1567a0 (válaszként erre: 633. - Georg2010)
2010. szept. 21. 08:38

Ez nem ráérés kérdése...


Ez OK kérdés.. probléma..stb..

És nem kell Orvos mielőtt esetleg felhoznád!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook