Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mérleg jegy vagy ascendensűek itt vagytok? fórum

Mérleg jegy vagy ascendensűek itt vagytok? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 7. 16:18
itt
53. aa325a0d3e (válaszként erre: 51. - Cel)
2012. febr. 20. 18:30
Aki jegyhatáron születnek, rájuk szinte mindig jellemző mindkét jegyből valamilyen jellegzetes tulajdonság. Ismerek oroszlán/szűz, kos/bika, ikrek/rák, bika/ikrek határán születetteket ,akikre határozottan jellemző mindkettő.
52. cel (válaszként erre: 46. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 18:21

Ezt egyszerűen úgy nevezem: a lélek. Leszületsz egy testbe, egy állapotba ahol is a lélek igyekszik emberi testben teljesíteni a feladatát, mondhatod karmának is. Ha sikerül, akkor a lélek az emberi test halála után magasabb szintre lép.


Biztosan egyszerű vagyok mint a fa ék, de a dolgokat is szeretem egyszerűnek látni:)

51. cel (válaszként erre: 1. - F18a14c8fb)
2012. febr. 20. 18:12

Mérleg vagyok, a jegy első napján születtem. A jegyre jellemző vonások bennem is meg vannak, de egy két szűzre jellemző vonásom is akad, mint a hogyan a húgomnak aki a szűz jegy utolsó napján született, vannak mérlegre vonatkozó vonásai is, ami lehet a közeli születés nap hatása, de lehet a család befolyásoló erejének következménye is.

Nem iker gyerekek vagyunk, néhány óra eltéréssel 12 év korkülönbség van köztünk.

50. aa325a0d3e (válaszként erre: 49. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 17:29
Erről a "traditio"-ról még nem hallottam.Mi a lényege? Az eredeti buddhizmustól miben más az újabb ?
49. Én-Önmagam (válaszként erre: 48. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 20. 08:41

Igen. A buddhizmus (az eredeti) közelebb áll hozzám, mint a materializmus és a tradícionális metafizika még közelebb áll hozzám, mint a buddhizmus...


A "traditio" egy emberi érzéseket, emóciókat, személyiséget "nélkülöző" ősi tan, amely a Lét és Nemlét vonatkozásában tárja fel a Létesült és Nem létesült Világ, Világok összefüggéseit, működését...

48. aa325a0d3e (válaszként erre: 46. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 19:38
Ahogy látom, hozzád a buddhizmus áll legközelebb.
47. aa325a0d3e (válaszként erre: 46. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 19:15
Így már értem amit a 44-ben írtál.
46. Én-Önmagam (válaszként erre: 45. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 19. 18:00

Hát persze! Éppen ez az!

Épp azt szeretném elmondani, hogy az abszolútum (Teljes eloldódottság) amely egy isten feletti "istenségnek" nevezhető, de tulajdonképpen "abban" van minden, még a semmi is... :-)

Huhh, de nem lesz egyszerű leírni...

Tehát ez a minőség nem sérül az által, hogy valaki nem találja meg a "felébredést" vagy a Nirvánát, vagy a Paradicsomot.

Én, ember voltomban halandó vagyok. Ember vagyok az emberek között, halandó vagyok a halandók között, de Eredetem szerint, végső minőségemben ez az isten feletti istenség lennék, hiszen minden "ebből" ered...


Ha az ember életében nem törekszik a szellemi princípiumok feltalálásában és nem ismeri fel eredetét, abban az esetben érzései, vágyai, elmeműködései a halál után "keringenek" a fizikai és egyéb világokban, hogy újra megnyilvánuláshoz jussanak. Abban az esetben már nem tartja össze a fizikai test, mivel az is eloszlik...

Minden és mindenki energia...

45. aa325a0d3e (válaszként erre: 44. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 17:44

"Ez jelenti azt, ha az ember nem tudja életében a szellemi minőséget feltalálni, abban az esetben a halál után az életét alkotó minőségek, energiák teljes egészében feloszlanak az univerzumban. . . hiszen a tudata tagadja a halál utánni "létet"."


Ez igazságtalan lenne, mert akkor egyesek kiválasztottak lennének a szellmi létre, mások meg nem. Az univerzumnak mint igazságnak nem számít hogy hiszed vagy tagadod.

44. Én-Önmagam (válaszként erre: 43. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 19. 17:36

Én nem hiszek a reinkarnációban, de az inkarnációban igen.

Most már nem gondolom azt, hogy van egy halhatatlan lélek, amelyik életről életre újjászületik, amíg érdemes lesz arra, hogy elérje a "Paradicsomot".

De hiszek a Szellem hallhatatlanságában, az energiák újra "születésében", megnyilvánulásában ami nem egyenlő a lélek újjászületésével...

Abban teljesen egyetértek Veled, hogy a Nemlét nem hiányolja a Létet, de a Nemlét és Lét is az idő és tér felett "álló", abból eredő Abszolútumból következik...


Állásőpontom szerint létezik teljes megsemmisülés, ami felé jelenleg az emberek haladnak... persze ez még pár ezer év, de létezik...

A teljes megsemmisülés szanszkrit nyelven nirguna-mula-prakti-laya, a minőségtelen gyökértermészetben való feloldódás...

Ez jelenti azt, ha az ember nem tudja életében a szellemi minőséget feltalálni, abban az esetben a halál után az életét alkotó minőségek, energiák teljes egészében feloszlanak az univerzumban...hiszen a tudata tagadja a halál utánni "létet".

43. aa325a0d3e (válaszként erre: 42. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 11:36
Nem okoz káoszt, csak kicsit többet gondolkodok. Megtaláltam a nyugalmat a megszűnés gondolatában (talán mert a teljes megszűnésben nem hiszek, vagy mert bízok a tarmézetben vagy teremtőben hogy ha azt szánta nekünk akkor úgy van jól) , de a reinkarnációs elméletben vagy a nem anyagi létformás létezésben is. A nemlét nem hiányolja a létet, szerintem. Abban nem vagyok biztos, hogy teljesen meg lehet szűnni, mert atomi vagy egyéb alkotóink azért megmaradnak. A reinkarnáció elképzelhető egy életen belül is. Amúgy is feleslegesnek látom, hogy oda-vissza alakulgassunk ilyenné vagy olyanná.
42. Én-Önmagam (válaszként erre: 41. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 19. 09:46

De hát a két világnézet (materilaista - szellemi) teljesen ellentétes nézetek...

Ha mindkettővel szimpatizálsz, az egy teljes káoszt okozhat benned. Vagy Te ezt nem így látod?


Az egyik azt "mondja" hogy csak az ember a születésétől fogva a haláláig "van". A másik azt mondja, hogy születés előtt is és halál után is van "élet". Sajnos én ezt nem tudom összehozni... :-)

41. aa325a0d3e (válaszként erre: 40. - Én-Önmagam)
2012. febr. 18. 22:12
Úgy , hogy mindkét világnézetben megtaláltam a megnyugtató tényezőt. És mivel egyikben se tudok teljesen hinni vagy nem hinni, ezért mindkettővel modellezek jelenségeket, történésekett, összefüggéseket. Erről sokaknak biztos az jut eszébe, hogy két urat nem lehet szolgálni. Én meg azt mondom, hogy ami úr és szolgálni kellne, azt nem szabad szolgálni.
40. Én-Önmagam (válaszként erre: 39. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 18. 12:53

Igen, igen, persze az sem biztos, hogy valamiből, valamit meg kell tanulnunk, ebben is igazad van, hiszen az Lét egy Játék, a Világ egy Varázslat, Lilá, Mayá...


Írtad, hogy kétféle módon szemléled a világot, materialista és ezotérikus módon...ez hogyan "csinálod"???

39. aa325a0d3e (válaszként erre: 38. - Én-Önmagam)
2012. febr. 17. 20:05
Szerintem azzal foglalkozunk amit meg akarunk ismerni vagy amit bizonyos körülmények ránk kényszerítenek. Azért nem írom azt hogy amivel dolgunk van, mert attól hogy bizonyos tantások ezt írják, attól még nem biztos hogy azért van valmivel dolgunk. Én kétféle módon szemlélem világot egyszerre , ezoterikusan és materialista módon.
38. Én-Önmagam (válaszként erre: 37. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 17. 19:07

Kedves Entsy!


Én nem tudok róla, hogy gúnyoldótam volna Rajtad, de ha Te így érezted, akkor bocsánatot kérek Tőled... Biztos vagyok abban, hogy szándékosan nem fogok megbántani senkit.

Az, hogy az emberek nincsenek "egy szinten" ez tény, ezzel kapcoslatban lehet vitát indítani nagyon szívesen leírom a véleményemet. Véleményemet...amely nem biztos, hogy másnak is hasonló, mint az enyém...de ez így van rendjén...


Halvány lila gőzöm nincs, hogy mivel szeretsz és mivel foglalkozol, de tudom, hogy az emberek 99,9 százaléka nem azzal fogllakozik, amivel kellene...saját létével, életével, halálával...


Mégy egyszer, biztosítalak a felől, hogy nem volt szándékomban megbántani...ha ezt úgy érezted, sajnálom...

37. aa325a0d3e (válaszként erre: 35. - Én-Önmagam)
2012. febr. 17. 18:34
Mi lenne szerinted az a magasztos dolog amivel foglalkoznom kellene? Honnan tudod hogy mivel foglalkozom? Csak gúnyolódsz, hogy ilyen meg olyan szinten vagyok.
36. aa325a0d3e (válaszként erre: 35. - Én-Önmagam)
2012. febr. 16. 19:49
Mindennek megvan az ideje, hogy ki mikor mivel foglalkozik.
35. Én-Önmagam (válaszként erre: 34. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 16. 08:47

Azt gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy "jósolnak" e vagy sem, teljesen mindegy, hogy megmondják e a jövőt vagy sem, teljesen mindegy, hogy van e valóság alapja vagy nincs.


Egy adekvát utat járó, szellemi embernek nem ezekkel a dolgokkal kellene foglalkoznia, mert ez talán századlagos dolog...

34. aa325a0d3e (válaszként erre: 33. - Én-Önmagam)
2012. febr. 15. 19:33
Nem jósolnak. Pont arról írtam.
33. Én-Önmagam (válaszként erre: 31. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 15. 18:31

Igen. Akkor ha többre nem vagy képes...


Túl lehet lépni a csillagok által "jósolt" dolgokon... :-)

2012. febr. 15. 18:29
A katonás rend idegesít. Azt a fajta rendet szeretem ahol még látszik hogy laknak a házban és használják is.
31. aa325a0d3e (válaszként erre: 30. - Én-Önmagam)
2012. febr. 15. 18:22
Engem a jövőleíró része sosem érdekelt. A személyiségleíró rész igen.A személyiségünk határozza meg a jövőnket, életutunkat.
30. Én-Önmagam (válaszként erre: 29. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 15. 18:12

A bolygók állása születésünkor előjelezhet az életünkre vonatkozó utalásokat. Ez a fontos, hogy u t a l á s o k a t, nem pedig törvényszerűségeket.

Lényegében a horoszkóp nem csak a jövőt mutatja meg, ahogy a mai modern életünkben ezt annyira fontos dolognak tartunk, hanem egyéb életutakat és történéseket.

Az asztrológiában még nem mélyültem el annyira, de az eddigi ismereteim szerint az a horoszkóp, amit mostanában művelnek emberek, annak semmi köze nincs a szellemi, spirituális létünkhöz...


Egyebek között ha valaki életében kellő módon követi a szellemi út lehetőségeit, teljes mértékben felülírja a horoszkóp és a karma-banda törvényeit...

29. aa325a0d3e (válaszként erre: 13. - Én-Önmagam)
2012. febr. 14. 20:32
Engem az érdekel ,tényleg úgy van-e ahogy az egyes bolygállások jellemzőit írják. Szerintem az asztrológia nem az alaplényegünket írja le, hanem annak megnyilvánulásait, arányokban és a bejárt utunkat.
2012. febr. 14. 20:23
Extrém érzékeny vagyok. Mondjuk a napjegyem halak, és a halakat amúgy is nagyon érzéknynek írják. Már kicsi koromban elsírtam magam ha csúnyán nézett rám az óvónéni. A divatolás viszont csak egészséges mértékben jellemző rám, inkább sportosan elegáns a stílisom. Akikkel szerelmi kapcsolatom volt, ők nyilas, bak, ikrek, mérleg jegyűek.
27. aa325a0d3e (válaszként erre: 26. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 14. 20:19
Most hogy jobban megnéztem épphogy mérleg mindkettő.
2012. febr. 14. 20:17
Mondjuk ahogy ez a képlet mutatja, a holdjegyem épphogy szűz, az ac-m meg majdnem szűz jegyben van. Más kalkulátorok meg határozattan mérlegnek írják. De volt amikor szűznek. Nehéz kiigazodni rajta.
25. aa325a0d3e (válaszként erre: 23. - Én-Önmagam)
2012. febr. 14. 20:13
Köszi :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook