Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mérgező szülő fórum

Mérgező szülő (beszélgetős fórum)


17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. júl. 20. 18:32
Attól még bánthatja. Az én anyósomék is leszarták a kölyköket, és attól még, hogy semmilyen segítség nem kellett tőlük, maga a tudat, hogy az unokák nem mozgatnak meg bennük semmit, az szar.
16. Jucus555 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. júl. 20. 18:21
Lehet, így nevelte az anyukája, nincs családi példa előtte, csak kapja ezt folyamatosan, egyoldalúan😞
15. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 20. 17:06

Miért kellene?

Magadnak és férjednek vállaltad őket. Nem hinném, hogy anyád kérése volt a négy gyerek.

14. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Papája)
2021. júl. 20. 17:05

Miért kellene segítenie? Ő már felnevelt 3 gyereket egyedül.

A f.i gondolom a saját kontójára vállalt négy gyereket.

A nagyszülő saját döntése, hogy mennyire akar részt venni az unokái életében.

Az érzelmi zsarolást én sem hagynám, udvariasan végighallgatom, majd leteszem a telefont. És a lehető legritkábban hívom fel.

2021. júl. 19. 10:48

Úgy érezheted hogy amikor elkezd panaszkodni, a feszültséget generálja benned. Ezért az első panasz szóra feszült leszel, amit érez is rajtad.


Nem lehet hogy a kétségbeesés, az elhagyatottság érzése hozza ki belőle mint segítségkiáltásképpen a panaszáradatot? Úgy szoktál leülni vele beszélgetni, hogy érzi rajtad, őszintén érdekel téged mikor megkérdezed hogy van? Megkérdezed hogy van? Érzi azt hogy mellette állsz ha elesettnek érzi magát és reménytelennek a helyzetét? Érez felőled őszinte szeretetet?


Mikor azt érzi hogy a panasz szavai hallatán feszült leszel az együttérzés helyett, az olyan neki mintha belerúgnál.


Végigolvastam a bejegyzéseket. Az jött le, hogy mindenki a felszíni megnyilvánulások után mondott véleményt, sőt, megkockáztatom, ítélkezett. Igazából véleményt nyilvánítani is úgy lehetne igazán, ha mindkét fél nyilatkozik az ügyben. De az biztos, hogy egy lelkileg sérült ember másként viselkedik mint egy egészséges. Bejegyzéseidből nekem az jön le, hogy édesanyádnak segítségre van szüksége.


Na, most lehet engem is megkövezni. :)

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2021. júl. 19. 10:01

Nem csak engem boldogit,vannak testvéreim őket is.

Mindenkinek ugyanazt mondja el.

Régen nem volt ilyen,egyedül nevelt minket,de rengeteg anyagi és erzelmi támogatást kapott a nagyszüleimtől.

Lett egy élettársa aki szintén alkesz,párszor agyonverte ő a Isten.

Arról nem beszélve hogy a beszélgetések 90%a róla szól,mennyit dolgozik,neki is biztos agydaganata van.

De akkor vele mi lesz ha meghal.

Nagyon gáz.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
2021. júl. 19. 08:58
Hát engem bánt az is hogy nem foglalkozik a gyerekekkel.
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:53
Most igazából mi a baj, hogy siránkozik, vagy hogy nem unokázik? Mert unokázni nem kötelessége, a siránkozás meg simán megelőzhető, ha nem hívod fel, és ennyi...
9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:44

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

4 gyerek mellett neki kellene segítenie hidd el.

Zsarol unalmában. Az nem igaz, hogy a gyereknek kell a szülőt keresnie minden alkalommal. A szülő is keresheti. Ne hívogasd, akkor kevesebb lesz a bosszúság.

Én biztosan nem hallgatnám a zsaroló nyafogását.

Mondd neki, ha dögölni akar, akkor tegye, de hagyja abba a fölösleges panaszkodást, mert nem állsz vele többet szóba.

Az ilyenek csak addig csinálják a műsort, amég van közönség. Ha nem veszed a lapot, akkor egy idő után abbahagyja. Rajtad múlik !

8. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:32

Olvastad a könyvet ? A " Mérgező szülők"-et ? Én igen. Anyád önző, érzelmi zsaroló és még alkoholista is. Folyton lelkiismeret furdalást akar okozni Neked, azt akarja, hogy csak körülötte forogjanak a gondolataid, sajnáld őt egyfolytában.

Ne hívd minden nap, csak mondjuk heti 1X, és ha kezdi a szokásos sajnáltatást, búcsúzz el !

Van testvéred ? Csak Téged " boldogít" ? Régen is ilyen volt, gyerekkorodban ? Egyedül él ?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. júl. 19. 07:37

Nem tudom🙃

Lehet 😔

Egyszerűen szerintem ez nem fog változni,csak rosszabb lesz.

Csak saját maga érdekli semmi más.

2021. júl. 19. 07:20
Nekünk nem egy az anyánk? Én nagyon ritkán egy hónapban egyszer beszélek vele. Amikor elkezdi, elköszönök. Ennyi!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2021. júl. 19. 07:17

Ha meg nem keresem és nem hivogatom,akkor meg azt hajtja hogy mindig a gyereknek kell keresni a szüleit,hogy ő mennyit segitett az öreganyáméknak,munka,gyerekek mellett.

Így a vitát elkerülve inkább keresem.

4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 07:15

Sajnálom.Az a baj lehet hogy az ilyen embereknek soha senki nem mondja meg az igazat.

Amennyiben zömmel telefonon kommunikáltok,próbáld meg azt mondani,anya most épp nem jókor hívtál hogy beszélgessünk,el vagyok foglalva.

Hátha elgondolkodik,nincs minden úgy ahogy ő akarja.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 07:05
Valószínűleg azt szeretné, hpgy foglalkozzanak vele. Így próbál kicsikarni többlet elismerést, figyelmet, sőt szánalmat. De csak addig, míg ő szeretné. Ha éppen jól mennek dolgai, semmi baja...szörnyű energiavámpír.
2. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 06:56

Ne haragudj,de elég hü.... vagy amiért egyáltalán foglalkozol vele,attól,hogy valaki a szülőnk,társunk vagy gyermekünk,még nem kell feláldozni magad,meg szenvedned,mert ő "más" utat jár,mindenki úgy bas..a el az életét ahogyan csak akarja,ha ha hiszed ha nem az az ő dolga,nem a tiéd!Rengeteg dolog lehet az életedben amiért hálás lehetsz,figyelj arra,ne pedig erre.

Lelkiismeret-furdalásod meg ne legyen,megpróbáltál már mindent,túl sokat is,ami nem megy nem kell erőltetni,aki pedig dögleni szeretni....hát hajrá.

Nem,nem vagyok szívtelen meg érzéketlen stb.

Túlságosan rövid az élet,hogy csak úgy elpazaroljuk a drága és véges energiánkat!

2021. júl. 19. 06:03

Nem vagyok már fiatal.

Háromgyerekes édes anya vagyok,úton van a negyedik babám.

A problémám gyökere az anyám.

Soha nem foglalkozik velük,de mondjuk velem se.

Csak saját magával.

Nyilván tartom vele a kapcsolatot de már kezdem unni amit évek óta művel.

Évek óta telefonon hallgatom/hallgatjuk-

Megfogok dögleni,nagyon beteg vagyok.

Nem tudom ezt elvégezni,nem tudom azt elvégezni.

Nagyon rosszak lettek az eredményeim,nem tudom meddig fogok élni még.De jó lenne ha már megdöglenék.

Az igazság az hogy évek óta semmi nem változik,persze amikor alkoholt kell fogyasztani semmi baja.

Akkor nem beteg.

Engem ez olyan szinten lehúz,hogy elmondhatatlan.

Jelenleg itthon vagyok,sokat járunk a lányaimmal strandra és csak nézek hogy tőle 15-20 évvel idősebbek unokáznak.

Komolyan ilyen szép,es értelmes unokáim lennènek minden időmet nekik szentelném.

Ő meg folyamatosan csak nyomja hogy itt fáj ott fáj megdöglök.

Bármilyen orvoshoz megy,nála mindig daganatot találnak,de “érdemben” semmi nem történik.

Legutóbb én vittem hasi uh-ra,minden negatív lett,majd később már azt mondta félreolvastam a leletet,mindenhol találtak eltérést.

Sajnos rohadt patt helyzet ez,de bármikor keresem nyomja a pofàmba a sz@rt,ami már úgy érzem megfojt,és lenyom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook