Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Méregtelenítés böjttel fórum

Méregtelenítés böjttel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méregtelenítés böjttel

1 2
2010. márc. 6. 18:55

Van valakinek tapasztalata szállodai léböjttel kapcsolatban?

Nyertem egy utalványt, és érdekelne, hogy mire számítsak.

2009. febr. 19. 16:38

Olvasgattam ezt a témát és teljesen igaza van az egyik kedves beírónak. Szubjektív az, hogy kinek mi a jó és mi használ, de pont ezért van ez a fórum, hogy


leírjuk sokan a tapasztalatunkat és hát ha te is az vagy akinek az én tippem használ. A méregtelenítés számomra egy igen fontos dolog amit 12 gyógynövény


-re bíztam és a sok folyadékra. A méregtelnítés és lúgosítás nekem egyszerű volt. Minden nap 1,5 liter vízbe beleöntök egy kupakkal a 12 gyógynövény


koncentrátumából ( Puridren ) és ezt iszom egész nap. Ilyenkor gabona diétát is tartok!

2008. okt. 5. 18:56

Szeretve Tisztelt Odafigyelő Lányok!

Végig olvastam a fórumot, és attól tartok egyedül vagyok nem lány. (ha tévedek bocs)

Az az érzésem, hogy általában itt a fórumon mindent észérvvel magyaráztok, holott Ti vagytok az érzelmek vivői a családban.

Ezzel azt hangsúlyozom, hogy amit éreztek az a fontos.

A hit által ajánlott böjtök az élet megfigyelésékből fakadnak. A Hindi vallások zömében minden hónapra esik 3-4 böjt nap. Mi is a böjt? Nem az, hogy sanyargatjuk magunkat. Igenis be kell vinni az 1800-2200 kalóriát (alkattól, fizikai igénybevételtől függően), mert különben az érzéseink miatt az agyunk állandóan azzal bombáz, hogy egyél! A sejtjeink azzal bombázzák a központi irányítóközpontunkat, hogy nincs elég energia az osztódásra, és ki viszi már el innen at elhalt sejtek maradványai? Mindezeket képletesen írom, fogalmam sincs arról, hogyan működik a szervezetünk.

20 azaz húsz éve diétázok, mert cukor érzékeny vagyok. Nekem ez alatt kialakult, mit eszek mivel, mennyit, és mielőtt mást ennék, megvárom, hogy kiürüljön, befejeződjön az emésztés első fázisa a gyomromban. Ez azt jelenti, hogy megválogatom - újra írom - mit eszek mivel.

Rendszeresen naponta háromszor eszek. Reggeli a fő, bőséges "villás reggeli" Délben ebéd, mindig meleg, leves, főzelék, vagy egyéb. 7-8 között vacsora, ami sokszor aktuális gyümölcs kenyérrel. Nas nincs! a Köztes időben néha nem tudok ellenállni egy fél almának, szilvának, stb, de csak MÉRTÉK -el. Olvassátok visszafelé. KÉTRÉM a sok és a kevés.

Kétnaponként készítek 2 liter teát (kakukkfű, cickafark, bazsalikom, egy szem Boróka bogyó koriander, ha kell kutyabenge(szorulás oldó) stb. Esetenként Ginszeng, macskagyökér, macskakarom stb tea 2-3 deci. Én vallom, tapasztaltam, hogy minél többet iszom, nem tudom kipisilni fel- rakódik. Kell vízhajtó teát készítenem. Miért?

A mi spájzunk a zsír. Ahogy többet iszunk, a zsír felhígul, felveszi a folyadékot, de nem engedi ki. Az azt jelenti, hogy attól hízok, ha sokat folyadékot fogyasztok. Gondoljátok végig. A sivatagban kevés a folyadék. A filmeken kevés arab, mongol, kínai, indiai (sivatagiak)embert látunk aki kövér. Nem az éhezőkre gondolok. Természetesen ez nem igaz a gyógyszert szedőkre, akiket arra biztatnak az orvosok, hogy sok folyadékot fogyasszanak, hogy a méreg, amit kaptak távozzon. 1962-ben sportoltam és 72 kg volt a súlyom. Most 176 magas vagyok, és

76 kg.(66 éves)

Sok türelem és próbálkozás kell. és ne feledjétek! Aki szeret Titeket, abban 100 szempontból egy a külső. Ti fogadjátok el magatokat, és továbbra is iparkodjatok bosszúságot okozni a barátnőtöknek :-)

33. zsuzskaboszi (válaszként erre: 32. - Impetus)
2008. jún. 24. 07:26

Szióka!

Nem az önsanyargatás a lényeg a gyógynövény fözeteknél,forrázatoknál.Izlés szerint,ízesítheted ,mézzel,citrommal természetes édesítővel/mint pl stevia/egy a lényeg hogy jó íze legyen.Mert amit undorral illetve keletlenül fogyaszt az ember az szeritem, nem is használ .Mindenre megvan a megfelelő fű-fa féle,sokkal szolidabb gyógymód,illetve én úgy gondolom ,hogy fontosabb a megelőzés,mint ha már meg vannnak a gondok.A receptet leirom neked priviben ,nem csak fogyókurás de méregteleníteni is nagyon jó!A narancsbőrre pedig nagyon jó krémeket lehet kapni,ill olajokat amit te is tudsz használni otthon.Folpackod is van otthon biztos.Bemasszirozni.lefedni és 20percig melegen tartani.Ami nagyon fontós még ,hogy az ember kellő mennyiségű folyadékot vigyen a szervezetbe,szénsavmentes ásványviz formájában,mert a salakanyag ,méreganyag csak így tud távozni.Mert nekem az a tapasztalatom ,hogy keveset iszunk,mármint vizet. Van egy számítás,miszerint az embernek, mennyi folyadékot lell meginnia.Testsúly szorozva 0.3 ./ Pl egy 80kg súlynál 2.4 liter ami csak viz,és nincs benne a reggeli kávé tea,leves./

32. Impetus (válaszként erre: 31. - Zsuzskaboszi)
2008. jún. 22. 20:10

Szia!


Nekem ezekkel a "fű-fa" dolgokkal az a bajom, hogy nem bírom fogyasztani őket az ízük miatt. Pl. nem tudok egyáltalán gyógyteákat inni mert iszonyatosan felfordul a gyomrom tőlük. Próbáltam egyszuszra is lehúzni, de az még rosszabb volt.


Ennek ellenére kíváncsi lennék te miket használsz és hogyan.


Igazából már talán említettem, hogy én nem kifejezetten fogyni szeretnék, szerencsére nincs súlyfeleslegem, csak a szokásos helyekről, has stb. lehetne valamicskét leadni.


Az én gondom a narancsbőr, ezért szeretnék megszabadulni a mérgektől, na meg amúgy is, hogy egy kicsit könnyedebb legyen a testem, emésztésem stb. Szóval, hogy jobban érezzem magam.

2008. jún. 22. 12:13

Sziasztok!

Szerintem is fontos a méregtelenités,hiszen a mai ember tápláléka elég sok olyan dolgot tartalmaz amire nagyon nincs, szüksége.De az sem mindegy,hogy hogyan.Én a természet híve vagyok.Ott minden megtalálható,amire szüksége van a szervezetnek.Drága jó Nagyikámtól / akit a falu *Füvesasszony* volt/azt tanultam ,hogy- Fűben, fában orvosság.-De van egy jó kis méregtelenitő,fogyis receptem is amit szivesen megosztok veletek priviben.Nem kell tizezreket költeni rá.Az íze is jó. A lányom 10kg fogyott vele szülés után.Visszanyerte az alakját.

30. Impetus (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2008. jún. 20. 13:51
:-) Hátha mégis valami újat hallanánk. Én nyitott vagyok mindenre. Olyan sok mindenről olvastam már, de mégsem próbáltam egyet sem, maximum az egészséges táplálkozást igyekszem követni, valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy az a legegyszerűbb, legjobb és legkényelmessebb. Nem szeretem kínozni és éheztetni sem magam, pláne nem rosszul lenni no meg mesterséges bogyókkal sem tömni magam, inkább természetes formában veszem magamhoz a vitaminokat.
29. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Impetus)
2008. jún. 20. 11:12
Titok?:-) Nem hinném. Gondolom, valami hiper-szuper méregtelenítő ételről, italról lehet szó (tudod, manapság annyi minden méregtelenít...).
2008. jún. 20. 11:07

Szia Ági!


Végülis nem tudhatjuk meg a titkot amit te ismersz? Pedig én tényleg kíváncsi lennék rá.

27. Pirosalma (válaszként erre: 26. - Impetus)
2008. jún. 18. 08:06

Szia, Impetus!


Az éhezés pszichére, a hangulatra gyakorolt hatása régen ismert, elég csak arra gondolni, hogy régen a különböző vallási élményeket így tapasztalták meg, vagy kísérelték megtapasztalni.

Az éhezéssel sok dolog változhat az idegrendszerben.


"Igaz, számolnak be rosszról is, gyengeség, aluszékonyság..." - ezt az alacsony energiabevitel okozza.


"egy hét nem evés után honnan van az embernek széklete." - valamit csak eszik, egyébként meg bélbaktériumok, lehámló sejtek.


"rossz lehellet" - ezt meg az aceton.


"de erre mind azt mondják, hogy normális mert a szervezetből így távozik a méreg." - a "mérgek" mindig ugyanúgy távoznak a szervezetből (vizelet, lehelet, széklet, nyál, könny, izzadság).


Én méregtelenítésre továbbra sem tartom megalapozottnak, a különböző pszichés hatások (önmagunk megismerése és társai, ehhez nem tudok hozzászólni) nem ide tartoznak.

2008. jún. 18. 06:52

Szia Pirosalma!


Szerinted az miért van, hogy akik csinálak valamilyen léböjtöt, vagy ezt a juharszirupos böjtöt azok mind azt mondják, hogy milyen remekül érzik magukat, majd kicsattannak, mennyit fogytak, eltűntek a zsírpárnák és még sosem érezték magukat ilyen jól.


Megmondom őszintén, nem igazán tudom elképzelni, hogy ennyire jól érezném magam ha már napok óta nem ettem semmit, ráadásul szándékosan meleg sós vízzel meg hashajtó teákkal hasmenést okozok magamnak, ráadásul azt meg pláne nem értem, hogy egy hét nem evés után honnan van az embernek széklete.


Annak ellennére, hogy nekem nem igazán tetszenek ezek a léböjtök mégis elgondolkodtat, hogy lehet benne valami jó a szervezetnek ha mindenki ennyire pozitív visszajelzéseket ad. Vagy hogy van ez?!


Igaz, számolnak be rosszról is, gyengeség, aluszékonyság, rossz lehellet, de erre mind azt mondják, hogy normális mert a szervezetből így távozik a méreg.

25. NÁgi
2008. jún. 17. 22:45
Sziasztok,még csak most tudtam ide jönni, holnap leírom amit én ismerek.
2008. jún. 17. 13:52
Amúgy meg kötve hiszem, hogy valaki meg tudná állapítani, mi jó "méregtelenítő". Ezek az érzések túl szubjektívek, általában nem lehet belőlük következtetést levonni. Főleg nem a molekulák szintjén...
23. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Impetus)
2008. jún. 17. 13:51

Szia!


Valószínűleg valami olyan szer lesz, amiről azt állítjék, méregtelenít. Bár számomra elég nehéz ezt elképzelni, hogy mi pluszt tudna adni a biotranszformációs (méregtelenítési, én a méregtelenítés szót nem szoktam használni) folyamatokhoz, ami az ételben nincs benne...

Szóval ma már mindenre ráfogják, hogy "kitűnő méregtelenítő", persze tudományos hivatkozás sehol...

Megint csak azt tudom mondani, hogy a legjobb méregtelenítő az egészséges táplálkozás.

2008. jún. 17. 13:04

Sziasztok!


Én is kíváncsi lennék mik azok a profi dolgok amik beváltak.


A koplalásról már letettem, eddig sem nagyon volt kedvem hozzá, ezért is keresnék valami más alternatívát a méregtelenítésre, ha van mert igazán nem nyerték meg a tetszésemet a különböző lébőjt, szirupivászatos és társai böjtök.


Hülyeséget és olyan dolgot amitől beteg lehetek, vagy rossz a szervezetemnek semmiképp sem szeretnék csinálni.

21. Pirosalma (válaszként erre: 19. - NÁgi)
2008. jún. 16. 18:14

Szia, Ági!


Az azért más, heteken keresztül koplalni. A böjtkúrák általában rövidebbek szoktak lenni, párnaposak.


"...vannak már nagyon profi dolgok amik beváltak, miért nem azzal méregteleníted a szervezetedet." - mikre gondolsz?

20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Impetus)
2008. jún. 16. 18:12

Szia, Impetus!


Ezek igazából annyira nem koplalások, legalábbis vannak enyhe változatok. De a lényeg az, hogy a böjt körülményei között még akadályozott is a méregtelenítés. Ez az egyetlen érv van mellett, de úgy hiszem, bőven elég.


A tehermentesítés a jó szó:-) Ez amennyiben egészséges, jól táplált vagy, akkor lehet csinálni, havonta 1-szer.

(Gyermekeknek, terheseknek, időseknek, betegeknek, gyógyszert szedőknek, ill. soványaknak tilos!) Pozitív hatása lehet, de persze nem a "mérgek" miatt.


Sajnos ez a nehéz a dologban, tényleg nem olcsó az egészséges életmód ma Mo.-on...:-(

19. NÁgi
2008. jún. 16. 17:31
Sziasztok, én is egyet értek pirosalmával,mert a böjtölés biztos hogy nem vezet jóra. Ezt csak azért mondom, mert nekem is voltak olyan klienseim akik böjtöltek heteket és szinte semmit nem ettek és bizony komoly problémái lettek belöle.Ezt most nem akarom részletezni, de a másik gond meg az amikor abba hagyod akkor hirtelen változáson megy át a szervezeted és az okozhat gondot. Ezért én sem ajánlom, de vannak már nagyon profi dolgok amik beváltak, miért nem azzal méregteleníted a szervezetedet.
18. Impetus (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2008. jún. 13. 13:56

Szia!


Köszönöm a tanácsot, szerintem igazad van, én sem igazán hiszem, hogy a koplalás annyira jót tenne a szervezetnek.


Mi a véleményed arról, ha az ember mondjuk egy hétvégén keresztül (vagy az egyik napján) méregtelenítés, vagy a szervezet tehermentesítése képpen csak zöldséget és gyümölcsöt, valamint folyadékot fogyaszt. Erre lehet szüksége a szervezetnek pihentetés képpen, ér ez valamit?


Én megpróbálok úgy táplálkozni, hogy sok rostot fogyasszak és minél kevesebb mesterséges dolgot, de megmondom őszintén elég drágának találom. Mennyivel egyszerűbb, gyorsabb és laktatóbbnak is tűnik egy péksüteményt bekapni, mint mással bíbelődni :-/ persze tudom, hogy ez rossz, de sokszor, pláne hó végén igencsak a pénztárca tartalma mondja meg mi legyen a napi menü.

17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Impetus)
2008. jún. 13. 13:11

Szia, Impetus!:-)


Igen, én így látom.


Kerülni semmit sem kell teljesen, csak lecsökkenteni a fogyasztását.

(A rostok nem gyorsítják az anyagcserét, ez azonban most nem lényeges.)

16. Impetus (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2008. jún. 13. 13:04

Szia Pirosalma!


Tehát a jól értem akkor egyen az ember minél több zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlési dolgokat, tehát együnk sok rostot, ezek gyorsítják az anyagcserét ha jól tudom,valamint kerülje a cukrot, fehérlisztet, mindenféle adalék anyagokkal tömött kajákat.


Ja és a lényeg, hogy igyunk sok folyadékot, lehetőleg vizet és ne üdítőket.

15. Pirosalma (válaszként erre: 12. - 40af5f9f3b)
2008. jún. 13. 07:22
Köszi, írtam én is neked:-)
14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Impetus)
2008. jún. 13. 07:21

Szia, Impetus!


Én magam a méregtelenítést nem tartom megalapozottnak, mondom ezt úgy (tehát nem hasból), hogy a biokémiai hátterét valamennyire ismerem. Régebben ki is fejtettem ezt az egyik topikban részleteen, de csak támadást kaptam. Így nem is javaslom neked (olyat nem javaslok, amit károsnak vagy fölöslegesnek tartok).


Szóval a méregtelenítés nem egészen úgy működik, mint a köztudatban él, a különböző böjtök (értsd: éhezés, energia-, esetenként tápanyaghiányos állapot) kifejezetten lassítják.


A megfelelő táplálkozás (minél természetesebb, minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó ételek, helyes arányban) felfogható egyfajta tiszításnak, én ezt tudnám ajánlani neked, és mindenki másnak, aki egészséges.

2008. jún. 13. 07:13

Sziasztok!


Szeretnék méregteleníteni, de már annyi mindenről hallottam és olvastam, hogy egyszerűen nem tudom melyiket válasszam.


Tudnátok ebben segíteni?


Nem feltétlenül szeretnék fogyni, maximum egy-két kiló lemehetne, nincs különösebb súlyfeleslegem, tényleg a salak és méreganyagokat szeretném a testemből a méregtelenítéssel kisöpörni.


Előre is köszönöm a tanácsokat!

12. 40af5f9f3b (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2008. jún. 12. 22:14
már elolvastam:):):)és írtam Neked...Pirosalma:)
11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - 40af5f9f3b)
2008. jún. 12. 21:55
B., ne tedd...Olvasd el inkább, amit írtam, neked:-)
10. 40af5f9f3b (válaszként erre: 9. - Maco792)
2008. jún. 12. 21:53
hali!Te meddig csinálod ezt a böjtös dolgot???én holnap kezdem...2 hétig csinálom...mondjuk egy keveset muszálj ennem mert szerintem belehalnék ha folyamatosan csak folyadékot iszom...:)szerinted 2 hét alatt le tudnék adni 6 kilót??
9. maco792 (válaszként erre: 7. - Margitnéni)
2008. jún. 4. 13:42
Két hét?? Gratulálok!!! Én most tartok a második napnál. Azt mondják ezután már könnyebb. :)
2008. máj. 31. 22:01
A cikkben olvasott Ramadan ünnepet én nem tekintem böjtnek, mert napkeltétől napnyugtáig nem vesznek magukhoz, sem ételt , sem italt. Napnyugta után viszont bőségesen táplálkoznak, és isznak ( nem alkoholt). Ez az ünnep inkább azért van, hogy megértsék milyen a nélkülözés, és ilyenkor a gazdagabb emberek támogatják a szegényebbeket. Itt nem a böjtről szól a dolog szetintem.
2008. máj. 31. 21:27

Én éppen egy kéthetes böjtön vagyok túl. Semmit nem ettem, csak teát és vizet iszogattam. Az eddigi csúcsom 5 nap volt, ezt most jól túlszárnyaltam.

A böjt alatt tényleg könnyűnek éreztem magam, nem fájtak az ízületeim, mint máskor, kiment belőlem a pangó víz. De ahogy elkezdtem enni, szinte már másnap minden a régi volt. Így aztán igazából úgy érzem nincs tartós eredménye, a jó érzés csak addig tart, amíg nem eszek. Pedig a két hét alatt azért volt ideje a mérgeknek kimenni, mégsem érzek semmi kellemes utóhatást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook