Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menzesz előtt egy héttel pecsételés. Mitől lehet? fórum

Menzesz előtt egy héttel pecsételés. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


21. Cippora (válaszként erre: 20. - Tira84)
2015. márc. 29. 14:46
az biztos nem.
20. Tira84
2015. márc. 29. 11:38
Lehet ovulációs vérzés is...
19. juju (válaszként erre: 18. - Cippora)
2015. márc. 15. 17:31
Nem konkrétan Rád gondoltam,csak általánosságban írtam,hogy sokan ezért halogatják a dokit,és inkább otthon kísérleteznek.
18. Cippora (válaszként erre: 17. - Juju)
2015. márc. 15. 12:47
Köszönöm,mondjuk ettől nem féltem :)
17. juju (válaszként erre: 16. - Cippora)
2015. márc. 15. 05:54

Még annyi,hogy sokan félnek az orvosoktól,hogy vajon mit csinál,hogy vizsgál meg,stb.

Ha arra kerülne sor,hogy endokrinológushoz mennél,nos,ő nem nyúl hozzád. Hanem beszélgettek,tünetek,stb,és az alapján elküld vérvételekre.szóval az endokrinológustól nem kell tartani,itt minden kiderül laborból.

16. Cippora (válaszként erre: 15. - Juju)
2015. márc. 14. 21:58

Köszönöm a válaszodat.

Nekem is mint írtam soha nem volt ilyen gondom,és van már gyerekem.Megmondom őszintén soha nem is gondoltam,hogy ha eddig nem volt akkor majd most lesz ilyen problémám.Várok szerintem még 1-2 hónapot,megyek a nődokimhoz,aztán tovább ha szükséges.

Azt még nem vetettem el,hogy valaha lesz egy második gyerekem,hiszen még fiatal vagyok,úgyhogy igazad van,jobb ezt rendezni most.

15. juju (válaszként erre: 11. - Cippora)
2015. márc. 14. 21:06

Nekem nyáron azt mondta az orvos,hogy a barnázás lehet attól,hogy abba hagytam a gyógyszert,és felborult a hormonháztartásom. amikor ezt mondta,akkor már egy éve nem szedtem a gyógyszert. de így,hogy 2 vetélésem volt,és a hormon értékeim normálisak,így más okozhatta a barnázást.

Január végén voltam az endokrinológusnál,3 hónap türelmi időt kért,hogy addig védekezzünk,ne essek teherbe,ez idő alatt derüljön ki,mi bajom.

Ahogy olvasom más hozzászólását,nem értek egyet.A barnázásnak mindig oka van,és azt az endokrinológus mondta!Hogy nem szabadott volna a nőgyógyászomnak annyiban hagynia,amikor ezzel a panasszal fordultam hozzá.

De az is igaz,hogyha nőgyógyászatilag rendben vagy,akkor akár a pajzsmirigy,akár az inzulin rezisztencia már nem az ő szakterülete,nagyon kevés nőgyógyász foglalkozik ezekkel a problémákkal.Ez már az endokrinológus szakterülete.

Én a helyedben kérnék egy beutalót laborba,a progeszteronra a nőgyógyász tud beutalót adni,nálunk a háziorvos nem. és ha esetleg rendben van a progiszinted,akkor érdemes tovább menned,hogy kiderüljön,mi okozza.

Még annyit az öngyógyításról,hogy sajnos az ember a mai világban a net segítségével felállítja magának a diagnózist,és esetleg félre kezeli magát.Én is így kezdtem.elkezdtem a barátcserjét szedni,hogy na,az mennyi nőnek bejött,rendbe tette a ciklusukat.Hát nekem nem használt,sőt!

szóval mindenféle kísérletezés helyett inkább járj utána.

Igaz,hogy most nem szeretnél babát,de lehet,hogy majd egyszer igen,és ne akkor kelljen kutakodnod,mi bajod!

Még annyit,hogy 2 egészséges gyermekem van,34 éves vagyok,és soha semmi bajom nem volt.ez a barnázás mensi előtt 1 héttel lassan 2 éve van,előtte semmi nem volt.

14. Luijza
2015. márc. 14. 17:19
dokihoz kellene menned, hátha pl. méhszájsebed van.
13. Cippora (válaszként erre: 12. - Kisj)
2015. márc. 14. 15:36

Szerintem nem jó a diagnózisod...nem hinném,hogy huzamosabb ideig normális az,hogy az ember egy hétig hol barnázik-hol vérzik kicsit,majd egy hétig menstruál...ez biztos hogy jelent valamit.Maximum abban bízhatok,hogy a fogamzásgátlónak idő kell és majd ha kiürül,újra beáll a régi rendszer.

Nem hiszem,hogy a dokik hülye p-nek gondolnának bárkit is,főleg a mai világban ahol halomra halnak a fiatal 20-on,30-as nők méhnyakrákban.De ha mégis akkor az a 15 ezer amit majd leteszek az asztalára biztos vissza tartja majd tőle,hogy ezt a képembe vágja ;)

12. kisj (válaszként erre: 2. - Cippora)
2015. márc. 14. 14:40

Nem érdemes rögtön orvoshoz fordulni mindenféle olyan tünettel ami ezelőtt még soha sem volt.

Fordulj akkor orvoshoz, ha huzamosabb ideig fennáll valami, vagy többször előfordul.

Kivételt képeznek ez alól az s.o.s tünetek, de gondolom a tiéd nem ez a kategória.

Ezáltal elkerülhető az is, hogy az orvos az embert síkhülyepichának könyvelje el.

Egyébként meg, ha elfogadsz egy laikus diagnózist:

Tudod mitől pecsételgetsz egy hét előtt? Hát attól, hogy meg fog jönni.

11. Cippora (válaszként erre: 10. - Juju)
2015. márc. 14. 11:31

Köszönöm a választ.Sajnálom,hogy emiatt elvetéltél,remélem mihamarabb rendeződik neked a dolog.

Egyenlőre nem tudom szeretnék-e a lányomnak tesót vagy nem,mostanság biztos nem lesz,de akkor ezek szerint nincs is erre valami tartós megoldás ami elmulasztaná? Csak úgy lehet elmulasztani ezt a pecsételést,hogy megint fogamzásgátlót szedek? Mert nekem ez így nagyon kellemetlen,és zavaró...

Nyáron már szerettem volna újra gyógyszert íratni,vajon így lehet?

10. juju
2015. márc. 14. 05:26

Leggyakoribb ok a progeszteron hiány lehet.Ha teherbe esel,ír fel a doki progeszteron pótlást.

Nálam is ez volt a helyzet,de nálam most folyik a kivizsgálás,mert a progeszteron szintem tökéletes. Úgyhogy nálam vagy pajzsmirigy probléma vagy az inzulin rezisztencia okozza a barnázást.

Ha utána akarsz járni,akkor keress fel egy endokrinológust.

Én tavaly nyáron jeleztem a nőgyógyászomnak,hogy mensi előtt egy héttel barnázok,és babát szeretnénk. azt mondta ez nem gond,és a pozitív teszt után írt fel progi pótlást.

De elvetéltem,egymás után kétszer,hiába a gyógyszer,mert nem progi hiányom volt!

A nőgyógyász még mindig csak legyintett,hogy semmi baj,legközelebb majd talán sikerül megmaradnia a babának.

Ezért kezdtem endokrinológushoz járni. Nem szeretnék harmadszor is elvetélni.

2015. márc. 14. 01:50
fogamzasgatlo gyogyszer is okoz ilyen tunetet.
2015. márc. 13. 21:12

Elég gyakori probléma ahogy olvasom...

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. márc. 13. 20:58
Igen, vszínüleg progeszteron hiány. Mostanában nekem is ez van.
2015. márc. 13. 20:55

És ha progreszteronhiány akkor annak van más tünete? Mert nekem csak ez az egy van.Mit írnak erre fel?

Azt olvastam,hogy vetélést okozhat a hiánya vagy meddőséget ha nem pótolják,de most nem szeretnék gyereket.

2015. márc. 13. 20:50
Progeszteron hiány.
4. 4b92daccda (válaszként erre: 2. - Cippora)
2015. márc. 13. 20:47

Progeszteronhiány?

Szerintem várj még egy kicsit, hátha rendeződik, ha nem akkor keress fel orvost.

3. NomNom (válaszként erre: 2. - Cippora)
2015. márc. 13. 20:44
Nekem volt ilyen mikor külföldön laktam, de mostanában visszaállt. Előtte nekem sem volt semmi gondom a mestruációmmal. Nekem 3-4 nappal kezdte el mindig menstruáció előtt. Azt mondta a doki, hogy valószínűleg hormonális változás, de nem abnormális.
2015. márc. 13. 20:41

17 évesen kezdtem el gyögyszert szecdni,5 évig szedtem egy huzamban,majd abbahagytam,vissza állt a ciklusom,teherbe estem rögtön mikor akartuk,minden rendben volt.A lányom 1 éves korában újra kezdtem,most hagytam abba októberben.Volt 3-4 normál ciklus,utóbbi kettő meg úgy alakult,hogy menzesz előtt egy héttel barnázok vagy kicsit vérzek,nem nagyon,de szerintem ez valami hormon probléma.Még 1-2 mensit megvárok,hátha rendeződik,de valahogy nem bízom benne.Soha nem gondoltam,hogy ilyen problémám lesz...sose volt még csak hasonló se...


Nem orvosi diagnózist várok,csak nem tudom érdemes e már rögtön orvoshoz fordulni vagy ilyen esetben ajánlott e még várni mert rendeződhet?

2015. márc. 13. 20:39
Menzesz előtt egy héttel pecsételés.Mitől lehet?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook